Skocz do zawartości

Zdjęcie

SILNIKI DEUTZ

456 odpowiedzi na ten temat

#361 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 16:20

SILNIKI DEUTZ

Nie rozumię tego że ma być tanio ma być dobrze i to podstawa , jestem z niego zadowolony jak pisałem nic mi się nie dzieje po tym oleju i gdy by kosztował 20zl też bym go dalej używał jak i 15lat temu kiedy był drogi również go używałem , a że od 4lat trzyma dobrą cenę to jest tylko na plus dla mnie .

I jeszcze jedno gdzie napisałem że nie chcę nic dobrego tylko tanio ?.

Czy takie firmy co posiadam to tanie '' MERCEDES''  FENDT  SCHLUTER   VOLVO  i twoja ulubiona marka DEUTZ czyli atlas z silnikiem deutz i jeden fendt z silnikiem deutz o którym ja osobiście nie mam dobrego zdania dotąd może mam po prostu pecha z tą marką , kiedyś miałem starego deutz ciągnik rolniczy z silnikiem chłodzonym powietrzem i tam mocno chylę czoła silnikowi bardzo dobra jednostka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SILNIKI DEUTZ Dzisiaj, 17:27
  •  

#362 Share Laval

Laval

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 16:47

SILNIKI DEUTZ Wiesz każdy chce dobrze, ale przychodzi co do czego to ma być tanio. Porównaj ceny kiedyś i teraz do tego wartość nabywczą pieniądza.

#363 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 17:15

SILNIKI DEUTZ

To jest sprawa normalna wszędzie i dla każdego nie spotkałem jeszcze człowieka żeby coś kupował specjalnie drogo i i schajs

.

A że w tym przypadku cena poszła mocno w dół to tylko jest w tym przypadku na plus dla mnie.

I takie pytanie czy jak paliwo poszło  tak mocno w dół czyli poniżej 4zł czy płacisz  mimo wszystko 6zł i mówisz że zostawiam po 2zł napiwek dla sprzedającego od każdego litra ?

#364 Share Laval

Laval

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 18:24

SILNIKI DEUTZ Skoro nisza cena to plus to nie narzekaj później na jakość. Coś za coś.

#365 Share Rafal122

Rafal122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 09:32

SILNIKI DEUTZ

Jak działa chłodzenie w silniku F4L 912 w Deutzu DX 3.70 ?

Wentylator jest napędzany przez silnik i cały czas dmucha na te użebrowania czy ma jakiś czujnik od którego zależy czy wentylator pracuje i jakie ma obroty?

#366 Share Laval

Laval

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 06 styczeń 2016 - 11:56

SILNIKI DEUTZ Nie nie ma żadnego czujnika w żadnym silniku 912 który by sterował wentylatorem. Natomiast w niektórych doładowanych 913 był termostat i wentylator był sterowany temperaturą spalin.

#367 Share Lukasz789

Lukasz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 20:21

SILNIKI DEUTZ

A jak Deutze chłodzone powietrzem radzą sobie w większy mróz?

Nie ma problemów z niedogrzaniem silnika?

#368 Share Laval

Laval

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 21:51

SILNIKI DEUTZ Silniki projektowane do pracy od Syberi do Afryki. Więc nie ma problemu. Dodatkowo te maszyny które mają ogrzewanie kabiny wyposażono w termostat oleju.

#369 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 22:03

SILNIKI DEUTZ

Nie nie ma żadnego czujnika w żadnym silniku 912 który by sterował wentylatorem. Natomiast w niektórych doładowanych 913 był termostat i wentylator był sterowany temperaturą spalin.

Wentylator sterowany czujnikiem spalin?? jakim cudem jak większosc silników chłodzonych powietrzem ma wentylator napędzany paskami, i co ma temp spalin do temp silnika?

:) :)

#370 Share Laval

Laval

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 07 styczeń 2016 - 22:18

SILNIKI DEUTZ Deutz to nie większość silników. Im wysza temperatura spalin tym silnik mocniej pracuje. I to właśnie wykorzystał producent. A silnik napędza wentylator paskiem tylko po drodze masz sprzęgło w osi wentylatora. Sterowane to jest ciśnieniem oleju, a Tym ciśnieniem steruje termostat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 18:46

SILNIKI DEUTZ

kolego widzę, że znasz się na tych silnikach. W kombajnie do zboża ma 913 czy mogę go zalać olejem 15W50 z Orlenu? Bo zostało mi 20 litrów.

#372 Share Laval

Laval

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 22:51

SILNIKI DEUTZ Możesz lepkość oleju zależy od spodziewanej temperatury. ten od -10 do +40 Powiedz mi jeszcze jakiej klasy jakości jest ten olej.

Edytowany przez Laval, 10 styczeń 2016 - 23:14.

#373 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 10 styczeń 2016 - 23:33

SILNIKI DEUTZ

musiał bym odnaleźć beczkę, ale w ofercie orlenu znalazłem tylko jeden taki 15w50 API CF-4/CF/SJ

#374 Share Laval

Laval

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 01:31

SILNIKI DEUTZ Czyli dość wysokiej klasy olej. Znacznie ponad to co silnik potrzebuje.

#375 Share beniu33

beniu33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 13:09

SILNIKI DEUTZ

Ja w Agrotronie k420 stosuję Orlen Platinum Ultor Extreme 10W/40-...Półsyntetyk

#376 Share Laval

Laval

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 23:19

SILNIKI DEUTZ O ile pamiętam to ultor ma aprobatę Deutza.

#377 Share lukasz88

lukasz88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 10:29

SILNIKI DEUTZ

witam. Panowie gdzie zamontować podgrzewacz silnika w modelu deutz fahr agrotron 135 (oznaczenie silnika BF6M 1013E)?

#378 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 12:14

SILNIKI DEUTZ

Myślę że po prawej stronie  siedząc w ciągniku na dole pod pompką wstępną jest zaślepka na dwie śrubki dość inteligentnie rozwiązane jak na dzisiejsze maszyny i na doutz , ale po co tam grzałka jak piszą na forum że do -15 to nawet świece nie są  potrzebne ma palić bez problemu ,

teraz bardziej poważnie mój 1012 w tym roku przy -18 zapalił oczywiście ze świecami bez większego problemu.

#379 Share Laval

Laval

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 15:16

SILNIKI DEUTZ Do tego silnika jest dostępne fabryczne podgrzewanie. Grzałka wykładana w wymiennik ciepła. Można też wstawić w mały obieg grzałkę z pompą wody, są takie zestawy uniwersalne. Można też przyklejić matę magnetyczną do miski olejowej grzejącą olej w misce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share Nismo

Nismo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 20:29

SILNIKI DEUTZ

w którym roku Deutz Fahr zakończył produkcję silników chłodzonych?i jaki model był ostatni z tym silnikiem?

Dodaj odpowiedź