Skocz do zawartości

Zdjęcie

jałówki limousine

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adamossss

adamossss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 10:17

jałówki limousine Witam jestem zainteresowany kupnem jałówek(zacielonych) limousine i mam takie pytanie?
Czy są jakieś dotacje, uzyskanie jakiegoś kredytu do ich zakupu?
Jak ktoś coś wie na ten temat to piszcie Będę bardzo wdzięczny za pomoc :P Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi/rady

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jałówki limousine Dzisiaj, 09:17
  •  

#2 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 12 kwiecień 2010 - 12:00

jałówki limousine Dotacji nie ma. są kredyty. np w BGŻ

#3 Share adamossss

adamossss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 12:07

jałówki limousine Rozumiem, ale to bank ma jakiś program zrobiony właśnie w takim(podobnym)kierunku? Wiesz może coś więcej na ten temat? Jakie oprocentowanie w skali roku na jaki okres itp.?

#4 Share red

red

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 14:11

jałówki limousine W poprzedniej edycji Młodego Rolnika można było sfinansować zakup takich jałowic hodowlanych nie wiem jak jest teraz Dodany obrazek

#5 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 12 kwiecień 2010 - 16:57

jałówki limousine Ale na to rasę nie ma już dopłat. Może pokombinuj z innymi np charolaise, albo piemontese. A dotacje na zakup to chyba tylko PROW na który wnioski będą przyjmowane pod koniec 3 dekady roku

#6 Share zbitom793

zbitom793

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 18:44

jałówki limousine A co mu da to, że pokombinuje z charolaise lub piemontese zamiast limousine? Jak nie ma dopłat to na wszystkie mięsne, a nie tylko na wybrane rasy.

#7 Share adamossss

adamossss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 19:44

jałówki limousine A co myślicie tych kredytach? O których wspomniał (filantrop)opłaca się? Jakie oprocentowanie i na jaki okres? I przede wszystkim co musiał bym mieć by jego dostać?

#8 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 20:56

jałówki limousine Nie można wsiąść jałówek ani na młodego rolnika ani na prow :P kiedyś było można teraz nie

#9 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 13 kwiecień 2010 - 11:58

jałówki limousine

A co mu da to, że pokombinuje z charolaise lub piemontese zamiast limousine? Jak nie ma dopłat to na wszystkie mięsne, a nie tylko na wybrane rasy.

właśnie da, bo pogłowie liomousinów jest już i tak duże, a mój kolega na piemontesy dostaje coś tam mówił. I o tym wszystkim się od niego dowiedziałem

#10 Share zbitom793

zbitom793

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 17:18

jałówki limousine @a8185- To widocznie coś źle zrozumiałeś od tego kolegi. Nie ma żadnych dotacji na bydło mięsne, niezależnie od rasy. Chyba, że chodzi Ci o dopłaty do bydła z czterech województw południowo-wschodniej Polski, jeśli posiadasz nie więcej jak dziesięć krów, bez względu na to czy mięsne czy mleczne, czy piemontese czy limousin czy HF...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 18:20

jałówki limousine

A co myślicie tych kredytach? O których wspomniał (filantrop)opłaca się? Jakie oprocentowanie i na jaki okres? I przede wszystkim co musiał bym mieć by jego dostać?

Musisz mieć coś pod zastaw np ziemie. Obecnie w BGŻ jest oprocentowanie ok 9,5% w skali roku od wykorzystywanej kwoty. Podbij do banku to ci wszystko wytłumaczą. Jest trochę załatwiania ale jest to korzystny kredyt

ja kupiłem krowy LM z kasy z Młodego Rolnika(PROW)

#12 Share adamossss

adamossss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 07:45

jałówki limousine Popraw mnie jeżeli się mylę! 9,5% w skali roku, to tak... np.biorę kredyt np 100 000zł na 10 lat, przypuśćmy spłacam 10000 rocznie. To procent przez ten rok to również prawie drugie 10000zł, więc wyjdzie na to ze w ciągu tych 10lat muszę im oddać 200000zł! ja tak to widzę:/ jeżeli się mylę to mnie poprawcie!

#13 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:43

jałówki limousine Nie ma co poprawiać tyle kosztuje kredyt komercyjny :)

#14 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 23:31

jałówki limousine W sumie tak jest, ale masz przyznana pulę np te 100 000 i z niej korzystasz. Jeżeli akurat wykorzystujesz 70 tysi to płacisz od tych 70 te 9,5 %. na to konto wpływają też dopłaty(taki jest wymóg banku) dodatkowo robisz tak że na to konto wpłacasz kasę ze sprzedaży swoich produktów i zwroty np z US czy zwroty za akcyzę to zawsze tych oddsetek mniej wychodi. To się nazywa PLAN AGRO. Cały czas masz do wykorzystywania ta pule 100 000 i tyle ile masz aktualnie na koncie z takiej kwoty możesz korzystać przez te 10 lat. Ich obchodzi tylko to żeby za te 10 lat, 100 000 było na koncie. Możesz nawet przez ten okres wogóle nie korzystać z tej kasy.

#15 Share adamossss

adamossss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 11:35

jałówki limousine Słyszeliście, a może mieliście do czynienia o innych formach?

#16 Share tiger101

tiger101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 22 kwiecień 2010 - 20:03

jałówki limousine Ja to zrobiłem w inny sposób. Wziąłem w B.S. kredyt preferencyjny stopa wynosi 2% tylko trzeba mieć 20% wkładu własnego w całej inwestycji. Jałówki muszą być 100% i mieć zaświadczenia hodowlane.

#17 Share adamossss

adamossss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 23 kwiecień 2010 - 08:43

jałówki limousine To jest dość ciekawe rozwiązanie, preferencyjny czyli rozumiem ze ARiMR coś tam dorzuca przy spłacie od siebie?
A skąd jesteś? Jakiego województwa? Gdzie brałeś jałówki? Ile płaciłeś za sztukę, i duże stadko wziąłeś?

#18 Share tiger101

tiger101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 14:07

jałówki limousine Tak resztę procentu płaci agencja. Jestem z okolic Białej Podlaskiej woj. lubelskie. Zwierzęta kupowałem u 2 okolicznych gospodarzy. Kupiłem wtedy u jednego 9 jałówek do krycia po 4000, a u drugiego 4 odsadki po 3000,no i byka z okolic Białego stoku za 5000 to było w styczniu 2009r. i teraz mam już 7 cieląt.

#19 Share adamossss

adamossss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 14:30

jałówki limousine Aha rozumiem:) dzięki za informacje, zakręcę się z tym i dowiem się co i jak, jeżeli wszystko by pomyślnie się udało to kupił bym 10 jałóweczek na początek. No i życzę by wszystko dobrze się chowało:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 12 luty 2013 - 09:12

jałówki limousine czy teraz cos sie zmienilo, jest jakies dofinansowanie albo korzystny kredyt zeby kupic jalowki LM?