Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deszczownie

366 odpowiedzi na ten temat

#101 Share student19

student19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 luty 2010 - 00:34

Deszczownie Stosowaliście linie kropkujące t-tape?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deszczownie Dzisiaj, 02:29
  •  

#102 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 07 luty 2010 - 08:37

Deszczownie

Robił może ktoś przewiert przez tory kolejowe? Jak wyglądają wymogi i pozwolenia w tej sprawie?

Idź do właściciela lini (nie zawsze jest to PKP) i zapytaj jakie wymagania musisz spełnić żeby przeprowadzić wodę pod szynami.

No chyba ze tam nic nie jeździ to byś położył wąż normalnie na torach.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#103 Share cuabab

cuabab

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Maszyneria ;D

Napisany 13 lipiec 2010 - 17:43

Deszczownie Witam
mam pytanie.
Co myślicie o deszczowni "WŁOSKIEJ IDROFOGLIA"?
Czy to dobry wybór za taką cenę i czy marka ta jest dobra?
http://www.allegro.p...300_70_270.html
ma ona pracować na nie całym hektarze ziemniaków;P
a tak na boku.
nie sądzicie że pogoda robi sobie z nas jaja raz pada do uporu raz sucho że płakać się chcę;(
U mnie nie padało dwa tygodnie więc zdecydowaliśmy zakupić deszczownie.
a z racji tej że stare deszczownie są po prostu zajechane lub za drogę w porównaniu do nowej.
to zdecydowaliśmy się zakupić nową. Czy to dobry wybór?

pozdrawiam.

Załączone miniaturki

• 1117311111.jpg

#104 Share sandman

sandman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 00:39

Deszczownie W planie mam zalecana głębokość wiercenia 80m średnica 225mm czy sądzicie, że warto dać większa średnice na podlewanie 20ha cebuli i ziemniaków( nie robiłem próbnego odwiertu) jakie zadanie ma sączek ? Oczyszcza z zanieczyszczeń wodę? Jakie jest koszt aktualnie pozwolenia wodnoprawnego?

#105 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 12 listopad 2010 - 21:39

Deszczownie a ja mam pytanie-chodzi mi o podlewanie ziemniaków-czy oprysk na zarazę zastosować przed podlewaniem czy po?

#106 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 26 grudzień 2010 - 11:05

Deszczownie Oprysk zawsze po deszczowaniu jak rośliny obeschną. Ja biłem w lipcu 16 metrów, średnica 40 cm. Filtr od 5 do 12 metrów. Puściłem pompę to przy 50 tyś litrów/h lustro zeszło na 5 metrów i tak się trzymało. Na odrę z napędem wodnym w zupełności wystarczy. A sączek to chyba filtr przynajmniej tak mi się wydaje. Rura ponacinana i obwinięta siatką żeby nic tam nie zaciągało przy ciągnięciu wody

#107 Share xirlo

xirlo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja

Napisany 11 styczeń 2011 - 17:45

Deszczownie U mnie dobili do 70m i dali sobie spokój, deka wody nie było. Wszystko zależy jaki wydatek będzie miała studnia, czy będziesz nawadniał deszczownia czy systemem kropelkowym, ale 20h to napewno deszczownia. Przy suchym roku żadna studnia nie da Ci tyle wody ile będziesz potrzebował. Ja mam zbiornik o pojemności 6 tys m3 i przy suchym roku wystarczył by na jakieś 8-10h prawidłowego podlewania (kukurydza).

#108 Share WeSolyRomeK

WeSolyRomeK

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 19:25

Deszczownie A co to za różnica czy rok suchy czy mokry porządna studnia będzie "chodzić" non stop przez kilka tygodni i wody nie ma prawa braknąć, warunek to warstwa wodonośna zasobna w wodę.
Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

#109 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 20:23

Deszczownie Dokładnie. U mnie gruntowa teraz jest na 5 cm a jak pamiętam najgłębiej zeszła na 160cm. I obojętnie ile czasu będę pompował to jej nie wyciągnę. Staw głęboki na 1,5 metra w 3 godz wypompowałem ale na drugi dzień było tyle co przed pompowaniem.

#110 Share xirlo

xirlo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja

Napisany 11 styczeń 2011 - 22:43

Deszczownie Nie wszyscy maja tyle szczęścia, na glinach tak nie ma dobrze i tego co nie złapię na wiosnę do stawu to już nie moje. Nasz obszar na mapach geologicznych zaznaczony jest czerwonym kółkiem. u nas wody nie ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 11:15

Deszczownie

A co to za różnica czy rok suchy czy mokry porządna studnia będzie "chodzić" non stop przez kilka tygodni i wody nie ma prawa braknąć, warunek to warstwa wodonośna zasobna w wodę.

A różnica jest i do duża bo przy mokrym roku dasz radę nawodnić 20ha a przy suchym jak będziesz nawadniał 7 hektar to deszczowni nie przestawisz na 8 tylko z powrotem na 1 pozostałe 12 zostanie bez nawadniania.
Dla mnie porządna studnia to taka co daje 30 kubików/h pod ciśnieniem i o takiej właśnie piszę.
Nie chodzi o to że w studni wody braknie tylko że tej wody nie wystarczy w krytycznych momentach dla roślin o dużych potrzebach wodnych na więcej niż 7 ha.

#112 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 12 styczeń 2011 - 20:27

Deszczownie Moja studnia ma 52m, filtr(a tym samym warstwa wodonośna)od 28-50m. Lustro na 6m opada do 8-9m. Pompa polska 13kw. Deszczownia BAUER z konsolą. Podlewam tylko cebulę.

#113 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 20:48

Deszczownie Jakie ciśnienie dajesz na konsolę? Bo trzeba dużo wody a małe ciśnienie chyba. Jaka duża konsola?

#114 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 21:17

Deszczownie Mam dwie studnie, jedną 60m woda jest na 2m przy dłuższym podlewaniu i nie do przebrania, druga 100m woda na 30m i przy wierceniu była obawa że wcale nie będzie, jeszcze nie miałem okazji z niej nawadniać. Odległość miedzy studniami mała a z wodą taka przepaść

#115 Share WeSolyRomeK

WeSolyRomeK

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 16:49

Deszczownie

A różnica jest i do duża bo przy mokrym roku dasz radę nawodnić 20ha a przy suchym jak będziesz nawadniał 7 hektar to deszczowni nie przestawisz na 8 tylko z powrotem na 1 pozostałe 12 zostanie bez nawadniania.
Dla mnie porządna studnia to taka co daje 30 kubików/h pod ciśnieniem i o takiej właśnie piszę.
Nie chodzi o to że w studni wody braknie tylko że tej wody nie wystarczy w krytycznych momentach dla roślin o dużych potrzebach wodnych na więcej niż 7 ha.

Jak jest mokry rok to nie ma potrzeby nawadniania (czasami trzeba nawet spuszczać) A co do tego czy dasz rade podlać 20ha czy nie dasz to zależy od tego jakim sprzętem dysponujesz, jak masz rozplanowane nawadnianie, czy masz ziemie w jednym kawałku czy porozrzucane w dużych odległościach od siebie czy masz doprowadzoną wodę na stałe czy musisz za każdym razem rozwijać węże przedłużki itd
Zależy też od tego jaką uprawę nawadniasz i jaka to jest ziemia (czy potrafi wodę zmagazynować na dłużej czy po przejściu deszczowni właściwie za parę godzin już jest sucho)
Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

#116 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 18:02

Deszczownie Już dawno nie było tak mokrego roku jak miniony i niedobory wody były - trzeba było deszczować tylko że mniej (odczułem to na własnej skórze tak jak sąsiedzi)
Warzywa z ojcem uprawiam od ponad 20 lat i od ponad 20 lat użytkuje deszczownię. Mogę powiedzieć co potwierdzi wielu użytkowników że najważniejsze jest źródło ale oczywiście można pisać o wszystkim tylko za chiny nie brać pod uwagę tego czy wpływ będzie miało to że rok jest wilgotny lub suchy.
Wszystko o czym piszesz to czynniki stałe bo ma się taki a nie inny sprzęt, uprawę i glebę a także źródło i idzie to zmierzyć i wyliczyć i tak naprawdę to czy da się radę czy nie zależy tylko i wyłącznie od aury czyli czy rok jest suchy czy mokry, czy rozkład opadów jest sprzyjający czy nie.

#117 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 19:41

Deszczownie witam koledzy chciałem sie zapytac jak to jest z wymogami co do kopania studni głebinowej jak jest z pozwoleniami wodno prawnymi czy jak nie przekrocze 30 m to nie musze miec pozwolenia? prosze o podpowiedz

#118 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 20:20

Deszczownie Do 30 możesz kopać bez ale na pobór ponad 5000 litrów na dobę musisz mieć pozwolenie. Czyli nawet jak z kałuży pompujesz ponad 5000 to musisz mieć pozwolenie. Kop i nie pacz na papiery. Po za tym to minimum 10 tyś i pół roku załatwiania

#119 Share marc

marc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 21 luty 2011 - 21:21

Deszczownie papierkowa robota nie kosztuje aż 10 tys zł :) w zeszłym roku kopałem studnie i pan który załatwiał mi papierkową robote skasował 5 tys:) minusem jest to że jednak troche czasu to zajmuje, ale za to jest wszystko legalnie. Poza tym 25% kosztów związanych z nawadnianiem można odliczać w podatku rolnym, więc chyba warto zrobić to legalnie:)

Edytowany przez nasil90, 22 luty 2011 - 15:25.
Cytowanie posta

:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 22 luty 2011 - 06:49

Deszczownie no to chyba stawki nie są jednakowe. U nas kosztuje 12 tyś. Ja mam 3 zł podatku na rok więc nie mam co odliczać :D

Dodaj odpowiedź