Piotrus89

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania

Polecane posty

Sokol2    140
Napisano (edytowany)

@mikcom20 tak jak ty to jeszcze nie robiłem tylko tak jak @dodi bo gdy stane i zaczne owijać to czasami siatki balot nie wezmie. Pytam czy idzie to jakoś zrobić bo to zaczeło sie teraz dziać na początku było elegancko siatka zawsze zwisała te 20- 30 cm i bez probelmu balot zawsze ją złapał do owiniecia. A teraz to jej wcale nie widać. A gdy zrobie tak jak mowisz @mikcom20 to i tak bede musiał wyjść z traktora bo siatka mi sie zaklinuje i zawsze reka mysze ją pociągnąć. Ona swobodnie nie zlatuje...

Edytowano przez Sokol2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

A popuść hamulec na siatce. Masz takie koło po lewej stronie na której jest szczęka którą dociska sprężyna. Aparat na siatkę masz ze stałym czy z ruchomym pojemnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140
Napisano (edytowany)

nie nie moj jest nie ruchomy, u mnie siatka jest za półka na sznurek a półka bardziej z przodu. siatka jest docisnieta takim ciężkim prętem ...

Edytowano przez Sokol2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Może to wina siatki tz. siatka kiepskiej jakości. Albo w tej szczelinie gdzie siatka spaduje weszły Ci jakieś źdźbła trawy bądz słomy i o to siatka chaczy a nie spaduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Co to za prasy macie (jakiej marki), że podczas wiatru nie chcą owijać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Sipma :D znajomy w wiatr jedzie sznurkiem.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

w szczelinie jesz czysto, elegancko, a spaść nie chce gdy otwijam ręcznie jak mi sama tak do d*py utnie . Jeżeli prasa sama utnie siatke to siatka jest ucieta tak zę zwisa te 20-30cm to zawsze sama spadnie, tylko że własnie ona tak nie ucina, tylko czasami tak utnie... nie wiem w czym leży problem ale to jest bardzo uciązliwe, nie wiem już sam jak to opisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Z większością polskich pras są te problemy- Metal-Fach, Pronar, w sipmie i sznurkiem kiepsko się owija przy wietrze, a siatkę zwiewa na boki

 

@sokol2 z tego co tlumaczysz 20-30cm poniżej noża? Siatkę na beli masz równo uciętą czy są oznaki szarpania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

A może miałeś taki przypadek, że szybko jechałeś w pokosie i pobierany materiał nie zdąrzył się wciągnąć a wywaliło go do góry pod nóż i stalnice (czy jak to się tam nazywa) i co niebądz się powiginało między innym nóż. Słyszałem to od kogoś że u kogoś itd. więc ile w tym prawdy nie wiadomo ale może to jest to. Albo pozostaje ci serwis, który to sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

@dodi siatka ucieta jest równo żadnych oznak szarpania, a 20-30cm ponizej noża.

@mikcom20 czasami zapchałem sipme ale nie tak że materiał walił sie do góry pod nóz tylko tak że po prostu podbieracz przestał chodzić, prasa sie zatkała. Odetkałem i jechałem dalej nic złego tam sie chyba wtedy nie stało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

Znalazłem taką wypowiedz @wojtka3222 na jednym z tematów " jesli nie chcesz mieć kłopotów , że czasem Ci siatki nie zlapie i bedziesz musiał wysiadać z ciagnika i ciągnąc za ten drut ,który trzyma nóz to oddaj do jakiegoś fachmana hehe te kółko z trybem i gwintem po ,którym chodzi nóz ,żeby Ci dorobił ejden zwój gwintu dodatkowo wtedy więcej siatki będzie wychdoziło gdy będziesz [pociągał za sznurek . Jest ono zamontowane na tej ośce co ejst połączona z napędem od sznurka . Pozdrawiam gdyby były jakies niejasności to pisz śmiało ." w tym tkwi problem możę co ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Jeżeli kiedyś było dobrze a teraz nie jest to wg. mnie to, to nie jest to kółko z gwintem, bo przecież nóż ci nie obcioł części gwintu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuszka007    65

Nigdy nie zamienię siatki na sznurek! Wg mnie ma same pozytywy: wbrew pozorom oszczedności, szczególnie jeśli ma się własny sprzęt lub wynajmuje się go płacąc "za godzinę", oszczędność czasu przy prasowaniu, a także podczas rozwijania balota (często nie zwracamy uwagi na tę kwestię, do tej pory chodziłem w kółko zbierając sznurek- teraz przejdę raz w koło, a resztę pociągnę i balot rozwinięty. Nikt zapewne nie lubi też szukać początku sznurka...), podczas robienia owijania sianokiszonki siatka zapobiega przebijaniu folii przez sztywne pędy, szczególnie ma to znaczenie przy produkcji sianokiszonki z lucerny, słoma w stogu dzięki siatce tak bardzo nie zacieka, dochodzą jeszcze walory estetyczne :P Wiadomo, podczas prasowania polskim sprzętem spotykamy trudności podczas wietrznej pogody, ale i na to są sposoby :) Niektórym trudności może nastręczyć także zakładanie siatki, która swoje waży. Nie zrażajmy się krzywym owijaniem, w większości przypadków wina leży po stronie ustawienia adaptera. Ale powiedzcie sami, zaklądanie sznurka, szczególnie gdy się skończy też nie należy do łatwych zajęć.

 

Także odpowiedź jest jedna: SIATKA!!!!! :D

 

Taki mały offtop: Z jaką prędkością obrotową silnika prasujecie? Pytanie szczególnie kierowane do użytkowników polskich pras, szczególnie łańcuchowych (choć nie wiem czy ma to znaczenie ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

600 obr na wałku.

 

 

Nie za dużo? Max dopuszczalne to 540.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

skoro 540obr na WOM, to logiczne że na silniku powinny być takie obroty, przy których uzyskuje 540 obr WOM

 

serwis NH w prasach serii BR 6000 każe cały czas trzymać obroty 540 na WOM, nawet podczas podnoszenia klapy ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

 

 

Nie za dużo? Max dopuszczalne to 540.

Niby tak, ale na razie zrobiłem około 1800 balotów i nic się nie zepsuło :D .

 

Ponownie zaznaczam, że chodzi mi o obroty silnka ...

 

Obroty silnika niewiele Ci pomogą. Zależy na jakiej prędkości wałka ktoś jeździ, bo różnica pomiędzy 540 a 540 eco jest dość duża. Znam gościa, który do prasy przełącza wałek na 1000 obr i 540 obr na wałku osiąga przy 1200 na silniku, więc dlatego napisałem Ci obroty wałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

DF 130 KM (modelu nie pamiętam) + warfama. Szczerze, to próbowałem u siebie tak zrobić, przy zestawie NH 110KM + sipma (balot 1,5 x 1,5) i dałem sobie spokój, bo szkoda było mi traktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj