Lukasz1987

Katastrofa Narodowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wiecie co to temat o katastrowie jaka miała miejsca pod smoleńskiem a nie o dywagacjach na temat cen. :blink: Znajdźcie sobie jakić inny temat ;)

Prośba do moda albo admina aby urwał ostatnie kilka postów i utworzył nowy temat w którym była by kontynuowany ten wątek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Polscy politycy, szczególnie ci z PIS robią wszystko, aby Polaków wybronić Rosjan oskarżyć. Nie dziwię się temu oczywiście ale fakty były nie co inne. Po stronie polskiej popełniono szereg błędów. Po pierwsze samolot wystartował z opóźnieniem. Normalnie myślący człowiek domyśli się, że na byle posła napewno nie czekano. Była więc presja czasu. Po drugie i najważniejsze błędem, który przyczynił się bezpośrednio do wypadku było lądowanie pomimo, że wieża i załoga polskiego jaka odradzała. To wszystko jest nagrane, więc nie do podważenia. Nie dowiemy się nigdy czy piloci sami chcieli lądować? czy ktoś im kazał wydając polecenie słowne? jeśli tak to od kogo to polecenie wyszło? czy piloci czuli aż taką presję? Były oczywiście inne błędy i bałagan po polskiej i rosyjskiej stronie ale one nie miały bezpośredniego związku z uderzeniem samolotu o ziemię.

Piloci obniżyli lot poniżej 100m łamiąc przepisy, lecąc około 200 czy 300 km/h wypatrywali pasa we mgle to było bardzo lekko myslne.

Teorie pisowców o podmianie zwłok prezydenta, zamachu uważam za bardzo nie na miejscu. Jak widać ludzie ci nie mają żadnych skrupułów przed wykorzystaniem tragedii dla doraźnych celów politycznych. Partia ta nie ma nic do zaoferowania w dzisiejszych czasach wyborcom, więc chwyta się wszystkiego.

Czytam tu, że niektózy się zawiedli na tym co im obiecnano. Nie wiem czy za krótko żyjecie, czy może ktoś jest naiwny? Politycy nie zależnie od partii obiecają wam wszystko co chcecie. Wszak jak powiedział pan Kurski z PIS ciemny naród to kupi.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Można ale może samolot rozbił się tak że ludzie byli w stanie przeżyć. W Smoleńsku samolot spadł dziobem w ziemie po czym się odwrócił. W takim przypadku mało możliwe żeby ktoś przeżył( po pilotach to już chyba zupełnie nic nie zostało).


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

po pilotach to już chyba zupełnie nic nie zostało).

Podobno mundury w nienagannym stanie.

 

Jakie rzeczy osobiste Rosjanie zwrócili rodzinie?

L.P.: - Synowa dostała mundur, ale my go jeszcze nie widzieliśmy. Podobno jednak był czysty i cały, czyli nie brudzony błotem - jak w pozostałych przypadkach. Jedynie bardzo mocno pachniał paliwem.

W.P.: - Koledzy Syna dali nam jeszcze jego czapkę, która była na nabożeństwie. Teraz ma ją wnuczek.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Więc w takim razie samolot musiał zderzyć się z ziemia w inny sposób. Wierzysz w to że po takim zderzeniu z taka prędkością mundury pilotów by były nienaruszone? Po takim zderzeniu kabina pilotów zgniotła się niczym puszka po piwie. Przynajmniej tyle można wywnioskować na pierwsza myśl.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Choćby największe autorytety się zebrały, to i tak część związana z pisem będzie szukała spisku i w nic nie uwierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

 

czyli to o czym wszyscy trzezwo myslacy wiedzieli stalo sie faktem, ciekawe jaki ruch jarek teraz wykona.

 

Jak to co? Zrobi to co zwykle. Wszyscy są święci a Rosjanie bee.A powaliło mnie twierdzenie o dowody, no przepraszam po takiej katastrofie to gdzie dowody, z kosmosu mają je wziąć, tam nie było wiele co zbierać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Szczerzepowiedziawszy mało mnie to obchodzi. Jakiś tam swój pogląd na to wyrobiłem. Za iles lat wszystko ucichnie raz w roku wspomną. Normalka życie toczy się dalej. A tezy pisowców o zamachu, podmnianie zwłok prezydenta poprostu są śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Jarek to pewnie już zbiera wojsko żeby zrobić najazd na Rosję.

Trochę śmieszny ten raport. Wyszło na to że lotnisko w Smoleńsku było bardzo dobrze przygotowane na przyjęcie samolotów, kontrolerzy spisali się bezbłędnie i tylko to wina Polaków że nie potrafili wylądować. Tylko dlaczego Rosjanie zacierali i nadal zacierają ślady w sprawie lotniska i kontrolerów? Nie mówię że to jest tylko ich wina ale i z ich strony było trochę niedociągnięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Oczywiście rosjanie nie są bez winy. Ale to że samolot uderzył o ziemię to nie jest bezpośrednia wina rosjan. Rosjanin nie pilotował samolotu podchodzono do lądowania 4 razy. Za wszelką cenę polacy chcieli wylądowac na lotnisku, na którym przy tej pogodzie w żadnym razie nie powinni lądować i to bez wzgledu na to czy rosjanie zabronili by czy nie. Pozatym kontroler jeśli nie występjua przesłanki ( ląduje startuje inny samolot, coś stoi leży na pasie) nie ma prawa zabronić lądowania. To tak jak by ktos z nas iechał autem przez las we mgle powiedzmy 150 km/h uderzyłó w drzewno i powiedział dlaczego ktoś mu tego nie zabronił. Bądźmy poważni. Myślę, ze toco teraz się dzieje to czysta polityka pis oskarża rząd, rząd się broni i tak się kręci wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Jeśli byłby to lot wojskowy to kontroler może zabronić lądowania. Dlatego Polska chciała żeby ten lot był za taki uznany. Oczywiście że to nie Rosjanie nie pilotowali, ale tym raportem oczyścili się całkowicie z winy którą trochę ponoszą.

 

A Jarek próbuje się zemścić za Lecha dlatego tak robi. On już tylko tym chyba żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Gdyby to bvył lot wojskowy za każdym razem postępowanie wymagało by opracowania szczegółowych procedur postepowania na lotniskach docelowych itd. Dlatego pomimo, że samolot jest wojskowy loty takie mają status cywilnych, wszyscy tak robią. Pozatym nie zapominajmy o tym jaki skandal wybuchł by gdyby rosjanie zabronili lądować. Kto powiedział by, że to dla bezpieczeństwa, kto by w to uwierzył. Mówiono by o wrogosci celowych działaniach itd.

Wielu ekspertów powiedziało, że przy takiej pogodzie i wyposażeniu lotniska samolot nie powinien wogóle tam lecieć. Wizyta była niedbale przygotowana od strony logistycznej, na pilotach ciążyła olbrzymia presja, mówiono w kabinie "szef sie wkurzy". Nie zapominajmy też, że byla prowadzona kampania wyborcza stąd taki skład delegacji, aby podnieść jej rangę. Oczywiście u rosjan tez byl bałagan, ale czego było się spodziewac po lutkach siedzących w starym baraku bez praktycznie jakiego kolwiek sprzętu pomocniczego na praktycznie nieczynnym lotnisku. Rosjanie go prawie wcale nie uzywali zostało zamknięte w 2009 roku. Piloci zeszli poniżej 100 m nie widząc ziemi zlekcoważyli system TAWS słynne pull up. To musiało się źle skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Dlatego w ten sposób Polska chciała oczyścić naszych pilotów z winy zmieniając rangę lotu. Wtedy właśnie Rosjanie by za wszystko odpowiadali. A Jarek to zawsze znajdzie powód do tego aby zwalić wszystko na Rosjan i nasz obecny rząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

hubertuss dobrze gadasz i rozsądnie, ale nie sądze byś przekonał zamiłowanych pisowców że to nie był zamach.Nawet 0.5promila Jarek uważa za znikomą ilość alkoholu choć w Polsce za 0.2 zabierają prawko, ale skad on ma to wiedzieć jak tego prawka nie ma. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nawet jak by zmieniono status lotu to i tak ludzie, którzy się na tym znają wskazali by winnych. Oczywiście rozumiem, że broni się rodaków ale wszzystko w jakichś granicach. Ja nie słucham polityków ale ludzi, którzy się na tym znają. Dzisiaj w tv słyszałem wypowiedź eksperta z anglii, którą trudno posądzać o sympatię z rosją podobnie usa. Oni mówią jednym głosem piloci nie powinni tam lądować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pewnie że Anglików ciężko posądzać o sympatię do Rosjan-Jałta,Teheran czy Poczdam świadczą o oczywistej antypatii :D .Generał miał w 8 miesięcy po katastrofie 0,6 promila-to ile miał w chwili wypadku ?:D

Chłopaki jak tak tu was czytam to proponuję wysłać swoich krewnych,bliskich czy powinowatych w jakiś lot samolotem.Następnie niech ów samolot spadnie a kraj w którym ten samolot spadł niech się na was wypnie (niech twierdzą że to błąd pilota,generał w kokpicie czy też inna mgła )-następnie polska komisja powinna znaleźć mnóstwo wątpliwości (że jednak coś tam było inaczej niż twierdzi ów zaprzyjaźniony kraj) a wy wtedy mówcie-ok. chłopaki-wicie,rozumicie my tam nic do was nie mamy,spoko każdy w swoją stronę :D -już to ku...a widzę ;[ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Tylko że zawsze będziemy bronić i dowodzić ich niewinności mimo że mogli się przyczynić do wypadku lub była to ich wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ustalenie winnych nikogo na nogi nie postawi tym bardziej przerzucanie sie winą. Niektórzy za wszelką cenę chca wykazać, że całą wine ponoszą Rosjanie. Jałty w to bym nie mieszał, wtedy anglicy mieli oczywisty interes w konkretnym postępowaniu. Teraz takiego interesu nie mają i do najbliższych sojuszników rosji nie należą. Co do rodzin ofiar jakoś dziwnie rodziny osób związanych z jedną partia doszukują sie ponad wszystko winy rosjan. Pozostali czekają i mniej wylewnie komentują. Np Dubieniecki w grudniu mówił, ze zamachu nie było teraz mówi że był zamach, albo że lech to nie lech. Sory ale jakoś trudno słuchając tych i innych wypowiedzi osób związanych z pisem trudno mi w te wersje uwierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

dawno tu nie zaglądałem - ale coś dopisze co zdążyłem zauwazyć

 

po 1 obecność gen Błasika wkabinie pilotów - powiedzcie sami jak byście się zachowywali gdyby stał wam za plecami człowiek od którego zależy cała wasza kariera ??? a czy miał promile czy nie - to już inna sprawa - ciekawszym wątkiem był urwany jakiś czas temu mówiacy o tym że to właśnie pan generał siedział za sterami

 

po 2 nie wiem czy zauważyliście pewną rzecz - podczas ogłaszania traści raportu padły słowa "niedociągnięcia i braki w sprzęcie na lotnisku nie były przyczyną katastrofy" jak dla mnie nie ma tutaj zaprzeczenia że nie miały wpływu więc troche bym ostudził reakcję dziennikarskich hien

 

po 3 raport dla polskiej strony długo bedzię "nie do przyjęcia" a niektóre kręgi uznały by go dopiero za odpowiedni gdyby znalazł się w nim zapis "premier federacji rosyjskiej Vladimir P. zestrzelił polski samolot Tu-154M przy użyciu pilotowanego przez siebie Su-35"


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

po 3 raport dla polskiej strony długo bedzię "nie do przyjęcia" a niektóre kręgi uznały by go dopiero za odpowiedni gdyby znalazł się w nim zapis "premier federacji rosyjskiej Vladimir P. zestrzelił polski samolot Tu-154M przy użyciu pilotowanego przez siebie Su-35"

"za zgodą Donalda T."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

nie no Tusk siedział jako nawigator


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj