Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zlew oleju hydraulicznego w C-330

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 19:25

Zlew oleju hydraulicznego w C-330 Witam. Mam pytanie, otóż chcę zastosować fabryczne wyjście na szybko złącze sterowane dźwignią od podnośnika w położeniu "środkowym" do zasilania silnika hydraulicznego (świadom jestem że uzyskam taką metodą jeden kierunek obrotów silnika hydraulicznego), jak wiadomo z silnika olej wraca i tu moje pytanie, mianowicie mój c330 nie miał rozdzielacza na błotniku nigdy, a te dwa wyjścia w rozdzielaczu fabrycznym są zmostkowane krótką metalową rurką za pomocą króćców. Czy można dopiąć do tej rurki zlew oleju bo tak na zdrowy rozum to jedno z tych przyłączy odpowiada za zlew oleju. I jeszcze pytanie które przyłącze w tym rozdzielaczu tłoczy olej a które odpowiada za zlew oleju.
.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus c360

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 14000.00 PLN
  • 07 lut 2017
Ursus c-360    Zadbany, Pierwszy Właściciel

• 16500.00 PLN
  • 20 lut 2017
Ursus 902

• 23000.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zlew oleju hydraulicznego w C-330 Dzisiaj, 07:36
  •  

#2 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2104 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 11 kwiecień 2010 - 19:33

Zlew oleju hydraulicznego w C-330 jak masz tą rurke to górnym korkiem tłoczy, a bocznym wraca :P

#3 Share Rolnik122894

Rolnik122894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Komputery, Mechanika, Elektryka iii Dziewczyny

Napisany 11 kwiecień 2010 - 20:40

Zlew oleju hydraulicznego w C-330 U góry masz dwie dziury a z boku rozdzielacza trzecią. Z jednej górnej wyprowadzasz rurke pod siedzenie. A drugą górną łączysz króćcem z boczną. Kolega ma tak zrobione i działa poprawnie. Tak jak już pisałeś będziesz mógł tylko używać siłownika jednostronnego działania. Położenie środkowe kiprowanie a opuszczanie tak jak podnośnik.

Pozdrawiam
-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

#4 Share PrezeS92

PrezeS92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ;D

Napisany 11 kwiecień 2010 - 20:45

Zlew oleju hydraulicznego w C-330 Przy tym wyjściu będziesz mógł używać go tylko do siłowników jednostronnego działania (tur, kiper w przyczepie, podbierak hydrauliczny przy prasie). Mozesz zastosowac tez tak jak ja to zrobiłem. Foto Widok

#5 Share Rolnik122894

Rolnik122894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Komputery, Mechanika, Elektryka iii Dziewczyny

Napisany 11 kwiecień 2010 - 20:52

Zlew oleju hydraulicznego w C-330 No niezłe rozwiązanie :P Jeszcze takiego czegoś nie widzialem :) I jak już jesteśmy w temacie rozdzielaczy to czy można gdzieś kupić tylko tą kostke rozdzielacza??
-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

#6 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 21:55

Zlew oleju hydraulicznego w C-330 Preze ale jak tym sterujesz. Ja mam taki standardowy rozdzielacz z dwoma króćcami u góry. Jeden sterowany dźwignią a drugi zasila rbsa na błotniku i chyba w nim jest ciśnienie cały czas jak tylko pompa chodzi. Panowie chodzi mi o to że chcę podłączyć tymczasowo owijarkę do bel tanim kosztem. zasilanie se wezmę z tamtąd co mówiłem wcześniej ale mam problem ze zlewem, otóż nie wiem czy jak się wepnę w tą rurkę (i tam zrobię zlew oleju) która mostkuje króciec z boku i u góry rozdzielacza to nie pojawi mi się przeciwbieżne ciśnienie i czy ten króciec z boku da rade odprowadzić tyle oleju do skrzyni bo będzie miał olej z orbita i z tego górnego króćca na raz. Proszę o redę kogoś kto to rozbierał bo sam nie miałem przyjemności tego rozebrać.
(Tak wiem że będę miał tylko jedne obroty owijarki)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 07:12

Zlew oleju hydraulicznego w C-330 owijarka do 30 to raczej kiepski pomysł bo możesz mieć problemy z podnoszeniem owijarki i wywaleniem beli

#8 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 07:46

Zlew oleju hydraulicznego w C-330 Ale mi nie chodzi czy da rade czy nie, tylko o rozwiązanie problemu spływu oleju. wiadomo gigantycznej wydajności nie uzyskam, ale podnoszenie i wywalanie bel całkowicie mnie satysfakcjonuje na chwile obecną.

#9 Share PrezeS92

PrezeS92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 08:49

Zlew oleju hydraulicznego w C-330 Ale czym się martwisz? Zrób podobnie jak ja. Po lewej stronie jest powrót a i z reguły na powrocie jest słabsze ciśnienie. A po prawej u góry jest wyjście na dodatkowy rozdzielacz i moze być własnie na silnik hydrauliczny. Szczerze to powrotem wcale bym się nie martwił tylko tym czy pompa podoła uruchomić to wszystko i czy to będzie wogóle dobrze grało.

#10 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 09:34

Zlew oleju hydraulicznego w C-330 rozumiem że ty masz dodatkowy rozdzielacz. w tym górnym krućcu ciśnienie jest cały czas gdy tylko pracuje pompa to jak tym będę sterował bez dodatkowego rozdzielacza?

#11 Share PrezeS92

PrezeS92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 11:01

Zlew oleju hydraulicznego w C-330 Aha... No to podłącz tam gdzie jest wyjście z hydrauliki sterowanej właśnie przez rozdzielacz a powrót z boku. w czym problem? Na powrocie dużego ciśnienia nie ma więc nic ci nie rozwali. Ja bardziej martwił bym się o Ciśnienie czy ci ten silnik będzie dobrze działał. Czy nie będzie za małe...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 19:12

Zlew oleju hydraulicznego w C-330 Spok. materiały zakupione, poskładane i kreci. Dziękować za rady. :P