Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-330] Wspomaganie

374 odpowiedzi na ten temat

#341 Share bonzaj_pako

bonzaj_pako

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 23:05

koledzy mam zamiar zalozyc wspomaganie do c 330. zasilanie pojdzie  z oryginalnej pompy hydr. tyle ze wzmocnionej o wydatku 32l/min. myslicie ze wystarczy ta pompa do wspomagania i tura. bo nie chce zakładac dodatkowej pompy zbiorników itp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-330] Wspomaganie Dzisiaj, 09:57
  •  

#342 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 18:07

A skąd ty wytrzasnąłeś pompę 32l/min ?

#343 Share wladyslaw1

wladyslaw1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 22:04

Pompa 32l jest bez problemu do kupienia, cena około 350zł z tego co kiedyś patrzyłem na alledrogo.

#344 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 22:42

no to nie wiem co to się pozmieniało bo fabryczna ma niby 19l te wzmocnione żeliwne miały po 23l a aluminiowe 25l a teraz podają że żeliwne po 28 a aluminiowe po 32 ?....

Edytowany przez Maniek101, 20 listopad 2014 - 22:42.

#345 Share bonzaj_pako

bonzaj_pako

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 23 listopad 2014 - 08:42

tak jest teraz kolego. i pompy te sa produkcji Polskiej z Hylmetu Tuchola. jedne z najlepszych pomp. i te aluminiowe co maja mocowanie na 4 sruby maja wydajnosc 32l/min. mniej miały te co byly mocowane na 2 sruby. tak mysle ze zadzwonie do Tucholi i zapytam czy ta wydajnosc mi wystarczy

#346 Share bonzaj_pako

bonzaj_pako

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 29 listopad 2014 - 20:05

wymyśliłem popytałem teraz wystarczy założyć i sprawdzić czy wszystko będzie ok. a mianowicie u mnie jest tak

c 330 z turem 2 sekcyjnym na joysticku.

zakładam wspomaganie:

1 pompa  hydrauliczna oryginalna aluminiowa o wydajności 32L/min w pokrywie podnośnika

2 orbitrol 100 od bizona

3 siłownik od wspomagania od bizona założony pod przednia osia, koła połączone drążkiem poprzecznym od c 360

teraz podłączenie

zasilanie podłączone do rurki która wychodzi z podnośnika od pompy i zasila bezpośrednio rozdzielacz tura. z rozdzielacza tura idzie do oryginalnego rozdzielacza pod siedzeniem i tam daje trójnik i podłączam zasilanie do orbitrola. powrót z orbitrola wchodzi w pokrywę skrzyni biegów(zrobiony otwór i dany króciec) może tylny podnośnik nie będzie taki wydajny ale ja tam nic nie dźwigam ciężkiego

#347 Share DROPSO

DROPSO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 17:35

bonzaj_pako. Jak będziesz miał to zmontowane to powiedz jak wyszło;) Mam dokładnie taki sam pomysl pompa już śmiga jakiś czas ale zastanawiam sie nad tą wydajnością.

#348 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 06 grudzień 2014 - 18:35

Naprawdę wspaniały pomysł. Tyle, że nie będzie działał ani podnośnik ani orbitrol...

#349 Share bonzaj_pako

bonzaj_pako

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 19:49

mądrowac to sie kazdy potrafi. to powiedz na czym opierasz swoje twierdzenie.

#350 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 20:50

Przez orbitrol jak i przez rozdzielacz podnośnika w położeniu neutralnym olej przepływa swobodnie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Zainteresowania:Ulepszanie

Napisany 06 grudzień 2014 - 21:08

będzie chodziło to, co będzie miało lżej.

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

#352 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 06 grudzień 2014 - 21:22

Pomysł ciekawy i może to działać, tylko tam gdzie planujesz dać trójnik zastosuj dzielnik strumienia od cyklopa (też trójnik) spowoduje on że część oleju będzie zawsze szła na orbitrol nie zależnie od podnośnika bo inaczej to olej będzie uciekał do podnośnika jak pisze @Elektrotechnik. Wspomniany dzielnik dzieli olej w stosunku 1/3 do 2/3 i ta mniejsza wartość działa pierwsza a po jej "zaspokojeniu" dopiero idzie olej na drugie odgałęzienie i pod to pierwsze podłącz orbitrol. W połączeniu które podałeś będzie jeszcze taka niedogodność że w momencie użycia tura inne rzeczy nie będą działać bo rozdzielacz przejmie cały olej, czyli nie będziesz mógł jednocześnie kręcić kołami i sterować turem co będzie dosyć uciążliwe a tak to powinno działać.

#353 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 10:34

będzie chodziło to, co będzie miało lżej.

Nieprawda, będzie działał tylko rozdzielacz od ładowacza, bo będzie zasilany ciśnieniem z pompy. Reszta tak jak pisze kolega powyżej. I jeszcze jedno. Nie chodzi tutaj o uciążliwość, tylko o bezpieczeństwo. Bo może zdarzyć się sytuacja, że w trakcie jazdy z dużą prędkością podniesie tura i wtedy trzeba będzie skręcić kołami, orbitrol nie zadziała i bum. Miałem kiedyś taką sytuację w bizonie. Zaciął się dzielnik i akurat podnosiłem heder jadąc prosto na przyczepę. Próbuję skręcić kołami, a tu zero reakcji. Na szczęście było to na pierwszym biegu, więc prędkość niewielka, i jak tylko puściłem wajchę mogłem skręcić. Dlatego musi być podłączone tak: pompa=>dzielnik strumienia=>orbitrol i rozdzielacz ładowacza i za rozdzielaczem ładowacza rozdzielacz podnośnika. Teoretycznie 10l/min na orbitrol i 20 l/min na resztę powinno wystarczyć przy zdrowej pompie. Jak już trochę się zużyje to będą problemy. No i jeszcze kwestia oleju. Hydrolem zalać nie można, bo skrzynia będzie miała za słabe smarowanie, a na Hipolu będzie się strasznie ciężko kręcić zwłaszcza jak będzie zimny.

#354 Share bonzaj_pako

bonzaj_pako

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 17:04

nie rozumiem kolego AGRO-SERWIS tego co napisałes w jakiej pozycji neutralnej??

#355 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 17:57

Po głębszym zastanowieniu to jednak słaby pomysł, bo ile chcesz na tym zaoszczędzić?Pompę możesz mieć za ok. 100 zł http://allegro.pl/po...4786192985.html a dzielnik jest sporo droższy a bez niego to nie zadziała, do tego zbiorniczek na olej i będziesz miał porządnie zrobione i w zgodzie  ze względami bezpieczeństwa. Całą resztę i tak musisz mieć, czyli siłownik orbitrol i węże łaczące tylko z osobną pompa wydaje się prostsze do zmontowania.

#356 Share bonzaj_pako

bonzaj_pako

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 09 grudzień 2014 - 20:50

czy ja wiem czy prostsze.

trzeba by zrezygnowac ze sprężarki co u mnie odpada

własnie dodatkowa pompa, zbiornik jakis filtr.  a mi zalezy zeby tego wszystkiego nie było.

mysle ze koszta nie sa za duze jak chce zrobic moim sposobem

orgitrol i silownik juz mam tak jak i drażek poprzeczny i wąsy do czopów. pompa 350 dzielnik 200 weze złączki 150

#357 Share DariuszKumierzak

DariuszKumierzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 16:55

sprężarka może zostać

wystaczy dać na rozrząd

http://allegro.pl/na...4947481337.html

można też taniej robiąc własna flansze

http://allegro.pl/sp...4940495127.html

#358 Share idzkos

idzkos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 19 styczeń 2015 - 20:50

zasilanie z pompy podnosnika do bardzo dobry pomysł, moj sąsiad ma tak podłączone i nie trzeba zadnego dzielnika... 

#359 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2015 - 18:25

Sorrry ale chyba was pogrzało żeby bna tej "pompce" niby wzmacnianej zakładać jeszcze orbitrol!!!! Na h*j pchać się w takie koszty? weź kup pompę wywal kompresor i zbiorniczek i tyle pompa wzmacniana ma wydajność 25l/min i ciekawe skąd niby 32>? jak ona tam weszła? a i tak tur 2 sekcyjny na tej pompie to średnio to wszystko chodzi (mi się to średnio podoba u mnie tak jest) a tyle co wiem to na orbitrol potrzeba z 7-9l/min więdz pozdro tura będziesz podnosił ile czasu :) 

Ja mam pompę 7l/min max ciśnienie 100bar, i początkowo jak robiłem wspomaganie trochę wątpiłem i bałem się ze kase ładuję w to niepotrzebnie, a teraz wiem że w życiu bym nie założył na orbitrol bo to za dużo $ żeby  ładować w ciapka ja zrobiłem sobie wspomaganie z lublina II za 600zł (a dlaczego tyle? bo sam drążek i i wąsy kosztowały 300zł) także polecam jechać na złom i trochę kreatywności ;) 

manewrując ciapkiem cieszę się jak dziecko zabawką  :wub:

http://www.agrofoto....us-c-330-tur-2/

http://www.agrofoto....-330-lublin-ii/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share idzkos

idzkos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 03 luty 2015 - 14:25

witam zakładam wspomaganie do c-330, orbitrol z wozka widłowego ORSTA, i mam zamiar załozyc pompe na miejsce spręzarki, hydrauliczna od c-330 i co musze w niej zrobic zeby zmienic obroty na prawe ? i czy trzeba montowac zawor przelewowy? czy moze orbitrol ma taki wbudowany ?