Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pytanie o objawy awari rodzielacza w podnosniku

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mareqkrk

mareqkrk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 09:56

Pytanie o objawy awari rodzielacza w podnosniku Witam

Mam problem z podnośnikiem u mojego zetorka 52-11 polegający na tym
iż bardo wolno podnosi, a jak juz podniesie to troszke sam opada.

Wraz z wynajetym mechanikiem rozkrecilismy i wyjeli podnosnik, wymieniliśmy wałek
skretny.Niestety po złozeniu nie bylo lepiej. Filtr byl czyszczony, olej ma rok.

Diagnoza pompa albo rozdzielacz, i teraz sie zastanwiam:

jakie sa 'objawy' awarii rozdzielacza, a jakie pompy.

(Niestety nie mam mozliwosci wyprobowania pompy przez podpiecie jej do kipra i kiprowania przyczepy )

2 Pytanie:
Zetory 5211 maja taki przełacznik na obwod wewnetrzny (podnosnik) i zewnetrzny (kiper):
Jak u Was to wyglada, bo u mnie tak :

Jeśli przełącznik jest na obwod zewnetrzny to w ogole podnosnik nie podnosi.
Jeśli przełącznik jest na wewnetrznty to ledwo wolniutko cos podniesie ....ale
po docisnitu docisku w tulejce na kiper pokazuj sie olej :/

Z gory dziekuje za odpowiedzi :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pytanie o objawy awari rodzielacza w podnosniku Dzisiaj, 15:19
  •  

#2 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 15:01

Pytanie o objawy awari rodzielacza w podnosniku Jak pompa będzie słaba to może wolno podnosić,a i obwód zewnętrzny bedzie mało wydajny.
U mnie walnięty był zawór przelewowy przy pompie.Objawiało sie to tak że pompa wyła a efekt podnoszenia kiepski.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#3 Share Kozikkk

Kozikkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 18:10

Pytanie o objawy awari rodzielacza w podnosniku Miałem podobny problem u mnie na tłoczysku wysiadły uszczelniacze i je wymienilem i jest ok

#4 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 18:38

Pytanie o objawy awari rodzielacza w podnosniku Pisałeś że jak przełącznik jest na obwód zewnętrzny to podnośnik w ogóle nie podnosi, a jak go przestawisz to coś się dzieje.
Jak tak to poreguluj ten łącznik pod podłogą kabiny który tym steruje.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#5 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 18:51

Pytanie o objawy awari rodzielacza w podnosniku słaba pompa podniesie kiper od wywrotki (sprawdzone w 330 ale podnośnik już nie bardzo obciążony) co do tej dźwigienki to ona z tego co pamiętam nie reguluje czy olej płynie do podnośnika czy do gniazd (to nie mf) tylko szybko reakcji podnośnika

W 7211 podnośnik faluje tzn opuści trochę i podnosi ale tak co ok 30 s ale jak będzie porządne obciążenie i rozgrzany olej to nawet co 3 s

filtr wymieniony tzn ten papierowy a ten siatkowy przeczyszczony

#6 Share mareqkrk

mareqkrk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 19:40

Pytanie o objawy awari rodzielacza w podnosniku @farmer7745 jak dam na obwod wewnetrzny to ledwo podnosi .. bardzo powoli.

A tym przełacznikiem to majstrowałem na strony jak sciagnałem podłogę, ale efekt był
dokładnie taki sam jak powyzej.

Co wiecej ..jesli podczas powolengo podnoszenia ..szarpne podnosnik (np skocze na belke) to zaczyna podnosci szybciej :|

#7 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 20:08

Pytanie o objawy awari rodzielacza w podnosniku A czy te objawy są na wszystkich pozycjach systemu wyboru hydrauliki P,M,D?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share mareqkrk

mareqkrk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 21:13

Pytanie o objawy awari rodzielacza w podnosniku Tak, na wszystkich poziomach . Co wiecej , okazało sie ze w srodku oprocz wałka skretnego wyleciał taki pewnien bolec
przez co jak mowil mecchanik nie ma sterowania. Ale mimo to .. nadal bardzo wolniutko podnosil po złozeniu.

Zamierzam kupic pompe (kolo 300 pln) a jak nie to pewnie rozdzielacz ( oryginalnego raczej nie kupie
bo kosztuje 1500 albo i wiecej .. wiec raczej do 60 o ile bedzie taki sam)

#9 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 20:54

Pytanie o objawy awari rodzielacza w podnosniku U mnie kiedyś w 5211 też wyleciał jeden z bolców przy tych dźwigniach od rozdziela i nie działało dociążanie.Ten bolec znalazłem w oleju na dnie skrzyni, ale nie miało to wpływu na szybkość podnoszenia.
Nie wiem czy wymiana pompy pomoże, ale skoro wasza ingerencja nic nie pomogła to próbuj dalej.
A jak ten podnośnik się wcześniej zachowywał?

#10 Share mareqkrk

mareqkrk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 17:04

Pytanie o objawy awari rodzielacza w podnosniku Bolca tez nie miał. Dorobiliśmy, włożyliśmy i lekko tam zaspawaliśmy.

Założyliśmy nową pompę. Odpalamy i słyszymy syczenie ...
Otwieramy znów ( po raz trzeci ! )podnośnik i olej spieniony .. brak mi koncepcji.

Edit: wcześniej nie wiem jak bo jak kupiłem go 2 lata temu, to mu wolni podnosił.

#11 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 18:23

Pytanie o objawy awari rodzielacza w podnosniku Ten spieniony olej wskazuje na dostęp powietrza do układu ciśnieniowego hydrauliki, jakby je zasysała pompa razem z olejem.

#12 Share mareqkrk

mareqkrk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 18:47

Pytanie o objawy awari rodzielacza w podnosniku Kolejna rzecz, zamierzamy wymienić 2 zawory bezpieczeństwa.
Słychać takie jakby sssykanie jak się doda gazu.

#13 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 20:36

Pytanie o objawy awari rodzielacza w podnosniku Jak któryś z zaworów będzie puszczał to przy podnoszeniu obciążonego podnośnika bedzie słyszalne charakterystyczne wycie.U mnie właśnie tak było, a po wymianie bez porównania.Z ciekawości rozebrałem ten stary zawór i widać było że kulka w nim nie źle chodził bo w środku był ładnie wygłaskany.
Jak poraz kolejny będziesz miał całość na wierzchu to sprawdź szczelność układu sprężonym powietrzem jak sugeruje @zorzyk2 bo może być nie szczelne jakieś połączenie i tam uchodzi olej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share luki788

luki788

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Pracować mniej zarabiać więcej :P

Napisany 13 kwiecień 2010 - 20:58

Pytanie o objawy awari rodzielacza w podnosniku a gdzie znajduje się ten zawór przelewowy macie jakieś foty przepraszam ale jestem zielony w zetorach dopiero co kupiłem a mam ten problem z wyciem proszę o szybką odpowiedź z góry dziękuję