Skocz do zawartości

Zdjęcie

SILNIKI DEUTZ

456 odpowiedzi na ten temat

#121 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 20:03

SILNIKI DEUTZ Niekoniecznie tylko turbo i intercooler, z programu w kompie co steruje silnikiem może być różnica, inne dawki paliwa itd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SILNIKI DEUTZ Dzisiaj, 15:25
  •  

#122 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 sierpień 2010 - 19:02

SILNIKI DEUTZ 420 ma większe sprzęgło mocniejszą skrzynie biegów i masywniejszy tylny most, jest 2cm dłuższy i ma 200kg więcej masy i to jakimś cudem te całe 200kg przypada na przednią oś, ma coś tam inaczej w hydraulice inne pompy comon railem jest chyba tylko 430tka a różnica mocy to chyba z dawki paliwa raczej wynika i tyle ;[ he i tak wolał bym 85tke gs niż 100kę w standardzie

#123 Share kules

kules

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 22:07

SILNIKI DEUTZ witam mam problem z moim agrotronem 4.85, wybija mi płyn ze zbiorniczka wyrównawczego. Na początku wzrosła mi lekko temp. troszkę wyższa niż zawsze więc sprawdziłem czy nie mam zamało płynu ale płyn wylewał się ze zbiorniczka przypuszczałem że to termostat. Wymontowałem go i sprawdziłem w gorącej wodzie i jest ok. Poskładałem ciągnik i jest jeszcze gorzej teraz po ok 30 sek. podnosi mi się poziom płynu i wybija ze zbiorniczka. Myślę że winna będzie uszczelka pod glowicą ale nie jestem pewien. Na co zwracac uwagę przy ewentualnej wymianie uszczelki.

#124 Share kules

kules

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 20:21

SILNIKI DEUTZ wie ktoś jaką siłą dokręcac wtryski i głowice oraz w jakiej kolejności w silniku deutza 1012 (agrotron 4.85)

#125 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 08:07

SILNIKI DEUTZ Czy ktoś wie jak jest zamocowany wentylator w deutz dx 85 5 cyl. chłodzony powietrzem? połamał mi sie i jak wyjąłem to nie zauważyłem żadnych mocowań , jakby leżał w tym kominie wentylacyjnym , bo to podwujny wentylator

#126 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 03 wrzesień 2010 - 20:25

SILNIKI DEUTZ Koledzy jakie macie ustawione minimalne obroty silnika w swoich sdf? Bo np w Agrofarmie 410 jest 900obr/min B) Nie uważacie że to dużo?

#127 Share rom19

rom19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 03 wrzesień 2010 - 20:44

SILNIKI DEUTZ u mnie też jest tyle, silnik przy wyższych obrotach ma lepsze smarowanie- tak do tego podchodźB)

#128 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 06:25

SILNIKI DEUTZ

Koledzy jakie macie ustawione minimalne obroty silnika w swoich sdf? Bo np w Agrofarmie 410 jest 900obr/min B) Nie uważacie że to dużo?

to zalezy od paliwa, u mnie różnei jest, i od tego co robił, na paliwach power lub mieszankach tych paliw jest niższy spadają do 850 obr tak jak jest książkowo, ale potem jak poganiam na power/dynamic i zaleje potem zwykłe paliwo to są przez pewien czas zwiększone obr tak do 950 nawet, wtedy jak bez gazu puścić sprzęgło i przydusić lekko to spadną na 850 obr, moim zdaniem dzieje się tak dlatego że chip sterujący turbiną pewnie różnie dobiera parametry czy tam się programuje i raz jest tak a a raz inaczej B)

#129 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 04 wrzesień 2010 - 20:15

SILNIKI DEUTZ Hmmm... szczerze to te obroty mi się nie podobają, przez nie sprzęgło dostaje, przy ruszaniu zrywa trawe na podwórku B)
Dlaczego np w agroplusie może być 700 obr? Myślę odpowiednie obroty to by były 600... Chętnie bym to zmienił, ale właśnie jak jest z tym smarowaniem turbiny czy sprężarki B)

#130 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 06:38

SILNIKI DEUTZ z pustym na twardym zrywa trawę ale spróbuj z łądowaczem w błocie czy mokrej łące, albo ruszyć z przyczepą z 1nki zając to musiał być dodawać gazu, fabryki już nie poprawiaj to jest wszystko przemyślanie zrobione i ma swój sens, ja nastawiam jeszcze większe obr jak kręce tak z 1200 obr i na żółwiu a nie obczaiłeś że jak obr spadną poniżej 800 to kierownicą ciężko się kręci jak chcesz od oporu do opory skręcić? poaztym zauważyłem że jak tak pomulać poprzyduszać go (specjalność ojca) to oleju trochę ubywa w silniku)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 13:47

SILNIKI DEUTZ Heh no ja raczej go nie przymulam i nie ubywa B), fajnie się cofie na 1 zającu z przyczepą co nie? B)

#132 Share wojtas84

wojtas84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 21:19

SILNIKI DEUTZ witam mam traktor Same z silnikiem deutz jaki dokładnie model silnika to nie pamiętam jest on chłodzony powietrzem jak mu zapiłem pług i poszedł w pole to się strasznie grzeje moglibyście powiedziec czy to tak ma byc w tych silnikach ? jeszcze jedno ostatnio wymieniłem olej na turdus i nagle zaczoł znikac olej z silnika i to w dużych ilościach a silnik nie kopci , przy odpaleniu leciutko zadymi czy może byc to przyczyna ze nalałem złego oleju ?bo silnik ma dopiero 7400 mh pozdrawiam

#133 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 18:06

SILNIKI DEUTZ jak chlodzony powietrzem to nie wiem czy to na pewno silnik deutza.

spróbuj na poczatek wyczyscic silnik, szczegolnie jego uzebrowane elementy.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#134 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 18:32

SILNIKI DEUTZ Stare Deutz'e były chłodzone powietrzem

#135 Share wojtas84

wojtas84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 19:33

SILNIKI DEUTZ Nie jest on taki stary bo to 98 rok, czyściłem go nie był wielkiej różnicy , jak były upały jeden smród był z silnika ale się nie zatar dziwne żeby tak się nagrzewał?

#136 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 19:54

SILNIKI DEUTZ A do ilu Ci się grzeje. Mam w ciężarówce Deutza 6 cyl w V i on latem jak tam ok +30 to się grzeje do 180 st gdzieś.

#137 Share wojtas84

wojtas84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 20:09

SILNIKI DEUTZ Na wskazniku nie mam podziałki ze stopniami zegar pokazuje ma maxa jak oram w polu , z przodu mam hłodnice powietrza zabita brudem nie jest wiec sam nie wiem hehe

#138 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 20:02

SILNIKI DEUTZ

Stare Deutz'e były chłodzone powietrzem

nie takie stare silniki same tez byly chlodzone powietrzem, a jak z 98 roku to wlasnie raczej same, bo deutz raczej nie wsadzal do ciagnikow takich.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#139 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 20:10

SILNIKI DEUTZ Możliwe, nie jestem mocno obeznany w ciągnikach. A silniki Deutza trochę znam bo pomagałem skręcać kilka sztuki wiem jakie są w eksploatacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 19:23

SILNIKI DEUTZ wojtas84 jeśli wyczyściłeś urzebrowane elementy silnika to sprawdź , czy masz napięty pasek od wentylatora. A inna przyczyną może być to , że silnik jest już zużyty... i wtedy bierze olej i sie grzeje, ja tak miałem.

Dodaj odpowiedź