Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blokada tylnego mechanizmu różnicowego

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share manika

manika

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 22:10

Blokada tylnego mechanizmu różnicowego Witam mam ursus c-385 i nie wiem co się dzieje z blokadą mechanizmu różnicowego ,gdy ją wcisnę podczas orki szczególnie podczas przyorywania obornika to ona wyskakuje nawet jeśli przytrzymuje ją nogą to uniesie mi nogię do góry i wyskoczy.Tylko raz na pięć razy uda mi się ją na chwile przytrzymać całym ciężarem ciała i wtedy zadziała ale tylko na chwilkie.Proszę o rady dlaczego tak się dzieje .Dzięki z góry za podpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Blokada tylnego mechanizmu różnicowego Dzisiaj, 16:13
  •  

#2 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 21:12

Blokada tylnego mechanizmu różnicowego Prawdopodobnie masz zerwaną blokadę, w tylnym moście jest sprzęgło kłowe i właśnie te kły mogły ulec uszkodzeniu np. niektóre się wyłamały albo ich brzegi zrobiły się półokrągłe i dlatego ją wypycha.

#3 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 16:15

Blokada tylnego mechanizmu różnicowego Korzystając z założonego tematu: w moim c385 nie działa blokada (objawy jw. ). Po przeprowadzeniu sekcji zwłok, zdiagnozowałem zużycie sprzęgieł kłowych blokady. Ze sprzęgłem ruchomym nie ma problemu (wystarczy wyjąć stare i zainstalować nowe), ale co z częścią nieruchomą, połączoną z mechanizmem różnicowym? Czy trzeba wymieniać całą połówkę mechanizmu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 14 październik 2013 - 21:05

Blokada tylnego mechanizmu różnicowego W moim przypadku blokada wchodzi w podłoge i nawet nie czuc skakania po sprzegle kłowym :/. Jak dostac sie do blokady mechanizmu? wystarczy zdjac prawa zwolnice?

#5 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 14 październik 2013 - 22:58

Blokada tylnego mechanizmu różnicowego Samo zdjęcie zwolnicy prawie nic nie da (tj, poza tym, że sprzęgło blokady może Ci spaść na dno mostu :) ). Żeby dobrać się do blokady, oprócz zwolnicy trzeba zdjąć podnośnik- wtedy będziesz miał widok i dostęp do całego mechanizmu. Aczkolwiek, do samej sekcji zwłok, proponował bym Ci najpierw zdjąć sam podnośnik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share exploode

exploode

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Sport, Samochody, Motocykle, Elektrotechnika pojazdowa

Napisany 15 październik 2013 - 00:21

Blokada tylnego mechanizmu różnicowego @dzarjan8111 Sprawdź najpierw, czy przypadkiem nie odłączyło Ci się całe mocowanie mechanizmu do skrzyni. - wodziki, którymi porusza pedał. Mieliśmy taki przypadek. Wypadło zabezpieczenie i wykręciła się śruba na wkręcana z boku skrzyni, która podtrzymuje całość. Wystarczyło wkręcić i zabezpieczyć. Może uda się uniknąć większego remontu.