Skocz do zawartości

Zdjęcie

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania

233 odpowiedzi na ten temat

#61 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 11:13

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Dla mnie duzy plus siatki to latwosc jej rozwiniecia,a nie tyle zabawy jak ze sznurkiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Dzisiaj, 21:59
  •  

#62 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 29 grudzień 2008 - 11:38

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania popieram poprzednika bo sam robie wszystkie bele w siatke i jestem bardzo zadowolony a odnosnie ceny to owiniecie siatka i sznurkiem kosztuje tyle samo.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#63 Share BOKSKOZLOW

BOKSKOZLOW

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i pilka nożna

Napisany 29 grudzień 2008 - 13:00

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Małe pytanko bo jak ta siatka łapje żeby owinąć bele?

#64 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 13:13

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Tak z grubsza - początek siatki przeciągnięty jest między dwiema gumowanymi rolkami które po wciśnięciu guzika podają siatke na bele, po chwili roki przestają być napędzane i już tylko obracająca sie bela ciągnie siatke. Przynajmniej tak jest w mojej prasie.

#65 Share BOKSKOZLOW

BOKSKOZLOW

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i pilka nożna

Napisany 29 grudzień 2008 - 13:37

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania A te siatki są jakimś klejem pokryte od wewnątrz by przylegały do siebie

#66 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 15:33

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Nie, poprostu mają taką strukture że dociśnięte w prasie czepiają sie beli a potem samej siebie.

#67 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 17:59

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania korzystałem z usługi, siatka na 1 balocie wychodzi 0,30zł taniej (zdaniem tego co prasuje) nie mówiąc już o tym ile mniej czasu jeździł po polu.
sąsiad narzeka na siatkę bo nie może ładować balotów cyklopem (ponoć siatka pęka) a chce siatkę bo sporo taniej wychodzi prasowanie.
ja ładowałem widlakiem mocowanym na tylnym TUZie ciągnika i żadnych problemów.
jak odwijam balot to 2 razy w koło i odwinięty - nie trzeba mieć noża, dziś maiłem takiego z dodatkowym kawałkiem sznurka chyba 10 razy w koło chodziłem.

#68 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 20:46

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania co do zwożenia widlakiem to my do swojego zamiast wideł dorobiliśmy dwie igły i tymi iglami po dwie rolki słomy zwoziłem (stawiam jedną rolkę obok drugiej i wbijam się jedną iglą w jedną a drugą w drugą) i jak pasuje to po 2 sztuki kladę na przyczepę i spoko, nic się nie rozwala, nie drze, próbowałem po 3sztuki ale to tylko było sprawdzenie igieł i sprawdzenie czy C-360 bedzie przodek odrywać, nawet po 2km woziłem te dwie rolki (jak jechał ciągnik z przyczepą to i jak widlakiem musiałem być przy rozładunku to tez sobie 2 sztuki brałem) i żadna się nie rozwaliła...

Nawet C-360 i tym widlaczkiem po 2 bele sianoskiszonki brałem, przód w c-360 wspinało ale nic się nie rozwaliło, a ciekawe jak by to wyglądało jakby sznurkiem było owinięte...

W siatce całkiem inna robota, można kiprować z przyczep bez żadnych obaw ze się rozwali rolka, a ze sznurkiem to różnie bywało... ;)

@vvojtas to zalezy tez od siatki, my mamy sprasowane w tę zagraniczną to ze stoga normalnie cyklopem przywiożę rolki i nic się nie rozwala, a stóg układałem widlakiem...
A podobno jest tez jakas polska siatka i ona lubi się rozwalać...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#69 Share MaciekMiler

MaciekMiler

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 grudzień 2008 - 13:12

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania To podsumowując warto kupiś do sipmy owijacz siatką sprawdza się w farmie II boto nie mały wydatek. A może to kwestia regulacji bo niektuży twierdza że w sipmie nieciekawie to pracuje?

#70 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 21:06

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Robię kiszonki w pryzmach, ale kiedyś pokusiło mnie, żeby spróbować w balotach. Miałem 72 sztuki z czego chyba 3 owinięte siatką i gdybym jeszcze kiedyś zdecydował się na baloty to nigdy więcej sznurka!!!!!!!!!!!! Wychodzigo duuuużo a rozwijanie to masakra - 15 minut a z siatki max. - 15 sekund.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share imi

imi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 21:41

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania siatka szybkość, czas się liczy w żniwa. a w siano kiszonce przy rozwijaniujest szybciej.

#72 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:AGROBIZNES

Napisany 05 styczeń 2009 - 23:18

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania

Robię kiszonki w pryzmach, ale kiedyś pokusiło mnie, żeby spróbować w balotach. Miałem 72 sztuki z czego chyba 3 owinięte siatką i gdybym jeszcze kiedyś zdecydował się na baloty to nigdy więcej sznurka!!!!!!!!!!!! Wychodzigo duuuużo a rozwijanie to masakra - 15 minut a z siatki max. - 15 sekund.

15 minut??? u nas to zawsze przecinamy wszystkie sznurki i tylko sie powyciąga i już. A co do owijania siatką to największym + jest czas owijania przez prase a co za tym idzie duża wydajność prasy.
Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

#73 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 06 styczeń 2009 - 07:27

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania A jeszcze plusem siatki jest to ze nie ma podczas owijania za prasa kupki zmielonego siana, u mnie tak bylo.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#74 Share fdt309ci

fdt309ci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 20:55

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Siatka jest o wiele lepsza od sznurka bo po pierwsze mniej roboty przy rozwijaniu belki ,po drugie siatka owija belke po same kanty i belka jest o wiele bardziej zbita :P

#75 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 21:11

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Zbita jak sie ją 2,5x owinie, bo na 1,75x prasując sprężystą mase belka potrafi troche spuchnąć :lol: szczególnie jak sie ją chwytakiem do bel pomiętoli :P Możliwe że zależy to od siatki ale każda ma jakąś tam rozciągliwość co daje taki efekt przy jednej warstwie.

#76 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 08 styczeń 2009 - 22:48

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Według mnie największymi plusami siatki są: +o wiele szybszy czas owijania beli podczas prasowania, co w rezultacie podwyższa wydajność prasy, +o wiele mniej obrotów beli wpływa na to że słoma/siano nie jest tak "ucierane", co przy wielokrotnym obwiązywaniu sznurkiem daje to że pod prasą pozostaje wielka "kupa" sieczki, +łatwiejsze i szybsze rozwijanie, +bele w siatce pozostają bardziej kształtne niż te owinięte sznurkiem po kilkakrotnym przekładaniu ich ładowaczem. Jedynym - może być koszt zakupu obwiązywacza
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#77 Share Krzys83

Krzys83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 21:44

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania ja mam sipme ustawioną na 2,5 obrotu siatki ale z tego co tu czytam to zmniejsze ilość obrotów (zawsze taniej) no chyba że bele będę sie rozwalały szczegulnie mam na mysli słome bo biorę po 2 sztuki bele zworze widlakiem z dwoma igłami mocowanym na tylnym TUZie ciągnika

jesli chodzi o plusy siatki to szybsze owijanie i rozwijanie, mniejsze zużycie paliwa,podczas owijania pod prasą nie zostaje
sieczka,no i co najważniejsze to prasa się mniej niszczy bo krócej chodzi podczas owijania szczególnie mam na względzie łożyska na łańcuchach i rolkach (jeszcze nie zmieniałem ale słyszałem że tanie nie są )

A ile za sprasowanie jednej beli u was biorą ja biorę 8zl jesli owijam sznurkiem i 10zl jeśli siatą (sznurek jest gospodarza a siatka moja)

#78 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 07:45

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania a ma moze ktos prase METAL-FACH walcowa. jak sie w tej prasie sprawuje owijanie siatka bo mysle zalozyc

#79 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 08:17

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania ja mam w jd 550 siatkę ale jak na razie nie wiem jak tego odpalić ;) Orientuje się ktoś??? Można siatką owijać sianokiszonkę??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 08:55

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Sianokiszonka jest najlepsza, gdy jest owijana siatką, ponieważ nie powstają komory powietrza, w miejscach, gdzie sznurek jest napięty. A co do odpalenia siatki, to otwierasz zawór do tyłu na podajnik do siatki, regulujesz ilośc tym samym pokrętłem co sznure, a igły od podawania sznurka muszą iśc, bo nie można ich odłączyć ;) reszte to sam zobaczysz w pracy :)