Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-330] Wspomaganie

374 odpowiedzi na ten temat

#141 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 20:08

[Ursus C-330] Wspomaganie nie pamiętam już ile ale trochę tego jest z 4/5 obrotów na pewno a jeszcze nie wiem jak z wytrzymałością bo z turem trochę dźwigasz orginalny układ od ciapka ledwo wytrzymuje a co dopiero od tego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-330] Wspomaganie Dzisiaj, 23:48
  •  

#142 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 20:53

[Ursus C-330] Wspomaganie A kto by tyle chciał kierą machać? przecież mniej to lepiej chyba

#143 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 22:30

[Ursus C-330] Wspomaganie to faktycznie trochę dużo kręcenia wyjdzie jak w 360.... co do wytrzymałości na forum kilka osób pisało że ma wspomagania na bazie lublina czy MB 124 z turem i dają sobie radę, od stara przekładnia zdaje się dużo solidniejsza tylko nie wiem jak z "siłą" wspomagania u niej

właśnie znalazłem od stara 742 ma 4 i 1/4 obrotu więc dużo ale chyba jeszcze tragedii nie ma

Edytowany przez ukasz, 15 styczeń 2013 - 10:38.

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#144 Share Mariusz-C330M

Mariusz-C330M

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 22:23

[Ursus C-330] Wspomaganie Ukasz jeśli planujesz od Stara założyć przekładnię kierowniczą, to znalazłem w gazecie taką informację. Mam nadzieję, że nie ma tu błędu. W Starze 200 , układ kierowniczy miał przekładnię śrubowo-kulkową ZF-8060 ze wspomaganiem o przełożeniu 20,7 lub bez wspomagania 23,5. Może to nie przydatne dane, ale zawsze mogą coś pomóc.
Star 200 ma masę własną ponad 4600kg ( zależe od wersji) a dopuszczalna przekracza coś ponad 10 000kg. Tak wiec ciężar "30"-ki z Turem jest tu zabawny. Może z jakiegoś Jelcza itp.zobacz. Też kiedyś z ciekawości zastanawiałem się czy z np. Lublina 2 lub Stara by coś może wyszło i okazuje się, że są takie konstrukcje teraz. Choć ja u siebie narazie nie planuję :rolleyes: .

#145 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 22:35

[Ursus C-330] Wspomaganie ale czasem od lublina jak zakładają to te nowsze ze wspomaganiem nie wiem jakie tam jest chyba na orbitrol ale nie mam pojęcia szczerze mówiąc stary układ od żuka widziałem to samo co w lublinie to nie za bardzo mi się to widzi w ciapaju też bym wolał coś bez hydrauliki ale ciężko coś dobrego znaleźć

#146 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 11:08

[Ursus C-330] Wspomaganie Mariusz-C330M z samego przełożenia tego nie wyliczę, bo brakuje kąta o jaki przekręca się oś na której jest wąs. Znalazłem przekładnie od 742 produkcji ZF i naprawdę solidnie to wygląda, ma ona 4,25 obrotu koła kierownicy. Tylko niestety nie w tą stronę się kreci(kręcąc kierownica w lewo koła w prawo skręcą). Przyglądają się przekładni mam wrażenie że wąs można przełożyć na druga stronę. Wie ktoś czy faktycznie tak jest? Orientuje się ktoś jaka wydajność pompy do takiej przekładni powinna być ? Mam pompkę od wspomagania od mercedesa 124, 110 bar tylko nie wiem jakiej ona jest wydajności.Tak była by całkiem sympatyczna bo ma zbiornik i zawór, tylko dwa węzę podłączyć i tyle
mam na myśli taka przekładnie jak niżej bo kilka typów było stosowanych
http://allegro.pl/ws...2892008353.html

rolniku360 oczywiście chodzi o lublina II tam jest serwomechanizm. Przekładnia bez wspomagania hydraulicznego nic by nie dała, no chyba żeby miała sporo obrotów ale wtedy nakręcić się trzeba. Jak nie chcesz hydrauliki to elektryczne, sam mam takie o dopóki ładowacza nie było świetnie się spisywało i ten plus że dalej masz pełny zakres ruchu kół na niecałych 2 obrotach

dogadałem się z goście że jak serwo nie będzie pasować to je oddam. rozebrałem i bez problemu można zmienić obroty. Teraz pozostaje kwestia pompy. Gdzieś w necie zlazłem informacje że orginalna od stara ma 12lt/min i ciśnienie max 80 bar. Ta co mam od mercedes ma 110 bar ale nie znam wydatku. Ciśnienie serwo wytrzyma bo na nim jest podane 150 bar

Edytowany przez ukasz, 17 styczeń 2013 - 21:44.

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#147 Share Piteraszek

Piteraszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 22:39

Właśnie mam tura i jak na nim wiozę ponad 600kg to pudzian by się przydał za kierownicą,

Naprawdę ursus c-330 jest stanie podnieść 600 kg turem?

#148 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 22:56

#149 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 08:15

[Ursus C-330] Wspomaganie apropo tego filmiku to niewierze że to tyle wazy. Mam podobnej długości wysięgnik po podniesieniu ok 600 kg bez przeciw wagi tylne koła ledwo co się opierały, miałem problemy żeby cofać. Tam gdzieś jest napisane o przeciwwadze 250kg to przy obciążeniu 1500kg z przodu tylne koła by od razu do góry szły.

#150 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 11:20

[Ursus C-330] Wspomaganie Zamiast marnej przeciwwagi 250kg zapiąć kosiarkę rotacyjną 165, sama waży ok 360kg tylko że wisi dalej za ciągnikiem to można 1500 dźwigać :D

edit.
ta skrzynia w 2:30 widać że ciężka ;p

Edytowany przez Maniek101, 18 styczeń 2013 - 11:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 11:36

[Ursus C-330] Wspomaganie wtedy może i tak a tak jak w filmiku to niewierze żeby z tona po tym błocie ujechał

#152 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 11:51

[Ursus C-330] Wspomaganie Dziadka trzeba by było posadzić z tylu na balaście.
A z kosiarką rotacyjną jako przeciwwaga wygodnie było by manewrować?
Skład robi się jeszcze dłuższy. A plac coraz mniejszy.
Bardziej trzeba pilnować tyłu.

#153 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 23 styczeń 2013 - 00:14

[Ursus C-330] Wspomaganie Co do wspomagania - ktoś ma i może się wypowiedzieć odnośnie takiego wspomagania z allegro? Produkuje to jakaś firma z Ostrówka

http://allegro.pl/ur...2963551555.html

Napęd pompy jest wzięty z rozrządu więc sprężarka zostaje w ciągniku, a na sprężarce mi zależy bo z przyczepą nigdzie nie wyjadę.

#154 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 19:43

[Ursus C-330] Wspomaganie Tzn produkuje co ?
Zapytaj dokładnie co z tego produkują tak z ciekawości - czy po prostu koncepcję opracowali, a części odkupują od kogoś.
Nie słyszałem o nich i z chęcią poznam opinię.
W rolnictwie siła!!! :)

#155 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 21:07

[Ursus C-330] Wspomaganie to nie jest żadna firma z ostrówka orbitrol jakiś tajwancki pompa chińska siłownik lipa tylko koncepcja może została

#156 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 23 styczeń 2013 - 21:08

[Ursus C-330] Wspomaganie pooch - z całym szacunkiem do Ciebie, ale za mocno wczułeś się w temat i chwytasz za słówka. Poprawiam się - słowo produkują zmieniam na : prowadzą sprzedaż (aczkolwiek może i produkują...)

Tak dla ścisłości - chce zamontować wspomaganie kierownicy do ciągnika Ursus c330. Na allegro firma

Warsztat Ślusarsko-Mechaniczny

Józef Falis

Nietuszyna 114

98-311 Ostrówek

prowadzi sprzedaż podzespołów wspomagania do samodzielnego montażu - link - mój post powyżej. To wspomaganie posiada pompę olejową montowaną w pokrywie, a raczej zaślepce na obudowie rozrządu, czyli napęd wzięty jest z koła (prawdopodobnie) które napędza pompę wtryskową. Zaletą tego rozwiązania jest zachowanie w ciągniku sprężarki.
No i moje pytanie - czy ktoś ma, czy widział w praktyce takie rozwiązanie i może się w tej sprawie wypowiedzieć - z góry dziękuję.

#157 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 21:13

[Ursus C-330] Wspomaganie w sumie widziałem(montowałem) ale ta pompa po jakimś pół rocznym użytkowaniu nadawała się na szrot ale nie wiem jak tu ale tam pasowała od ciapka i poszła nowa teraz jest koło roku i orbitrol cały w oleju i jak montowaliśmy to przewody były bardzo krótkie jeden od siłownika musieliśmy dać inny

#158 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 21:21

[Ursus C-330] Wspomaganie rolniku360 - ale widziałeś to wspomaganie, masz styczność z innymi wspomaganiami sprzedawanymi przez tą firmę, czy tylko to jest Twoja opinia kończąca wrażenie wizualne doznane z monitora?

Chińskie rzeczy nie są wszystkie złe - podam Ci przykład:
Jestem muzykiem, mam saksofon Yamaha produkowany w Japonii. Na dzień dzisiejszy Yamaha prowadzi produkcję w Chinach, a jakościowo sprzęt na podobnym poziomie.
Gitarę IBANEZ też posiadam Made in China, a jeszcze kilka lat temu produkowali w Japonii - i co - sprzęt dobry
No i na tej zasadzie działa jeszcze wiele innych znanych firm

rolniku360 - czyli rozumiem masz ich wspomaganie zamontowane w c330 czy w c360?

Edytowany przez Mareczek78, 23 styczeń 2013 - 21:23.

#159 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 23:15

[Ursus C-330] Wspomaganie u mojego znajomego z klasy je montowaliśmy i mam styczność z tym ciapkiem prawie co dzień te części są bardzo słabej jakość nie myśl że wszystko będzie ci tak pasowało może troche zmodyfikowali ale nie sądzę przewody na ledwo ledwo śruby o twardości 5.8 i krótkie ... pompa jak mówiłem padła po jakimś pół rocznym użytkowaniu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 07 luty 2013 - 11:11

[Ursus C-330] Wspomaganie Patrzcie co znalazłem
http://allegro.pl/ws...2936124471.html
Wspomaganie elektryczne od renaulta za jedyne 100złDodany obrazek i w ogóle ceny są podobne.
Kupuję bez wahania, podobno kręci się tak samo z prądem jak i bez, idealnie by było założyć przekładnię kierowniczą od c360 z wąsami i drążkami żeby można było lekko kręcić w razie braku prądu, na samej przekładni jest super.
Chyba jeden z użytkowników ma taką założoną ale nie pamiętam kto...
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330