Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawid3p    364

kurna jak standard daje 12-16 MPa a ta co ja mam 25 MPa na maxa sorry coś jednostki poj*bałem :) akurat mam mtz o który dzielnik ci chodzi mam wspomaganie serwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

1mpa=10bar, atm to wogole juz inaczej.

 

Chodzi mi o dzielnik co daje 9l oleju z hydrauliki na kierowanie (mtzety co nie maja oddzielnej hydrauliki na kierowanie).


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetek80    61

Witam! Mam zamiar samodzielnie zrobić wspomaganie do c-330.Mam problem,ponieważ nie wiem czy frezy ze starej kolumny kierowniczej od c-330 będzie pasowała w miejsce na frezy w orbitrolu.Stąd moje pytanie. czy stara będzie pasować czy muszę kupować tą od c-360 co jest na allegro do wspomagania? i Jeszcze jedno jaki skok musi mieć siłownik aby wszystko grało? 20 cm? starczy? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2m    1

Co do frezow to nie jestem pewny czy będą pasować. Musisz sprawdzić. Ale prawdopodobnie nie będą pasować.

Jak zakladalem wspomaganie u sasiada do c330 to kupil cały zestaw, nie musielismy się bawić w dobieranie części ;)

Co do skoku tłoka to 20cm może być za malo. W sasiada c330 skok tłoka wynosi ok 30cm.

Edytowano przez dawid2m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Koledzy może ktoś się podzielić informacją a najlepiej zdjęciem jak działa to wspomaganie na rozrząd z agicoli np bo z aukcji i obrazków nijak nie mogę sobie wyobrazić zamocowania tego tak by sprężarka nadal była i działała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Koledzy może ktoś się podzielić informacją a najlepiej zdjęciem jak działa to wspomaganie na rozrząd z agicoli np bo z aukcji i obrazków nijak nie mogę sobie wyobrazić zamocowania tego tak by sprężarka nadal była i działała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Proszę usunać zd*plikowane posty, coś forum się zawiesiło i wysłało mój post kilka razy.

Edytowano przez MarcinKa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Koledzy może ktoś się podzielić informacją a najlepiej zdjęciem jak działa to wspomaganie na rozrząd z agicoli np bo z aukcji i obrazków nijak nie mogę sobie wyobrazić zamocowania tego tak by sprężarka nadal była i działała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

up od niedawna jest dostępne i do 330

 

@marcinKa użytkownik agro1991 ma takie wspomaganie założone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

Założyłem elektryczne , jak na razie działa znakomicie , niedługo będzie ładowanie turem obornika to wtedy będzie prawdziwy test :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonzaj_pako    0

koledzy mam zamiar zalozyc wspomaganie do c 330. zasilanie pojdzie  z oryginalnej pompy hydr. tyle ze wzmocnionej o wydatku 32l/min. myslicie ze wystarczy ta pompa do wspomagania i tura. bo nie chce zakładac dodatkowej pompy zbiorników itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

no to nie wiem co to się pozmieniało bo fabryczna ma niby 19l te wzmocnione żeliwne miały po 23l a aluminiowe 25l a teraz podają że żeliwne po 28 a aluminiowe po 32 ?....

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonzaj_pako    0

tak jest teraz kolego. i pompy te sa produkcji Polskiej z Hylmetu Tuchola. jedne z najlepszych pomp. i te aluminiowe co maja mocowanie na 4 sruby maja wydajnosc 32l/min. mniej miały te co byly mocowane na 2 sruby. tak mysle ze zadzwonie do Tucholi i zapytam czy ta wydajnosc mi wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonzaj_pako    0

wymyśliłem popytałem teraz wystarczy założyć i sprawdzić czy wszystko będzie ok. a mianowicie u mnie jest tak

 c 330 z turem 2 sekcyjnym na joysticku.

zakładam wspomaganie:

1 pompa  hydrauliczna oryginalna aluminiowa o wydajności 32L/min w pokrywie podnośnika

2 orbitrol 100 od bizona

3 siłownik od wspomagania od bizona założony pod przednia osia, koła połączone drążkiem poprzecznym od c 360

teraz podłączenie

zasilanie podłączone do rurki która wychodzi z podnośnika od pompy i zasila bezpośrednio rozdzielacz tura. z rozdzielacza tura idzie do oryginalnego rozdzielacza pod siedzeniem i tam daje trójnik i podłączam zasilanie do orbitrola. powrót z orbitrola wchodzi w pokrywę skrzyni biegów(zrobiony otwór i dany króciec) może tylny podnośnik nie będzie taki wydajny ale ja tam nic nie dźwigam ciężkiego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DROPSO    0

bonzaj_pako. Jak będziesz miał to zmontowane to powiedz jak wyszło;) Mam dokładnie taki sam pomysl pompa już śmiga jakiś czas ale zastanawiam sie nad tą wydajnością.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Naprawdę wspaniały pomysł. Tyle, że nie będzie działał ani podnośnik ani orbitrol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przez orbitrol jak i przez rozdzielacz podnośnika w położeniu neutralnym olej przepływa swobodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Strogonow
      Witam Panowie, Posiadam w swoim 7745 wspomaganie na orbitrolu z siłownikiem po prawej stronie osi (poprzeczny). Jako że sporo cofam z przyczepami itp. owy siłownik mi tego nie ułatwia, praca w polu też nie jest niczym przyjemnym i nie chodzi mi tu o trudności z obrotem kierownicą bo w porównaniu do serwa to niebo a ziemia. Chodzi mi głównie o różnicę obrotów w lewą i prawą stronę, jak i różnice w maksymalnym skręcie w obie strony. Jeżdżę już tak od dwóch lat i ni cholery nie mogę się do tego przyzwyczaić. Przechodząc do sedna, czy montował ktoś z was siłownik do wspomagania taki jak w zetorach z młodszych serii typu 7340/5340? Znalazłem takie rozwiązanie do ciągników typu C385/912 ale tylko dla tych bez przedniego napędu. Czy montaż dla ciągnika z przednim napędem nie przystosowanym do tego typu rozwiązania będzie mieć jakieś negatywne skutki?
    • Przez kubatedi
      Żyto Dańkowskie Diament
      Stan na 15.02.2019
      Jak oceniacie?




    • Przez DanielKocima
      Cześć myślę nad kupnem ładowacza na tył do c 330 miałby za zadanie głównie ładować obornik i tu moje pytanie jak się to sprawdza bo szukam opini a średnio umiem znaleźć czy nie lepiej było by tura albo trolla czy nie będzie dźwigać 30 i czy da radę podnieść myślałem żeby bwywrot łyżki byl hydrauliczny z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam
    • Przez wsbil
      Kupię jak w temacie, w dobrym stanie. Może komuś zalega. Rozważę każdą ofertę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj