szymon29

Deszczownie

Polecane posty

szymon29    0

U nas niestety prawie wogle nie pada, więc deszczownia cały czas pracuje. Wczoraj padało ale co to za deszcz (2l/m2) przejechało się 2 razy po drodze i już się kużyło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Może ktoś mi powiedzieć/pokazać jak to wygląda bo zabardzo to nie wiem :D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20
Może ktoś mi powiedzieć/pokazać jak to wygląda bo zabardzo to nie wiem :D

 

Nie wiesz jak wygląda deszczownia?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa stawki wykopane bo studni nie musze bo mam niski teren i woda po drugie ciepła ciagle bo z studni musisz ja najpierw ogrzac no i nie ukrywam ze koszty wykopania studni sa stosunkowo duze :D moich 2 wujów ma 6 studni i maja wiecej roboty bo musza ja wlewac do stawu najpierw zeby ogrzac wiec tez temu wolałem takie rozwiazanie a ty jak masz kamil ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi    0

U mnie od miesiaca nic nie sadlo, dlatego puscilem w ruch 4 ODRY.Narazie daja rade,zobaczymy co pozniej bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884
Nie wiesz jak wygląda deszczownia?

 

Nie wiem, bo w moich terenach nikt tego nie stosuje :D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Ja też deszczowni nie mam i w moich okolicach również nikt nie ma deszczowni ale na różnych targach i wystawach się było to sie wie :D .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ja mam dwa stawy i jedną studnie koło domu i według mnie studnia jest dużo lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi    0

Co roku deszczuje srednio ok. 100 ha.A reszta musi sobie jakos radzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884
Co roku deszczuje srednio ok. 100 ha.A reszta musi sobie jakos radzic.

 

I jest jakieś duże porównanie na innych polach na których nie deszczowałeś ?:>


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

No właśnie, hehe u mnie do jakiegoś dużego stawku ( nie wiem czy taki został, same bajora sie porobiły) to nie wiem ile jest. A do jeziorka kilka km. Więc co mi pozostaje ? (hehe takie pytanie na przyszłość :D ) Pozdrawiam :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co to za problem wynajmij koparke na jeden dzien i ci wykpoie co bedziesz chciał ja sam wykopałem 2 i moge nimi spokojnie 50 ha podlewac tylko ze nie mam takiej plantacji :D hehe jeden mam na 4,5m głeboki i mam robote zeby go w jednym roku wypompowac :)tylko ze u mnie podmokłe tereny sa stosunkowo bo jak kiedys fundamenty kopalismy na 1,5m to był zonk bo woda sama nachodziła :) ale jak w lato przygrzeje to i tak mam sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Jak już to studnie chyba. Bo stawki mają, to tam wody jest tyle co w wannie. Same bagno, tam sie utopić nawet nie da :D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ja mam staw 100m długi 15szeroki i nigdy mi wody nie brakło ale niestety jest on dość daleko od domu i musze ciągnikiem napędzać pompe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pierwszy 10szeroki 20 długi i 4,5m głeboki ale do niego w razie pompowania zaczyna spływac z około 2 hektarowego stawu :D wiec nie sadze zebym dał rade wypompowac :) a drugi to 60 długi 20szeroki i na 2m głeboki bardziej hodowlany jest :)

 

Jak już to studnie chyba. Bo stawki mają, to tam wody jest tyle co w wannie. Same bagno, tam sie utopić nawet nie da :)

 

Chodziło mi o pogłebienie albo wykopanie nowego :) albo w koncu studnia ale wtedy i tak musisz wykopac staw do ogrzewania chyba ze bedziesz ja w czajniku gotowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
    • Przez agro973
      Witam. Zastanawiam się jaki silos zbożowy jest najlepszy mam do wyboru 3 typy nie chodzi mi tutaj o firmę:
      1. Silos zbożowy płaskodenny http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-1.html
      2. Silos zbożowy z lejem wewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-2.html
      3.Silos zbożowy z lejem zewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-3.html
      Wiem że w 2 i 3 silosie zboże opróżni się samo ale w 1 trza do niego pewnie wejść i wygarnąć to zboże bo jak inaczej wybrać jak jest już na spodzie? Jak wygląda z takich silosów załadunek na przyczepę? czy do silosu 2 i 3 można podłączyć żmijkę do napełnienia przyczepy? Wiem też że w silosach płaskodennych nie można dużej ilości wziąć z jednej strony ponieważ się odkształci? Czytałem gdzieś że można w silosie zamontować takie coś jak "mieszadło" nie wiem jak to się fachowo nazywa i w tedy można cały czas podbierać zboże z jednej strony i nic się nie stanie.
      Ja na razie nie mam w planach kupowanie silosu, ale może w przyszłości i dlatego pytam się was który jest najlepszy. Nie wiem ile silosy kosztują ale jakby ktoś wiedział to proszę o napisanie jego ceny grubym drukiem :huh:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj