Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmoknięte siano

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share adrian

adrian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 18:28

Zmoknięte siano to u mnie siano schło 2 tygodnie bo co 3 dni padał desz!! doszło do tego ze siano wygląda jak zgniła słoma, jest czarne i wogóle nie pachnie jak siano no ale cuż taki rok z pogoda sie nie wygra tylk0o teraz bede musiał wiecej kiszonki i zborza dawać bydłu a siano to tylko na zapchanie kiszki hehe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zmoknięte siano Dzisiaj, 20:11
  •  

#22 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 18:36

Zmoknięte siano ja chciałem sobie wysuszyć na sianko hektar trawy, wszystko było pięknie schło bez deszczu, i już wyjeżdżaliśmy z prasą kostkującą jak wyszła chmurka. zanim dojechaliśmy (1,5 km po dziurach) to ledwo zaczołem prasować lunoł deszcz.na drugi dzień się wkurzłem i po przeschnięciu zbelowałem wszystko i owinołem folią. dobrze bo wieczorem znów zaczeło lać.

#23 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 20:23

Zmoknięte siano Ja wczoraj wykosiłem przedostatni kawałek na siano ale lipa bo kruzelówka mi się rozleciała i nie mam czym przewracać :angry:

#24 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 20:31

Zmoknięte siano Cholera ja wczoraj kosiłem a na jutro zapowiadają gwałtowne burze... Całe suszenie psu na budę. Ale może się nie sprawdzi...
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#25 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 20:35

Zmoknięte siano Ja już prawie po sianie :D . Jeszcze tylko około 1000 snopków niedojadów z pastwiska i po pracy

#26 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 05 październik 2007 - 21:35

Zmoknięte siano w wakacje raz nam pak przylało że 4ha łąki stało w wodzie i gnój
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 październik 2007 - 22:42

Zmoknięte siano

w wakacje raz nam pak przylało że 4ha łąki stało w wodzie i gnój

ja też tak miałem z wicherkiem 2 razy usiadłem z c 330 a takie siano to tylko na płyte gnojową z gnojem mieszac, jak się zbiera na deszcz to beluje i niedoschnięte takie potem lekko się zapaży a potem jest takie rude i ma miodowy zapach takie to dopiero krowy wcinają tylko nie wolno chowac od razu do stodoły bo spleśnieje, ale takie co to deszcz wleje i do tego jeszcze torfem zabrudzone to tylko kupa pleśni i na ścielenie.
Kumpel w tym roku zrobił ze 20 belek dla opasów takiej prawie sianokiszonki niedoschniętego i nie owijał folią gorące to było jak cholera ale się przeparzyło i twierdzi że bydlo chętnie to wcina

#28 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 08 październik 2007 - 15:35

Zmoknięte siano

ja też tak miałem z wicherkiem 2 razy usiadłem z c 330 a takie siano to tylko na płyte gnojową z gnojem mieszac, jak się zbiera na deszcz to beluje i niedoschnięte takie potem lekko się zapaży a potem jest takie rude i ma miodowy zapach takie to dopiero krowy wcinają tylko nie wolno chowac od razu do stodoły bo spleśnieje, ale takie co to deszcz wleje i do tego jeszcze torfem zabrudzone to tylko kupa pleśni i na ścielenie.
Kumpel w tym roku zrobił ze 20 belek dla opasów takiej prawie sianokiszonki niedoschniętego i nie owijał folią gorące to było jak cholera ale się przeparzyło i twierdzi że bydlo chętnie to wcina

Mi w tym roku w ostatni wal napadalo i to nieduzo,odrazu spresowalismy i splesnialo. Calosc poszla do scielenia,bo nie chcialy wcale jesc.

#29 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 08 październik 2007 - 15:47

Zmoknięte siano U mnie w tym roku jakoś sie udało że nam siano nie zmokło
Ale rok temu ojciec sprasował a tu nagle zlewa aż niektóre belki musieliśmy rozcinać

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 październik 2007 - 15:53

Zmoknięte siano

U mnie w tym roku jakoś sie udało że nam siano nie zmokło
Ale rok temu ojciec sprasował a tu nagle zlewa aż niektóre belki musieliśmy rozcinać

A po co rozcinac jak zpleśnieje to strząchnąc widłami i jałowki zjedzą w końcu to penicylina :P , a tak powaznie wole delikatnie niedoschnięte siano belowac niż całkiem suche na wiór żeby delikatnie się zagrzało i ma taki rudy kolor i miodowy zapach wcinają wtedy jak sianokiszonke, a najgorzej pleśnieje jak jest łaka poniszczona przez dziki i dostnie się do belki darń mysle że wtedy i sianokisonka w folii by nie wyszła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share MACGYVER

MACGYVER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 16:50

Zmoknięte siano Pierwszy pokos u mnie poszedł szybko i ładnie trafiłem na ładną pogode. Śiano z tego pokosu było super. Drugi pokos był gorszy trochę padało kilka razy jak już byłem na polu i chciałem prasować już zaczeło padać i nici z belowania siana. Ja jak wracam z łak i mam mokre siano staram sie jak najszybciej dać bydłu. Albo trzymam na przyczepach w przejeździe pod dachem z 2-3 dni aż wyschnie.