Skocz do zawartości

Zdjęcie

wygoda w zetorze 8011

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 17:30

wygoda w zetorze 8011 CZy waszym zdaniem warto wzbogacać zetora 8011 w klimę i fotel pneumatyczny? Tutaj są aukcje tych udogodnień: http://www.allegro.p...=2500&price_to=
http://www.enatruck....ep.php?grupa=12

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wygoda w zetorze 8011 Dzisiaj, 21:41
  •  

#2 Share MarioCCH

MarioCCH

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 17:33

wygoda w zetorze 8011 To zależy czy dużo nim obrabiasz. Ja osobiście bym tego nie robił ze względu na dość duże koszty które nie wzrócą się tak szybko i nie przebywa w zetorku tak dużo czasu.

#3 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 12 kwiecień 2010 - 17:50

wygoda w zetorze 8011 według mnie nie opłaca sie ponieważ to jest już stary typ zetora i będą duże koszty które jak pisał kolega wyżej długo się nie zwrócą

#4 Share ursusekC360

ursusekC360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, piłka siatkowa, i oczywiście rolnictwo

Napisany 12 kwiecień 2010 - 19:16

wygoda w zetorze 8011 Jeśli jeździsz zetorkiem na usługi i dużo nim robisz to niezastanawiaj się tylko bierz klime i siedzenie zawsze to wygodniej spędzisz czas w pracy :P
URSUS C-360 musi wystarczyć na 10 Ha ;[
Rolnictwo to coś więcej niż praca, pieniądze!!

#5 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 19:37

wygoda w zetorze 8011 Jeżeli jest to Twój główny ciągnik i sam nim jeździsz a nie pracownicy to ja bym zakładał i fotel i klime, z tym że jeżeli miałbyś wybierać między klimą a fotelem to chyba jednak fotel bym wziął bo on daje lepszą wygodę, a klima nie jest potrzebna w zimne wietrzne dni. Jeżeli zamierzasz tym zetorem jeździć jeszcze kilka lat to ten wydatek jest uzasadniony, bo jak bierzesz za rok czy dwa coś nowego to bym nic nie inwestował w ten ciągnik poza wymaganymi naprawami i przeglądami. Wygoda jest bardzo ważna, człowiek mniej zmęczony lepiej pracuje, wiem jak to jest przesiadać się z NH TM z klimą i fotelem do zetora forterry albo do ursusa ciężkiej serii i naprawdę jak masz możliwości finansowe polecam dołożyć fotel i klimę. Kiedyś parę lat temu mieliśmy ursusa 1734 niestety bez klimy ale dołożyliśmy fotel pneumatyczny, całkiem inna jazda.

#6 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 19:48

wygoda w zetorze 8011 Mówię o tych modyfikacjach, gdyż ojciec od kiedy ma w new hollandzie T5060 klimę i fotel pneumatyczny, to nie może się tego nachwalić. Ja z resztą też odczułem ogromną różnicę w komforcie pomiędzy nim, a np. wspomnianym 8011. Raczej nie będzie nas stać na następny nowy ciągnik, dlatego też pomyślałem, że jeśli za ok.6tys zł można mieć te dodatki w starym ciągniku, to czemu nie. Zwłaszcza, że są takie roboty, do których szkoda brać nowy ciągnik, np. przykrywanie kopców obsypnikiem, jazda z rozrzutnikiem tandem, koszenie łąk - w tych pracach często można wybić szybę, a szyba do new hollanda, to wydatek ok. 10X taki jak do 8011. Dlatego właśnie myślę o tych dodatkach. Wcześniej nie znałem ich i nie wiedziałem, że aż w takim stopniu poprawiają komfort pracy i samopoczucie kierowcy.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

#7 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 00:45

wygoda w zetorze 8011 Zdecydowanie zakładajcie fotel i klimę i nie słuchajcie gadania że się nie opłaca, no bo to się nie opłaca:D zysku z tego nie będzie ale wygoda i wogle, trzeba zadbać trochę o swoje warunki pracy. Tak jak mówisz nie znałeś przedtem jazdy z takimi dodatkami i właśnie najczęściej ci którzy nie znają tak gadają że to się nie opłaca i wogle. Jak was stać na to to się nie ma nad czym zastanawiać - w razie czego można przecież fotel wyjąć i dać do innego ciągnika czy coś np jakbyście tego 8011 sprzedawali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 01:17

wygoda w zetorze 8011 Fotel pneumatyczny można zdobyć niewielkim kosztem. Niemal każda zachodnia ciężarówka ma taki, czeskie też. Na szrotach tego wiele się poniewiera.

#9 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 14:33

wygoda w zetorze 8011 Fotel nowy, a stary, to 2 zupełnie inne rzeczy. Aby fotel był wygodny, to musi być pneumatyczne, a taki z liaza ify czy kamaza jest resorowany mechanicznie, a dobry używany fotel to też ok. 500zł. Do tego dochodzi fakt, że nierzadko trzeba dorobić mocowanie do niego, bo ciężarówki mają inne. W sumie kwestia do przemyślenia... Natomiast klima musi być nowa, gdyż jak kupię starą, to może się okazać, że korzysta ona z nieprodukowanego już czynnika r12 (taka klima była np. w mercedesie w124).

#10 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 18:13

wygoda w zetorze 8011 Liaz i tatra mają pneumatyczne(w tych fotelach można zamontować inne siedzisko bo podstawa pneumatyczna jest oddzielnym elementem, kupisz taki kpl. fotel za 50zł i na górę możesz wrzucić niemal dowolny od od osobowego auta byleby całośc pasowała wysokością), o kamazie nie pisałem.
http://allegro.pl/it...elcz_tatra.html

#11 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 20:08

wygoda w zetorze 8011 To nie jest typowy fotel pneumatyczny, a siedzisko o resorowaniu pneumatycznym: http://allegro.pl/it...lcz_tatra.html. Typowy fotel pneumatyczny ma kompresor na 12volt. Fotel pneumatyczny to taki jak np. ten na zdjęciu 6,7,8: http://allegro.pl/it...siedzenia.html. A takie coś kosztuje już ok.400zł. Z resztą tak na zdrowy rozsądek - kto sprzedawałby dobry fotel pneumatyczny za 50zł, jeśli nowy kosztuje ponad 2500zł(mowa o grammerze, a nie jakimś badziewiu).

#12 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 20:22

wygoda w zetorze 8011 Nie znam fotela pneumatycznego do ciężarówki z własną spręzarką, tam jest instalacja pneumatyczna która steruje niemal wszystkimi układami i stąd bierze powietrze. Te pneumatyczne do ciągników z własną sprężarką, to wymysł pod zachodnie ciągniki pozbawione instalacji pneumatycznej i małych cięzarówek typu sprinter, ducato. Zasadą działania się nie różnią oprócz źródła zasilania, a siedzisko, to masz w tej chwili w tym ciągniku.

#13 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 22:09

wygoda w zetorze 8011 A to takie buty... Czyli można zaoszczędzić 2500zł. Dziękuję tym, którzy mi to podpowiedzieli, bo człowiek sam wszystkiego nie ogarnie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6301 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 kwiecień 2010 - 18:04

wygoda w zetorze 8011 Co do siedzenie pneumatycznego - bierz i się nie zastanawiaj. Ja wziąłem do nowego belarusa i siedzi się lepiej niż w samochodzie osobowym. Zmienisz ciągnik to siedzenie zabierzesz do tego w którym będziesz spędzał więcej czasu.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke