Skocz do zawartości

Zdjęcie

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania

233 odpowiedzi na ten temat

#121 Share lukasz0602

lukasz0602

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 07 luty 2012 - 15:17

w przypadku niektórych pras gdy jest wiatr to siatke zawiewa i niemożna obinąć beli ;(

Jakie to prasy? Pytam, bo rozglądam się za nową.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Dzisiaj, 11:30
  •  

#122 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 07 luty 2012 - 16:20

Niby tak, ale jak dostałem z prasą siatkę NH i później założyłem siatkę JD to różnica w jakści była powalająca na korzyść JD. Do plusów siatki dodałbym jeszcze łatwiejsze i szybsze rozwijanie...

Sa różne rodzaje siatek i akurat siatki CNH są tymi najprostszymi z oferty tamy, może ta z JD miałeś jedną z tych lepszych, bo jest kilka do wyboru

#123 Share Sokol2

Sokol2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 07 luty 2012 - 17:40

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania @ Dodi a wiec tak: Zrobie balota, owijam go siatką, wypuszczam go i jade dalej. Jak już jest gotowy następny do owijania to ciągne za sznurek i owijam, tylko ze balot nie złapie siatki ponieważ jest tak ucięta ze jej prawie nie widać dlatego musze zawsze wyjść z ciagnika i tak ok 20-30cm jej otwinąć aby balot mół złapać siatke.

#124 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów

Napisany 07 luty 2012 - 19:18

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania A siatke puszczasz w czasie jazdy (na pokos) Czy jak staniesz? U mnie zawsze krzywo ucina i trzyma można powiedzić że tylko na środku. Ale siatke puszczam w czase jazdy żeby załapała za pokos

#125 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów

Napisany 07 luty 2012 - 20:30

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania @Sokol2 jak wypuścisz balota i nim zamkniesz klapę to pociągnij delikatnie za sznurek żeby te 20-30cm odrazu ci odwinęł. Potem zamykasz klapę i jedziesz dalej. Bynajmniej ja tak robię lub tak jak pisze @Dodi puszczasz siatkę na pokos w czasie jazdy.

#126 Share Sokol2

Sokol2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 09 luty 2012 - 10:20

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania @mikcom20 tak jak ty to jeszcze nie robiłem tylko tak jak @dodi bo gdy stane i zaczne owijać to czasami siatki balot nie wezmie. Pytam czy idzie to jakoś zrobić bo to zaczeło sie teraz dziać na początku było elegancko siatka zawsze zwisała te 20- 30 cm i bez probelmu balot zawsze ją złapał do owiniecia. A teraz to jej wcale nie widać. A gdy zrobie tak jak mowisz @mikcom20 to i tak bede musiał wyjść z traktora bo siatka mi sie zaklinuje i zawsze reka mysze ją pociągnąć. Ona swobodnie nie zlatuje...

Edytowany przez Sokol2, 09 luty 2012 - 10:24.

#127 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów

Napisany 09 luty 2012 - 10:24

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania A popuść hamulec na siatce. Masz takie koło po lewej stronie na której jest szczęka którą dociska sprężyna. Aparat na siatkę masz ze stałym czy z ruchomym pojemnikiem

#128 Share Sokol2

Sokol2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 09 luty 2012 - 10:37

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania o co chodzi stały czy ruchomy pojemnik ??

#129 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów

Napisany 09 luty 2012 - 10:56

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Aparat masz tak wysuwany?

Załączone miniaturki

• DSC04472.JPG

#130 Share Sokol2

Sokol2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 09 luty 2012 - 12:42

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania nie nie moj jest nie ruchomy, u mnie siatka jest za półka na sznurek a półka bardziej z przodu. siatka jest docisnieta takim ciężkim prętem ...

Edytowany przez Sokol2, 09 luty 2012 - 12:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów

Napisany 09 luty 2012 - 14:22

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Może to wina siatki tz. siatka kiepskiej jakości. Albo w tej szczelinie gdzie siatka spaduje weszły Ci jakieś źdźbła trawy bądz słomy i o to siatka chaczy a nie spaduje.

#132 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3702 postów

Napisany 09 luty 2012 - 16:06

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Co to za prasy macie (jakiej marki), że podczas wiatru nie chcą owijać?

#133 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 09 luty 2012 - 18:24

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Sipma :D znajomy w wiatr jedzie sznurkiem.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#134 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 09 luty 2012 - 18:29

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania W warfamie też takie cuda się dzieją.

#135 Share Sokol2

Sokol2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 09 luty 2012 - 20:30

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania w szczelinie jesz czysto, elegancko, a spaść nie chce gdy otwijam ręcznie jak mi sama tak do d*py utnie . Jeżeli prasa sama utnie siatke to siatka jest ucieta tak zę zwisa te 20-30cm to zawsze sama spadnie, tylko że własnie ona tak nie ucina, tylko czasami tak utnie... nie wiem w czym leży problem ale to jest bardzo uciązliwe, nie wiem już sam jak to opisać

#136 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 501 postów

Napisany 10 luty 2012 - 09:07

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Z większością polskich pras są te problemy- Metal-Fach, Pronar, w sipmie i sznurkiem kiepsko się owija przy wietrze, a siatkę zwiewa na boki

@sokol2 z tego co tlumaczysz 20-30cm poniżej noża? Siatkę na beli masz równo uciętą czy są oznaki szarpania?

#137 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów

Napisany 10 luty 2012 - 12:36

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania A może miałeś taki przypadek, że szybko jechałeś w pokosie i pobierany materiał nie zdąrzył się wciągnąć a wywaliło go do góry pod nóż i stalnice (czy jak to się tam nazywa) i co niebądz się powiginało między innym nóż. Słyszałem to od kogoś że u kogoś itd. więc ile w tym prawdy nie wiadomo ale może to jest to. Albo pozostaje ci serwis, który to sprawdzi.

#138 Share Sokol2

Sokol2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 11 luty 2012 - 10:57

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania @dodi siatka ucieta jest równo żadnych oznak szarpania, a 20-30cm ponizej noża.
@mikcom20 czasami zapchałem sipme ale nie tak że materiał walił sie do góry pod nóz tylko tak że po prostu podbieracz przestał chodzić, prasa sie zatkała. Odetkałem i jechałem dalej nic złego tam sie chyba wtedy nie stało...

#139 Share Sokol2

Sokol2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 12 luty 2012 - 12:21

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Znalazłem taką wypowiedz @wojtka3222 na jednym z tematów " jesli nie chcesz mieć kłopotów , że czasem Ci siatki nie zlapie i bedziesz musiał wysiadać z ciagnika i ciągnąc za ten drut ,który trzyma nóz to oddaj do jakiegoś fachmana hehe te kółko z trybem i gwintem po ,którym chodzi nóz ,żeby Ci dorobił ejden zwój gwintu dodatkowo wtedy więcej siatki będzie wychdoziło gdy będziesz [pociągał za sznurek . Jest ono zamontowane na tej ośce co ejst połączona z napędem od sznurka . Pozdrawiam gdyby były jakies niejasności to pisz śmiało ." w tym tkwi problem możę co ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów

Napisany 12 luty 2012 - 12:37

+ i - owijania balotów w siatkę podczas prasowania Jeżeli kiedyś było dobrze a teraz nie jest to wg. mnie to, to nie jest to kółko z gwintem, bo przecież nóż ci nie obcioł części gwintu.