Skocz do zawartości

Zdjęcie

Proxima 95 czy New Holland TD5030

46 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 14:51

Proxima 95 czy New Holland TD5030 sam posiadam zetor 7340 jest bardzo mocny i mało pali jechałem NH tl 90 i jest bardzo słaby na 3biegu nie może zebrać się na obroty pod leciutką górkę gdzie ja bym tam na 5 biegu się zbierał

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Proxima 95 czy New Holland TD5030 Dzisiaj, 13:56
  •  

#22 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 15 kwiecień 2010 - 14:52

Proxima 95 czy New Holland TD5030 Wg mnie zetor jest to ciągnik typowo polowy a nh będzie bardziej uniwersalny wg mnie to że zetor jest cięższy to nie jest zaleta np jak jest mokro to co nim zrobisz a nh mniejszy zwrotniejszy i idzie i do rozsiewacza i do pługa takie jest moje zdanie
Ps ja ne te nowe forterry to nie mogę patrzeć i ogólnie nowe zetory mi się jakoś nie widzą
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#23 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 16:51

Proxima 95 czy New Holland TD5030 a wiecie coś może o paliwie lanym do zbiornika, tzn. słyszałem że NH są bardzo delikatne na gorsze paliwo. Ja zamawiam ropę z wiadomego źródła, ale nigdy nic nie wiadomo...

a co do ceny, to NH z takim wyposażeniem jak pisałem kosztuje 122 tyś. zł, a Zetor odrobinę droższy 125 tyś zł. A za Proxime Plus to wyjdzie ponad 130 tyś zł.

#24 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 15 kwiecień 2010 - 16:52

Proxima 95 czy New Holland TD5030 Cena NH TD 5030 dzis byłem i pytałem bo też chcem kupic ale to jako pomocniczy u mnie to kosztuje 112 tys, dodac sprężarkę i klime i tylne obciązniki to bedzie 123tys, może troszkę wiecej zależy jaki diler. Ten 5030 ma teraz w standardzie chwilowo ale to chwilowo CBM i elektro-hydrali. załączanie napędów.
Z tego co pytałem to jak narazie nie planują jakiejś obniżki ale biorą to pod uwage z jakąś promocją.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#25 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 15 kwiecień 2010 - 19:06

Proxima 95 czy New Holland TD5030 To i ja się wypowiem... na te 30 ha to ogólnie rocznie dużo mtg nie zrobisz... O NH się nie wypowiem ale powiem co nieco o proximie. Nigdy nie udało i się jej zadusić, już prędzej posadzi ją na osiach. Spalanie jak dla mnie nie takie straszne porównywalne z 7711 a moc proximy wyższa. No zetor niby ciężki więc na moje warunki NH nie zdałby egzaminu.
Nie wiem ale pierwsze słysze o zwykłym zetorze 95 zawsze o tym oznaczeniu jest plus lub power.

#26 Share jozin1z1bazin

jozin1z1bazin

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 21:26

Proxima 95 czy New Holland TD5030 a ja bym proponował td5050-to kompaktowy ciagnik do wszystkiego smiało mozna nim robić wszystko bo spalanie jest super-posiada on silnik z serii t5000 który w teście TOP AGRAR był gorszy tylko od silnika fenda . jesli szukasz ciagnika do wszystkiego to NH to dobra alternatywa i nie słuchaj ze cześci bardzo drogie bo to nie argument bo ciagniczki chodzą super i na twoj reał to ci zycia braknie zeby ten ciagnik zniszczyć.

#27 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 16 kwiecień 2010 - 07:01

Proxima 95 czy New Holland TD5030

a wiecie coś może o paliwie lanym do zbiornika, tzn. słyszałem że NH są bardzo delikatne na gorsze paliwo. Ja zamawiam ropę z wiadomego źródła, ale nigdy nic nie wiadomo...

a co do ceny, to NH z takim wyposażeniem jak pisałem kosztuje 122 tyś. zł, a Zetor odrobinę droższy 125 tyś zł. A za Proxime Plus to wyjdzie ponad 130 tyś zł.

Nowe silniki, spełniające najnowsze normy unijne to nie to samo co jeszcze kilkanaście lat temu było mątowane. Myślę, że jeśli bierzesz paliwo ze stacji, gdzie tankują samochody, to nasze ciągniczki też dadzą sobie radę :) . Co do ceny jaką podałeś (130 tyś max) to masz jeszcze wybór w powerce 85, albo nawet 95, jak już ktoś wyżej wspomniał. Koników ma też więcej niż nh (82, lub 90), ale wyposażenie dodatkowe warte rozważenia. Nie wiem u jakiego byłeś przedstawiciela i jak udało Ci się zbić cenę, ale ja za powerkę 95 zapłaciłem 147 brutto. Nie wiem czy wszystko wymieniłeś, co ma w cenie, ale ja za te pieniądze mam dodatkowo: szrsze kapcie z tyłu, max obciążniki, WOM eko, regulowana kierownica, automatyczny zaczep, dodatkowy zaczep polowy, dodatkowe oświetlenie, radio,kogut, zewnętrzne regulowanie podnośnikiem, siedzenie gramera, no i oczywiście klima. W standardzie ma skrzynię 40/h i 24/24, rewers elektrohydrauliczny, 2 półbiegi. Tak więc proponuję jeszcze ponegocjować z ceną, bo warto. Za 130 myślę, że powerkę 85 masz spokojnie, moje dodatki do 95 kosztowały kilkanaście tyś (sama klima 6), więc bez tych dodatków zbliżyłbym się też do 130.
Jeszce jedna drobna różnica między Nh i zetorem, dla mnie dość istotna, bo często jadę ciągnikiem z kimś i dodatkowe siedzenie z boku bardzo się przydaje, może to małostka, ale to też miało wpływ że zdecydowałem się na powerkę, a nie na Nh td5030, choć jakby teraz tak porównać wyposażenie, to musiałbym już porównywać bardziej z serią t5000, a to już inna pułka cenowa. Ale jak już powiedziałem wcześniej to Twoje pieniądze i to Ty wiesz najlepiej jaki ciągnik najbardziej Ci się przyda, my tylko wyrażamy swoje opinie.

#28 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 12:59

Proxima 95 czy New Holland TD5030 Dziekuję za porady.
Wybiore się do dealera i porozmawiam konkretnie o cenach i wyposażeniu proximy 95 i proximy 85 plus oraz proximy 85 power, bo już na 99% zdecydowałem sie na Zetora :)

pozdrawiam

#29 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 16:51

Proxima 95 czy New Holland TD5030 keroms77 siedzenie z boku też możesz wsiąść. I wam posiadacze zetorów chciałbym pogratulować że macie czas i chęci na ciągle ich naprawy ja takich chęci nie mam i dlatego śmigam NH noi jeszcze jedno zetory więcej spalają. Powiedzcie ile w kosiarce tak ponad 2 metry spalicie na hektar

#30 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 16 kwiecień 2010 - 18:35

Proxima 95 czy New Holland TD5030 Tak tak jest nam niezmiernie miło że lider takiego wielkiego i bezawaryjnego koncernu NH postanowił się z nami podzielić swoim doświadczeniem z użytkowania zetora. Gratulacje przyjmujemy :) co prawda nic się nie psuje ale co tam, widocznie Ty wiesz czegoś czego ja nie wiem... No i to spalanie 10-11 litrów na hektar orki zetorem, masz racje przecież to dużo NH za pewne pali mniej ;D
Przepraszam za takie stwierdzenia ale kolegę troszke ponosi wyobraźnia i nie bronie zetora ale jak nic nie wiem w temacie to się nie odzywam więc i tego oczekuje od innych inaczej byłaby dyskusja jak w podstawówce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jozin1z1bazin

jozin1z1bazin

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 19:02

Proxima 95 czy New Holland TD5030 10-11 l na hek to chyba ta orka płytka i na lekkiej ziemi bo inaczej to jest nie możliwe choć by to był najoszczedniejszy ciągnik na świecie-no chyba tak jak mowie macie piach na polu a nie ziemie która ma rodzić plony.

#32 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 19:49

Proxima 95 czy New Holland TD5030 Ja swoim smerfem lykne 10-12 litrów na hektar ale zależy od kawalka, no ale za to pada 1-1,4 ha/ godzinke. Może ktos nie uwierzy ale takie są realia i niech sie wypowie ze NH jest lekki to chyba padne, no jak mnie nie buja jak uzywam Vario w plugu a koleszke w Forterze macha.
Natomiast odnosnie porownania spalania nie moge sie wypowiedziec o Proximie, ale moge powiedziec o forterze moc 120km i spalanie 28l/godzinke w orce 5x40.

#33 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 16 kwiecień 2010 - 21:35

Proxima 95 czy New Holland TD5030 Kolego nie rób sobie żartów mówiąc, że NH 5030 mniej buja od Forterki - ten model NH może tylko pomarzyć, aby pracować z takimi maszynami co pracuje nawet najsłabsza Forterka :)

#34 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 21:39

Proxima 95 czy New Holland TD5030 No Zbychu-przynajmniej w tym temacie muszę przyznać Tobie rację Dodany obrazek -naprawdę kol.Kobra dosyć niefortunnie wybrał przeciwnika swojemu NH Dodany obrazek

#35 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 17 kwiecień 2010 - 16:30

Proxima 95 czy New Holland TD5030 Spoko - za jakiś czas i w innych tematach przyznasz mi rację... ;)

#36 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 18:27

Proxima 95 czy New Holland TD5030 Ty nie myśl sobie że jak mam prawie czterdziechę to zaraz mnie Alzheimer dopadnie i każe przytakiwać Dodany obrazek .

#37 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 18:50

Proxima 95 czy New Holland TD5030 Nie do końca to miałem na myśli ;)

#38 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 07:16

Proxima 95 czy New Holland TD5030 No i jak zawsze sie zaczyna ale ja nie mowie o 5030 a o 5050 jak cos. Zresztą obaj widzielismy na polu co i jak, nie zamierzam sie tam urzeracz i bezaawaryjnosci dla posiadaczy ZETORA ;), kolomnie ta marka wymarla jakies z 7 lat temu zostaly tylko stare trupy (Zetora).

Jakbym mial myslec nad zakupem Zetora to szybciej poleciałbym i wziół swojego Sokolskiego FARMERA.

#39 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 07:36

Proxima 95 czy New Holland TD5030 Może Ty nie mówisz o td5030 ale autor tematu jego bierze pod uwagę bo TD5050 nie mieści się w kwocie jaką może wydać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 09:30

Proxima 95 czy New Holland TD5030 Może inaczej-podepnij sobie takie maszyny które Twój ciągnik podniesie tylko z trudem (np.jakiś pług obracalny,albo 3 m agregat upr.siewny)-odepnij ,podjedź Forterrą i powtórz eksperyment Dodany obrazek -potem jedź w pole i dalej eksperymentuj-nagraj kamerą jak Forterra zbiera cięgi od NH-popatrzymy,pośmiejemy się...

Dodaj odpowiedź