szymon29

Deszczownie

Polecane posty

Majkelo    3

jacek1296 długo już masz tak zawieszona pompę ? masz wąż PE czy rurę ? ciekawe jak przyjdzie wyciągnąć pompę to czy linka będzie w stanie niezmiennym.... nierdzewna raczej troszkę pewniejsza, chociaż patrząc z drugiej strony, trudno stwierdzić. pozdrawiam
toorano na rurach chyba bardziej wpuszczane kiedyś, teraz wydaje mi sie ze troszkę się to pozmieniało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
Napisano (edytowany)

Mam tak od 2008, na PE. Wyciągałem w ubiegłym sezonie bez najmniejszych problemów. Na ok. 15 studni we wsi na rurze stalowej są dwie, w tym jedna ok. 20-letnia.

 

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Kolego BeQ truskawki to sobie odpuść z deszczowni chyba że młoda plantacja po wsadzeniu.pompa do 360 liter na minutę  to max jak na 4 ha.przewód plastykowy do wpuszczenia pompy tylko ten niebieski wodociągowy i linka.11KW TO PRZESADA CO DO POMPY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beQ    0

Truskawek mam tylko niecale 1ha i to podzielone na 4czesci (co roku jedna czesc -najstarsza- likwiduje i sadze mlode)
Glownie i tak chodzi mi o QQ zebym mogl ja zasiac po ozimym zycie(zyto i QQ na kiszonke).
Juz duzo wiem, ale pozostaje mi kwestia kupna sprzetu. Na co zwracac uwage zeby ten sprzet pochodzil ze dwa sezony bez wiekszych awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

panowie i panie studnia jest woda tez czas na uzbrojenie studni mam dwie mozliwosci co do pomp beraldi silnik sumoto 15 kw 6000zl brutto i grundfos wyjdzie drozej w piatek bede mial wycene. co lepsze? rura raczej PE tylko kabel aluminium wyjdzie taniej miedz pewniejsza. odcinek kabla 150m od przyłacza do pompy no i jakie zabezpieczenia macie na swoich pompach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

Czy warto kupić deszczownię taką jak na zdjeciu w poniższym linku? Jest To odra całkowicie odnowiona, napęd turbinowy, przekładnia od małego fiata dobrze się spisuje takie rozwiązanie napędu? Nie mam aż tak wiele ha i kupno nowej deszczowni o tych samych parametrach jest troche kosztowne.

Proszeo odpowiedzi i wasze doświadczenia w tym temacie.

 

  https://www.google.pl/search?q=deszczownia+odra+cz%C4%99%C5%9Bci&biw=1120&bih=538&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwjw_-iIr4HSAhXhJZoKHSsFCGgQ_AUIBigB#tbm=isch&q=deszczownia+odra++nieznalski&imgdii=RjCFr4QBzPyKYM:&imgrc=wEVWm6wqHtMlJM:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olszak    1

Mam ten napęd na innej deszczowni. Przy mniejszych pompach jest problem ze zwijaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
verygood    0

Witam. Mam pytanie ponieważ jestem kompletnie nie doświadczony liczę na waszą pomoc kupiłem deszczownie lukomet

 http://www.lukomet.pl/deszczownia-szpulowa-irtec-50fbt170-p3323 

mnie więcej coś takiego i moje pytanie teraz jak pompę muszę do niej teraz kupić żeby wystarczyło na nawodnienie około 2 hektarów truskawki woda będzie szła ze zbiornika najlepiej jak by była jeszcze na 230 a nie siłę. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Zamierzam podlewać uprawy ze strawu na własnej działce . Jak rozumiem potrzebuję pozwolenie wodno prawne , ile trwa zalatwienie ? ewentualnie jaka kara za brak tego pozwolenia ? Korzystanie z wód powierzchniowych jest już płatne? Muszę mieć już licznik na pompie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym doradzić się w sprawie zakupy pompy do deszczowni na wom lub z silnikiem. Woda będzie pompowana że stawu, szpula będzie do 300 m od stawu a pole ma długość 400 m. Dodam że kawałek pole idzie pod górkę. Jaka wydajności pompę musiałbym kupić i jakiej firmy najlepiej. Może jakieś propozycje ? Byłbym bardzo wdzieczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1528

Witam.

Użytkuje ktoś pompy głębinowe Omnigena 5g20 7,5KW albo IBO ISP 17-11 ?

Albo czy ktoś jest obczajony w tych sprawach ? Planuję w lecie wybicie studni głębinowej na razie dla siebie a później pewnie i do deszczowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Przeleciałem wątek praktycznie cały i nie widziałem następującego wątku - ja też chcę pole podlewać ale wodę chciałem brać z rzeki. Czy ktoś jakąś motopompę spalinową ma? podlewa może? Pole, które chcę podlewać mam 400 m od rzeki. jaką wybrać? Ma ktoś do czynienia z takim rozwiązaniem? Jakie wtedy działka brać? Czy deszczownie kupować czy tylko wąż i działko i heja?

Czy z wodą z rzeki tez potrzebne są te zezwolenia, pozwolenia i cholera wie co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

zezwolenie potrzebne. Tzn operat wodno-prawny

 

 

Chciałem 60 metrów dowinąć do odry. Ale w sumie stwierdziłem że założę cały nowy. Będzie 330 metrów. Teraz mam ściankę 5 mm i trochę się spłaszczył( ale tragedii nie ma). Jaki nawinąć? Bo jedni mówią że powinien być 6,8mm a inni że 4,5mm wystarczy. Ewentualnie 5,5mm. Różnica w cenie spora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy uzywa ktos motopompy honda w cenie do 4tys ?? jaki model i jak sie sprawuje ??

Edytowano przez kotek22kotek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

jak założyć złączkę na wąż? Gość co sprzedaje powiedział że nagrzać rury, wcisnąć w nie złączkę i potem nabić opaski. Czy lepiej wkręcać? Ciężko to się zakłada? Widzę jeszcze złączki na środku skręcane

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Zależy od węża ale najlepiej dobrze podgrzać złączkę mieć schłodzoną i potem nabić opaskę. Wkręcanie jeśli masz cierpliwość i twardość węża pozwoli. Pierwszy sposób o którym mówiłem jest w miarę szybki o ile wszystko idzie jak trzeba.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo123456    3

Zastanawiam się nad wiercenie studni i zakupem deszczownia szpulowej. Chciałbym deszczowa ziemniaki i marchew. Pola mam praktycznie w 2 kawałkach po 10 ha 400 m i 350 długie. Na jednej działce miałaby być studnia jest prąd, a druga w odległości 500m. Z tego co orientuje się to głębokość studni w moim terenie to około 60m(w gminie są tylko 3 prywatne). Ile cała inwestycja będzie mnie kosztowała? Pozwolenie, budowa, pompa, węże, deszczownia( to najłatwiej sprawdzić bo sporo na olx) 

Edytowano przez Pablo123456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sports2011    0
Dnia 27.06.2018 o 16:33, Pablo123456 napisał:

Zastanawiam się nad wiercenie studni i zakupem deszczownia szpulowej. Chciałbym deszczowa ziemniaki i marchew. Pola mam praktycznie w 2 kawałkach po 10 ha 400 m i 350 długie. Na jednej działce miałaby być studnia jest prąd, a druga w odległości 500m. Z tego co orientuje się to głębokość studni w moim terenie to około 60m(w gminie są tylko 3 prywatne). Ile cała inwestycja będzie mnie kosztowała? Pozwolenie, budowa, pompa, węże, deszczownia( to najłatwiej sprawdzić bo sporo na olx) 

Również dołączam do pytania . Ja mam w jednym kawałku pole 10ha , i też właśnie myślę o wykopaniu studni itp.  Panowie mniej więcej jakie to są koszta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162
To zależy od wielu czynników u nas wiercenie 40 m z filtrem,13tys pompa 11lub 13 kw ibo 3,5 tys, wszystkie papiery 2-3 tys, geodeta też coś kosztował i najtańsza deszczownia 70mm 330m z nowym działkiem 12tys Czyli masz już Ponad 30 tys i szału z podlewania nie ma. Prąd 100zl na podlanie 1 ha 30-40 mm/m2 buszując po nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

po nocy czyli taryfa nocna? Oczywiście C bo w G raczej małe szanse na przyłączenie studni

ja mam C11 i nie ma szans dawką 30-40 mm za 100 zł podlać hektar. Pompa 15 kW ale ciągnie 18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

Z jakiej głębokości pobierasz wodę jak daleko podajesz i jaką średnicą???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

studnia 17 metrów, pompa na 4,5m filtr od 5 do 12. Przy dyszy 20 ciśnienie na deszczowni 8 atm, na działku 4,5 promień 42 metry. Teraz zmieniłem dyszę na 22 ciśnienie na deszczowni 7,5atm, na działku 3,5atm, promień około 38 metrów. Przy dawce 25 mm na 38 metrze spada około 10 mm. Na dyszy 20 takiego spadku nie było ale teraz szybciej się zwija i mniej prądu idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

U nas mamy dysze 32chyba ale dajemy tylko 4-5bar 50-60 m leje lekko. Po co wytwarzać takie ciśnienie chyba tylko by nie uszkadzać roślin grubą kroplą. Na niższym ciśnieniu mniej prądu i wiatr tak nie znosi same zalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj