Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deszczownie

366 odpowiedzi na ten temat

#281 Share romekspodsieradza

romekspodsieradza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 21:39

Deszczownie

38 m3/godz daje pompa w studni zmierzone w trakcie pompowania próbnego po odwiercie. A ile w trakcie podlewania to jeszcze nie wiem. Dysze w naszych okolicach wiara używa 22. Nad spustami jescze pomyśle

38m na wolnym wypływie przy tej pompie?  przy podlewaniu dyszą 20 lub 22 linia 90 będzie odpowiednia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deszczownie Dzisiaj, 18:52
  •  

#282 Share marc

marc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 21:42

Deszczownie

110 Droższa bo średnica większa i grubsza ścianka, ale to inwestycja na lata a nie na jeden rok. Po drugie grubsza ścianka to mniejsze prawdopodobieństwo że rura pęknie, a ponowne kopanie to nic przyjemnego :D Bierz też pod uwagę ulgę inwestycyjną :)

:)

#283 Share Barcol84

Barcol84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Praca, i nie tylko :)

Napisany 28 grudzień 2015 - 21:45

Deszczownie

Tak na wolnym wypływie plus tam może z 20m węża strażackiego. Szału nie ma. A ty ile masz?

#284 Share romekspodsieradza

romekspodsieradza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 21:53

Deszczownie

Ja mam około 28m, ale podlewam tylko 18, w Twoim przypadku dysza 20 będzie ok, więc linia przesyłowa 90 wystarczająca, bo przy pracy przepływ będzie około 27m(tak mniemam), więc ta kalkulacja podana przez kolegę nie będzie już tak korzystna, pvc bym odpuścił, podobno sprawdza się w instalacja wodociągowych, gdzie jest ciągle ciśnienie dociskające uszczelki, w większych średnicach węży ścianka musi być grubsza przy tym samym ciśnieniu

#285 Share Barcol84

Barcol84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 21:58

Deszczownie

Ja mam około 28m, ale podlewam tylko 18, w Twoim przypadku dysza 20 będzie ok, więc linia przesyłowa 90 wystarczająca, bo przy pracy przepływ będzie około 27m(tak mniemam), więc ta kalkulacja podana przez kolegę nie będzie już tak korzystna, pvc bym odpuścił, podobno sprawdza się w instalacja wodociągowych, gdzie jest ciągle ciśnienie dociskające uszczelki, w większych średnicach węży ścianka musi być grubsza przy tym samym ciśnieniu

To jak długo nawadniasz hektar przy tych 18 m3/godz jeśli dajesz 20 litr/m2 ? 10 godzin ?

#286 Share romekspodsieradza

romekspodsieradza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 22:04

Deszczownie

18 to dysza, wydajność około 22m, podlewam w róóżnych dawkach w zależności od potrzeb i sytuacji.

#287 Share satori

satori

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 11:22

Deszczownie

pvc bym odpuścił, podobno sprawdza się w instalacja wodociągowych, gdzie jest ciągle ciśnienie dociskające uszczelki

Ciekawa informacja, wydaje się nawet logiczna ale czy ktoś jeszcze ma takie praktyczne doświadczenia z rurami PVC?  :)

Edytowany przez satori, 29 grudzień 2015 - 11:23.

#288 Share Barcol84

Barcol84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 17:55

Deszczownie

Ja mam kolege co ma studnie i rurociag ma z PVC fi 110 długości ok 500m i nic nie wspominał o jakichkolwiek problemach z uszczelkami czy może z pękaniem rur. Jego PVC maja ścianki 4 mm. Cienkie. A kupił PVC bo sa dużo tańsze.

#289 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 09:55

Deszczownie

znajomy nie spuścił wody z deszczowni i zaskoczyła go zima. Teraz boi się że może wąż popękać. Faktycznie może się rozmarznąć? znam gości co trzymał rurociąg na powierzchni i nic mu nie było

#290 Share romekspodsieradza

romekspodsieradza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 12:26

Deszczownie

Wąż powinien wytrzymać, ale metalowe elementy typu wyjścia, złączki mogą doznać awarii, teraz już nic nie zrobi, musi czekać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share bartas19

bartas19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 23:25

Deszczownie

Jestem na etapie projektowania studni. Chciałbym się dowiedzieć czy kabel zasilający do pompy 15kw wystarczy 4x70mm2 aluminium. Długość linii prądowej będzie wynosiła 650 metrów. Koszt takiego kabla to ok. 15 zł/metr. Dodam że początkowo chciałem położyć tylko 350 metrów kabla bo od słupa do granicy mojej działki jest właśnie te 350 metrów a pole 300 metrów długie i szedł by rurociąg te 300m do następnego pola i dalej 500m do kolejnego. ale z tego co się orientuje to kabel wychodzi teraz taniej niż linia przesyłowa 110mm. Wąż PE 110 z tego co piszą przedmówcy 18zł netto/metr. Niby wyjdzie to samo ale studnie będę miał bliżej pozostałych dwóch pól i może wtedy wystarczyłaby linia przesyłowa 90mm???

#292 Share Barcol84

Barcol84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 09:29

Deszczownie

Ja też jestem na etapie wyboru przewodu. u mnie będzie to co prawda 100m od przyłącza z tym że myśle o miedzianym. A dlaczego ty chcesz aluminium?

#293 Share bartas19

bartas19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 18:09

Deszczownie

aluminiowy jest dużo tańszy od miedzianego. dzisiaj dzwoniłem do hurtowni odnośnie kabla i wygląda to następująco 4x50mm2 8,13 netto/metr, 4x70mm2 10,30 netto metr a 4 x120mm2 17,28 netto za metr. U siebie będę musiał kłaść właśnie tego ostatniego bo jest duża odległość i byłyby za duże spadki napięcia przy kablu 4x70mm2 którego z początku chciałem kłaść. Od transformatora do słupa przy którym będę miał przyłącze jest 900 metrów i masa odbiorników po drodze bo transformator jest w połowie wioski i dalej od przyłącza jeszcze będę miał 650 metrów do studni. Linia jest stara od lat nie modernizowana i dlatego tak to wychodzi. Sam kabel 14000 zł plus jakieś skrzynki, plus projekt położenia kabla, plus robota elektryka, plus zakopanie kabla. W sumie koszt samego przyłącza może mnie wynieść koło 20 tys. złotych. Sporo ale co innego zrobić.

#294 Share satori

satori

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 20:23

Deszczownie

Ja też jestem na etapie wyboru przewodu. u mnie będzie to co prawda 100m od przyłącza z tym że myśle o miedzianym. A dlaczego ty chcesz aluminium?

Miedzianego kabla nie ma co kłaść chyba ze są jakieś specjalne przesłanki ku temu (prawo, projekt). 

Dobrze dobrany kabel aluminiowy spełni idealnie swoje zadanie a i będzie tańszy.

Sieci kablowe i napowietrzne niskiego, średniego i wysokiego napięcia w niemal 100% są wykonana z przewodów aluminiowych.

Edytowany przez satori, 27 styczeń 2016 - 20:24.

#295 Share Bartone

Bartone

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 13:27

Deszczownie

Witam kolegów sam mam do zakopania rurociąg 110 z instalplast Łask kupiłem za 10 zł netto.

A co do zakopania to mam koparkę lancuchowa do ciągnika i jest szybciej i duzo taniej niż minikoparka a robi się minimalny i równy rowek łatwo się zasypuje . Jestem z Kalisza więc moge dojechać po dogadaniu jeżeli ktoś ma do zakopania kabel, rurociąg czy melioracje to prosze na priv lub tel. 600852386

Edytowany przez Bartone, 28 styczeń 2016 - 13:41.

#296 Share Barcol84

Barcol84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 14:07

Deszczownie

Bartone  - a ten rurociąg to zapewne PN 6 PVC 110, z scianą 2.7 mm ?  Brałeś bezpośrednio z Łasku czy od jakiegoś pośrednika?

Edytowany przez Barcol84, 28 styczeń 2016 - 15:15.

#297 Share Bartone

Bartone

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 17:02

Deszczownie drodzy koledzy wprowadziłem Was w błąd cena 10 netto to jednak za pe pn100-90x5,4 mm w szpuli 100 metrowej pomyliłem się bo widziałem fakturę a nie widziałem rury bo maja przywieźć bo im się nie zmieściły razem z nawozem, myślałem ze ojciec wziol 110 a po zerknięciu na fakturę tak stwierdziłem. Jak ktoś chce wiedzieć gdzie to na priv

#298 Share SzymonLoch

SzymonLoch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 01 luty 2016 - 18:43

Deszczownie

Panowie co sądzicie o deszczowniach Bording czy są one godne polecenia ?

#299 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 01 luty 2016 - 19:56

Deszczownie

każda jest godna polecenia pod warunkiem ,że jest sprawna i robi robotę ;)

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share Barcol84

Barcol84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 01 luty 2016 - 20:53

Deszczownie

Odnośnie przewodu, z tego co słyszałem od elektryka na temat aluminiowych przewodów, to nie ryzykował bym kłaśc do pompy głębinowej takiego. Aluminium oksyduje, pokrywa sie jakims nalotem w puszkach, upala sie gdy jest przeciążony, gdy zasniedzieje masa, może nieźle pokopac. Chyba , że naprawde ktoś ma 500 m przewodu do położenia.

Dodaj odpowiedź