Skocz do zawartości

Zdjęcie

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania

233 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Sokol2

Sokol2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 13 luty 2012 - 09:58

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania mmmmmmmmm to nie ja już nie wiem nic ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Dzisiaj, 10:59
  •  

#142 Share nuszka007

nuszka007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 15:55

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Nigdy nie zamienię siatki na sznurek! Wg mnie ma same pozytywy: wbrew pozorom oszczedności, szczególnie jeśli ma się własny sprzęt lub wynajmuje się go płacąc "za godzinę", oszczędność czasu przy prasowaniu, a także podczas rozwijania balota (często nie zwracamy uwagi na tę kwestię, do tej pory chodziłem w kółko zbierając sznurek- teraz przejdę raz w koło, a resztę pociągnę i balot rozwinięty. Nikt zapewne nie lubi też szukać początku sznurka...), podczas robienia owijania sianokiszonki siatka zapobiega przebijaniu folii przez sztywne pędy, szczególnie ma to znaczenie przy produkcji sianokiszonki z lucerny, słoma w stogu dzięki siatce tak bardzo nie zacieka, dochodzą jeszcze walory estetyczne :P Wiadomo, podczas prasowania polskim sprzętem spotykamy trudności podczas wietrznej pogody, ale i na to są sposoby :) Niektórym trudności może nastręczyć także zakładanie siatki, która swoje waży. Nie zrażajmy się krzywym owijaniem, w większości przypadków wina leży po stronie ustawienia adaptera. Ale powiedzcie sami, zaklądanie sznurka, szczególnie gdy się skończy też nie należy do łatwych zajęć.

Także odpowiedź jest jedna: SIATKA!!!!! :D

Taki mały offtop: Z jaką prędkością obrotową silnika prasujecie? Pytanie szczególnie kierowane do użytkowników polskich pras, szczególnie łańcuchowych (choć nie wiem czy ma to znaczenie ;) )

#143 Share woytek

woytek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 17:06

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania 600 obr na wałku.

#144 Share nuszka007

nuszka007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 23:00

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Ponownie zaznaczam, że chodzi mi o obroty silnka ...

#145 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 10:58

600 obr na wałku.

Nie za dużo? Max dopuszczalne to 540.

#146 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 13:14

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania skoro 540obr na WOM, to logiczne że na silniku powinny być takie obroty, przy których uzyskuje 540 obr WOM

serwis NH w prasach serii BR 6000 każe cały czas trzymać obroty 540 na WOM, nawet podczas podnoszenia klapy ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#147 Share woytek

woytek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 18:05

Nie za dużo? Max dopuszczalne to 540.

Niby tak, ale na razie zrobiłem około 1800 balotów i nic się nie zepsuło :D .

Ponownie zaznaczam, że chodzi mi o obroty silnka ...

Obroty silnika niewiele Ci pomogą. Zależy na jakiej prędkości wałka ktoś jeździ, bo różnica pomiędzy 540 a 540 eco jest dość duża. Znam gościa, który do prasy przełącza wałek na 1000 obr i 540 obr na wałku osiąga przy 1200 na silniku, więc dlatego napisałem Ci obroty wałka.

#148 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 08 marzec 2012 - 20:59

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Daje radę ciągnik przy tych obrotach? Jaki to zestaw?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#149 Share woytek

woytek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 21:24

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania DF 130 KM (modelu nie pamiętam) + warfama. Szczerze, to próbowałem u siebie tak zrobić, przy zestawie NH 110KM + sipma (balot 1,5 x 1,5) i dałem sobie spokój, bo szkoda było mi traktora.

#150 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 21:31

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Tak myślałem że duża różnica między mocą ciągnika a zapotrzebowaniem maszyny. Już samo 540Eco jest wystarczające.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Maarrek

Maarrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 21:35

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Ja Lamborghini 90 KM i prasa Warfama prasuję 540 EKO czyli 1800obr. silnika tj ok 600 obr wałka przy tych obrotach owijam sznurkiem i otwieram komorę tylko przy opuszczaniu ujmuję gazu.
Sprasowałem tak ok 6000 bel bez żadnej awarii.

#152 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 26 maj 2012 - 09:50

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Czy ktos pracowal z zestawem DF DX 110 lub DX 6.30 i JD 550/siatka?

#153 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3456 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 14 lipiec 2012 - 20:50

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Ile wychodzi bel 120 z 2000m siatki przy owinięciu 2,6? teoretycznie obliczając obwód koła powinno wyjść 200szt przy założeniu że siatka się nie rozciągnie [a chyba się rozciągnie trochę?] a praktycznie?
U mnie w prasie sterownik liczy ile metrów idzie na belę i przy 3.5 owinięć wychodzi 11m... a powinno wyjść 13.......... albo siatka rozciąga się prawie 20%? jak to jest praktycznie bo nigdy nie prasuję tylko siatka i ciężko mi policzyć a słyszałem opinie że wychodzi 150 szt po 2,5 raza owijane.......

Edytowany przez mariuszd93, 18 lipiec 2012 - 14:55.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#154 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3456 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 20:50

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Nikt nie zagląda do tego tematu? Czy nikt nie wie jak to jest z tą siatką ?
Mam nadzieję że nie będzie % za post pod postem ....... chodzi o odnowienie tematu

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#155 Share traktorzysta2009

traktorzysta2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 21:04

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Wychodzi ok. 200 ale to zależy od producenta siatki.
Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

#156 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3456 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 21:08

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Czy siatka defalin czy jakoś tak jest dobra?

#157 Share traktorzysta2009

traktorzysta2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 21:16

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Da się nią pracować, ale nie polecam, jest słaba i zostają po niej spore grzywy.
Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

#158 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 21:23

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Ja nie miałem Defalina ale także słyszałem że są lepsze. (Tama)
Siatka John Deere 2000m katalogowo 375zł brutto. Dla stałego klienta dobrą flaszkę taniej ;)

Edytowany przez danielhaker, 20 lipiec 2012 - 21:44.

#159 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3456 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 21:23

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Znaczy co rwie się? Jakie grzywy? Jaka jest dobra? Stosowałem firmową CASE a teraz kupiłem defalin nie mam za bardzo porównania ....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 22:47

Ile wychodzi bel 120 z 2000m siatki przy owinięciu 2,6? teoretycznie obliczając obwód koła powinno wyjść 200szt przy założeniu że siatka się nie rozciągnie [a chyba się rozciągnie trochę?] a praktycznie?
U mnie w prasie sterownik liczy ile metrów idzie na belę i przy 3.5 owinięć wychodzi 11m... a powinno wyjść 13.......... albo siatka rozciąga się prawie 20%? jak to jest praktycznie bo nigdy nie prasuję tylko siatka i ciężko mi policzyć a słyszałem opinie że wychodzi 150 szt po 2,5 raza owijane.......

Jaką masz prasę? U mnie jest podobnie,doszedłem do tego że licznik oszukuje, tzn. siatka 2000m pokazuje 1800m, czyli oszukuje o 10%.W tym roku wymieniłem akumulator w ciągniku i zauważyłem że mniej oszukuje. Co do siatki to defalin astra jest równie dobry co hellasnet, netz werk, juta, a nawet najlepiej się nią pracuje w moim przypadku.