Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy ursus 30 poradzi sobie z anna

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 13:24

czy ursus 30 poradzi sobie z anna mam pytanie zamierzam kupić annę czy 30 poradzi sobie pod górkę ona warzy 2.5 tony jeszcze ziemniaki będą w zbiorniku czy uciągnie jakim biegien najczęsciej kopiećie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy ursus 30 poradzi sobie z anna Dzisiaj, 23:20
  •  

#2 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 13:31

czy ursus 30 poradzi sobie z anna Wiesz u mnie sporo osób jeździ c-330 z Anną ale myślę że ma ciężko dosyć. Jak ja śmigam c-360 to na piachu ma lekki poślizg a wiadomo jest dużo cięższa. Dać to sobie pewnie da radę ale będzie poślizg kół i będziesz np. musiał podtrzymywać na pompie jak się będzie kopała. A biegi to zależy od gleby i pogody i jaką masz ekipę do brył jak dobrą to możesz jeździć szybko ale jak jedna osoba to wolniej i wiadomo nie przesadzaj, na ciężkiej ziemi za szybko bo wtedy może ci wywalać kartofle z nacią.

#3 Share Jackassiu

Jackassiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 13:45

czy ursus 30 poradzi sobie z anna U nas 30 nie miała z anką problemu. Jednego roku ziemniaki były na "sypkiej" ziemi, drugiego na "mieszanej" z gliną włącznie i też nie stanowiło to dla niej zbytniego problemu. Te pola nie były równe jak stół :)
Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

#4 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 kwiecień 2010 - 14:37

czy ursus 30 poradzi sobie z anna U mnie kopał 30 i szła bez problemu na piasku trochę się grzebała ale dawała rade

#5 Share jezyk992

jezyk992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 14:44

czy ursus 30 poradzi sobie z anna Mój szwagier też jeździ 30 z Anną i nie ma problemów, tylko on ma w miarę lekkie ziemie.

#6 Share Misiek123

Misiek123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:KPK - Zarząd

Napisany 14 kwiecień 2010 - 15:09

czy ursus 30 poradzi sobie z anna 30-stka da radę ale to trochę męczarnia już lepiej c360 bo jak masz ciężkie ziemie i trochę mokro mogą być problemu
KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

#7 Share Pawlak902

Pawlak902

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 15:11

czy ursus 30 poradzi sobie z anna Ja kopie 30 i nie ma żadnego problemu

#8 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 15:29

czy ursus 30 poradzi sobie z anna My tez swojego czasu Ankę podpinaliśmy pod ciapka i szlo :)

A teren nasz nie jest idealnie płaski
W rolnictwie siła!!! :)

#9 Share zetorki

zetorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo no i moja ulubiona pasja dziewczyny :D

Napisany 14 kwiecień 2010 - 16:42

czy ursus 30 poradzi sobie z anna My sadzimy ziemniaków tyle co dla siebie jakieś 0.5 ha i na nasienie zostawiamy to ciapek daje sobie rade bez problemów choć pod góre pole
Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

#10 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 14 kwiecień 2010 - 16:53

czy ursus 30 poradzi sobie z anna U mnie również 30stka pracuje z Anną i nie ma najmniejszego problemu :)
Deutz is Power!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 14 kwiecień 2010 - 16:54

czy ursus 30 poradzi sobie z anna No u nas tez kopia c330+ anna, ale pod górkę to ciężko ma, jak widziałem czasem, już lepiej jakiś 3p albo MF255, bo dość oszczędne, ewentualnie c360...

>>>>>> 

#12 Share rocki0076

rocki0076

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 17:41

czy ursus 30 poradzi sobie z anna Ja też kopie ziemniaki Anna i pod górki daje rade spokojnie, tylko na zawracaniu jak jest pełny kosz i na taśmie to ma czasami problemy i z podnoszeniem z pełniutkim koszem czasami a tak to spokojnie C330 do Anny się nadaje, niema co narzekać. Miałem C 360 i też z Anną pracowała 30.

#13 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 17:43

czy ursus 30 poradzi sobie z anna anna chodzi tez z T-25, wiec z c-330 spokojnie da sobie rade. No chyba ze mieszkasz gdzieś na wzgórzach :)
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#14 Share Baza18

Baza18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 18:30

czy ursus 30 poradzi sobie z anna Ja kopie Anna C-330 i nie miałem problemów. Nie wiem o jakiej górce mówisz ale raczej da rade.
Baza

#15 Share piotr84

piotr84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 18:55

czy ursus 30 poradzi sobie z anna Ja też Anne podpinam do 330 nawet co roku 2ha buraka kopie i daje rade a jak nie to blokada i musi dać rade ale to tylko w ekstremalnych warunkach bo tak to i pełniutkim zbiornikiem daje sobie rade

#16 Share Jackassiu

Jackassiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 18:57

czy ursus 30 poradzi sobie z anna piotr84 a jak to jest z tym kopaniem buraka? Korzenie nie blokują sie na "kole fortuny"?
Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

#17 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 14 kwiecień 2010 - 19:02

czy ursus 30 poradzi sobie z anna Czyli podsumowując wypowiedzi innych. C-330 daje rade w Annie. Ale ja również bym nie polecał tego ciągnika do tego kombajnu. No chyba ze masz 0,5ha ziemniaka. To nawet sobie dziabką wykopiesz. Ale tak jak jak niektórzy pisali wcześniej. C-330 ma mało biegów a w czasie suszy może być problem. O tym ze jak będzie mokro to już wogole jest tragedia. Ja np. nie moglem nawrócić jak było mokro. Także wszystko zależy od ilości jakie będziesz kopal i od warunków na polu. A te są różne. Pozdro.
Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

#18 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 19:07

czy ursus 30 poradzi sobie z anna Moja c-330 na ciężkich ziemiach śmiga z anna aż milo. Jeździsz i tak powoli i nie ma problemu ja nawet kosiarkę rotacyjna ciągałem i prasę sipmne z-224/1 tez bez problemu. Lepiej chodziła niż sąsiada dobita c-40. A znajomi kopia nawet buraki cukrowe kombajnem neptun capek tez daje rade

#19 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 19:47

czy ursus 30 poradzi sobie z anna Coś nic nie pisze autor, moje doświadczenia z Anną przy pełnym koszu pompa dostanie trochę w kość ale daje rade z tym że nie poszalejesz z prędkością kopania do tego obowiązkowo obciążniki na przód i dobra pompa musi być. Jeśli masz dużo ziem piaszczystych i wzniesienia to nie będziesz ewentualnie kosza zasypywał aż na taśmę ale będzie C330 kopać śmiało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share sdamigo6

sdamigo6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 21:43

czy ursus 30 poradzi sobie z anna Też ciągałem annę ciapkiem w ziemniakach i burakach i spoko daje radę Żeby buraki nie blokowały koła to miałem przyspawany nóż i naprawdę musiały dużo wystawać z kosza żeby zablokować go.