Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmoknięte siano

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Gorbaczow

Gorbaczow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 16:25

Zmoknięte siano Mam pytanie - jak u was wygląda z sianem w tym roku - u mnie wszystko poszło na początku gładko ale tydzień temu został mi 1 ha łaki i skoszona trawa zmokła - dzisiaj przewracałem to już nie wiem który raz i jak tylko wruciłem do domu zaczeło sie chmurzyć - ja nie wiem co z tą pogodą jest jak nie susza to siana ze spokojem nie idzie zrobić :D

a jak jest u was

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zmoknięte siano Dzisiaj, 14:08
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 18:05

Zmoknięte siano Ja zebrałem praktycznie bez deszczu bo zmokło mi jedno pole ale godzinę po ścięciu :D . Następnego dnia ściąłem resztę pola i wysuszyłem bez deszczu ( w dzień zebrałem a w nocy poszedł duży deszcz :D ) Dziś zebrałem koniczynę którą ściąłem we wtorek (nie była nawet przewracana :D )teraz czekam na deszcz bo kukurydza schnie :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 18:15

Zmoknięte siano My wczoraj chcielismy wziosc tylko polowe ale ojciec powiedzial ze mu sie nie bedzie chcialo jutro wiec my jechali z siankiem do wieczora i dobrze, bo dzisiaj ok. 10.00 jak skladalem z przyczep siano to zaczelo sie tak chmurzyc ze przesada a wiec odrazu ruch na drodzie "rolnicy" jechali z presami na laki brac, ale chyba nawet nie zdazyli dojechac bo od 11.00 do 17.00 byla burza i ulewnie padalo, dla mnie to i dobrze kukurydz urosnie i trawka pusci ale dla tych co zmoklo to zle ;/

#4 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 18:36

Zmoknięte siano a na moje siano to niech leje :D Zetor7745 zazdroszczę wam tej ulewy

#5 Share lewy

lewy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 18:37

Zmoknięte siano ja tam siana nie mam ale o deszcz to bardzo nardzo trudno. Wszędzie w okolicy pada a u mnie nic :angry: w sąsiednich wioskach pada a u mnie słonko świeci, roślinki juz dostają za swoje, mają słońca dość :D

#6 Share zetor7745

zetor7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 461 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 18:39

Zmoknięte siano u mnie przez 3 tygodnie nie padalo, wszedzie w kolo tak tylko nie umnie a dzisiaj niespodzianka.

P.S. jak ksiadz juz sie modli z wlasnej inicjatywy ( bez naszego wkladu) o deszcz to musi padac :D :D

#7 Share lewy

lewy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 19:15

Zmoknięte siano heh u mnie ksiądz coś słabo się modli hehehe :D bo nic nie pada :D ale teraz coś się zachmurzyło (jest nadzieja)

#8 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 19:21

Zmoknięte siano Lewy moją wioskę też te chmury jakos dziwnie omijają no teraz jest zachmurzone ale pada gdzie indziej :D

#9 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 19:37

Zmoknięte siano Nas też omijają prawie zawsze. Ale w tym roku jakoś tak nas zawsze zachaczą że deszczu z tego prawie nic a siano mokre. Dzisiaj trochę zwieźliśmy. Rozładowywaliśmy ostatnie przyczepy i jak lunęło. No ale niestety reszta siana leży jeszcze na łace

#10 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 19:50

Zmoknięte siano Ja zebrałem dzisiaj ostatni ha z pierwszego cięcia- cały czas było po górkę- ojciec jak podczepiał presę do 4514 to mu się zawór rodzielczy zepsół, podczepił do MF-255 to mu się koło z przodu poluzowało, gdyby nie ten stracony czas na sprawy serwisowe to zebrałym 100% suchutkie siano, jednak gdy ojciec brał się za ostani wał siana zaczęło padać, gdy cofałem przyczepą do stodoły to wtedy luchło porządnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 20:35

Zmoknięte siano My wczoraj (09.06.7r.) zbieraliśmy zpadł na nie deszcz (chyba 07.06.7r) ale szybko wyschło i jest bardzo dobre.
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#12 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 09 czerwiec 2007 - 20:58

Zmoknięte siano Ciekawe,ja wczoraj kosiłem ok 1ha ...i ciekaw jestem czy pod Krakowem przyleje

#13 Share kraker

kraker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 21:18

Zmoknięte siano my wczoraj zaczeliśmy kosić a dzisiaj rano jak przetrząsarką wjechałem to zaczęło grzmieć, ale nie padało. Po południu trzeba było w usługi jechać prasować, to wszystkiego nie sprasowałem bo lunęło (była godz 17 i pada do tej pory)
MF & Zetor siłą naszej gospodarki
Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

#14 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 09 czerwiec 2007 - 22:30

Zmoknięte siano hehe jak zaczyna grzmieć to ruch wsi że masakra, każdy gna jak może - a tu psikus nie padało - taką miałem sytuacje wczoraj. Byłem umówiony na 16, a w końcu musiałem jechać o 15 bo "będzie loć, bedzie loć" Ło jak mnie takie coś wkurza, nie można nic zrobić u siebie tylko mysleć o kimś - bo żeby to jeszcze było do czego jechać, tu kawałek tam kawałek więcej wykręcania niż prasowania... eh

dziś mi zalało ale jeszcze duże zielonego było także się nie martwię... :D

wiecie jak się mówi gdy się zdąży przed sąsiadem ? "Boże daj deszcz na moją kapuste i sąsiadowe siano" :D
all rights reserved

#15 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 09:23

Zmoknięte siano ja wczoraj zebrałem siano,zesiekłem we srode,rozkopołech to a potem burza przyszła i niezle zalało,przez czwartek(boze ciało)leżało,w piątek super wyschło w sobote jeszcze doschło no i fajne siano mam :D ale wczoraj juz sie chmurzyło po południu i zaczynało grzmieć,ale naszczęscie to przeszło :D

#16 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 10 czerwiec 2007 - 11:33

Zmoknięte siano po moim sianie lało ponad tydzień :angry: zczarniało i zaczęło gnić ale w czwartek i piątek było ciepło więc przewróciłem kilka razy i zwiozłem.

#17 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 11:48

Zmoknięte siano Ja wczoraj zwiozłem niecałe 3 ha siana, którego deszcze nie przemoczył. Niestety na łąkach ciągle leży kilka ha skoszonego a dzisiaj pada :D

#18 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 18 czerwiec 2007 - 14:34

Zmoknięte siano ja mam skoszone 6 ha i w nocy popadało ale to nic. Dziadek zawsze powtarzał że siano bez deszczu to nie siano i wskazane jest aby deszczyk je troszke zmoczył :D kiepsko jak zapada takie suche - nadające się do zbierania bo wtedy to aż w brzuchu ściska że mogło jeszcze kilka godzin wytrzymać

#19 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 18 czerwiec 2007 - 14:46

Zmoknięte siano

ja tam siana nie mam ale o deszcz to bardzo nardzo trudno. Wszędzie w okolicy pada a u mnie nic :angry: w sąsiednich wioskach pada a u mnie słonko świeci, roślinki juz dostają za swoje, mają słońca dość :D

dokładnie ja mam tak samo w sąsiedniej wsi pada a umnie jakby ksiądz kropidłem
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Gorbaczow

Gorbaczow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 18 czerwiec 2007 - 17:30

Zmoknięte siano moje sianko juz dawno w stodole ale w piątek to myślałem że sąsiad zawału dostanie

kilka dni było u nas ładnie i sąsiad skosił łąke w czwartek - w piątek od samego rana przetrząsał siano i zgrabił koło godziny 14 - potem zaczepił prase zwijającą i zbelował siano była godzina 16 jak skończył - jak zajechał do domu po przyczepy i ciągnik z ładowaczem to już padało - i tak do 23 w nocy - jak z nim patrzelismy na drugi dzień co z tym sianem zrobic to z beli podniesionej turem woda leciała