jarekmalina

Proxima 95 czy New Holland TD5030

Polecane posty

jarekmalina    5

Witam

 

Założyłem nowy temat, bo zależy mi na szybkim doradzeniu ciągnika.

 

Jak w temacie: mam do wyboru praktycznie w tej samej cenie Zetora Proxima 95 (dodatkowo szerokie gumy - tył, obciążniki przód - 200kg, rewers)i New Hollanda TD 5030 (dodatkowo pneumatyka)

 

Ciągnik będzie jak główny. POsiadam ok 30ha ziemi uprawnej, klasy II - VI, od piasków po ciężkie gliny.

Zakres prac dla ciągnika to:

Pług 4 skibowy

Brona talerzowa - 3 metry

Brony ciężkie - piątki

Agregat uprawowy - 3 metry

wały Cambridge - 4 metry

dodatkowo transport ziarna w żniwa no i prasa belująca Sipma.

 

CZekam na propozycje

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ciekawe porównanie ...

jeżeli chodzi o markę to ja bym wybrał NH ale jeżeli zaleci na mocy to bierz zetora bo 95 ma więcej km od TD5030...

sam stałem przed wyborem Zetora proximy 85 i NH TD5030 i wybrałem NH bo spełnia moje oczekiwania: zwrotniejszy, krótszy, a taki ciągnik jest mi potrzebny..

a jaką masz hodowlę bo to też jest istotne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dziwne porównanie ale decyduje widocznie cena a ta przy wyborze ciągnika powinna mieć raczej drugorzędne znaczenie, ale do konkretów

 

jak zetor z rewersem to skrzynia 12/12 czyli tyle samo biegów co NH ale za to o ok 15 koni więcej więc wybór jest prosty ZETOR bo z tymi maszynami co podałeś to ten NH może mieć ciężko albo nawet bardzo ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Weż NH mysle że bedzie lepszy od zetora

 

post bez uzasadnienia

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Osobiście uważam, że jeśli ma być jako główny ciągnik to bardziej się sprawdzi zetor - NH 5030 nic specjalnego w sobie nie ma - mała kabinka, krótki, dopłata nawet za pneumatykę... no i parę kucyków mniej też ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że jeśli ci na mocy zależy to bierz zetora,Mocne i trwałe ciagniki,w tym NH nic specjalnego znowu nie ma ,a w zetorze masz większą moc i napewno zrobisz coś szybciej takie jest moje zdanie.Dasz prawie tyle samo kasy a masz większą moc :)


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

agro973

Może jakieś argumenty :)

jarekmalina

My też staliśmy przed wyborek NH TD 5030 a Proximą 85.Wybraliśmy Zetora i jak narazie jest ok ,chodź ma za mało mtg żeby konwersować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Jeżeli do ciężkich prac to bym stawiał na zetora !! Cięższy mocniejszy oraz lepszy komfort większa kabina , więc bym się nie zastanawiał z 4 skibowym pługiem NH 80 konny miałby ciężko na II klasie ziemi, a dla zetora jak znalazł

NH bym wybrał osobiście do tura mniejszy zwrotniejszy krótszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje że Zetor będzie lepszy od Nh dlatego że jest to mocny i ciężki traktor ma komfortową kabinę no i kilka koni więcej od Nh. wybór należy do ciebie :)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz7245    1

jeśli chodzi o moc to też bym brał Zetora , no bo NH z tymi maszynkami co podałeś to by miał ciężko , na pewno z Zetora będziesz zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

co do części to bym dyskutował, ale to nie zmienia faktu że jak już wcześniej pisałem zetor w tym porównaniu "miażdży" przeciwnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

New Holland z pługami da sobie rade będzie dobrze śmigał ( wiem bo mam TD85D ). Z agregatem uprawowym też da sobie radę. Uważam że sobie z każdym z tych sprzętów poradzi. A brona talerzowa z jaką wagą i czy ma tylni wał ??? NH na pewno jest mało awaryjny. Śmigam już na NH od 2003r. i do tej pory nie miałem praktycznie awarii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja przykładowo na żetora nawet patrzec nie chcem od pewnego czasu chodz miałem taki sam dylemat jak wybieral ciapaja ale zdecydowanie brałem NH, i wcale bym nie powiedzial że to porównanie jest nie trafne, bo może NH ma niby 15km mniej jak w temacie pisze, ale za to ma znacznie wiekszy pryrost mocy. Ja do tej pory nie dalem rady swojego zywcem zadusic, a kumpel co raz gaz do dechy i tak jak obroty schodzą do 1200 zdycha w plugu.

Takie moje zdanie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Weź NH ale nie td5030 tylko td5050 bo ten ma tyle mocy co proxima 95... ja mam TD5030 i jestem zadowolony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

widzę, że przeważają opinie za zetorem i ja skłaniam się ku temu by Ci też tak doradzić, co do argumentacji to wszystko zostało juz w sumie napisane. Moim zdaniem nie ma bezawaryjnych marek, są może czasami mało awaryjne egzemplaże, ale wyjątek tylko potwierdza regułę. Wiele zależy też od właściciela, w myśl zasady jak dbasz tak masz. Na 30 ha żaden z tych ciągników krzywdy mieć nie będzie, choć faktycznie te 15 koników sprawi, że zetor będzie miał lżej. Nh też by sobie pewnie z tym sprzętem poradził, ale w niektórych warunkach silnik byłby obciążony na maxa, a to wiąże się z większą możliwością szybszego jego zużycia i wystąpieniem pierwszych usterek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

ursuss, wiem że TD5050 jest mocniejszy ale jest także różnica w cenie. a mi zależy zeby nie przekroczyć 130tys zł. w tej cenie jest proximka 95 i TD5030.

Zetorki dużo palą, i to mnie w znacznym stopniu odstrasza :)

 

talerzówka waży ok 650kg

dotychczas robiłem w tym sprzęcie ursusem 4514 i ma ciężko trochę(na glinach w 3 skibach orka) a poza tym on jest w turze i chcę mieć ciągnik do tura i do prac polowych oddzielny.

 

A co do hodowli to chowam trzodę chlewną w cyklu zamkniętym ok 300 sztuk (20 loch). Chlewnia na głębokiej ściółce.

dziękuję za porady. Jakby ktoś jeszcze miał jakieś uwagi to prosze pisać

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Do 130 to kupilbys napewno jeszcze Proxime Plus 85 i jak by dobrze wytargować to i Proximę Power 85 ale to juz golas. Zastanów sie dobrze bo w sumie w Plusie masz juz bieg pod obciążeniem, wiecęj wyjsc hydrauliki i wom elektrohydraulicznie zalaczany. W powerce to jzu wogole luksus to jest i rewers elektro-hydrauliczny, 2 polbiegi i sprzeglo w guziku i jest dluzszy o 13 cm co pomoglo by w uprawie. A jesli tylko te 2 modele Cie interesuja to chyba jednak dał bym glos Zetorowi. Jest ciezszy, ma wieksza mase i to taki masywny ciagnik akurat do upraw. Nh wydaje sie mniejszy i nadawalby sie moze lepiej do tura ale jednak te 15km roznicy robi swoje. A na dodatek silnik w Nh z 3.2 litra wyciagniete 82 km chociaz liczac wedlug tej samej normy co zetor to bedzie jakies 75/76km to moze byc to wyżyłowany silnik jednak.


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

jarek malina, weź pod uwagę przy spalaniu, ze zetor nię będzie tak obciążony w uprawie jak Nh i spalanie będzie relatywnie mniejsze. Silnik obciążony na maxa spali zdecydowanie więcej. Ostatecznie to są jednak Twoje pieniądze i Ty zdecydujesz, my tylko wyrażamy swoje opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

Nh też by sobie pewnie z tym sprzętem poradził, ale w niektórych warunkach silnik byłby obciążony na maxa, a to wiąże się z większą możliwością szybszego jego zużycia i wystąpieniem pierwszych usterek.

 

Ja powiem tak choć zetor mocniejszy to prędzej zacznie się psuć. Wiem to z doświadczenia u moich kolegów co jakiś czas zetory rozbierają, narzekają jak nie wiem na tą markę. Ostatnio to silnik jednemu się zatarł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojoch7340    6

sam posiadam zetor 7340 jest bardzo mocny i mało pali jechałem NH tl 90 i jest bardzo słaby na 3biegu nie może zebrać się na obroty pod leciutką górkę gdzie ja bym tam na 5 biegu się zbierał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Wg mnie zetor jest to ciągnik typowo polowy a nh będzie bardziej uniwersalny wg mnie to że zetor jest cięższy to nie jest zaleta np jak jest mokro to co nim zrobisz a nh mniejszy zwrotniejszy i idzie i do rozsiewacza i do pługa takie jest moje zdanie

Ps ja ne te nowe forterry to nie mogę patrzeć i ogólnie nowe zetory mi się jakoś nie widzą


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

a wiecie coś może o paliwie lanym do zbiornika, tzn. słyszałem że NH są bardzo delikatne na gorsze paliwo. Ja zamawiam ropę z wiadomego źródła, ale nigdy nic nie wiadomo...

 

a co do ceny, to NH z takim wyposażeniem jak pisałem kosztuje 122 tyś. zł, a Zetor odrobinę droższy 125 tyś zł. A za Proxime Plus to wyjdzie ponad 130 tyś zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Cena NH TD 5030 dzis byłem i pytałem bo też chcem kupic ale to jako pomocniczy u mnie to kosztuje 112 tys, dodac sprężarkę i klime i tylne obciązniki to bedzie 123tys, może troszkę wiecej zależy jaki diler. Ten 5030 ma teraz w standardzie chwilowo ale to chwilowo CBM i elektro-hydrali. załączanie napędów.

Z tego co pytałem to jak narazie nie planują jakiejś obniżki ale biorą to pod uwage z jakąś promocją.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

To i ja się wypowiem... na te 30 ha to ogólnie rocznie dużo mtg nie zrobisz... O NH się nie wypowiem ale powiem co nieco o proximie. Nigdy nie udało i się jej zadusić, już prędzej posadzi ją na osiach. Spalanie jak dla mnie nie takie straszne porównywalne z 7711 a moc proximy wyższa. No zetor niby ciężki więc na moje warunki NH nie zdałby egzaminu.

Nie wiem ale pierwsze słysze o zwykłym zetorze 95 zawsze o tym oznaczeniu jest plus lub power.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj