Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-330] Wspomaganie

374 odpowiedzi na ten temat

#121 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 18 październik 2012 - 21:06

[Ursus C-330] Wspomaganie Musiałem wyjąc kolumnę gdyż orginalne śrubki m6 się luzowały więc rozwierciłem na m8 - te imbusy widoczne na zdjęciach. Przy okazji porobiłem parę zdjęć.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Edytowany przez ukasz, 18 październik 2012 - 21:08.

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-330] Wspomaganie Dzisiaj, 03:23
  •  

#122 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 17:23

[Ursus C-330] Wspomaganie Witam, mam pytanie ma ktoś to wspomaganie http://allegro.pl/ws...2842005449.html gotowy zestaw? Chodzi mi o to czy skręt kół się nie zmniejszy po montażu?

#123 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 19:41

[Ursus C-330] Wspomaganie kolego Ukasz czy mógłbyś wstawić zdjęcia jak to wygląda po montażu??? i na jakiej zasadzie działa owo wspomaganie. pozdrawiam

#124 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 20:02

[Ursus C-330] Wspomaganie Jest ono zamontowane nad orginalnym układem od góry i z jednej strony zakłada się kiere a z drugiej montuje w orginalny układ przynajmniej tak mi się wydaje.Ja osobiścię mam założone na orbitrol pompa od ciapka hydrauliczna w miejscu sprężarki i siłownik od bizona i b. dobrze działa osobiście gotowych zestawów nie polecam po drodze strach jechać a orbitrol jakieś firmy krzak

Edytowany przez rolniku360, 23 grudzień 2012 - 20:06.

#125 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 20:13

[Ursus C-330] Wspomaganie Widzę że to fajnie się zakłada. Ale ja chcę do MF 255 i tam nie zbyt mam miejsce na nią. A mam miękki przód i nic innego nie za bardzo mogę założyć. Musiał bym osłony przerobić. Do niej tylko kabel się podłącza.
A jak inne kolumny, też tak działają.Ta by mi pasowała. http://moto.allegro....2859084953.html

#126 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 20:18

[Ursus C-330] Wspomaganie nie wiem czy na długość nie będzie za długa bo mf ma mało tam miejsca

#127 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 20:46

[Ursus C-330] Wspomaganie Przy zgaszonym ciągniku da się kręcić kierownicą na orbitrolu ?

#128 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 23 grudzień 2012 - 20:53

[Ursus C-330] Wspomaganie Da się, ale ciężko. Raz jechałem tak w holowanym HTZ-cie. Jedziesz jak pijany...

#129 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 22:19

[Ursus C-330] Wspomaganie Co do kolumny elektrycznej to nie każdą można uruchomić bez dodatkowej elektroniki. Teoretycznie najlepsze sa do tego celu z samochodów bez CAN-u (ta z mercedesa na 100% jest z CAN-em). Aczkolwiek sa wyjątki właśnie ze scenica 2 jest kolumna z instalacji CAN a można uruchomić bez niczego dodatkowego. Oczywiście musi być alternator. Jak chcesz to mam druga kolumnę od scenica możemy się dogadać, mam też kolmnę od clio jest znacznie mniejsza niż od scenica ale mimo braku CAN-u nie wiem jak ją uruchomić, poszukaj na elektrodzie może tam coś będzie. Plusem jest to że właśnie w przeciwieństwie do instalacji hydraulicznych działa przy zgaszonym silniku. Kolega wcześniej miał racje z jednej strony kierownica a ta zębatka to jest od orginalnej kolumny z ciapka.Tak Zdjęcia zrobię jutro

obiecane zdjęcia

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

i jak zwykle... "beze mnie mają być zdjęcia ?!"

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Edytowany przez ukasz, 24 grudzień 2012 - 18:51.

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#130 Share WEBESTO

WEBESTO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 16:21

[Ursus C-330] Wspomaganie praca elegancka

jak uruchomiłeś tą elektryczną kolumnę na jakiej zasadzie silnik wie w która stronę ma kręcić ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 17:02

[Ursus C-330] Wspomaganie ale duży piesio :D

#132 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 18:32

[Ursus C-330] Wspomaganie w kolumnę wbudowany jest czujnik skrętu i cała niezbędna reszta. Podłączenia ogranicza się po podciągnięcia zasilania, oraz sygnału ze stacyjki (żeby działało tylko jak kluczyk jest).
Niestety u siebie będę musiał chyba przerobić bo z turem ma problemy czuć. Do ciągnika bez tura zdecydowanie polecam nawet po całodziennej pracy latem nic się nie grzeje ani żadnych negatywnych objawów nie ma.
Zastanawiam się czy zamontować teraz serwomechanizm czy orbitol. Serwo zdecydowanie prostsze w przeróbce i tańsze. Jak ktoś byłby zainteresowany kupnem gotowej kolumny do 330(tej ze zdjęć) to pisać na PW.

Gdzie tam duży.. to pieszczoch kanapowy na rekach można nosić ( jak ktoś 80 kg lubi dźwigać)

#133 Share lepo

lepo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 19:35

[Ursus C-330] Wspomaganie Ja mam takie pytanie dotyczące wspomagania w c 330. Jak wam działa wspomaganie na orbitrolu zimą??? Bo sąsiad ma i dobrze się kręci po rozgrzaniu oleju, a tak nawet nie idzie ruszyć. Jeszcze mam takie pytanie czy wspomaganie od lublina da radę przy dwóch belach słomy?
Z góry dzięki

Edytowany przez lepo, 12 styczeń 2013 - 19:53.

#134 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 19:43

[Ursus C-330] Wspomaganie no niby powinno dać rade bo tam chyba też orbitrol a pro po ukasz nie baw się w żadne serwo tylko montuj w poprzek siłownik np. jak ja od bizona i pompa w miejsce sprężarki od ciapka i kręcisz palcem servo to ja od prawie każdej 80 wywalam tylko nie kupuj tego kompletu z alledrogo bo lipa jak nie wiem jakiś czas temu znajomy na szrocie kupił orbitrol 100 i siłownik za 100 zł nie całe w rozliczeniu za jego tam jakieś graty dzień czasu i ciapek na wspomaganiu da rade kręcić na orbitrol na zgaszonym silniku

#135 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 22:32

tylko nie kupuj tego kompletu z alledrogo bo lipa jak nie wiem

Może uzasadnisz swoją wypowiedź? W planach mam zakup tego wspomagania.

#136 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 22:50

[Ursus C-330] Wspomaganie bo podobnież te orbitrole są jakieś lipne a po drugie te drążki z siłownikiem przy turze odpada a po drodze ciężko opanować kierownice lekko machniesz kierownicą a bardzo zuci ciągnikiem no nie wiem jak to opisać ponieważ jest za mały skok bo 2/2.5 obrotu i masz na full skręcone koła gdzieś na af to samo czytałem pogadaj z ursus385 on miał takie w c360 a i jak samemu zrobisz to taniej wyjdzie policz orbitrol i wszystko i pare groszy zostaje w kieszeni i siłownik daj pod ciągnikiem a nie tak jak idzie drążek

#137 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 08:28

[Ursus C-330] Wspomaganie Właśnie przy orbitolu nie podoba mi się ze jest bardzo dużo obrotów kierownica od lewej do prawej. Wiem że to zależy od dobrania siłownika z orbitolem ale znowu jak zrobić ze na 2 czy 3 obroty będzie to otrzymasz efekt o którym pisałeś i jeszcze kwestia że ma miejscu orbitol używany nigdzie nie znalazłem na allegro brak albo ceny jak za nowy. lepo a jaki olej tam jest zalany, najlepiej było by ATF to powinno pomóc, nie wiem czy usunie efekt ale zmniejszy jeżeli jest zły olej

#138 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 13:03

siłownik daj pod ciągnikiem a nie tak jak idzie drążek

A niby czego tak? W normalnej pozycji siłownik by mi w ogóle nie przeszkadzał i nie chcę robić żadnych przeróbek, spawów i innych cudów tylko po prostu wymontować stare rzeczy i przykręcić nowe, dlatego najbardziej odpowiada mi zestaw z allegro.

#139 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 14:27

[Ursus C-330] Wspomaganie no nie wiem twoja wola ale właśnie nawet ukasz napisał że jeżeli tak jak w tych na allegro masz tak że tam promień skrętu to 2 albo 2.5 obrotu to po drogach na 6 ciapek strach jechać bo machniesz trochę kierownicą i od razu lecisz do rowu nie wiem może teraz to poprawili ale i był problem ponieważ 2 przewody co szły do siłowników to były takie że jak by je na chama to by starczyło były za krótkie albo ten ciapek był dłuższy xd.Jeżeli nie chce ci się bawić z robieniem mocowania do orbitrola i mocowaniem pompy to bierz z allegro i nie kompinuj bo kasę na bajery typu orbitrol i siłownik trochę wywalisz a nie dasz rady tego złożyć po to są te komplety na allegro jak ktoś sam nie umie to weźmie taki i tyle a oni z czegoś żyć też muszą uff ale się rozpisałem xd

Edytowany przez rolniku360, 13 styczeń 2013 - 14:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 20:02

[Ursus C-330] Wspomaganie A jakby zastosować przekładnie od stara to nie powinno być chyba problemów przy turze? Wie ktoś ile tam jest obrotów od prawej do lewej?