szymon29

Deszczownie

Polecane posty

sumek666    5083

Co one mają w podstawie? 

Chciałbym taka żeby mieć podgląd na telefonie czy komputerze co się z nią dzieje. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

odświeżam temat stoję przed zakupem nowej deszczowni o parametrach 480-90 jaką markę byście polecili chodzi mi dobry stosunek ceny do jakości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acodin    13

Czy ktoś ma opinie o deszczowniach Nettuno/Irrimec/Irriland 75/300? Która firma robi solidniejszy sprzęt (w swojej klasie)? Wiadomo Ocmis czy RM to półka wyżej, ale i cena dużo większa. 

Mam nadzieję, że ktoś jeszcze zagląda do tego tematu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Witajcie

Czy jest możliwość używania deszczowni na działce w kształcie prostokąta o długości 700m, szerokości 70m? Problemem jest napowietrzna linia średniego napięcia, która przecina działkę w poprzek mniej więcej w 1/5 Jej długości. Czy dozowolone jest nawadnianie pod liniami energetycznymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Linia nie przeszkadza. Chyba że będzie konsola to trzeba przy słupach obracać żeby się nie uszkodziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Co to jest konsola? Nigdy nie miałem do czynienia z deszczowniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek_ad    16
Napisano (edytowany)

Witam,

mam pytanka.  Jakiego smaru używacie do smarowania kamienia prowadzącego?  oraz do wałka prowadzącego tzn., czy dodatkowo czymś go smarujecie- słyszałem, że smar do łańcuchów w sprayu niektórzy używają .

Dodatkowo spytam..zastanawiam sie nad zamontowaniem wyłącznika ciśnieniowego przy pompie - deszczownia posiada zawór spadku ciśnienia i pytanie jest jakie wyłączniki polecacie lub macie, które byście polecili, że będą działać dobrze.

Edytowano przez misiek_ad
dodanie pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

Witam, pytanie do osób znających się na temacie chce ograniczyć koszty podlewania mam taki sprzęt:

Deszczownia irtec 300 / 63 

( Używam do niej dyszy 18 i próbuję 20 żeby zmaksymalizować przepływ wody przy tym samym spalaniu )

Pompownia ciągnika t2-65 z łukometu

 

Ciśnienie jakie daje na pompie to 7 bar

I tutaj pytanie 

Używając węży strażackich 75 mm do deszczowni dochodzi mi jakieś 6.3 bara

Czyli akceptowalnie, natomiast podpinając przedłużkę z Odry 260 / 75 mm do deszczowni dochodzi jedynie 5 barów, więc strata dość duża.

Co mogę zrobić żeby obniżyć koszty ? 

Dysza 18 czy 20 będzie lepsza do tego zestawu ?

Może wymienić przedłużkę na 90 żeby ograniczyć straty na przesyle wody ?

Tylko czy jest sens jeśli średnica rury deszczowni to tylko 63 mm ?

Chyba że pompa jest trochę za duża do tego zestawu i zmienić na inną ? 

Straty 2 barów ciśnienia to dość sporo przy tych kosztach paliwa, spalanie na godzinę przy pompie to jakieś 4 litry

A może jakaś inna konfiguracja, np. miejsza dysza i mniejsze ciśnienie - tylko czy to się przełoży na faktyczną oszczędność przeliczając spalone paliwo do M3 wylanej wody ?

Dziękuję za wszystkie porady 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

4 litry na godzinę pompa to dużo? Przedłużka z Odry sporo ciśnienia Ci zabiera bo tam masz wąż 65 mm wewnątrz. Oczywiście woda nie idzie przez turbinę Odry? Mniejsza dysza to większe ciśnienie. Najoplacalniej by wyszło na wolnym wypływie, czyli jakbyś wcale dyszy nie założył. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

4 litry myślałem że to dość sporo jak na wylanie zaledwie 25 m3 / h. Nie, przez turbinę nic nie idzie same węże, ja rozumiem że mniejsza dysza = większe ciśnienie na wylocie, chodzi natomiast o to jak podlewać jak najtaniej, dysza 20 już daje gruby strumień - producent do węża deszczowni 63mm przewidział dysze max 18. Pytanie co tu można poprawić / przerobić żeby wyszło ekonomiczniej ? 

chyba że lepiej będzie sprzedać cały zestaw i kupić np. deszczownie 90/ 400 a do niej przedłużki linii 100-110 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Witam mam nadzieję że ktoś szybko odpowie i podpowie. Kupiłem używana deszczownie Bauer i mam problem z armatka, nie kreci mi się i leje w jednym kierunku. Jaki może być powód? Kręci się w miarę lekko jeśli ruszać ręką na sucho

Screenshot_2022-08-24-11-30-50-894_com.facebook.orca.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruta23    0

Witam. Panowie jak przyspieszyć zwijanie deszczowni. Chciałem też podlać mniejsze poletka np koper. Rzodkiewka. Ta aby szybciej zwijała i nie lała tak wody. Biegi 1.2.3 chodza a na czwartym nie daje rady. Cz można zwijać przez wałek wom

IMG_20230306_133118_1.jpg

IMG_20230306_133141_4.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

Wie ktoś może jak wyregulować ukladacz węża na szpuli w deszczowni RM ? Od jakiegoś czasu źle nawija na brzegach szpuli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
    • Przez agro973
      Witam. Zastanawiam się jaki silos zbożowy jest najlepszy mam do wyboru 3 typy nie chodzi mi tutaj o firmę:
      1. Silos zbożowy płaskodenny http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-1.html
      2. Silos zbożowy z lejem wewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-2.html
      3.Silos zbożowy z lejem zewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-3.html
      Wiem że w 2 i 3 silosie zboże opróżni się samo ale w 1 trza do niego pewnie wejść i wygarnąć to zboże bo jak inaczej wybrać jak jest już na spodzie? Jak wygląda z takich silosów załadunek na przyczepę? czy do silosu 2 i 3 można podłączyć żmijkę do napełnienia przyczepy? Wiem też że w silosach płaskodennych nie można dużej ilości wziąć z jednej strony ponieważ się odkształci? Czytałem gdzieś że można w silosie zamontować takie coś jak "mieszadło" nie wiem jak to się fachowo nazywa i w tedy można cały czas podbierać zboże z jednej strony i nic się nie stanie.
      Ja na razie nie mam w planach kupowanie silosu, ale może w przyszłości i dlatego pytam się was który jest najlepszy. Nie wiem ile silosy kosztują ale jakby ktoś wiedział to proszę o napisanie jego ceny grubym drukiem :huh:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj