Skocz do zawartości

Zdjęcie

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania

233 odpowiedzi na ten temat

#21 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 13:45

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania @piootr - to ilo bel można owinąć taką jedną siatką??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Dzisiaj, 15:24
  •  

#22 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 10 czerwiec 2007 - 13:52

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania piootr - "Jak kupiłem i prasowałem to ludzie zatrzymywali się i patrzyli co to jest , nadal kręcą głową że tak szybko prasuje"

pewnie że szybko sie prasuje - ja wczoraj na jednym kawałku wjechałem kostką i rolką. Zetor z 224/1 3-4 bieg terenowy, a MF z NH544 1.szosową w całym zakresie czyli średnio 10 km/h... nie ma co porównywać...

fotki w galerii :D

katator - to wszystko zależy na ile owinięć ustawisz i jaką masz średnice balotu. a ile wyjdzie można obliczyć z proporcji :D
all rights reserved

#23 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 15:01

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania ", a MF z NH544 1.szosową w całym zakresie czyli średnio 10 km/h... nie ma co porównywać..."-u mnie 10 km/h można określić tylko jednym słowem-samobójstwo :D-mam tylko parę równych kawałków a na reszcie to prawa ręka cały czas na dźwigni od półbiegów i na podnoszeniu podbieracza pracuje-czasami to już te torfy,bobry i co tam jeszcze przeklinam-jak na razie mój rekord to 24 bele w godzinę -tak na marginesie-jak długo może wytrzymać PowerShift w takiej pracy ?

#24 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 15:14

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania w jasiu??? :D w sumie to po to jest...
co do prędkości to u mnie sie ludzie patrzą jak po łace jade max predkością czyli całe 28 km/h :D bo po drodze dojazdowej to sie można tylko 15km/h...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#25 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 15:21

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Chodziło mi o to ,że dosłownie co parę sekund zmieniam półbieg

#26 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 10 czerwiec 2007 - 15:33

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania ja tak bardzo często nie zmieniałem - najwyżej przytrzymałem na sprzęgle :D a ile wytrzyma ??? ludzie się róznie obchodzą z PowerShiftem. JA staram się nie zmieniać całego zakresu za jednym zamachem tylko co kilka sekund...
all rights reserved

#27 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 16:46

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania @ jaro nie wiem co ty masz za łąki mój wójo kosi lotnisko i tam jest strasznie nie równo bo susły na ryły norek ale i tak koszą 2 szsową w MF 235 , 3 w 3p i 3 w 7211 z belami siana to z końca lotniska jedzie się dłuzej jak kilkanaście kilometry po szosie

Ja w czasie prasowania nie zmieniam prawie wcale biegów chyba ze na nawrotach

Ile wytrzyma skrzynia to kiedyś się dowiesz oby było to w dalekiej przyszłości :D

Odnoście ilości bel to tak jak pisałem 6-7 m ok 300 bel robiłem zresztą teraz wyzerowałem licznik to się zobaczy

#28 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 19:39

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania @piootr-takich łąk to ja nikomu nie życzę :D-jakiś idiota parę lat temu sprowadził tu bobry-te prędziutko się rozmnożyły,robią tamy,żeremia,dołki jakieś-idiota gdzieś tam żyje szczęśliwy a my się tu męczymy-dalej-sąsiad wykopał kiedyś rów i cała łąka mi formalnie popękała (jemu zresztą też)-wyobraź sobie co parę metrów szczeliny głębokie na 1,7 m(mierzyłem)-wąskie co prawda ale zawsze koła się zapadają-w każdym bądź razie szwagier wczoraj przejechał tam trzy razy i podziękował :D-dokładniej rzecz biorąc jego kręgosłup :D-podbieracz w prasie rzuca torf aż na dach-czyli ogólnie wesoło jest.Faktem jest ,że JD i tak robię na tych łąkach dwa razy szybciej niż Zetorem (dzięki półbiegom właśnie)-w Zetorze trzeba było iść miejscami na szosowych a czasami na polowych-tu włączam zakres B i tylko półbiegami mieszam-no i tu mam na 540 E a w Zetorze musiałbym nieźle garować-moim zdaniem prasa sokólska ma za małą przepustowość przy mniejszych obrotach wałka

#29 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 20:10

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania to ile masz na WOM podczas pracy???
a tych bobrów nie mozna jakoś wyłapac??? :D ja jak miałem krety na łące to je zaorałem :D

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#30 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 20:33

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania pioter-u mnie 50 metrów od domu zaczynają się bagna biebrzańskie-jak coś to jest parędziesiąt tysięcy hektarów-i zapewne tyle samo bobrów :D-pod ścisłą ochroną są zresztą.
Na WOM mam tak 510-540 obr (1500-1700 obr silnika)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 10 czerwiec 2007 - 20:49

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania @jaro to masz ciekwe łąki ja mam równe jak stół i spokojnie 40 km/h z przyczepami na koniec śmigam

ja teraz robie na 700 obr / min WOM ciekawe ile claas to wytrzyma

#32 Share mariusz80

mariusz80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 15:12

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania siatka to rewelacja sipma działa jak trzeba :o

#33 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 15:40

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania a na ile mas ustawione owijanie

#34 Share mariusz80

mariusz80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 20:59

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania 2,5 obrotu

#35 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 20 lipiec 2007 - 07:00

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania to na ile Ci starczy jedna siatka

#36 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 22 lipiec 2007 - 10:46

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Gościu co mi przywiózł rolneta wczoraj powiedział że siatka starczy na ok 170-180 bel wielkości 1.2 na 1.2(owijanie 2.5 raza tak jak fabryka każe).Ja wczoraj pierwszy raz robiłem Variantem 180rc.Owijam siatką 2 razy,bele się trzymają wg mnie ok.Owinięcie siatką trwa 5 sekund-jak będę miał możliwość nagram filmik.Siatka to przyszłość i tyle :)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#37 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 22 lipiec 2007 - 17:16

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania

Gościu co mi przywiózł rolneta wczoraj powiedział że siatka starczy na ok 170-180 bel wielkości 1.2 na 1.2(owijanie 2.5 raza tak jak fabryka każe).Ja wczoraj pierwszy raz robiłem Variantem 180rc.Owijam siatką 2 razy,bele się trzymają wg mnie ok.Owinięcie siatką trwa 5 sekund-jak będę miał możliwość nagram filmik.Siatka to przyszłość i tyle :)

też tak uważam

#38 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 23 lipiec 2007 - 08:18

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania 2,5 obrotu siatką to trochę dużo. wczoraj rozmawiałem na temat owijania bel siatką z kuzynem który posiada krone 1250 multicut i on owija bele z pociętego materiału max 1,5 - 1,7 raza a np. ze słomy ok 1,2 raza i mówi, że świetnie się trzymają. osobiście nie mam doświadczenia z siatka ale mam zamiar wymienić swoją wysłużoną sipmę na jakąś prasę z siatką bo również uważam, że to bardzo wygodne i przyszłościowe rozwiązanie. pozdrawiam

#39 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 23 lipiec 2007 - 08:23

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Ja bele z sianokiszonki owijam 2-2,5 raza ,a z słomy na 1,7-2 razy i przy tylu ownięciach bele trzymaja sie u mnie super .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 24 lipiec 2007 - 13:26

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania @katator
a ja dzisiaj rozmawiałem z gościem co jeździ jd 580 i owija siatką.I powiedział że jak prasuje po kombajnie jd z rotorem(jakis serii 9000)to owija 2.5 a nawet 2.8 szczególnie jak jest to jęczmionka.Mówił że 1,7 raza to można po kombajnie z wytrząsaczem robić takim jak Bizon.Ja narazie robiłem tylko po Bizonie :)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.