Gorbaczow

Zmoknięte siano

Polecane posty

Adik_ziel    3

w wakacje raz nam pak przylało że 4ha łąki stało w wodzie i gnój


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
w wakacje raz nam pak przylało że 4ha łąki stało w wodzie i gnój

ja też tak miałem z wicherkiem 2 razy usiadłem z c 330 a takie siano to tylko na płyte gnojową z gnojem mieszac, jak się zbiera na deszcz to beluje i niedoschnięte takie potem lekko się zapaży a potem jest takie rude i ma miodowy zapach takie to dopiero krowy wcinają tylko nie wolno chowac od razu do stodoły bo spleśnieje, ale takie co to deszcz wleje i do tego jeszcze torfem zabrudzone to tylko kupa pleśni i na ścielenie.

Kumpel w tym roku zrobił ze 20 belek dla opasów takiej prawie sianokiszonki niedoschniętego i nie owijał folią gorące to było jak cholera ale się przeparzyło i twierdzi że bydlo chętnie to wcina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4
ja też tak miałem z wicherkiem 2 razy usiadłem z c 330 a takie siano to tylko na płyte gnojową z gnojem mieszac, jak się zbiera na deszcz to beluje i niedoschnięte takie potem lekko się zapaży a potem jest takie rude i ma miodowy zapach takie to dopiero krowy wcinają tylko nie wolno chowac od razu do stodoły bo spleśnieje, ale takie co to deszcz wleje i do tego jeszcze torfem zabrudzone to tylko kupa pleśni i na ścielenie.

Kumpel w tym roku zrobił ze 20 belek dla opasów takiej prawie sianokiszonki niedoschniętego i nie owijał folią gorące to było jak cholera ale się przeparzyło i twierdzi że bydlo chętnie to wcina

Mi w tym roku w ostatni wal napadalo i to nieduzo,odrazu spresowalismy i splesnialo. Calosc poszla do scielenia,bo nie chcialy wcale jesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U mnie w tym roku jakoś sie udało że nam siano nie zmokło

Ale rok temu ojciec sprasował a tu nagle zlewa aż niektóre belki musieliśmy rozcinać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
U mnie w tym roku jakoś sie udało że nam siano nie zmokło

Ale rok temu ojciec sprasował a tu nagle zlewa aż niektóre belki musieliśmy rozcinać

A po co rozcinac jak zpleśnieje to strząchnąc widłami i jałowki zjedzą w końcu to penicylina :P , a tak powaznie wole delikatnie niedoschnięte siano belowac niż całkiem suche na wiór żeby delikatnie się zagrzało i ma taki rudy kolor i miodowy zapach wcinają wtedy jak sianokiszonke, a najgorzej pleśnieje jak jest łaka poniszczona przez dziki i dostnie się do belki darń mysle że wtedy i sianokisonka w folii by nie wyszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACGYVER    0

Pierwszy pokos u mnie poszedł szybko i ładnie trafiłem na ładną pogode. Śiano z tego pokosu było super. Drugi pokos był gorszy trochę padało kilka razy jak już byłem na polu i chciałem prasować już zaczeło padać i nici z belowania siana. Ja jak wracam z łak i mam mokre siano staram sie jak najszybciej dać bydłu. Albo trzymam na przyczepach w przejeździe pod dachem z 2-3 dni aż wyschnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2611    0

witam. 9 dni temu skosiłem trawę zasianą w tamtym roku i nie wyschła jescze i juz ja sprasowałem w kostke i strasznie ciezkie i zielone... co myślicie o tym zeby na łące ułożyć taką pryzme z tych kostek na wysokość 5 kostek i przykryć folia na kiszonke?? niechce tego brac do stodoły bo sie bedzie ostro grzało i może spleśnieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wg mnie jedyne wyjście to rozwiązanie kostek i albo suszysz do skutku albo w rolki prasujesz i w folie owijasz albo sieczkarnią to tniesz i na pryzme sypiesz.

 

Nie ukisi Ci się to w kostce bo nie będzie ugniecione jak należy. Za duży dostęp do powietrza, zmarnujesz to co nazbierałeś i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRTVP    0

Trochę nie poważny byłeś prasując to siano. Ja sprawdzam pogodę długo terminową i zawsze sprawdzam czy zdążę wykosić przetrząsnąć i wgl. A co zrobić, ja bym suszył.


I love MTZ, I'm MTZ fan, bigest fan in the world.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

Ja jak za mokre prasowałem w kostki bo deszcz szedł to potem w kupki składałem kostki takie 3+3+2+1 i czekałem wiaterek owiał potem kupki rozwaliłem na słoneczku i zwoziłem suchutkie nie było wtedy dużej straty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

rozwal i dosusz... inaczej nic nie będzie... tak myślę..


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cooler2010    6

Jeśli masz niedużo kostek to dla zwierzaków jeszcze można wrzucić. Z przechowywania to raczej nic nie wyjdzie (tzn. wyjdzie ale żadnego pożytku z tego nie będzie)

Edytowano przez Cooler2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

jak tylko troche mokre to kup spora ilosc soli i poprzerzucaj ja na te belki. czesto to potrafi uchronic od pozaru jak jest mokry rok.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Sól w kostce za dużo nie pomoże jak mieliśmy kiedyś siano zbierane zbierająca i nieraz się do końca nie wysuszyło to sypaliśmy solą ale trzeba było przerzucać w sąsieku. Później kupa kurzu z tego i zapach nie bardzo <_< a dużo masz tych kostek?


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@Cooler2010 - wrzucaj podsuszoną trawę, a później licz straty jak ci cielaka czy byka zacznie sadzić, z jednego dwa ci się zrobią :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

zrób tak jak napisałeś na początku. Tylko owiń szczelnie. Powinno się zakisić.

Jak pracowałem we francji to jednego roku nie szło siana dobrze dosuszyć i mój szef 300 (z 1500 co zawsze się robi) kostek tak zakisił. Co prawda kostka 1.2x0.7x2.5m więc dobrze sprasowana. A zakisiło się idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2611    0

juz zwiezione i przylryłem folia... aprasowałem dlatego ze z brzega miałem pół hektara łąki na ktorej trawa miała 5 lat a te 1,5 hektara była siana w tamtym roku a taka trawa moze lezes i dwa tygodnie i do konca nie wyschnie... a pod folia same sie ulezy bo przeciez bele sa cieżkie ... gadalem z takim moim dalszym sasiadem i mowil ze w tamtym roku tez takiego przywiozl i zlozyl w stodole to za dwa dni juz bez przykrywania bylo kiszonka czuc ale jak sie przygrzało to pozniej mu nic nie bylo i normalnie chlaly wiec nie gadajcie ze pod folia sie nie zakisi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Tylko nie wkładajcie mokrego siana do stodoły, bo możecie z niej zebrać wiaderko.... popiołu. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Samozapłon mokrego siana nie jest niczym dziwnym.

Jak siano jest ciut za mokre to sól i po dach. A złożenie go w kopki i przykrycie folia to wg mnie najgorsze rozwiązanie. 2 razy tak robiłem i wychodziła pleśń. Na mokre siano jest 1 dobra met, stara, pracochłonna ale dobra. Złożenie tego siana luzem z kopkę. A i pomysł z owinięciem w baloty na sianokiszonkę również może się udać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

No pewnie że się uda. U nas już nie raz gdy siano okaże się za mokre to się owija i jest 100% pewność że nie straci na jakości. Dzisiaj też zrobiliśmy 20 belek ale łąka jest mokra i trochę kołami się siano napiło i kilka belek jest mokrawych ale ustawione są na stojąc w stodole. Jak jutro będą robiły się ciepłe to się owinie i po kłopocie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Dokładnie u mnie tak samo było w tamtym roku kawałek łąki 2ha niby sianko suche po zgrabieniu na wałki okazało się już lekko wilgotne do tego ciągnik przy prasowaniu lekko przygniótł przeszło przez prasę i wyszła wilgotna bela. Nie było sensu rozcinać więc na owijarkę i wyszła na prawdę dobra sianokiszonka bez strat ;)

 

@karol2611 jako technik pożarnictwa gwarantuję Ci, że nie trudno o samozapalenie przy składowaniu wilgotnego siana, podobnie jest ze składowaniem zawilgoconego i zanieczyszczonego węgla.

Edytowano przez lukasz20

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj