Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deszczownie

366 odpowiedzi na ten temat

#201 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 17 wrzesień 2013 - 17:54

Deszczownie

Panowie, jedno pytanko. Co robicie z waszymi deszczowniami na zimę? jak je konserwujecie? Jak wylać wodę z węży? proszę o odpowiedź bo zima idzie :P

rozwinąć a potem zwinąć za pomocą wom

Edytowany przez lukasx21, 17 wrzesień 2013 - 17:55.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deszczownie Dzisiaj, 19:54
  •  

#202 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 17 wrzesień 2013 - 20:01

Deszczownie

A ja radze wypuszczac wode z weza bo paru moich znajomych dostało juz szkołe.

czemu? Bo porozsadzało? Znajomy ma rurociągi stałe z węży plastikowych położone na wierzchu i nawet na zimę w nich jest woda pod ciśnieniem

#203 Share antek84

antek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 07 październik 2013 - 09:36

Deszczownie Cześć,
u siebie chcę zwinąć wom c330 ale za szybkie obroty. Szukam takiej przekładni montowanej na wom żeby poprzez nią zmniejszyć obroty, ale nie mogę znaleźć. Pomoże ktoś?

#204 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 07 październik 2013 - 21:27

Deszczownie allegro się kłania szukaj motoreduktorów masz takie które zbijają z 60 obr na 1 albo z 80... Ewentualnie przekładnia ślimakowa

#205 Share California

California

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 21:17

Deszczownie Zastanawiam się nad kupnem deszczowni. Ale w tym temacie moja wiedza jest bardzo mała. Jest możliwość nawinięcia 750m węża na odre czy trzeba kupować coś lepszeo ? Jakom wydajność powinna mieć pompa żeby to wszystko napędziła, wchodzi jedynie w gre na WOM. Ile w przybliżeniu może kosztować taka deszczownia, i pompa, dodam że u mnie studnie bije się na 12 metrów bo jest wystarczająco wody. Deszczownia będzie służyła do podlewania ważyw na około 10 ha

#206 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 04:16

Deszczownie 750 metrów węża nie nawiniesz na żadną deszczownię

#207 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 12 lipiec 2014 - 06:21

Deszczownie nawinąć nawiniesz niektóre firmy mają ponad 700 metrowe - oglądałem chyba 730 - oczywiście nie na odrze - bo taki delikatny wężyk nie wytrzyma rozwijania na taką odległość. na 10 ha wystarczy zwykła odra koło 400 metrowa - do tego rurociąg po jakieś 60-100 zł za 6 metrów używany pompa hm musisz mieć chociaż 5 atm na wejściu do deszczowni żeby turbina dobrze zwijała i był odpowiedni zasięg działka przy wydajności ponad 40m3 na h żeby była jakaś wydajność policz sobie 1 litr na m2 to 10m3 na ha - ogólnie to używanym sprzęcie wyjdzie ci pewnie z 25-35 tysięcy na na nowym to podaje raczej górną granicę ;szpula 730 metrowa jakies 250 tysiecy pompa do szpuli fi125 jakies 100(z własnym silnikiem) tys ,linie itp kolejne 50 - tylko po co szpula która ma zdolność podlewania 70 ha na 10 ha nawet nie mówię że do takiej wielkiej szpuli trzeba 150 konny traktor do rozwijania (woda w wężu ważyć będzie ponad 8 ton ) - ale to zestaw raczej na 60-70 ha a nie na 10ha - . dodatkowo jeśli mieszkasz w okolicy w której wszyscy podlewają i masz same warzywa które co roku wymagają podlewania - albo inaczej co roku podlewanie daje ekonomiczny zysk popatrzyłbym za systemami stacjonarnymi. Koszt będzie niewiele wyższy - jakość pracy dużo lepsza (szybsze i delikatniejsze podlewanie, możliwość aplikacji nawozu itp)- a to że co roku muszisz rozkałdać na wiosnę całość - no cóż i tak użyjesz. U mnie to nie przejdzie - bo w okolicy praktycznie tylko my podlewamy i trzeba non stop pilnować żeby ktoś nie buchną rury węża czy akumulatora ze szpuli - więc co podlewanie to rozkładanie od nowa .

#208 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2029 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 06:56

Deszczownie Wystarczy kupic jedna odre do podlewania a druga do przesylu wody. Zobacz moja galerie
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#209 Share Aspik

Aspik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 wrzesień 2014 - 19:32

Deszczownie

Witam Wszystkich :-)

Chcialbym zapytac tych ktorzy cos na ten temat wiedza. Chodzi mi o pompe do deszczowni najlepiej WOM...

Czy takie pompy sa w stanie podac wode na laczna odleglosc maksymalnie 1500 metrow do dzialka?? Jesli tak czy znacie  dobrych producentow takich pomp?? Prosilbym o link jesli posiadacie. Lub inne rady jesli jest lepsze rozwiazanie...Pozdrawiam

#210 Share marc

marc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 18 wrzesień 2014 - 20:15

Deszczownie

Najtańszym rozwiązaniem była by pompa na prąd, ale pewnie nie masz takiej możliwości. Sądzę że nie powinno być problemu aby dostarczyć wodę na 1500m, ale niestety na tej odległości będzie trochę słabsze ciśnienie i będzie potrzebny mocniejszy ciągnik. 

:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share Aspik

Aspik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 20:21

Deszczownie

Dzieki Za odpowiedz. Jesli chodzi o ciagnik to nie bedzie problemu, pompa na prad niestety odpada chociaz taka wlasnie bym wolal ale nie mam mozliwosci bo podciaganie pradu za duzo by mnie wynioslo a dopiero bede zaczynal zabawe z deszczownia...kiedys moze sie zobaczy :-)

#212 Share Adamoos

Adamoos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 14:52

Deszczownie

sorry ale co to za problem wziąc jakiś kompresor i przepuscić powietrze i wypchać wodę? mało razy się  tak z różnymi sprzętami robiło?otwieramy obieg i z jednej strony wpuszczamy powietrze pod cisnieniem... pewnosc ze wszystko wyleci jest 100%

#213 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 01:15

Deszczownie

witam z tego co zauważyłem deszczownie z komputerem odra 2010 kosztują: włoskie 60 netto , a polskie 40 tys netto więc różnica jest spora jakie znacie / użytkujecie polskiej produkcji ? mowa o deszczowni 100 / 420. Wyszukałem firmy comer , łukomet , klaudia.

#214 Share Plagrafi

Plagrafi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 11:04

Deszczownie

Mam takie pytanie na polu mam linie sredniego napiecia, jaki bylby koszt postawienia transformatora  zeby bez problemu mogly pracowac 2 pompy 15 kw?

Ktos sie orientuje moze? 

#215 Share Slevyn

Slevyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 19:51

Deszczownie

Witam 

mam problem z deszczownią, zaczyna mi pękać wąż w jednym miejscu, ma ktoś pomysł jak zakleić taką dziurę żeby nie było później problemu ze zwijaniem na bębnie? Zastanawiałem się żeby to jakoś na gorąco skleić, ale boję się, że zacznie się treszczyć.

#216 Share Plagrafi

Plagrafi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 23:35

Deszczownie

Na deszczowni byl nowy waz zakladany? z doswiadczenia wiem ze sklejanie raczej nic nie da bo waz pracuje i to pusci jedynie zlaczka, ale jak byl zakladany nowy waz to znaczy ze jest zbyt sztywny i zaraz peknie w innym miejscu tez tak mialem, mala dziurka a po kilku podlaniach robi sie japa, a wtedy nie warto ani kleic ani zlaczek tylko wymiana, jak bedziesz musial wymienic waz to kup z Łukometu ja mam od nich i ten waz jest niezniszczalny nie zalamuje sie nic, a jak sie splaszczy to tez nie peka(mam na odrze nawiniente 350m i jak nawija 4 krag to czesto sie splaszcza bo nie ma miejsca) no i siedzi juz 12 lat na tej deszczowni inne jak mialem to po 5 sie przecieraly, pekaly, zalamywaly sie i inne cyrki 

#217 Share Slevyn

Slevyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 10 sierpień 2015 - 08:44

Deszczownie tu szkoda troche weza bo to orginalny baueroski, znajomy mi podpowiada zebym u tokarza zrobil zlaczke na zasadzie sruby rzymskiej, obcinasz uszkodzone miejsce trzymasz waz z jednej i drugiej i wkrecasz kluczem.

#218 Share Plagrafi

Plagrafi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 10 sierpień 2015 - 11:24

Deszczownie

sa specjelne zlaczki do wezy ktore uszczelniaja sie podczas naprezania weza przy zwijaniu i rozciaganiu pisalem o tym juz

#219 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 15:34

Deszczownie

to jeszcze napisz gdzie to można kupić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share Kapsel123

Kapsel123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 sierpień 2015 - 16:38

Deszczownie

Witam Panowie.

Mam w planach zakup i podlewanie kukurydzy 30 hektarów,pole przy samej rzece. Potrzebuje porady jaką deszczownie kupić,jak najbardziej wydajna żeby jak najszybciej podlać te 30 hektarów.

Dodaj odpowiedź