Skocz do zawartości

Zdjęcie

pytanie o "pazury chwytak" z filmu z głównej strony

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomas

tomas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 20:39

pytanie o "pazury chwytak" z filmu z głównej strony Witam. Mam pytanie jakie firmy robią takie chwytaki jak w temacie? Pracował ktoś z czymś takim?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pytanie o "pazury chwytak" z filmu z głównej strony Dzisiaj, 03:04
  •  

#2 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 08:07

pytanie o "pazury chwytak" z filmu z głównej strony Mam taki chwytak od roku, sam go wykonałem . Ponieważ cena nowego firmowego oscylowała około 10000 zł. Mój jest wykonany identycznie jak ten :
http://www.bugnot.co...liste-45-0.html
Jak zmontuje filmik to go podeśle, mam nagrany tylko nie obrobiony.
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#3 Share tomas

tomas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 21:14

pytanie o "pazury chwytak" z filmu z głównej strony kolego a można wozić nim po 2 bele? Co nim wozisz, jak tym idzie praca?

#4 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 07:52

pytanie o "pazury chwytak" z filmu z głównej strony tak można wozić po dwie bele, chociaż ja robię to żadko.
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#5 Share tomas

tomas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 20:08

pytanie o "pazury chwytak" z filmu z głównej strony

tak można wozić po dwie bele, chociaż ja robię to żadko.

sorry kolego, bo źle zapytałem. Chodziło mi o to czy da się wziąć 2 bel w pozycji na leżąco jedna koło drugiej, a nie tak jak na filmie na stojąco?

#6 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 21:18

pytanie o "pazury chwytak" z filmu z głównej strony Na leżąco również można chwycić dwie bele, tylko muszą leżeć w jednej lini i blisko siebie. Najdalej w niedzielę wstawię filmik to sobie obejrzysz ja kto działa.

POZDRAWIAM PALAX

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share rolnik1982

rolnik1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 12:28

pytanie o "pazury chwytak" z filmu z głównej strony Ciekawy ten chwytak, a do kostek też są takowe?? W Polsce można cosik takiego kupić??????

#8 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 03 maj 2010 - 21:21

pytanie o "pazury chwytak" z filmu z głównej strony Tak wygląda mój własnoręcznie wykonany. Poniżej link do krótkiego filmiku jak działa

:)

POZDRAWIAM PALAX

#9 Share rolnik1982

rolnik1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 07 maj 2010 - 19:49

pytanie o "pazury chwytak" z filmu z głównej strony Wszystko od podstaw robiłeś?? Siłowniki jakie tam są?? Rama z belek wykonana?? Też bym se takie coś zrobił :lol:

#10 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 07 maj 2010 - 22:02

pytanie o "pazury chwytak" z filmu z głównej strony Nie miałem prototypu, robiłem wzorując się na zdjęciach jakie udało mi się znależć na necie. Cały chwytak wykonałem sam we własnym warsztacie, jedynie siłownik i zęby wykonał mi znajomy fachura. W chwytaku jest tylko jeden siłownik ściągający ramiona. Problem polega na zrobieniu specjalnego siłownika, który musi być stosunkowo krutki i mieć długi wysów. Problem w tym że tłoczysko musi mieć inną konstrukcje tak by zajmowało jak najmniej miejsca w siłowniku. Dla zainteresowanych moge przesłać gotowe rysunki techniczne siłownika. Mam ich kilka. Projektu chwytaka nie mam na papierze.

POZDRAWIAM PALAX

#11 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 maj 2010 - 22:21

pytanie o "pazury chwytak" z filmu z głównej strony @palax i przy rozładunku przyczep ze słomą ściągasz po jednej beli???u mnie C330 zawsze po dwie brała, bo nikomu nie chce się dwa razy dłużej jeździć... :lol:

ja do słomy bedę raczej używał krokodyla od obornika, bo można brać po 4 belki na raz i ustawiać je w pion.

dodam że bele po Sipmie Farma II z siatką, a krokodyl 1,8m na Weidemannie T5625.

bardzo ładnie wykonany ten chwytak :lol:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 07 maj 2010 - 22:58

pytanie o "pazury chwytak" z filmu z głównej strony Pioter jak uda Ci się podnieść 2 bele słomy 150x120 z mojej prasy bądz z każdej innej pasowej na max wysokośc przy pomocy U330 to pełen szacun oddam Ci, co do brania 4 belek na raz to masz racje z krokodylem, z tym że belki stawiasz w pozycji pionowej. Ja preferuję w wiacie stawianie w pozycji leżącej z racji braku efektu nacisku na ściany. Sam stawiam zwykle 4 lub 5 bel na boku jadna na drugiej, tak słomę jak i siano. Dzieki temu mam również rzędami ustawione bele siana z poszczegulnych pokosów. Przy rozładunku bel raz biorę po jednej raz po dwie zależy jak mi pasuje w wiacie i na przyczepie. Przy rozładunku bel na strop obory biore po jednej dlatego bo bele trzeba odtaczać, dodatkowo mój chwytak mało wystaje poza belę tak że można wkładać bele w ciasne kukawki na stropie. :lol:

POZDRAWIAM PALAX