Skocz do zawartości

Zdjęcie

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania

233 odpowiedzi na ten temat

#81 Share przemal_1989

przemal_1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 09 maj 2009 - 12:57

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Ja używam prasy Claas rollant 350 RC i szczerze to nie widzę minusów siatki wogóle. Moim zdaniem są same profity z tego tytułu ponieważ czas owijania co do sznurka jest znacznie mniejszy i przez co mniejsze zużycie paliwa.
Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Dzisiaj, 21:41
  •  

#82 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 10 maj 2009 - 10:07

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Koledzy ma może ktoś z was namiary na używany aparat wiązania siatką do jd 550????
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#83 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6748 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 10 maj 2009 - 10:31

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania U nas bardziej opłaca się owijać sznurkiem, ponieważ po rozwinięciu belki nawijamy go na szpulkę i kolejny sezon owijamy tym samym. Sznurek starcza na ok. 7-10 lat. Niedługo wrzucę fotki takiej szpulki.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#84 Share przemal_1989

przemal_1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 10 maj 2009 - 11:58

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Chce to zobaczyć daj na priw jak możesz.
Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

#85 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6748 postów

Napisany 12 maj 2009 - 09:03

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania http://www.agrofoto....mage139229.html Oto zdjęcie szpulki.

#86 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 maj 2009 - 15:09

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Jak miałem Sipme też robiłem podobne szpulki, ale nawijanie kłębków i związywanie każdego było conajmniej upierdliwe. 10 sezonów raczej żaden sznurek by nie wytrzymał, zwykle po ok. 5 latach nie było sensu nawijać go ponownie na szpulke bo sie rozłaził lub strzępił.

Można obciąć w ten sposób koszty sznurka ale kosztów paliwa sie nie obetnie. Różnica w czasie owijania pojedyńczym sznurkiem i siatką to ok. 45-50 sekund, zależy jak gęsto owija sie sznurkiem i ile razy siatką, ale gdzieś w tych granicach jak sprawdzałem z autopsji. Przy rocznej produkcji powiedzmy 1000 bel owijając je sznurkiem ciągnik z prasą pracują pod obciążeniem dłużej o 50x1000/3600= prawie 14 godzin :P

Jak ktoś jest chętny to może zwinąć bele sianokiszonki i zostawić traktor na roboczych obrotach na te 14 godzin z włączonym WOM i kręcąca sie w prasie belą, żeby zobaczyć ile paliwa przepali :P

#87 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6748 postów

Napisany 13 maj 2009 - 21:43

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Miejsca, które się strzępią odcinamy. Jest to trochę upierdliwe ale w tym roku nawijał to mój brat, kiedy zimą nudziło mu sie. Kładł na ziemi zwinięty sznurek i ładnie się rozwijał. Teraz wystarczy to tylko przewinąć na drugą szpulkę, żeby sznurek się nie wżynał bo potem w prasie nie chce to iść.

#88 Share amorki

amorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 14 maj 2009 - 21:00

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Wiadomo siatką troche szybciej owinie balota ale za to jest droższa i często występują problemy z jej własciwym ustawieniem,sznurek natomiast jest tańszy i owijanie nim potrwa chwile dłużej niż siatką.

#89 Share look2390

look2390

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 27 maj 2009 - 10:32

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania W sipmie z 279/1 wystarczy w nożu ucinającym sznurek wywiercić dziurę, założyć w tą dziurę sznurek i z kabiny nim sterować (takie rozwiązanie ma ferraboli f40)

#90 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 23 lipiec 2009 - 22:06

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Ile razy owijacie siatką bele ? Czy przy 2-3 owinięciach bela nie rozpręża się ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 10:29

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Ja owijam bele siatką 2 razy i nic bele się nie rozpręża a bele robię Sipmą :rolleyes:
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#92 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 21:12

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Jaką siatką owijasz i do jakiego ciśnienia ?

#93 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 21:56

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Zwykle 2,5 raza i jest bardzo OK, więcej nie ma sensu moim zdaniem. Siatka nie pamiętam jaka, lepsiejsza taka, ciśnienie ok. 200 bar w układzie, max 210, prasa walcowa.

Kiedyś owijałem wszystko na 1,75 ale na taniej polskiej siatce były problemy jak sie zbytnio sponiewierało bele turem.

#94 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 22:16

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania A lepsiejsza to jaka ? :rolleyes:
Kiedyś używałem jakiejś fińskiej, teraz od dłuższego czasu defalinu i różnicy poza ceną nie widzę...

#95 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 19:58

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Ja moja prasa krone kr160 przeprasowałem 50bel słomy,40 sian,25 (słonecznikokiszonki) i powiem że na polską siatkę (dokładnie nie wiem jaka firma) to 1.5 obrotu to za mało 1 bal z sianem sie tak rozprężył że sie rozpadł zaraz jak wypadł z prasy słoma pękła mi trochę na przyczepie ale jeszcze dostała sie w całości do obory a kiszonka po owinięciu folia w 1 beli pękła siatka i zrobiła sie taka papryka ale myślę ze sie ukisi;D i powiem tak wole owijać na 2.5 i mieć pewne w transporcie niż potem na nowo do prasy pakować bele 160;/ prasę kupiłem pod koniec sezonu wiec tyle ukręciła a siano bije do 2.5 a słomę i kiszonkę do 3 na podziałce

#96 Share michi87

michi87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 11:41

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Mam od trzech sezonów Sipme Z-569/1 i od dwóch sezonów owijamy tylko siatką bo jest dużo większa wydajność i mniejsze zużycie paliwa. minusów nie zauważyłem. owijamy ok dwa obroty (1,8) nie ma problemów z transportem.

#97 Share piotrek6211

piotrek6211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa

Napisany 13 marzec 2011 - 11:30

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Ja mam MF 562 na siatkę i tylko ją owijam i robię niecałe 2 warstwy siatki i żadna mi się jeszcze nie rozwaliła.
Zetor Team

#98 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 11:51

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Moim zdaniem siatka jest lepsza jeśli ciąga się prase stało komorową dużym ciągnikiem ( proces owijania następuje przy maksymalnym zapotrzebowaniu na moc) a jeśli ciągamy jakąś prase która mało mocy potrzebuje np jakąś zmienno komorową czy lichą stało komorową to z punktu widzenia ekonomicznego raczej sznurek wyjdzie taniej >> ale 10 lat na tym samym sznurku <_< nie wierze 5 lat max . No i oprócz tego czas. I siatka ma jeden minus przynajmniej u mnie , jak słoma leży pod chmurką to w zime zamarzają i sklejają się kulki i dość ciężko jest je rozerwać tak żeby przy okazji siatka się nie rozerwała.
I taką kulke owiniętą siatką byle gdzie się uwadzi i pruje się jak nie wiadomo co , ze sznurkiem takiego problemu nie ma , chociaż z roku na rok jest coraz lepiej ( mam na myśli jakość siatki)

Edytowany przez Andrzej24871, 13 marzec 2011 - 11:54.

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#99 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6748 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 12:06

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania @Andrzej, to zależy jaki sznurek bo ten 3000m cieniutki to kupujemy jak już nigdzie nie ma innego lepszego a po sezonie to on już się nadaje do wyrzucenia a nie do ponownego nawijania. I jeśli sznurek jest na słońcu to tak samo nawet jeśli z Sochaczewa to już długo nie pochodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 12:21

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania słomę to sobie można owijać i starym sznurkiem, ale sianokiszonki od takiego syfu z odzysku, to się tylko psuja i zamiast zysku mamy same straty.
Z tym małym zapotrzebowaniem macy pras zmiennokomorowych to średnia prawda, do takiej i takiej w przypadku noży i rotora potrzeba blisko 100KM