Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deszczownie

366 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Grzegorz150

Grzegorz150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 14:10

Deszczownie

Ja jak kupowałem nową szpule to dealer mi mówił że w razie jak mi wąż pęknie to mam się do niego zgłosić i on ma specjalne złączki do węży, więc musiał byś troche pogooglować i zapewne takie coś jest w sprzedaży, lub zgłosić się do jakiegoś dealera :)

taka złączka kosztuje około 200 złotych wiem bo sam kupowałem . Wąż pękł mi na połowie (150m) 2 sezony do tyłu i od tamtej pory nie ruszam trzyma się to jest taka specjalna złączka skręcana z gwintem i pierścieniami na przewód po założeniu jest gładka i nie uszkadza innych zwojów .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deszczownie Dzisiaj, 14:45
  •  

#162 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 27 kwiecień 2012 - 08:47

Deszczownie pytanie do @lukasx21.
http://www.agrofoto....ge/270953-odra/ napisałeś że zakładają przekładnie od babci. Co to za przekładnia?

#163 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 27 kwiecień 2012 - 12:01

Deszczownie poszukam na kompie jak będę miał chwilę czasu bo chyba mam gdzieś zdjęcie to ci wrzucę.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#164 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 14:44

Deszczownie babcia czyli palawa?
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#165 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 29 kwiecień 2012 - 10:06

Deszczownie http://www.agrofoto....zczownia-sigma/ od takiej jak ta,czyli babcia nie mogę znależć w kompie tego zdjęcia chyba je skasowałem palawa ma jakiś dziwny system zwijania, zresztą u nas te palawy raczej wszyscy wykorzystują jako przedłużki, jeszcze podlewającej jej nie widziałem

Edytowany przez lukasx21, 29 kwiecień 2012 - 10:08.

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#166 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 28 maj 2012 - 22:01

Deszczownie dajcie namiary na jakichś wiertaczy bo chcę wykopać studnie, :) 2lata temu 1 próba i wody nie było a doszli do 39 m pokład był na 29-30 m ale taki do większego ogródka. i zasypaliśmy. teraz trzeba się wziąć za to i zrobić, tylko gdzie ta woda jest bo dwóch było i gdzie indziej znaleźli. w okolicy mają właśnie na 29-35m. wodę. znalazłem gościa z opola ale dopiero przyjedzie we wrześniu październiku i zrobi to za 250zł za metr metoda udarowa, rura 160.

Edytowany przez pmichal56, 28 maj 2012 - 22:02.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#167 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 29 maj 2012 - 05:10

Deszczownie od ręki to zapomnij że ci ktoś wykopie. Chyba że jakiś paproch co nie ma roboty bo go ludzie nie chcą. Mi była potrzebna na wczoraj to 3 tygodnie czekałem

#168 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów

Napisany 29 maj 2012 - 08:54

Deszczownie

dajcie namiary na jakichś wiertaczy bo chcę wykopać studnie, :) 2lata temu 1 próba i wody nie było a doszli do 39 m pokład był na 29-30 m ale taki do większego ogródka. i zasypaliśmy. teraz trzeba się wziąć za to i zrobić, tylko gdzie ta woda jest bo dwóch było i gdzie indziej znaleźli. w okolicy mają właśnie na 29-35m. wodę. znalazłem gościa z opola ale dopiero przyjedzie we wrześniu październiku i zrobi to za 250zł za metr metoda udarowa, rura 160.

a skąd jesteś?

#169 Share antek84

antek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 29 maj 2012 - 09:02

Deszczownie Panowie pomóżcie. Szukam deszczowni o długości węża 250 m. średniaca 60-75 mm. Chcę kupić używaną w kocie 10-15 tys. jestem z okolic Płońska. gdzie mogę szukać? macie jakieś namiary?
P.S. ja na studniarza czekam od jesieni może przyjdzie za dwa tygodnie, a truskawki schną :(

#170 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 29 maj 2012 - 09:04

Deszczownie studniarz nie przyjedzie do jednego odwiertu!jak ma wiertnie w okolicy to ci pewnie zrobi ale w przeciwnym razie to zapomniej...u mnie niektorzy czekaja juz po 2lata za studnia...
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share antek84

antek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 29 maj 2012 - 09:11

Deszczownie wiem, jestem 3 w kolejce w okolicy, ale ma opóźnienia

#172 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 29 maj 2012 - 09:11

Deszczownie moze odra z wezem 75,najlepiej ze skrzynia od maluch lub z odra-paket i zeby lancuch na bebnie byl nalistwach zebatych nie na sruby(jak nie wiesz o co mi chodzi to odezwij nie na gg) ,nie radze kupowac z pulsacyjnym zwijaniem

#173 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów

Napisany 29 maj 2012 - 20:35

Deszczownie Za takie pieniądze to ja bym szukał francuskiego perrota na turbinie wodnej, w komplecie przeważnie niezłe działko. znajomy kupił za 11 tysi w idealnym stanie. O wiele lepszy sprzęt niż odra wg mnie.

#174 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 29 maj 2012 - 21:40

Deszczownie Biała k/ wielunia.chyba poczekam na fachowca z opola będzie miał nowy sprzęt na jesień. a deszczownia będzie odra 400m z odra pacet. a pompa to co powiecie na motopompę strażacką,mam dwie na uwadze magirus dane czterosuw, 4 tłoki 46km, 1600l/min,8-9 atm, benzyna i przerobię to na gaz. lub druga 26km, 800l/min, tez 8-9atm, też na gaz by się przerobiło.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

#175 Share antek84

antek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 29 maj 2012 - 22:59

Deszczownie Słyszał może ktoś o deszczowniach z miejscowości Wielowieś? gmina pakość? słyszałem pozytywnie opinie.

#176 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 11 luty 2013 - 21:38

Deszczownie trochę odgrzebię temat..
chcę przygotować 5 ha do nawadniania warzyw w jednym kawałku i mam parę pytać...
jaką deszczownie wybrać za około 10 tys? czy odra (z turbiną wodną) od handlarzy z allegro będzie dobrym wyborem? szerokość działki to 55 m czy ta deszczownia podleje na taką szerokość (przy lekkim wietrze)?
jaką pompę głębinową polecacie? kopanie studni ustawione wszystko na wiosnę (160mm, z gadki sąsiadów to lustro już od 25 m) woda będzie pompowana do 1km myślę że wąż 110 (miejscami pod lekką górkę)
polską, włoską, jakiej firmy i mocy? ile trzeba zapłacić za dobrą pompę?
z góry dzięki za odpowiedź

#177 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1692 postów

Napisany 11 luty 2013 - 21:51

Deszczownie a to ja się przyłączę do kolegi, tyż myślę o nawadnianiu tylko że z motopompy i rzeki, czy motopompa przepcha wodę pod górkę taką z 50 metrów na odległość około 600 metrów

#178 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 12 luty 2013 - 06:33

Deszczownie kijowa działka bo trochę wąska a za to za długa. Działka wychodzi że ma około kilometra długości. Czyli od studni do działka będzie 1 km czy od studni do deszczowni? Bo 110 kilometra na deszczownie nie nawiniesz.
Co do pompy to z 8 tyś trzeba liczyć. Ale to kwestia wyliczeń i może wyjść że za 5tyś wystarczy

Motopompa zależy jaka. Strażacka to wątpię ale wysokociśnieniowa raczej tak

#179 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 12 luty 2013 - 09:19

Deszczownie @maniana moim zdaniem to załóz grubsza rure(180mm), u mnie jest duzo studni i niektorzy po 10-15latach nie moga wyjać pompy bo sie klinuje. Co do pompy to jak wykopiesz studnie, zrobisz jej testowanie to bedziesz wiedzial jakiej szukac. Skoro lustwo na 25m czyli pompe zainstalujesz na 30m i na dzien dobry bedziesz mial spadek 3atm(przyjmuje sie ze na 10m w pionie ginie 1atm).
Ciezko cos wiecej powiedziec, za malo informacji
Poczytaj komentarze pod fotkami deszczowni w mojej galerii

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów

Napisany 12 luty 2013 - 09:44

Deszczownie Co do deszczowni to chyba nic innego od odry za te pieniądze nie znajdziesz ew "babcie" , jak masz trochę czasu i jakiegoś znajomego majstra/mechanika ew sam takie rzeczy umiesz robić to poszukaj gołej ramy bez węża, dokup gdzieś turbine z przekładnią i sam to skompletuj sporo zaoszczędzisz.

Dodaj odpowiedź