Skocz do zawartości

Zdjęcie

claas perkins 6 cyl

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 10 kwiecień 2010 - 17:57

claas perkins 6 cyl witam może ktoś sie lepiej zna, silnik perkins 6 , słychać w nim regularne stuki, im więcej gazu tym szybciej stuka, dodam że już kilka sezonów bez awaryjnie przekosiłem i stuka jak stukał nic sie nie pogorszyło, czy mam sie martwić , rozebrać silnik, słychać to tak jak by ktoś młotkiem stukał od środka ,rozchodzi się ten dżwięk do rury wudechowej, poprzez ściągnięcie miski olejowej nie zauważyłem nic niepokojącego,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
claas perkins 6 cyl Dzisiaj, 18:52
  •  

#2 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 18:02

claas perkins 6 cyl tłok o zawory/głowicę może pukać. Same zawory tez mogą pukać.

#3 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 10 kwiecień 2010 - 18:20

claas perkins 6 cyl pewien znajomy mechanik mi też tak mówił, że może być luz na swożniu tłoka i udeża w zawory, zaworów niechciał mi ustawiać, ponieważ silnik odpala na dotyk, i ładnie się wkręca w obr.,
ściągnoł bym głowicę ale czy dostane gdzieś uszczelkę nową, wogóle jak z częściami do tych silników

#4 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 19:04

claas perkins 6 cyl Sklepów jest dużo z cześciami do silnika wystarczy mieć numer silnika, i dobrze też starą uszczelkę na wzór.

#5 Share kostekk1990

kostekk1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 19:17

claas perkins 6 cyl Kolego suzuki co to za mechanik? hahah ze nie chciał ci ustawic zaworów ,prawidłowo zawory sie ustawia co kilkaset motogodzin a nie tylko wtedy bo stuka .A stukac moze własnie bo ma luz na swożniu albo poprostu zawory do regulacji ale naj predzej zawory.

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 20:10

claas perkins 6 cyl Kuzynowi w Fendt 612 też coś stukało to rozebrał nic nie znalazł i włożył 4 tyś, dalej stuka.Poustawiaj i jeździj aż pokaże.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share marczowiak

marczowiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 20 luty 2011 - 18:18

claas perkins 6 cyl nieraz stuki wcale nie muszą być z silnika,tylko z pompy wtryskowej,ja miałem przypadek w 6cyl że nierówno pracował silnik lekki stuk i ogień szedł z tłumika dałem pompe do sprawdzenia do gościa za sprawdzenie mnie skasował 2oo, powiedział ze to wina głowica ,ok ściągnełem głowice zawiozłem do roboty okazało sie że jest ok,aby dalej nie roskręcać silnika kupiłem przyrząd do sprawdzenia ciśnienia na tłokach okazało się że ma 28-30 czyli ok,kupiłem 2 silnik(dobry okazyjnie z niemiec 500euro) przekręciłem pompe i wszystko ok,tylko weszłem w koszty przez tego h-ja od pompy(ma on zakład w złotoryji)pojechałem zj***łem go odał kase ale poniosłem dodatkowe koszty
tak samo załatwił on mego kolege(kombajn LAVERDA) miał stuki w silniku (silnik sprawdził okazało się że wszystko ok)dał pompe za sprawdzenie skasował powiedział że pompa ok,włożył i dalej tak samo,więc zawiósł ją do gośćia koło świdnicy i tamten dopieru ją zrobił,pompa normalnie pracuje do dzisiaj

#8 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 20 luty 2011 - 19:39

claas perkins 6 cyl Ja też mam problem z 6 perkins w JD do 1500 obr chodzi ładnie, a jak dam max w koszeniu to strzela i puszcza kłębki dymu. Wtryski nowe ale nic nie dało. Gdzie szukać przyczyny?

#9 Share sawo10

sawo10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 20 luty 2011 - 20:08

claas perkins 6 cyl Sprawdzenie pompy wtryskowej i zaworów.

#10 Share marczowiak

marczowiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 21 luty 2011 - 16:45

claas perkins 6 cyl

Ja też mam problem z 6 perkins w JD do 1500 obr chodzi ładnie, a jak dam max w koszeniu to strzela i puszcza kłębki dymu. Wtryski nowe ale nic nie dało. Gdzie szukać przyczyny?

mi sie wydaje,że pompa,ale najpierw sprawdż ciśnienie w cylindrach za pomocą przyrządu aby w koszty nie wejść,powyżej 20 jak jest to będzie chodził jeszcze ;poniżej to kapitalka,jak na jednym garze siedzi do pierścień na tłoku lub zawór w głowicy nadpalony,nieraz jest że kilka gniazd jest wypalonych,z tego co pamiętam na 70%to luzy w perkinsie 6cyl 105KM to 30-35mm ,a dokręcanie głowicy na 100% kluczem d-m,siła 170,ciśnienie oleju zimny 3.6,gorący ok 3,ale znam przypadek u kolegi w claasie na ciepło ma 1.6 i o dziwo super chodzi

#11 Share Dragon7340

Dragon7340

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 17:25

claas perkins 6 cyl Mam inne pytanie odnośnie silnika 6 cylindrowego Perkins,gdzie szukac na nim numerów.Potrzebuje termostat do niego, a najszybciej to po numerach silnika dostane ,kupiłem juz jeden w sklepie z cześciami do claasa ,ale nie pasuje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Lucuti81

Lucuti81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Historia
    Militaria

Napisany 04 sierpień 2011 - 21:54

claas perkins 6 cyl Ja u siebie przy takich nieokreślonych stukach miałem zacierający się silnik na korbowodzie

Dodaj odpowiedź