Skocz do zawartości

Zdjęcie

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania

233 odpowiedzi na ten temat

#201 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 12:31

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Mam Metal-Facha i chodzi na razie z zetorem 7011 możecie sobie wierzyć lub nie ale w słomie przy owijaniu siatką wyszło mi 5l\h.Co do samej siatki to można owinąć więcej niż te 210( wyliczenia wyliczeniami a co się dzieje na polu to druga sprawa) jak sianokiszonka to 2,5raza ale jak słoma np. z pszenicy czy pszenżyta to i 1,5 starczało.Jęczmienną słomę to więcej razy owijałem.Z mojego doświadczenia sznurka z kłębka 2000m starczało na koło 30 bel a z 3000 to 50.
Marcin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Dzisiaj, 08:49
  •  

#202 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 16:51

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Ja prasuje siano i słome od konca maja nawet do grudnia kukurydze na rolce siatki robie 210 215 belek rolka siatki 350zł koszt owiniecia belka fi 150 to jakies okolo 1,65 sznurkiem to była masakra wiazałem klebki jeden do drugiego duzo wysiadania pier... a z siatka zapier... i serce mnie nie boli jak owijam 17 sekund z wyrzutem bela i jade dalej gdzie kiedys minuta była na dwa sznurki.

#203 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 17 styczeń 2013 - 17:47

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania @pawel, imponujący wynik ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#204 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 18:03

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Chciał bym mieć taką wydajność na usługach, prasa zarobiła by na siebie, paliwo i reszę w jakieś 2 tygodnie :P

#205 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 19:35

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania ile bierzecie za taka usługę ja mam zmienno komorowa claas variant 260 06r ilczycie za belka jaki wymiar godzine hektar od tony?

#206 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 20:10

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania za belke suche siano czy słoma po 20 a sianokiszonka po 30
Marcin

#207 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 20:18

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania słoma 20 ale jaki balot

#208 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 20:26

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania 120X120 po stałokomorowej
Marcin

#209 Share mzetor7011

mzetor7011

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 20:49

Kolego @mzetor7011, gdybym pie**lił, to bym rodzinę powiększył.... a skoro TY taki jestes mądry i wszechwiedzący, to pochwal się swoją mądrością... oświeć nas.... zobaczymy jak będziesz świecił?? pewno jasno, ale krótko...

Widzę że nawet zabłysnąć nie zdążyłeś a już zgasłeś @FINN :D .
Jak nie umiesz liczyć i wykazać skąd te wartości { 100zł oszczędności i 100% więcej wydajności } się wzięły to nie wypowiadaj się publicznie przynajmniej nie udostępniaj swoich wyssanych z palca DANYCH :P

#210 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 styczeń 2013 - 20:57

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania @jaro, specjalnie dla ciebie poszedłem do prasy aby zobaczyć ile belek zrobiłem w tamtym roku... i aż się zdziwiłem... 1780 przeważnie było tak między 1200-1400 rocznie... i ja widzę sens dokupowania aparatu do siatki... jak braliśmy swoją Farmę w 2006 to dopłacilismy 4,5 tyś do aparatu... aby do siatki się przekonać to trzeba poprasować prasą z siatką... wtedy nie trzeba nosić ze sobą kalkulatorka i wyliczać do dwóch miejsc za przecinkiem opłacalności... (choć podoba mi się sposób obliczenia opłacalności wg kolegi @raf..) bo to się widzi, widzi się na własne oczy ta różnice i jak robota idzie... i nie trzeba nikogo przekonywac z kalkulatorem w ręku że obwiązywanie siatka jest lepsze..
@mariuszd93, może i nic konkretnego, ale swoje wyprasowałęm i wiem co nie co na ten temat... i wiem, że jak bym kupywał nową prasę, to aparat do siatki musiałby byc...

Ale niech każdy prasuje jak mu się podoba... dla mnie to i jak komuś lepiej pasuje to ręcznie może sznurkiem obwiązywać... ;) ja wiem, że robota z siatką jest nawet przyjemniejsza bo widać jak ubywa roboty... :) i mnie szlak nie trafia jak musze jechać na pole 10 ha i prasować słomę... bo z każdą godziną ha ubywają...

EDIT:

@mzetor7011, no co aj tobie poradzę, że mi tak wyszło... jak nie wierzysz, to nie... ja wiem że dzieki prasowaniu siatką zaoszczędziłem ok 100zł na dniu prasowania konkretnej powierzchni... powierzchni , którą bym prasował sznurkiem te 100 zł pweno poszło by przez tłumnik z dymem...

Edytowany przez FINN, 17 styczeń 2013 - 21:03.

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share Max1987

Max1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Takie jak wszystkich tutaj:-) Jak co to GG 8883245 :)

Napisany 17 styczeń 2013 - 21:10

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Krone KR 130 uzywam siadki Defalnina 2000m kosztuje około 340 zł brutto sianokisoznke owijam 1,7 raza siano 2,5 :-) Czas od momentu podania siadki do ponownego ruszenie wacha sie w granicach 14-20 sekund:-)

#212 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 17 styczeń 2013 - 21:10

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Ja też trochę w życiu belek zrobiłem i nigdy nie pisałem że owijanie siatką jest be . Jest ok i moja aktualna prasa ma siatkę {pasowa zmiennokomorowa VICON RV187} i choć mam ją dopiero 2 sezony to nie chcę już innej . Nie rozumiem tylko niektórych danych które tu zostały zaprezentowane .
Co do kosztów to oszczędność na paliwie nie pokryje większego kosztu siatki ale zyskujemy też na czasie a to bezcenne .
Ja w ostatnim sezonie zrobiłem ok 2500 szt { w tym usługi } z czego ok 300 sznurek a reszta siatka

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#213 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 21:18

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania @Finn-mam tylko nadzieję że prasa nie stała za daleko :D .Ja całkiem nie uważam że siatka jest be (ba nawet myślę że cacy :D ) tyle że w wielu przypadkach (jak powyżej napisałem ) nieopłacalna.

#214 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 styczeń 2013 - 21:28

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania daleko nie.. bo pod wiatą koło domu... ;) może nie opłacalna, ale czasami uzasadniona... chociażby pod względem czasowym...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#215 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 21:32

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania @mariuszd93 ile razy owijasz sznurkiem,bo wg instrukcji Vicona 157 ;187 należy owijać od 10 do 22 razy na podwójny sznurek, jeżeli długość siatki i sznurka jest taka sama to 2 oploty siatki i 20 oplotów sznurka daje stosunek 1/10. Przy cenie siatki 340 zł a sznurka 34 zł cena się równoważy.

#216 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 21:41

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Siatką owijam 2,5 raza i realnie wychodzi mi ok 190 szt koszt siatki ok 350zł wychodzi 1,84 zł na szt
sznurek kupowałem cieńszy ale 4000m po 45zł z 2 kłębków wychodzi ok 130 szt więc koszt na szt ok 0,70 zł

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#217 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 01 luty 2013 - 21:32

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania jaką siatkę polecacie do krone 1250 ROUND PACK.
co myślicie o siatce john deere

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#218 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów

Napisany 01 luty 2013 - 22:04

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania John Deere to dobra siatka robiona chyba przez Tame . Tu poczytaj @matingus http://www.agrofoto....__+jaka +siatka

#219 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 01 luty 2013 - 22:36

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Czas do owinięcia siatką bądź podwójnym sznurkiem jest podobny na lekką korzyść siatki. Jednak później przy rozwijaniu i transporcie to już siatka wygodniejsza.
A belek robię rocznie ok 2000szt z usługami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 02 luty 2013 - 00:49

jaką siatkę polecacie do krone 1250 ROUND PACK.
co myślicie o siatce john deere

Do tej pory używałem siatki John Deere oraz ostatnio pół rolki nh (ta sama cena) i na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć że siatka JD lepiej się rozprowadza na brzegach i lepiej się klei do poprzedniej warstwy (zwykła Netwrap- nie Cover Edge). A jak spisują się tańsze siatki to nie wiem bo jeszcze nie miałem "przyjemności" nimi robić.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.