Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-330] Wspomaganie

374 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos
    Powered by Kubota & Verva
    Modernizacje hydrauliki, rozbudowa, modyfikacje

Napisany 27 październik 2011 - 22:08

[Ursus C-330] Wspomaganie @przemorolnik >> Pompa od auta... zależy czy trafisz od silnika benzynowego, lub też od diesla.. Pompy tam są zazwyczaj łopatkowe, nie wytworzą Ci ciśnienia rzędu 120...150bar bo takie rzadko kiedy panuje w autach..a po drugie nikt nie podróżuje autem z 1000...1500obr na silniku, tam obroty są większe i co za tym idzie zużycie również. Pompa zębata wytwarza ciśnienie od 500obr i jest mniej podatna na skoki ciśnień. Nikt chyba nie lubi non stop "gazować w czasie załadunku lub skrętu, żeby sprawnie skręcić kołami bo taka modernizacja to nie komfort, tylko większe zużycie paliwa, stres i nerwy.
A co do oleju to coż tam było, że wyrwało Ci przewód w chłodniczce?? Za mocno schłodziło olej? u mnie nie ma chłodnicy od oleju wspomagania. i latem jest good. .

Edytowany przez Legat997, 27 październik 2011 - 22:08.

Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-330] Wspomaganie Dzisiaj, 13:42
  •  

#102 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 29 październik 2011 - 20:43

[Ursus C-330] Wspomaganie pompa była gorąca i olej ciepły wiec zamontowałem chłodnice.
Olej z chłodnicy wyrwało jak był ten gesty olej HL coś tam. :)
Teraz mam pompę z MTZ.

#103 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 16 grudzień 2011 - 19:00

[Ursus C-330] Wspomaganie Witam
co myślicie o tym wspomaganiu http://allegro.pl/ws...1985536332.html opłaca się kupić
czy może jakiś inny zestaw polecacie

Pozdrawiam
Mariusz

#104 Share idzkos

idzkos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 18 grudzień 2011 - 17:48

[Ursus C-330] Wspomaganie A co myślicie o wspomaganiu od wózka widłowego nada się ??

#105 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja , Stolarstwo, Informatyka, Nowości

Napisany 10 luty 2012 - 19:34

[Ursus C-330] Wspomaganie Czy da radę założyć wspomaganie od Lublina i czy da ono radę razem z Turem ? Proszę o szybką odpowiedź

#106 Share wiesieki1202

wiesieki1202

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 luty 2012 - 19:16

[Ursus C-330] Wspomaganie witam wszystkich uzytkownikow ciapkow.tet mam takiego i dopuki nie bylo tura bylo spoko a z turem przy wiekszych ciezarach to juz ciezko ciut sie krecilo.ja to rozwiazalem praktycznie bez kosztow tj przekladnia zuzyty rozrzad dwa razy wiecej sie kreci i jest znosnie powiedzial bym super.w zasadzie nie ma co sie popsuc zadnych olei pomp polecam

#107 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 27 luty 2012 - 21:28

[Ursus C-330] Wspomaganie a co myślicie o takim rozwiązaniu:
- pompa ze zbiorniczkiem od mercedesa beczki
- siłownik od motowideł od bizona
- wąsy od 60tki
- kolumna z maglem od jakiegoś auta ... np. od opla czy lublina ....

Myślę o tym wspomaganiu bo ciężkawo się kręci a wiadomo każdy teraz woli wygodę pracy :D

#108 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 14:23

[Ursus C-330] Wspomaganie Jasne że części będą spoko. 30 jest wagi przeciętnej osobówki tak więc części do wspomagania od osobówki są w sam raz nie trzeba nic specjalnego nawet gdy będzie z TUR-em pracować.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#109 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:www.garazforum.pl

Napisany 08 kwiecień 2012 - 09:28

[Ursus C-330] Wspomaganie siłownik niebędzie ci potrzebny jak będziesz miał kolumne od samochodu

#110 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 10:11

[Ursus C-330] Wspomaganie Widziałem na złomie Lublina, to te wspomaganie spokojnie można założyć do ciągnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja , Stolarstwo, Informatyka, Nowości

Napisany 22 maj 2012 - 20:02

[Ursus C-330] Wspomaganie Właśnie zakończyłem montaż wspomagania od Lublina do C-330 który posiada tura :rolleyes:

#112 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 22 maj 2012 - 20:25

[Ursus C-330] Wspomaganie No to poka foty- na co czekasz ;-)

#113 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 12 wrzesień 2012 - 21:45

[Ursus C-330] Wspomaganie Pytanie dla Was odnośnie wspomagania - chcę zakupić np. na allegro wspomaganie (jakaś firma z Ostrówka) ale z pompą na którą napęd idzie z rozrządu. Chcę koniecznie bu sprężarka została w traktorze. Pytanie takie - ktoś ma takie wspomaganie i jak to się sprawuje? Dzwoniłem do innej firmy, ale oni wstawiają pompę kosztem sprężarki - twierdzą że próbowali podać napęd z rozrządu, ale nie sprawdził się ten patent. Prosze o opinie.

Edytowany przez Mareczek78, 12 wrzesień 2012 - 21:46.

#114 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 21:33

[Ursus C-330] Wspomaganie z ostrówka to pasuje do 360 nie 330. Żeby w 330 podpiąć pompę do rozrządu to najłatwiej i chyba najlepiej dokupić pokrywy rozrządu od eskorta i tam było przewidziane miejsce na pompę. Ktoś na forum miał tak zrobione. o ile pamiętam mocowanie sprężarki trzeba było przerobić
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#115 Share Dodek

Dodek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 19 wrzesień 2012 - 15:34

[Ursus C-330] Wspomaganie Witam Planuje zamontować w c330 elektryczne wspomaganie kierownicy od renault- (laguna 2 , megane , scenic)
Koszt całego urzadzenia o wraz z sterownikiem jest nie duży ok 100zł czasami mniej + trzeba dokupic nowy wałek od kolumny i go przerobić + dorobić mocowania wałka oraz łozyskowanie.
Sprawe widziałem na elektrodzie - i mam kontakt z 1 czlowiekiem który przerobki dokonał ok 2 miesiace temu (mimo iż działa w trybie awaryjnym ma 100% sprawność. W lagunie ktora waży ok 1600 kg rozklad mas przypada 63% na przednią oś - czyli ok 900 kg w ursusie waga jest zblizona wiec powinno sobie poradzić.

Owe wspomaganie nazywa sie X84 i wyglada tak http://img04.allegro...8/69/2527486919

Co myslicie ?

Edytowany przez Dodek, 19 wrzesień 2012 - 15:35.

#116 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 19 wrzesień 2012 - 19:05

[Ursus C-330] Wspomaganie myślę ze rozwiązanie dobre tylko ze po włączeniu zasilania trzeba poczekać ok 8 sek. Chciałem to założyć do c-360 ale niestety zrezygnowałem bo w 60-tce kolumna nie jest rozbieralna ;(

#117 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 19 wrzesień 2012 - 22:14

[Ursus C-330] Wspomaganie sam mam tak zrobione i działa świetnie. Wspomaganie działa po jakichś 3 sekundach i o dziwo po wyjęciu kluczyka jeszcze przez 4 może 5 minut.
Do montaży użyłem kolumny orginalnej obciętej za łożyskiem jakieś 50 mm za łożyskiem oryginalnym dołożyłem łożysko z obudowa ( UCF na 25 mm) później krzyżak z kolumny renault i dalej już wszystko z samochody tylko dorobiłem w niej mocowanie do baku . Koszt niewielki jeździ się o niebo lepiej. Brałem pod uwagę albo elektrykę albo kolumnę ze stara ( lub inna tego typu) ze wspomaganiem za elektryką przemawia prostota montażu i cena. Na pewno nie polecam używanych wspomagań na orbitolu z raków.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#118 Share Dodek

Dodek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 19 wrzesień 2012 - 23:45

[Ursus C-330] Wspomaganie ukasz gdybys mógł podesłac fotografie przerobionych uchwytów dolnych kolumny bede wdzieczny (tam gdzie przykreciles x84 od dołu)

Edytowany przez Dodek, 19 wrzesień 2012 - 23:45.

#119 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 20 wrzesień 2012 - 09:52

[Ursus C-330] Wspomaganie dziś nie dam rady ale postaram sie "na dniach" to zrobić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Dodek

Dodek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 22 wrzesień 2012 - 19:31

[Ursus C-330] Wspomaganie ok jc cyknik sporo fotek :)