krupekf16

Nawozenie gnojowicą Pomocy Pilne!!

Polecane posty

krupekf16    8

Witam wszystkich potrzebuje pomocy w temacie nawozenia pol i łak gnojowica w jakich miesiacach wolno czy jest jakas dawka dozwolona na hektar czy konieczne jest uzywanie aplikatora czy trzeba zachowac jakies odleglosci od sasiednich dzialek i dzialek budowlanych z gory dziekuje za pomoc pilnie mi potrzebne te informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

zakaz nawożenia obowiązuje od 1 grudnia do końca lutego, nie można też wozić na śnieg, dopuszczalna dawka to chyba 170kgN/ha co daje nam ok 40m3 gnojowicy, co do aplikatora to nie jest on konieczny, na gruntach ornych trzeba jak najszybciej wymieszać z ziemią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Z ziemią musi być zmieszny do 24godzin po skonczeniu nawozenia i optymalna dawka to 20tyś litórw na hektar. Odległości żadnej nie trzeba zachowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Dzieki bo sprawa jest tego typu dzis sasiad obok ktorego mam łąke przyszedl z pretensjami ze mu smierdzi i nie wiem czy moge smilo wozic mu na zlosc

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

ej ej od kiedy to nie można wozić gnojowicy od 1 grudnia do lutego ...... przecież większość ludzi wozi w grudniu ..... a na śnieg to dużo ludzi leje gnojowice , ponieważ jak jest już przedwiośnie i czasem leży snieg to ludzie wylewają żeby się śnieg szybciej topił


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

no i co .... kto słucha takich praw .... sąsiad w tym roku wylewał 6 marca jak był jeszcze snieg .... to wylał żeby żyto ratować bo siadała pleśń


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Posucha tych praw jak mu po dopłacie polecą jak mi wiadomi zakaz wożenia obornika .gnojówki jest od 30 września do 1 marca

PS; Raz było nawet głośno o wylewaniu gnojowicy przez jakom agrofirme W......

był nawet reportaż na TVN


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

czesciowo temat wyczerpany przaz poprzednie posty niemniej trzeba jeszcze zachowac odleglosc od budynkow-domow i np. studni lub silosow ze zbozem itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasikor    0

Witam

A czy jak teraz nie leży śnieg to czy można wywozić szambo, czy będą jakieś konsekwencję?

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

No raczej przecież mamy styczeń :lol: Ale jak nie masz życzliwych sąsiadów to co tam...

Edytowano przez Pestus123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

kiedyś był zapis że nie wolno było rozlewać na zmarznięto ziemie. teraz zmarzniętej nie mamy i by można by było rozlewać. i to było według mnie dobre rozwiązanie. ale od czego mamy mądrych posłów. cały czas nam życie ułatwiają dzięki takim ustawom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Przpisy mowia jasno ze od pierwszego grudnia do konca lutego i koniec. Nie wazne ze nie ma mrozu, sniegu, ziemia jest niezamarznieta, nie mozna i tyle. A jak cie zlapia na rozlewaniu konsekwencja jest zabranie czesci doplat.

Chociaz powiem ze wokol mnie duzo osob wozi w zime zwlaszcza teraz kto ci udowodni ze woziles.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

niestety jak masz upierdliwych sąsiadów to lepiej nie wozić. u nas jednego roku gość woził w zimę i jakiś miastowy narobił fotek i później do agencji zgłosił. chcieli mu zabrać onw ale nie wiem jak to się skończyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Witam

A czy jak teraz nie leży śnieg to czy można wywozić szambo, czy będą jakieś konsekwencję?

Dzięki za odpowiedź

 

Szamba - ścieki socjalno bytowe - nie wolno w ogóle wywozić na pola bez odpowiednich pozwoleń wodno prawnych.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

delikatne OT-jaka jest wystarczająca pojemność zbiornika na gnojowicę pod rusztem dla tuczników w max obsadzie na m^2 przy założeniu że ruszt jest 100% pod kojcem i planowo będziemy wylewać co 4 miechy?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

hmm-rozumiem ze te 4 m to jest ilośc na każdą sztukę z tzw stanu sredniorocznego na tuczrni tak?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ahme999 różne normy różnie mówią.

Przyjmij tak 15,5 dm3/szt/dobę

 

Mówie o tucznikach 100 kg

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

wiesz, normy normami-mi chodzi o to jaką muszę mieć realną pojemnośc pod rusztami żebym spokojnie zimę przeczekał, tj te 4-5 miechów np przy założeniu że będę utrzymywał hipotetycznie ze 300 sztuk zwierza ciągle na tuczarni-od warchlaka 20 kg do 120kg tucznika.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

powiem ci ze te normy prawie odpowiadają rzeczywistości.

Ja mam u siebie na dzien dzisiejszy około 40 macior w cyklu zatkniętym.

31 listopada spuściłem gnojowicę z wszystkich kanałów do zera. jako że mam różne grupy to jedne kanały opróżniam częściej,inne rzadziej. Na dzień dzisiejszy zewnętrzny zbiornik 50m3 mam już pełny a kanały pod rusztami 180m3 mam zapełnione w 1/3 i za góra 3 tyg będzie wszędzie prawie pełno.

trzeba doliczyć fakt że w niektóre kanały musze lać sporo wody bo jest zbyt gęste i nie chce spływać

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

to pi razy oko ile wychodzi tego towaru rocznie od tego dobytku (pewnie tak w granicach 200-250 sztuk od warchlaka w górę?) licząc razem ze stadem podstawowym?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj