Lukasz1987

Katastrofa Narodowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pic2ek    5

masz racje StasiekS, ale w sejmie znalezli z wyboru, naszego wyboru, a nie z musu i obowiązku. a co oni są ważniejsi niż zwykły Kowalski, dzięki któremu się tam włąsnie dostali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46
Kadafi zapłacił za każdego pasażera samolotu który spadł pod Lockerbie po 10 mln dolarów, co daje kwotę 30mln zł na osobę, a łączną ok 2,7 mld dolarów.

Bredzisz jak zwykle, dobrze wiesz dlaczego Libia zapłaciła te odszkodowania rodzinom ofiar tego lotu.

Zwróciłem uwagę na wypowiedzi niektórych pełnomocników rodzin którzy twierdzą że te odszkodowania są żenująco niskie. Zapominają że otrzymały już pomoc :

40 tys. zł – wysokość jednorazowego wsparcia, które dostała każda z rodzin ofiar katastrofy na mocy decyzji rządu (łącznie 3,8 mln zł)

2 tys. zł miesięcznie – przyznał premier jako renty specjalne 73 osieroconym dzieciom (trojgu niepełnosprawnym dożywotnio, pozostałym do ukończenia 25 roku życia)

2–3 tys. zł – dożywotnie renty dla 11 niepracujących współmałżonków ofiar

4 tys. zł miesięcznie – renty dla 4 żon, które pozostały same z trójką lub większą liczbą dzieci

800 zł – 2 tys. zł miesięcznie – 3 renty dla rodziców ofiar

6,4 tys. zł – zasiłek pogrzebowy w maksymalnej kwocie (otrzymały wszystkie rodziny, mimo że pogrzeby odbyły się na koszt państwa).

Rząd zadeklarował, że sfinansuje budowę grobowców. Szybko trzeba było wprowadzić ograniczenie kosztów do 30 tys. zł, bo jedna z rodzin przedstawiła wyliczenie na 250 tys. zł.

Wszystkie groby w kwaterze smoleńskiej przygotowano tak, by w przyszłości obok ofiar katastrofy mogli spocząć tylko ich małżonkowie. Beata Gosiewska chciała, by w grobie jej męża były nie dwa, lecz cztery piętra – również dla jego rodziców, tym sposobem wielu nie zasłużonych wkręciło się nie tylko na Wawel ale nawet na powązki.

100 mln zł – tyle według szacunkowych danych wyda rząd na zadośćuczynienia dla rodzin ofiar katastrofy (ocenia się, że uprawnionych do zadośćuczynienia będzie 300–400 osób, a jedno zadośćuczynienie wyniesie około 300 tys. zł).

To jest żenująco niska pomoc państwa?

Nikt nie wnika w ich polisy indywidualne ale za niektóre polisy też zapłaciło państwo (kancelaria prezydenta ubezpieczyła Kaczyńskich na 3 miliony zł, kancelaria sejmu wykupiła parlamentarzystom polisy na 100tys.zł, tak samo piloci, pracownicy BOR, urzędnicy, generalicja za ich ubezpieczenie z racji wykonywania zawodu zapłaciło państwo).

Państwo będzie finansowało podróże w każdą rocznicę katastrofy. Za ostatnią, w której wzięło udział 170 osób, Kancelaria Prezydenta zapłaciła 145 tys. zł.

Edytowano przez west

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Panowie, a jak to było w końcu z tym łepkiem co to pałajac nienawiścią do pisa zastrzelił jednego. Był w końcu w PO czy kaczorowski jak zwykle zełgał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pisząc "kaczorowski" i "zełgał" miałeś na myśli Donalda ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Pisząc "kaczorowski" i "zełgał" miałeś na myśli Donalda ?:D

Ja szanuje twoje wypowiedzi w każdym innym temacie, ale do ch..a nie wtym. Walisz takimi podtekstami w jednym zdaniu że słabo się robi. Napisz w końcu jaki był przebieg katastrofy twoim i twego imiennika zdaniem, a nie owijasz w bawełnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Guzik mnie obchodzi jaki był przebieg katastrofy-za to wielce mnie obchodzi jak po owej katastrofie zachował się polski rząd, a zachował się jak mały Kazio w piaskownicy.Chcesz być rządzonym przez małego Kazia-bo ja nie.Ten obecny rząd zachowuje się tak antypolsko że to się w tzw."pale" nie mieści.Albo do ku..y nedzy jesteśmy jakimś tam całkiem sporym środkowoeuropejskim krajem z jakimiś tam możliwościami albo republiką bananową.Jak już jesteśmy ową republiką bananową to przynajmniej udawajmy że tak nie jest.Słuchanie się silniejszego sąsiada to prosta droga do katastrofy-w polityce NIE MA przyjaciół-chyba zresztą widać to po sposobie w jaki Rosjanie wystawili Tuska do wiatru.

PS.Z tym guzikiem to z lekka przesadziłem :D -co do przebiegu katastrofy to wybacz-organicznie nie ufam Rosjanom (z racji wykształcenia czy też nawet wspomnień moich czy też troszkę starszych-a my tu niestety Rosjan nie wspominamy z łezką w oku- a raczej pamiętamy jako okupanta i złodzieja)-o ile pamiętam Ty mieszkasz gdzieś w okolicach Narwi ?-no tam mogą Rosjan milej wspominać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Stosunek do Rosjan to ja mam czysto ekonomiczny. Jestem 3 pokoleniem po wojnie. a jesli oto ci chodzi to takie same kur.y jak Niemcy. Jakby co to mam korzenie Białoruskie. Kiedyś szły do Rosji ziemniaki, mięso, i wiele innych towarów a teraz przez nie zamykająca się buzkę prezesa gówno co sprzedamy na ten kraj. Jestem za sprawiedliwym dochodzeniem w tej katastrofie , ale wybacz, jakby jarek był u władzy to dawno by rozpętał wojne z Rosją. Tusk przynajmniej próbuje nie pogorszyć stosunków międzynarodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Bardzo masz proste wyobrażenie o polityce (bez urazy)-pamiętaj jest takie przysłowie o Rosjanach-"siedzisz cicho-Ruski krzyczy,krzykniesz-Ruski siedzi cicho" :D .Jeżeli uważasz że to przez Kaczyńskiego spadła sprzedaż do WNP to raczej jesteś w błędzie-wyobraź sobie taką sytuację-Polska nie wstępuje do Unii więc siłą rzeczy między WNP a UE jest "strefa buforowa"-wszystkie towary (większość powiedzmy) muszą z UE muszą iść przez Polskę-a tu granice,cła-możemy dyktować warunki bo gdzies ten produkt wyprodukowany musi być sprzedany-a tak jak jest w tej chwili to mamy tyle do gadania co Żyd za okupacji-a inne państwa z UE doskonale dogadują się z Rosją za naszymi plecami.Do tego wszystkiego dochodzi fakt że WNP produkuje coraz więcej żywności.W tym wszystkim "krzyki" Kaczyńskiego traktowałbym jako rzecz kompletnie marginalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale w katastrofie nie zginęli normalni Kowalscy. To byli przedstawiciele rządu, władzy.

 

Ciekawa akcja.

http://www.niedlapsakielbasa.pl

To nie byli przedstawiciele rządu.

Rząd miał zapewnić przelot i ochronę Prezydentowi i zaproszonym gościom.

To ze właściciel nie ma polisy OC, świadczy o głupocie i jak zwykle marnowaniu publicznego grosza.

Co do odszkodowania to nawet w sprawie z góry skazanej na przegranie, sprawca bądz ubezpieczyciel stara się szukać przed sądem każdego elementu który wykaże że wina nie leży po jego stronie lub chociaż ją zminimalizuje.

Niestety nasz rząd przyznał się do wszystkiego za co sam odpowiada kilka godzin po katastrofie.

Rosjanie działają bardzo roztropnie,zrzucając cała winę na nas.Tam dba się o własne interesy, szanuje dobre imię, lub chociaż robi dobrą minę do złej gry.

A że zapłacimy za to wszyscy?

To jest ostatni problem tego rządu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

ten starszy pan parę lat temu był w PO ale go wywalili zaraz.

zgodze się z przedmówcami - ruscy mataczą, a my nie jesteśmy jakims srednim panstwem w europie, tylko malutkim panstewkiem. ruscy mają nas w d*pie, EU oczywiscie także umywa ręce bo nie ma mocy prawnych, i oczywiscie nasz najwiekszy sojusznik USA tez ma nas w d*pie, w koncu był macierewicz z fotygą i gucio zdziałali.

gdyby rzadziło pis to juz dawno nasze wojska byłyby w gotowości do wojny z ruskimi, jak on to powiedział: kolos na glinianych nogach co się bardzo chwieje. Ten kolos to by nas zdmuchnął i nie sądzę, ze kto kolwiek na wtedy pomógł, szczerze wątpię w to NATO, nie kiwnęli by palcem.

Bardzo dziękuję za wiliczenia - juz mnie szlag trafia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przyznaliśmy się do winy, bez bicia i "po ptokach"

Nawet szanujący się złodziej złapany na gorącym uczynku za rękę, krzyczy-to nie moja ręka.

Co do starszego pana z PO to tą sensację ogłosil J.Kaczyński.

Jak zwykle został nazwany oszołomem, oberwało się Rydzykowi i moherowym beretom, wdowie po gen.Błasiku i koniowi Przewalskiego.

Najśmieszniejsze że to prawda.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Xemit-podaj mi swój adres to przynajmniej jakieś piwo Ci prześlę :D .Jak tak tu piszę to czasami zastanawiam się czy nie jest to przysłowiowe rzucanie cyrkonii przed pekari :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Bardzo masz proste wyobrażenie o polityce (bez urazy)-pamiętaj jest takie przysłowie o Rosjanach-"siedzisz cicho-Ruski krzyczy,krzykniesz-Ruski siedzi cicho" :D .Jeżeli uważasz że to przez Kaczyńskiego spadła sprzedaż do WNP to raczej jesteś w błędzie-wyobraź sobie taką sytuację-Polska nie wstępuje do Unii więc siłą rzeczy między WNP a UE jest "strefa buforowa"-wszystkie towary (większość powiedzmy) muszą z UE muszą iść przez Polskę-a tu granice,cła-możemy dyktować warunki bo gdzies ten produkt wyprodukowany musi być sprzedany-a tak jak jest w tej chwili to mamy tyle do gadania co Żyd za okupacji-a inne państwa z UE doskonale dogadują się z Rosją za naszymi plecami.Do tego wszystkiego dochodzi fakt że WNP produkuje coraz więcej żywności.W tym wszystkim "krzyki" Kaczyńskiego traktowałbym jako rzecz kompletnie marginalną.

A dlaczego dogadują się z Niemcem, a nie z Polakiem? Poco Niemieckie tiry rozwalają nam drogi przeżucając towary które Polska z powodzeniem mogłaby sprzedać? Gdzie prezes sprzeda naszą nadprodukcję wieprzowiny? Do Ameryki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaro.Wypił bym chętnie z tobą, gdyż cenie dobre towarzystwo podobnie jak przysłowiowy cygan, który dał się dla niego powiesić.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@farmermf-no właśnie dlaczego ?-usiądź teraz wygodnie,wyłącz komputer,zrelaksuj się i spróbuj sobie sam na te pytania odpowiedzieć-i po prostu nie przeceniaj wpływu Kaczyńskiego na obrót płodami rolnymi.

@xemit-i pomyśleć że 3 miesiące temu byłem w Twojej okolicy :D (no prawie-dokładniej koło Brzegu-Kruszyna ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja zaś nigdy nie miałem zaszczytu odwiedzić północno-wschodniej "cwiartki" Polski.

A szkoda bo zdaje się że porządni ludzie tam żyją.

Musze się wybrać przed śmiercią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zobaczysz, moim znakiem rozpoznawczym będzie moherowy beret, z taką zajebi***e wielką antenką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@farmermf-no właśnie dlaczego ?-usiądź teraz wygodnie,wyłącz komputer,zrelaksuj się i spróbuj sobie sam na te pytania odpowiedzieć-i po prostu nie przeceniaj wpływu Kaczyńskiego na obrót płodami rolnymi.

@xemit-i pomyśleć że 3 miesiące temu byłem w Twojej okolicy :D (no prawie-dokładniej koło Brzegu-Kruszyna ?)

Jaro, własnie mi jutro na tydzień odetną internet to bede miał czas na przemyślenia ,a ty odpoczniesz ode mnie. :D Prezes psuje stosunki z Rosja ,a zresztą robił to też przed katastrofą.

Na koniec podkreślę.Moje zdanie jest takie że na katastrofie zyskał prezes, a stracili wszyscy inni czyli reszta narodu Polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie przeceniaj możliwości Jarosława.

Znam przypadek dwóch skłóconych sąsiadów.Powodem obrazy było to ze jeden dostał w ryj od drugiego, gdyż uderzał do jego baby, oczywiście bez pisemnej zgody jej męża.

I po co mu to było, kobicie nie ubędzie, nienawiść za płotem.

Nie ma to jak dobrosąsiedzkie stosunki ;)

farmermf,czyżby kara za słabe oceny na półrocze?

Ja też jak mi dzieci podpadną- odcinam.

Ale współczuję.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jeżeli zyskiem można nazwać stratę brata i bratowej-to tak osiągnął zysk.

@xemit-to i ja taki sam wyciągnę z szafy-wiesz taki na specjalne okazje z batem od CB :D -zresztą nie od dziś wiadomo że w życiu nigdy nic nie wiadomo-więc może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Będziemy rozpoznawalni w mrowiu ludzi z czapkami uszatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@xemit-jakby to powiedzieć-ci w tych czapkach to trochę bardziej na wschód lub północ od mojego miejsca stałego pobytu.To jakiś idiota-urzędnik wrzucił okoliczne tereny pod wspólny mianownik-woj.podlaskie.Tak naprawdę to mieszkam na Mazowszu (tyle że mocno-północnym)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Miałem na myśli horyzonty myślowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj