Skocz do zawartości

Zdjęcie

Komputer Datatronic

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 21:30

Komputer Datatronic Witam!

Posiadam komputer datatronic w swoim MF 3080(pokrętło + 3 przyciski) Poszukuje kogoś kto wgra mi do niego oprogramowanie, gdyż padły baterie i się ono wykasowało. Wie ktoś gdzie da radę? U korbanków jest możliwość za 250zł, ale trzeba ciągnik dostarczyć, a to kolejne koszty i na dodatek mam kawał drogi. Chyba, że znalazłby się ktoś komu wysłałbym ten komputer i po podłączeniu do swojego ciągnika wgrał by ten program.
Poszukuję jeszcze przepływomierza do tego, gdyż mój nie działa(najprawdopodobniej spalony)

Pozdrawiam
Piotr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Komputer Datatronic Dzisiaj, 13:55
  •  

#2 Share pawel1986

pawel1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 22:13

Komputer Datatronic Kolego bardzo ciekawe co napisałeś bo w moim MF 3080 wyjmowałem baterie z tego komputera i nic się nie wykasowało prócz moich wcześniejszych ustawień! Te baterie to są po to aby podtrzymać ustawienia jak zużyte paliwo, przejechany dystans, na ile ustawiłeś kontrole poślizgu itp. a podpięcie pod kompa to wymagane jest wtedy kiedy posiadasz ciągnik z Anglii i jak chcesz zmienić jednostki w jakich ci liczy paliwo, drogę itp

#3 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 23:01

Komputer Datatronic Hmm.. myślałem, że baterie są właśnie do tego... bo mam u siebie taki problem, iż mi nic nie wyświetla ten komputer. Podświetla się jedynie, a nic nie da się zrobić...

#4 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 07:27

Komputer Datatronic jak wyjmiesz obie baterie jednocześcnie to ci całkiem padnie poto są dwie żeby wyjmować je pojedynczo i nie stracić danych
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#5 Share pawel1986

pawel1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 08:17

Komputer Datatronic Skoro tak piszesz to podam Ci najprostszy przykład z życia a mianowicie w stacjonarnym komputerze masz taką samą jedną baterię 3V i jak ją wyjmiesz to jedynym skutkiem jaki będzie że ją wyjmiesz to będzie utrata informacji biosu jakie użytkownik ustawił a sam bios nie zginie tylko po ponownym włożeniu baterii bios będzie startował z ustawieniami standardowymi i dalej możesz na tym kompie pracować! I właśnie w tym Datatronic jest podobnie tyle że wykorzystanie dwóch baterii jest raczej uwarunkowane tym iż on ma zmienne warunki pracy a przy niskich temperaturach jak wiadomo sprawność każdej baterii spada co wiąże ze sobą możliwość utraty informacji użytkownika , a jak zastosowano dwie to te ryzyko oscyluje przy braku takiej możliwości.
Ps. Wiem że po wyjęci dwóch baterii na raz nic się nie stało bo taki manewr zrobiłem w swoim i jak było dobrze tak i jest!!

#6 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 13:59

Komputer Datatronic To nie wiem w takim razie już.. bynajmniej nie działa mi komp. Ma ktoś jakąś radę?

#7 Share pawel1986

pawel1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 14:19

Komputer Datatronic Rada jest taka że jak wyjmiesz konsole od EHR jest tam pod nią wiązka kabli gdzie na dwóch oddzielnych kablach są założone obudowy z bezpiecznikami, takie małe, pojedyncze i jeden z nich jest od tego komputera. Prawdopodobnie jeden z nich Ci się spalił lub gdzieś jeden z kabli plusowych nie dochodzi do kompa.
Ps Jak to nie pomoże to jak będę w domu to zrobię zdjęcia tych kostek co idą do kompa i podpisze gdzie powinien być prąd itp.

#8 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 14:42

Komputer Datatronic Nie nie. Tu to mam wszystko dobrze. Prąd dochodzi i komputer podłączony jest dobrze. Lecz nie działa. Ja go dokupiłem, bo ktoś przy sprzedaży ciągnika wyjął go. Jak podłącze to podświetlenie działa i przyciski reagują. Tylko nie wyświetla nic na ekranie.

#9 Share pawel1986

pawel1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 15:08

Komputer Datatronic hmm.. co do pewności to bym się wstrzymał i radziłbym sprawdzić bo jestem pewien że to gdzieś tam jest przyczyna! I to że podświetlenie działa i przyciski to o niczym nie świadczy. a i jeszcze jedna możliwość tam jak patrząc od strony pedałów pod licznikami jest dużo kostek to weź każdą z nich rozłącz i włóż z powrotem bo może być tak że pośniedziały mówię o tych szerszych kostkach tzn. powyżej 6 kabli w każdej

#10 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 21:44

Komputer Datatronic Wydaje mi się, że nie w tym problem. Ostatnio gdzieś jakiś kabel mi nie zaśniedział i nie odpalał ciągnik to wszystkie kostki sprawdzałem, a tu to jednak nie działa nadal... kurcze, dobrze by było jakby nie trzeba wygrywać, ale czytałem na forum, że często przez to nie działa..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomekxwz

tomekxwz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:26

Komputer Datatronic mam identyczny problem komputer podświetla ale nic nie wyświetla...kable kostki wszystko ok wymienione baterie w środku.czytałem na forum żę samemu idzie zaprogramować ten komputer kabel do programacji 0bd2 pasuje od sprintera natomiast program juz trzeba załatwiać we własnym zakresie,chociaż nie warto sie z tyn grzebać po prawdopodobnie i tak nie wyjdzie a gdyby miało wyjść to więcej latania niż to warte .jeśli macie w okolicy dobrego elektromechanika porozmawiajcie z nim ,u nas jest gościu 0k 40 km ale traktor trzeba mu zawieść koszt takiego zaprogramowania ok 500zł

#12 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:36

Komputer Datatronic droga sprawa tak 500zł. Troszkę za dużo tyle. 200zł jeszcze mógłbym dać. Inaczej nie warto tyle kasy wyrzucić. Dobrze jakby znaleźć to oprogramowanie i wtedy próbować jakoś samodzielnie

#13 Share dar322

dar322

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 21:05

Komputer Datatronic W moim 3680 też nie działa datatronic. Jest tak jak u kolegi piterq1991. Podświetlają się klawisze,ale nic nie wyświetla. Jak zrobi się trochę cieplej to posprawdzam bezpieczniki i kostki. Myślalem,że jest on do wyrzucenia a tu pojawia się światełko nadziei ;)

#14 Share Fergusson3070

Fergusson3070

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:informatyka , Romety oraz oczywiście rolnictwo

Napisany 10 grudzień 2010 - 22:19

Komputer Datatronic Gdzie znajduja sie te baterie w komputerze Autotronic?

#15 Share dar322

dar322

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 18:40

Komputer Datatronic Dzwoniłem dziś do firmy niedaleko mojego miejsca zamieszkania z zapytaniem o wgranie softu do datatronic 1 i usłyszałem mało zadowalającą odpowiedź. Serwisant powiedział mi, że nie robią tego, bo potrzebny jest specjalny konwerter, a oni go nie mają. Mogą jedynie zastosować przejściówki i zamontować datatronic 3 lub 4, ale koszt tego nie mały bo 1000 euro i oczywiście radar, przepływomierz i reszta czujników musi być sprawna. U mnie to odpada, bo przed zakupem ktoś sobie za..lił przepływomierz, a to nie mały wydatek zapewne B)

#16 Share dampio65

dampio65

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 luty 2011 - 14:07

Komputer Datatronic Witam co to wogule jest ten komputer datatronic gdzie sie to znajduje do czego sluzy? Muglby ktos przyslac fotke jak to wyglada?

#17 Share Bartek3085

Bartek3085

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 05 luty 2011 - 12:45

Komputer Datatronic to jest koputer w kabinie na prawym słupku kabiny. Wyświetla on parametry ciągnika, np. prędkość, prędkość wom itp.
Nie mylić z autotronic bo autotronic to moduł sterujący przednim napędem, blokadą itp.

#18 Share dampio65

dampio65

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 luty 2011 - 13:21

Komputer Datatronic U mnie na dzwiach pisze autotronic czyli nie pasuje ten komputer do mojego ale na slupku jest znak jakby cos tam bylo.

Edytowany przez dampio65, 05 luty 2011 - 13:31.

#19 Share Bartek3085

Bartek3085

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 05 luty 2011 - 13:26

Komputer Datatronic Bo to jakby miejsce na ten komputer miał chyba każdy , jeśli chodzi o to taki wgłębinie. U mnie są nawet dwie śrubki wkręcone ale to ogólnie ktoś tam pewnie przykręcił jakiś komputer od opryskiwacza, prasy lub coś podobnego.

Edytowany przez Bartek3085, 05 luty 2011 - 13:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dampio65

dampio65

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 luty 2011 - 13:31

Komputer Datatronic 1.
http://www.fotosik.p...af625ac0a6.html

2.
http://www.fotosik.p...9dab5cb20f.html

W takim razie co to jest to pierwsze a co drugie?