Skocz do zawartości

Zdjęcie

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania

233 odpowiedzi na ten temat

#41 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 14:48

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania @kubi- ja tylko napisałem to co od niego usłyszałem. sam nie mam w prasie siatki więc nie wiem jak to jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Dzisiaj, 12:00
  •  

#42 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 07:56

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania widze że fajne bajery tu opowiadacie z tą siatką jak ktoś wam nieużytkującym pras zwijających lub użytkującym na sznurku pisze, że mniej niż 2 razy owinoł balik i jest ok to najlepiej takiemu gościowi powiedzieć że my to owijamy 6 razy sznurkiem i bez problemu ja mam prase Sipma Z 590/1 i w sianokiszonce sznurków jest 18 na baliku a siatka to minimum 2 razy tak naprawde minimum (mam sieczkarnie na prasie 11 noży), w słomie sznurkuów też 18 bo jak mniej to przy podnoszeniu pękają bo za mało owinięć i nie wytrzymuje przy moim zniocie sznurek a śatka to też prawdziwe minimum 2 razy ja 2,5 robie bo to nie jest tak że owinąć balik 1,7 raza i zostawić na polu tylko trzeba go jeszcze na przyczepe podnieść i rozładować a już nie wspomne o dowiezieniu do obory bo te poniżej 2 razy jak wogóle by się z pola zwiozło to po 9 mies. przechowywania by trzeba było widłami luzem do obory wozić, pozdrawiam hih

#43 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 09:06

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania i już mogę się podzielić z wami co do owijania siatką
więc przez 3,5h udało mi się sprasować 5,5 ha w słomie jęczmiennej w sumie było około 80 balotów
z obserwacji pracownika który był na polu wynika że gdy sąsiad taką samą prasą zrobił 1 bele ja w tym czasie 2-2,5
tak więc jest różnica
do do minusów:
-nie można prasować przy silnym i umiarkowanym wietrze-bardzo często podwiewa siatkę i trzeba wyjść i ją włożyć(gdyby nie wiało to bym skończył w 2,5 a nie 3,5h)
-nie można owijać na wysokich obrotach-na niskich(800-1200) siatka się lepiej rozchodzi i balot ładnie wygląda
-trzeba równo dostarczać słomy do prasy(nie może np.być z lewej strony więcej a z drugiej strony mniej) ponieważ balot też nie będzie dobrze owinięty

to by było na tyle ale ogólnie jest git

#44 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 10:15

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania @krzysiu
każdy robi tak jak uważa ja dokładnie owijam 1.9 raza i pewnie że mógłbym owijać 3 razy ale mi szkoda siatki.Zresztą zrobiłem też trochę beli owinietych 2.5 a nawet 3 razy-będę miał porównanie.Ja narazie robiłem bez noży w następnym spróbuje z nożami i porównam
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#45 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 11:36

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Tomek załoz sobie ten pręt i wtedy możesz owijać przy wysokich obrotach ,a bele w 95% wychodzi jak narysowana. Acha i gdy jest juz mało siatki to trzeba ją lepiej dociążyć bo jest za letka i mało dociśnieta przez co slabiej rozchdozi się na balocie . Ja od połowy rolki siatki dołozyłem drugie tyle tego docisku na siatke i jest super .

#46 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 14:32

widze że fajne bajery tu opowiadacie z tą siatką jak ktoś wam nieużytkującym pras zwijających lub użytkującym na sznurku pisze, że mniej niż 2 razy owinoł balik i jest ok to najlepiej takiemu gościowi powiedzieć że my to owijamy 6 razy sznurkiem i bez problemu ja mam prase Sipma Z 590/1 i w sianokiszonce sznurków jest 18 na baliku a siatka to minimum 2 razy tak naprawde minimum (mam sieczkarnie na prasie 11 noży), w słomie sznurkuów też 18 bo jak mniej to przy podnoszeniu pękają bo za mało owinięć i nie wytrzymuje przy moim zniocie sznurek a śatka to też prawdziwe minimum 2 razy ja 2,5 robie bo to nie jest tak że owinąć balik 1,7 raza i zostawić na polu tylko trzeba go jeszcze na przyczepe podnieść i rozładować a już nie wspomne o dowiezieniu do obory bo te poniżej 2 razy jak wogóle by się z pola zwiozło to po 9 mies. przechowywania by trzeba było widłami luzem do obory wozić, pozdrawiam hih

ja  owijam  poniżej 2x  już 3 rok  i jest ok  , nigdy nie miałem tak żeby bela mi się rozpadła wcześniej jak ble były po sipmie  to bywałoże bela się rozpadła  bo sznurki popękały ,  prasowałem też na usługach i każdy jest zadowolony  
Jakiej siatki używasz   bo ja obecnie  na Fińskiej robie  i jest ok  tylko wydaje się delikatniejsza od defalinu ale  więcej bel wychodzi  bo się bardziej rozciąga

Z tym że podczas wiatru  są problemy  to prawda  ale musi być dość silny  

Nie wiem  co macie za podajniki przy sipmie   ja jak założe  rolke siatki  to nic nie musze  jak ubedzie dociążać , napinać  itp.  tylko  ognia  i jest OK ale claas  to nie sipma :)

Ma  ktoś  namiar na folie  do owijania bel zamiast siatki   może kupiłbym sobie z  1 rolke na próbe ???

#47 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 16:16

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania @wojtek3222 mógł być zrobić foto jak jest ten pręt przymocowany? bo na tych zdjęciach za bardzo nie widać :)

z góry thx :)

#48 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 29 lipiec 2007 - 16:17

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania ja stosuje siatkę JUTA czeska z zielonymi paseczkami na boku a mechanizm rozciągania w mojej sipmie jest taki jak w Krone: śatka dogóry wałek rozciągający niżej a o metr niżej taki nierdzewna rurka wygięta jak pół szklanki i śatka idzie na dwa wałki gumowe które pociągają ją do komory nie gra roli jaki jest wiatr i ile śatki jest zakłada się i opór, a napęd tych gumowych wałków to tak linak napina pasek na którym jedno koło się kręci cały czas a drugie to to od gumowego wałka i jak się puści przycisk w kabinie to linak się luzuje i śatka idzie swoim tempem, każdy balik owinięty tak że siatka spada z boku bala git...

#49 Share deymonnn

deymonnn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 16 sierpień 2007 - 12:00

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania ja mam claas rollant 46 jeśli choodzi o owijanie siatką to ja nie widze minusów (owijanie mam ustawione na 1,9 i jeszcze żaden bal mi się nie rozpadł)
do plusów można zaliczyć krótki czas owijania, lepszą ochronę przed deszczem (siatka lepiej odprowadza wodę)

#50 Share canabis

canabis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 11:56

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania A u was w siatce nie ma tak że jakby była ona za słabo napięta do balota, że normalnie moża rękę pod siatkę włożyć. Bo jak jest owinięta sznurkiem to palec jest czasem trudno wsadzić. Bela z prasy wychodzi zbita eleganctko ale jak poleży troche owinięta tak siatką to staje się miękka :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 16:41

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Może owijasz za mało razy ? U mnie nie ma czegoś takiego tzn. siatkę można odchylić ,ale balot jest zbity .

#52 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 10:27

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Witam i Pozdrawiam wszystkich AGROFOTOWICZÓW PISZE NA TYM FORUM PORAZ PIERWSZY :P
Mam pytanie czy ktoś próbował zakładać folię do obwiązywania balotów na miejsce siatki.
Temat ten zaistniał kiedyś na innym forum ale nie został ostatecznie rozstrzygnięty

#53 Share canabis

canabis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 11:25

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Owijałem tak jak zaleca instrukcja 2,5 raza a i tak bela wuchodziła jak kupa :P

#54 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 20:54

Owijałem tak jak zaleca instrukcja 2,5 raza a i tak bela wuchodziła jak kupa :P

A jaką prasą robisz?

Mnie sie wdaje że te bele nie są zbite tak jak powinny,mimo że napisałeś że są zbite

Ja też jak kupiłem prasę rolującą to myślałem że takie mają wychodzić i tez siatka była luźna,dopiero od niedawna wiem co to znaczy zbity balot(problem z siatką znikł od razu) :P

Zalezy co rozumiemy przez 'zbity balot',ja przez zbity balot rozumiem to że w żadnym miejscu nie włozysz ręki w balota
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#55 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 19:53

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania 1,5 sprawdzałem na balocie i wytrzymuje byle jest troche założona
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#56 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 14:18

Witam i Pozdrawiam wszystkich AGROFOTOWICZÓW PISZE NA TYM FORUM PORAZ PIERWSZY ;)
Mam pytanie czy ktoś próbował zakładać folię do obwiązywania balotów na miejsce siatki.
Temat ten zaistniał kiedyś na innym forum ale nie został ostatecznie rozstrzygnięty

Nigdy o takim czymś nie słyszałem ;) , ale może się to udać.
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#57 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 17:40

Witam i Pozdrawiam wszystkich AGROFOTOWICZÓW PISZE NA TYM FORUM PORAZ PIERWSZY ;)

A dlaczego folia, a nie siatka...??? ;) :)

#58 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 18 marzec 2008 - 20:48

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Siatka ma swoje plusy i minusy. Plus to oszczednosc paliwa a minus to szybsze rozerwanie siatki przy układaniu stogu cyklopem. Jak mocniej zaciśniesz to siatka pęknie bo miałem tak u siebie ale mam od roku ładowarke to niema takich problemów

#59 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 10:43

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania mtz 82 (bez przodka) i sipma Farma 2 wydajność w siatce 40bel w godzinę, prasowane na spokojnie z słomie żytniej, przy owijaniu ciągnik na wolnych obr pracuje, kilka sekund i rolka owinięta, a sznurkiem.... nawet na spalaniu sie to odbija bo ciągnik trochę musi pochodzić na wysokich obrotach...

kolejnym plusem jest przechowywanie, zauwazylem ze przy przechowywaniu w stogu rolka duzo mniej nasiąka, a co za tym idzie, mniej zgnitej jest...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i oczywiście gospodarka

Napisany 29 grudzień 2008 - 10:57

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania @marcin974 masz rację w 100%. Kiedyś z wujem obliczyliśmy, że siatka jest oszczędniejsza niż sznurek. Na tej samej ilości bel użyliśmy siatki i owijaliśmy bele 1,5 raza i sznurka. Wyszło na to że zaoszczędziliśmy 25zł na siatce niż na sznurku.