Skocz do zawartości

Zdjęcie

sianokiszonka

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marcin902

marcin902

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:KPK kumurun team ;))

Napisany 11 kwiecień 2010 - 20:35

sianokiszonka a po ilu dniach od koszenia belować ??
moje filmy na youtube http://pl.youtube.co...r/marcinorolnik zapraszam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sianokiszonka Dzisiaj, 03:33
  •  

#22 Share Shreku94

Shreku94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 20:52

sianokiszonka mogę owijać baloty z żyta folią Silotite? czy jest ona za słaba,zostało mi trochę z zeszłego roku to była by okazja ja wykorzystać :P

#23 Share newholland135

newholland135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 20:57

sianokiszonka Cześć :P mam takie pytanko daje sienokiszonke raz dziennie z pierwszego sianokosu i są z zakiszaczem i pojawił sie ostatnio problem ze krowy nie chcą tego jesc to samo byki a u cieląt które piją mleko od tych krów pojawiła się biegunka i są jakies chore nie wstają leżą ciągle. bele nie były dziurawe ani plesni ani nic zapach jest super. I nie zeby przezarte czy cos bo dajemy im po trochu i przede wszystkim siano a to jako taki "podwieczorek" jest. Moze trzeba dawac jakies eitaminy czy cos... Prosze o fachową odpowiedz i pomoc :) pozdrawiam wszystkich farmerów :)

#24 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 21:17

sianokiszonka

mogę owijać baloty z żyta folią Silotite? czy jest ona za słaba,zostało mi trochę z zeszłego roku to była by okazja ja wykorzystać :P

Każda folia będzie dobra, wszystko zależy czy łodygi nie będą już zbyt twarde bo wtedy i najlepsza folia się przebije.

#25 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 12 kwiecień 2010 - 06:52

sianokiszonka tak, to super, a czy jakieś wspomagacze do balotów dodajecie?

#26 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 08:25

sianokiszonka ja tam uzywam jak juz pisałem ensibala i naprawdę mogę polecić mocna i solidna, jak juz tez pisalem jak bedziesz chciał namiary na dobrą cenę to daj znac na PW
W rolnictwie siła!!! :)

#27 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 08:50

sianokiszonka ok, dzięki

#28 Share tomash

tomash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 12 kwiecień 2010 - 20:34

sianokiszonka

Cześć :P mam takie pytanko daje sienokiszonke raz dziennie z pierwszego sianokosu i są z zakiszaczem i pojawił sie ostatnio problem ze krowy nie chcą tego jesc to samo byki a u cieląt które piją mleko od tych krów pojawiła się biegunka i są jakies chore nie wstają leżą ciągle. bele nie były dziurawe ani plesni ani nic zapach jest super. I nie zeby przezarte czy cos bo dajemy im po trochu i przede wszystkim siano a to jako taki "podwieczorek" jest. Moze trzeba dawac jakies eitaminy czy cos... Prosze o fachową odpowiedz i pomoc :) pozdrawiam wszystkich farmerów :)

moze to typowy wirus bydła.
u mnie 2 tyg temu to przechodziły.. sama woda z d.. (tyłka)szła :)
...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 17:17

sianokiszonka ile razy owijacie bele?

#30 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 14 kwiecień 2010 - 18:39

sianokiszonka ja na folii 500mm 24 razy :)
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

#31 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 24 czerwiec 2010 - 07:20

sianokiszonka Witam , prawdopodobnie w tym roku nic nie zbiore siana ani sianokiszonki z powodu zalania, i mam pytanko czy przenica ozima bedzie w miare dobra na sianokiszonkę (bele)? Kupilem od sasiada 3 ha przenicy ktora niewidzila nawozu ani oprysku , wiec jest miotla i troche innego zielska. Zamierzam ja jutro skosic i w sobote zawijac, ale nie wiem czy nie wyrzucam pieniędzy w błoto ?co wy na to?

#32 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 24 czerwiec 2010 - 21:46

sianokiszonka według mnie nie powina wyjść normalna kiszonka osobiście z pszenicy nie robiłem bo takowej nie sieję (słabe ziemie) ale z inych zbóż robiłem i było ok

#33 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 25 czerwiec 2010 - 05:28

sianokiszonka Smiało rób, ja w poniedzialek 2 ha mieszanki zbożowej zasiałem na kiszonke, bo z tego co wiem to bajerancka pasza dla bydła.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#34 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 07:49

sianokiszonka aha no to dzięki chłopaki będę walczył śmiało:)

#35 Share davidsonn

davidsonn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 październik 2010 - 13:59

sianokiszonka

Cześć :) mam takie pytanko daje sienokiszonke raz dziennie z pierwszego sianokosu i są z zakiszaczem i pojawił sie ostatnio problem ze krowy nie chcą tego jesc to samo byki a u cieląt które piją mleko od tych krów pojawiła się biegunka i są jakies chore nie wstają leżą ciągle. bele nie były dziurawe ani plesni ani nic zapach jest super. I nie zeby przezarte czy cos bo dajemy im po trochu i przede wszystkim siano a to jako taki "podwieczorek" jest. Moze trzeba dawac jakies eitaminy czy cos... Prosze o fachową odpowiedz i pomoc :lol: pozdrawiam wszystkich farmerów :lol:

Witaj u nas w zimę było to samo co cielak to każdy miał biegunkę i dochodziło do tego że nie wstawał, ale żadem dzięki Bogu nie padł. I co do kiszonki to identycznie jak ty tez dostawały raz dziennie i to wieczorem. Jak się skończyła kiszonka i dostawały siano i wysłodki no i ospę z jakimiś dodatkami, i z cielakami nie było problemu, wydaje mi się że na noc nie dobrze dawać kiszonkę, zalecają na noc żeby dawać troch słomy to jakoś ma korzystnie wpływać. wracając do cielaków to czasami jakieś zastrzyki stawiały je na nogi, no i ja dawałem im troszeczkę ładnego suchego sianka i jak już widać było że zaczyna żuć to kończyły się problemy z rozwolnieniem.

witam,
czy jest możliwe robienie sianokiszonki np. z podwiędniętego żyta, czy prasa zwijająca dała by rady, mam mało łąk, dlatego sie pytam

Nie warto jest robić kiszonki z żyta bo potem krowy tego nie rusza. U nas każdy aby raz zrobił z Żyta i już więcej tego robi. Potem też mocno ciężkie to jest do zadawania aż w kręgosłupie strzyka bo to mokre jak "gnój" Albo jak się zrobi na pół sucho to będzie słoma. Jeśli masz mało łąk to kukurydza jest najlepsza w tym wypadku, sporo jest z tego paszy i krowy wcinają aby łańcuchy trzeszczą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 02 październik 2010 - 16:21

sianokiszonka Dziś skosiłem gorczyce i sianokisoznki poleci musze zrobic eksperyment taki. Rzepik z wyką bede na drugi rok siał i już może troche żyta dodam ale musze pomyślec bo jakos jak czytam te posty o życie to cienko to wygląda.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.