Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-330] Wspomaganie

374 odpowiedzi na ten temat

#261 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 08:07

[Ursus C-330] Wspomaganie Ja z części do wspomagania do C-330 mam na sprzedaż 2 - NOWE końcówki, dokładnie te ze zdjęcia:

http://zapodaj.net/i...c6f2b65f05c.jpg

Kiedyś szwagier kupił wspomaganie, zamontował i okazało się, że 2 końcówki za dużo były.
C-330 sprzedany, końcowki zostały :) Jeżeli ktoś potrzebuje na części zamienne awaryjnie to na PW zapraszam :)
W rolnictwie siła!!! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-330] Wspomaganie Dzisiaj, 16:30
  •  

#262 Share robson79

robson79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rolnicze, mechanika

Napisany 13 kwiecień 2013 - 05:12

[Ursus C-330] Wspomaganie witam. moja trzydziestka już ma wspomaganie. orbitrol 160 kupiony w komplecie z kierownicą siłownik od czujki od neptuna-kombajn do buraków pompa jest od podnośnika c330 tylko trzeba obroty zmienic drążek poprzeczny wąs prawy lewy i jeden górny od c360 zbiornik sam wyspawałem i jeszcze zawór musi byc wpięty a pompa jest w miejscu sprżarki troche węży które dobrze trzeba połączyc i można się cieszyć

#263 Share traktorzystafb

traktorzystafb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 16:25

[Ursus C-330] Wspomaganie Mam pytanko bo założyliśmy wspomaganie i wszystko jest oki ale jest jedno ale. Jak skręcam w jedną stronę to siłownik skręca szybciej ze względu na to że jedna strona ma większą pojemność oleju a druga mniejszą bo jest tłoczysko. I słyszałem kiedyś ze jest taki coś jak dławik i nie wiem czy warto to montować jaka jest tego cena jeśli się ktoś orientuje i jak to działa. :)

#264 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 16:57

[Ursus C-330] Wspomaganie Domyślam sie ze miałeś na myśli zawór dławiąco zwrotny. Da on tyle że będzie wolniej skręcać w którąś stronę(zależnie od montażu) Nie zmieni nić natomiast w tym że np. od prawej do lewej skręcając masz 4 obroty kierownicy a w drugą stronę 5. Na to może pomóc tylko siłownik równych objętościach bądź taki w którym tłoczysko jest z obu stron (wtedy jest zamiast drążka poprzecznego)
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#265 Share wasil10

wasil10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 22:00

[Ursus C-330] Wspomaganie nowa 100 za jedną:/

#266 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 23:09

[Ursus C-330] Wspomaganie Zastosowanie zaworu dławiąco zwrotnego ma sens tylko przy siłowniku 1-stronnego działania, gdzie olej idzie swobodnie od pompy w jedną stronę a z powrotem samoczynny powrót niewymuszony pompą jest spowalniany, ja u siebie zastosowałem to ustrojstwo tylko że z pokrętłem czyli z regulacją do podnośnika żeby maszyny wolno opadały, np. przy pełnym siewniku 3 metry, wspaniała rzecz :lol:

Do siłownika 2-stronnego działania takie coś by powodowało że w jeden kierunek, pompa by pracowała na podwyższonym ciśnieniu, co efektem było by szybsze sie jej zużywanie.

Lepiej mieć w jedną stronę mniej obrotów jak więcej.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#267 Share ene

ene

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 18:35

[Ursus C-330] Wspomaganie Czy jest różnica w założeniu tego drążka (łączącego koło lewe z prawym) w pozycji jak w c360 czyli pod silnikiem, a założeniem go pod obciążnikami czyli z przodu?

#268 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 21:00

[Ursus C-330] Wspomaganie Działać będzie tak samo
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#269 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 07:31

[Ursus C-330] Wspomaganie Ale z tyłu będzie bezpieczniej :)

#270 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 15 maj 2013 - 19:48

[Ursus C-330] Wspomaganie Jakby ktoś szukał serwo do wspomagania to mogę dać namiary na kogoś kto ma serwa z iveco (identyczne jak te od stara) za 250

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja , Stolarstwo, Informatyka, Nowości

Napisany 09 czerwiec 2013 - 07:57

[Ursus C-330] Wspomaganie A właśnie że drążek poprzeczny jak założysz z przodu to za ni diabła nie ustawisz zbieżności i skrętu wiem bo to przerabiałem niby tak samo a jednak inaczej się drążek z tyłu układa i dlatego musiałem mój przerobić :D

#272 Share UrsuserM

UrsuserM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 12:42

[Ursus C-330] Wspomaganie A co sądzicie o tym wspomaganiu http://allegro.pl/ws...3402434848.html ??
BO szukam czegoś z elektryką bo nie mam tura i nie chcę orbitrolu

#273 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 18:08

[Ursus C-330] Wspomaganie Jak nie masz tura to powinno być ok.

#274 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 06 sierpień 2013 - 11:20

[Ursus C-330] Wspomaganie panowie a te z alledrogo ktos ma zamontowane u siebie ? jezeli tak to prosze o jakies opinnie jak to dziala z ladowaczem i duzym obciazeniem ?

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#275 Share tytek179

tytek179

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 październik 2013 - 21:38

[Ursus C-330] Wspomaganie Ja mam wspomaganie z firmy Agricola które bardzo polecam choć kosztuje ponad 2 tysiaki . Pewnie powiecie ze drogie ale moja c 330 smiga z ładowaczem 3 sekcyjnym zasilanym z wałka WOM pompą z przekładnią 1:3.5 o wydajnosci 40l/min ( 1200obr/min )...... ale o pompach moze innym razem... Uziu92 jesli jeszcze nie wiesz to powiem Ci ze wspomagania z wozkow widłowych i ciężarówek według mnie nie zdaja egzaminu w pracy z ładowaczem
...Tu podaje linka do wspomaganie które aktualnie mam zamontowane --> http://www.sklepdlar...126/produkt.htm
Wszystko ładnie pieknie ale trzeba miec te 600 obr/min aby swobodnie obracać kierownicą pod obciążeniem

#276 Share robson79

robson79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rolnicze, mechanika

Napisany 03 październik 2013 - 19:57

[Ursus C-330] Wspomaganie Kolego tytek179 nie masz racji że nie da rady. Mam tak orbitrol 160 od widlaka z zaworem starą pompa od podnośnika c330(trzeba zmienić obroty)zamontowane w miejscu sprężarki siłownik od neptuna z czujki co naprowadza za rząd wąsy i drążek od c360 i można śmigać. Na wolnych obrotach z turem i na turze big-bak 600kg może dziecko kręcić

#277 Share tytek179

tytek179

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 październik 2013 - 00:53

[Ursus C-330] Wspomaganie robson79 ale ty masz cos w deseń mojego wspomagania czyli pompa w miejscu spreżarki, orbitrol , siłownik, drążek jak 2 c-360 itd. Twoja konstrukcja od mojej niczym sie zbytnio nie rózni możliwe ze twoja wyszła ci taniej więc chwała ci za cierpliwość ... mi chodzi jednak o inne dedykowane
układy wspomagań (delikatne) które pod obciążeniem strasznie dostaja w d*** . Mowa tu o moim wczesniejszym elektrycznym układzie ( z jakiegos dostawczaka czy tam osobówki ) który po kilku próbach ładownia obornika tylko sie zaśmierdział

#278 Share lepo

lepo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 04 październik 2013 - 15:26

[Ursus C-330] Wspomaganie Mam założoną kolumnę od lublina, stara pompę od trzydziestki w miejsce sprężarki. I tu jest mój problem że wywala mi simering z pompy. Ten który jest za kołem pasowym. Mam nawet założone takie coś : http://www.sklep-gre...ducts_id/275374 i cały czas to samo. Ma ktoś pomysł żeby tak się nie działo?
Olej mam wlany hydrauliczny

Edytowany przez lepo, 04 październik 2013 - 15:32.

#279 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 04 październik 2013 - 15:58

[Ursus C-330] Wspomaganie ja tez mam wspomaganie od lublina i mixol wlalem i jest gitara tylko pompa od lublina

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share lepo

lepo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 04 październik 2013 - 18:30

[Ursus C-330] Wspomaganie też miałem pompę od lublina ale wysiadła, tam nic nie wywalało, tylko przy pompie od trzydziestki wywala ten simering