Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-330] Wspomaganie

377 odpowiedzi na ten temat

#161 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 07 luty 2013 - 11:51

[Ursus C-330] Wspomaganie Junkers na poprzedniej stronie są zdjęcia z taka przekładnią. Sama przekładnie nie wprowadza zbytnich oporów, jedynie jeżeli założysz mniejsza kierownice (tak jak miałem) to sprawi że bez prądu skręcanie będzie cięższe niż w originale. Tylko podkreślam nie nadaje sie taki układ do ciągnika z ładowaczem czołowym (no chyba żeby dać przekładnie od 60 jak pisałeś)
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • 22 sie 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-330] Wspomaganie Dzisiaj, 19:47
  •  

#162 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 07 luty 2013 - 13:50

[Ursus C-330] Wspomaganie ukasz, co masz na myśli pisząc, że układ nie nadaje się do tura? Jakie są objawy?
Kupiłem taką kolumnę a teraz zastanawiam się do czego ją zamontować: 360 3p czy władek t25 z lekkim turem.
KPK Kumurun Team

#163 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 07 luty 2013 - 13:55

[Ursus C-330] Wspomaganie ponieważ te wspomaganie nie wykrywa w którą strone skręcać czy coś takiego,nie miałem doczynienia z tym ale gdzieś czytałem że nie nadaję się bo nie da rady skręcać nie wiem po co chcesz do 3p zakładać jak tam można jednym palcem kręcić tylko dobrze przesmarować

#164 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 07 luty 2013 - 17:43

[Ursus C-330] Wspomaganie

nie wykrywa w którą strone skręcać [...] gdzieś czytałem że nie nadaję się bo nie da rady skręcać

no wg Ciebie, po zamontowaniu tego można jeździć tylko na wprost? :P
KPK Kumurun Team

#165 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 07 luty 2013 - 17:59

[Ursus C-330] Wspomaganie pisałem że nie wiem jak to działa pod wpływem tura .... ale coś o tym czytałem

#166 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 07 luty 2013 - 18:20

[Ursus C-330] Wspomaganie Nie wiem jak wygląda kwesta przełożenia we Władku, w 330 od lewej do prawej było około 2 obroty. Z turem jak uniosłem 600kg to już nie chodziło tak lekko, trzeba było użyć trochę siły (znacznie mniej niż orginalnie w 330) W 3p masz najmniej 2 razy tyle obrotów więc tam nawet z turem da radę.Do 330 najlepiej pasowało by wspomaganie od clio II jest znacznie mniejsze gabarytowo i ponoć tez można bez niczego dodatkowego uruchomić. Ponoć bo ja nie wiem jak , jakby ktoś widział to mogę wypróbować bo mam taka niepotrzebna u siebie
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#167 Share kamilc360

kamilc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 16 luty 2013 - 18:23

[Ursus C-330] Wspomaganie @ukasz To jest taka kolumna? http://allegro.pl/re...3000588272.html

#168 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8306 postów

Napisany 16 luty 2013 - 18:56

[Ursus C-330] Wspomaganie Tak to jest ta. Dokupiłem kierownicę na złomie za 20 zł z poduszką.
Ja dalej męczę się męczę założyć ją do MF 255. Tragedia, jak bym wiedział że tak będzie to bym nie kombinował.Dzisiaj chciałem wszystko wyrzucić i założyć stary wałek.
Wałek kierowniczy odcinałem, toczyłem, gwintowałem, frezowałem. Dekielek co zakłada się na kolumnę już drugi robiłem, też frezowany, toczony. Dzisiaj założyłem, umocowałem wspomaganie i okazało się że cały pulpit z zegarami do przeróbki. Raczej nowy zrobię bo ze starego prawie nic nie zostanie. Cięgła gazu, akumulator, całe mocowania, konstrukcja wsporcza. Jeszcze mam cierpliwość, ale już na wykończeniu.

#169 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 16 luty 2013 - 22:00

[Ursus C-330] Wspomaganie w 330 w przeciągu dwóch dni to zrobiłem tam tylko gaz przerobić i pulpit który i tak nowy chciałem robić, 255 nie znam zupełnie możliwe że tam jest ciężko. Tokarki ani frezarki w moim przypadku nie trzeba było

#170 Share wasil10

wasil10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 17 luty 2013 - 19:59

[Ursus C-330] Wspomaganie ukasz
Mógł byś dokładnie opisać co się dzieje u Ciebie z tym elektrycznym wspomaganiem przy turze? przestaje całkiem reagować czy jak....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8306 postów

Napisany 17 luty 2013 - 21:18

[Ursus C-330] Wspomaganie W MF okazało się że ten wałek kierowniczy nie jest na stałe, i chodzi przód-tył z 5-7 mm, Ja zrobiłem nowy ten dekielek według oryginału, i okazało się że musiałem przesunąć otwór na wałek o 8 mm w dół. Ogólnie Meksyk, i nie jest powiedziane że skończy się ta przeróbka sukcesem.

#172 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 17 luty 2013 - 21:20

[Ursus C-330] Wspomaganie Działo gdyż teraz jest od stara. Więc nic takiego żeby się dymiło wyłączało czy inne tego typu rzeczy. Jak miałem coś podniesione to nie było już tak że dosłownie palcem można operować kierownicą, brakowało jej siły i trzeba było troszkę pomagać, nie było tak ciężko jak normalny układ bez ładowacza ale zdążyłem się już przyzwyczai i nie podobało mi się to. Poza tym obawiałem się że na dłuższą metę może jednak nie wyjść na zdrowie kolumnie. Oczywiście starałem się skręcać wtedy tylko jadąc i nie za szybko kręcić kierownicą. Ale znając życie zepsuło by się kiedyś w najmniej odpowiednim momencie

#173 Share wasil10

wasil10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 18 luty 2013 - 00:41

[Ursus C-330] Wspomaganie A od stara co wmontowałeś i jaki koszt?

#174 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 18 luty 2013 - 08:28

[Ursus C-330] Wspomaganie Koszt to zależy głównie od tego za ile znajdziesz przekładnię. Mi udało się za 200 złotych do tego przewody około 100 zbiorniczek kierownica ze sztycą to grosze. Pompę miałem od podnośnika starą daje radę sobie spokojnie tylko muszę rozebrać ją jeszcze i uszczelnić bo przy kole przecieka troszkę. Wiec mi wyszło około 400 ale ciężko znaleźć przekładnię za mniej niż 500. dodam iż ja mam przekładnię ZF od 742 i trzeba było rozebrać i zmienić obroty bo skręcałbym w lewo kręcąc kierownicą w prawo. ponoć były też w 742 jugosłowiańskie a tam nie wiem jak wygląda kwestia zmiany obrotów.

#175 Share wasil10

wasil10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 18 luty 2013 - 11:34

[Ursus C-330] Wspomaganie To mówisz że nie polecasz tego elektrycznego?

#176 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 18 luty 2013 - 12:19

[Ursus C-330] Wspomaganie Polecam ale nie do tura, chyba że w połączeniu z przekładnią od 360 lub jakaś inną mającą dużo obrotów

edit
A tak wyglada to teraz:

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Zostało tylko pomalować i od góry dorobić zabudowę coby te kable nie wystawały

Edytowany przez ukasz, 19 luty 2013 - 14:02.

#177 Share wasil10

wasil10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 19 luty 2013 - 20:06

[Ursus C-330] Wspomaganie Nie ma siłownika tak? wszystim kieruje ta kolumna od stara podłączona do pompy?

#178 Share WMDTeam

WMDTeam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 luty 2013 - 20:43

[Ursus C-330] Wspomaganie http://www.youtube.com/watch?v=PpjFE2ZOUDE
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 19 luty 2013 - 23:11.
dublowanie tematów

#179 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 19 luty 2013 - 21:35

[Ursus C-330] Wspomaganie Tak i działa naprawdę świetnie tak samo lekko kręci się na pusto jak i po podniesieniu pełnej łyżki (1,6 m) ziemi(tylko to na razie woziłem). Sama przekładnia ma 4 i 1/4 obrotu, ale przy oryginalnej długości ramienia od zwrotnicy i tej od stara wyszło jakieś 3 obrotu więc nie jest aż tak duża różnica w stosunku do oryginału a to bardzo mi się w niektórych układach na orbitolu nie podoba, bynajmniej na YT można zauważyć takie zjawisko. Przy pełnej prędkości nie nosi (na co kilka osób na forum narzekało przy orbitolu)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share adrian07091994

adrian07091994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów