Skocz do zawartości

Zdjęcie

Katastrofa Narodowa

1133 odpowiedzi na ten temat

#361 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 13:49

Katastrofa Narodowa Lukasz1987 dla sprostowania odsłuchiwałem to na Technicsie +Jamo, ale to nie ważne. Od służb które zajmują się tymi sprawami nie oczekiwał bym prawdy jedynie zostanie podane do wiadomości co opinia publiczna będzie chciała usłyszeć w sumie jak zawsze w takich sprawach. Podanie prawdziwych oficjalnych przyczyn nie spodziewał bym się wcześniej niż za 100lat o ile znajdzie się ktoś odważny. A kierując się własną wiedzą i spostrzeżeniami mam swoją opinie w tym temacie, a nie że ktoś napisze to ja w to muszę wierzyć.
Matey przypadkiem na to natrafiłem, podzieliłem się tym i tyle w temacie.

ps dlaczego po napisaniu posta po czasie go edukujecie?

Czy Wy macie problemy z rozumieniem tekstu czytanego?
Bo żeście uczepili się tych publikacji, jak ja bym był ich autorem.

Edytowany przez frutis, 15 kwiecień 2010 - 13:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Katastrofa Narodowa Dzisiaj, 13:01
  •  

#362 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 15:00

Katastrofa Narodowa

Kolego Bogdan, oczywiście że dowiaduje się pewnych informacji z mass mediów. Jednak samo oglądanie świadczy o braku odpowiedniej wiedzy, może nie funkcjonuje jak należy mózg itp. Ja natomiast staram się wyciągać z tych przekazów najważniejsze informacje, a nie wierzę w każdą bajkę, opowieść dziennikarzy (a w szczególności nie wierzę w to, że POjeb@n@ partia ma tak wysokie sondaże). Staram się przy tym nie oglądać pewnych stacji telewizyjnych (szczególnie TVN 24, Polsat czy Superstacja). Oglądam przeważnie najbardziej obiektywną stację jaką jest TVP, w szczególności Wiadomości. Trochę żyje już w tej rozkradzionej Polsce i wiem dokładnie co jaka partia potrafi i jej politycy. W naszym przypadku wystarczyło powstanie "nowej" partii z nowym liderem (mądry człowiek wie z jakiej partii pochodzili posłowie PO) aby lud uwierzył.

widzisz Kolego murtek3 należysz do tzw. frakcji zatwardziałych PIS-uarów (to tak z przekory napisałem, bo takie stawianie rzeczy jak to robi kolega, jest bardzo prostackie i dziecinne) nie ma obiektywnych mediów, one zawsze za kimś sympatyzują, czasem się starają, ale to tylko takie złudzenie. TVP jest tak obiektywna jak jej władze, jak rządził Kwiatkowski, to fory miało SLD, teraz fory ma PIS, w TVN zawsze ma się dobrze PO, w POLSACIE... to nie wiem bo nie mam :) Z prasą jest tak samo, ale najbardziej obiektywne wydają się być Rzeczypospolita i WPROST.
Bardzo słusznie napisał kolega Lukasz1987, czerpmy wiedzę od tych co się na tym znają. Wiele bzdurnych mitów obalono np na portalu lotnictwo.net.pl, też na pewnym blogu lotniczym obnażono bzdury jakie TVN pokazało puszczając niby taśmy z rozmów pilotów tu-154.
Powiem jeszcze że mam dość protestów w związku z pochówkiem Pary Prezydenckiej na Wawelu... kompromitujemy się przed światem...

#363 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 15:47

Katastrofa Narodowa jeżeli były jakieś nieprawidłowości przy tej katastrofie to nikt ich nie zatuszuje

te wszystkie domniemania o strzalach, namawianiu pilotów czy inne to bezsens ... szkoda tracić na to silę - poczekamy wszystko sie wyjasni

dumny jestem, z tego że Państwo Kaczyńscy zostaną pochowani na Wawelu w hołdzie ofiar i Katynia i Smoleńska

smieszą mnie wszyscy protestujacy i ujadajacy "przeciwnicy"

wstyd i tyle!

boję się o losy Polski w tylko rekach PO ale wierzę, że Polacy to madry narów i przy wyborach pokażą to...
W rolnictwie siła!!! :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 15 kwiecień 2010 - 16:02

Katastrofa Narodowa

boję się o losy Polski w tylko rekach PO

nie ty jeden :)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#365 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 16:42

Katastrofa Narodowa nie jestem zwolennikiem teori spiskowych ale nie daje mi spokoju fakt ze kontroler lotow w rozmowie z dziennikarka mowi ze mial problemy z dogadaniem sie po rosyjsku z pilotem a tymczasem ten sam pilot lecial pare dni wczesniej jako drugi pilot i wiozl Tuska, poza tym nie chce mi sie wierzyc zeby pilot ruskiego nie znal

#366 Share t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 16:58

Katastrofa Narodowa Krótko mówiąc o filmiku- wszystkie te komentarze to jakaś dziecinada, dopatrywanie się postaci w obrazie z telefonu "jedentrimegapixele", widzenie kogoś z podniesionymi rękoma, rozpoznawanie strzałów na podstawie dźwięku nagranego miniaturowym mikrofonikiem- widać niektórym się już znudziła żałoba, nie ma w telewizji komisji śledczych, opluwania się- no dobra, zaczęły się jakieś protesty o Wawel- to sensację sobie trzeba zorganizować samemu.
Jeśli chodzi o Wawel to wczoraj ktoś ładnie powiedział- jaki to rozłam gdy pod Pałacem Prezydenckim zbierają się dziesiątki jeśli nie więcej tysięcy ludzi( nie chcę nawet próbować szacować ile się osób tam przewinęło), ludzie z całego kraju jadą oddać hołd parze prezydenckiej, stoją po 8-10 czy nawet więcej czasu ( nocna przerwa techniczna i zamknięcie pałacu na 3 godziny)- jak to ma się do 200 czy 300 osób protestujących przeciwko Wawelowi.
Wszyscy pamiętamy konflikt między Lechem Kaczyńskim, a Lechem Wałęsą, pamiętamy jak żaden nie chciał popuścić, teraz Wałęsa przebacza mówiąc, że przebaczenia może prosić jedynie od Boga, bo Lech Kaczyński już mu przebaczyć nie może. Co mi się jeszcze spodobało to wypowiedź w sprawie Wawelu, którą zapewne wielu słyszało:
- Jestem wiernym synem Kościoła, grzesznym, ale wiernym. Wyrażam sprzeciw i niezadowolenie, tak jak to było przed nominacją Sławoja Leszka Głódzia na metropolitę gdańskiego, ale gdy decyzja już zapada, to ją przyjmuję. Zakładam, że w decyzji jakiś swój udział ma Duch Święty. Dlatego nie chcę dyskutować na temat pochówku pary prezydenckiej na Wawelu. Takie mam zasady. Przyjmuję decyzję.
Można jak widać się powstrzymać, nie trzeba robić dymu. Jak zawsze podobały mi się wystąpienia prof Bartoszewskiego, tak wczoraj zabolało mnie "...jak dotąd prezydentów Warszawy chowano w Warszawie..."- brakło dystansu, wyczucia chwili?
Jeszcze jedna sprawa odnośnie teorii spiskowych- mamy zbyt sprytnych i dociekliwych (żadnych sensacji??) dziennikarzy, reporterów, którzy w końcu wyciągnęli by swoimi sposobami takie informacje w przyszłości i dlatego wątpię w jakiekolwiek inne wersje niż wypadek.

#367 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 kwiecień 2010 - 17:01

Katastrofa Narodowa

Coś w stylu "niewygodne fakty":

"film amatorski - sciagac poki mozna
youtube.com/watch?v=-DbLgBifsTU
0:19:00 - postać na wraku samolotu pomiędzy lewym a środkowym kołem
0:22:00 - uspokój się!
0:29:00 - wsiech! (wszystkich!)
0:31:00 - ubijat! (zabijać!)
0:31:00 - 0:44:00 - leżąca postać koło skrzydła, która podnosi ręce do góry w geście poddania się a z lewej strony głównego drzewa niejasna postać kierująca coś w stronę leżącej postaci z uniesionymi do góry rękami
0:48:00 - dawaj siuda! (biegnij tutaj!)
0:50:00 - i ubijaj siuda! (i zabij tutaj!)
0:53:00 żyje!
0:57:00 - STRZAŁ!
1:06:00 - STRZAŁ!
1:12:00 - zmiana planów kuźwa! / lub ja wam dam kurva
1:13:00 ja naprawdę !
1:16:00 - STRZAŁ!
1:20:00 - idziemy, towarzyszu, uciekamy

~sprawiedliwy , 15.04.2010 01:35"

źródło
http://wiadomosci.on...50,forumeu.html - skopiować cały adres

i sam film

i jeszcze fotka
http://www.flickr.co...204703/sizes/o/

Ta postać(moim zdaniem tam idą dwie osoby) z 19 sek jest już widoczna w 12 sek filmu pojawiając się z lewej strony ekranu,mniej więcej w połowie jego wysokości i przechodzi z tyłu za samolotem a póżniej ponownie jest widoczna w 19 sek gdy idzie za kołami samolotu.Jest to jakiś "gap" lub inny "ciekawski",jeśli jest prawdą, że film został nakręcony w niedługim czasie od wypadku.(moim zdaniem trochę czasu upłynęło)

#368 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 15 kwiecień 2010 - 18:00

Katastrofa Narodowa może już ciszej nad tymi trumnami co ?? - zastanówcie sie sami jakie szanse na przeżycie ma człowiek w samolocie który z predkoscią około 500 km/h udeża w powierzchnie ziemi ?? fizyka sie kłania - wiec skonczcie z teoriami spiskowymi
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#369 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 18:08

Katastrofa Narodowa przy podejśiu do lądowania miał 200-250km/h :) nie więcej
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#370 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 kwiecień 2010 - 18:09

Katastrofa Narodowa Samolot ląduje z dwukrotnie mniejszą prędkością.A czy pasażerowie maja szansę?Pewnie że mają,choćby na przykładzie słynnej katastrofy w Andach.Nie dość ze część pasażerów przeżyła,to jeszcze przetrwała wielodniowe oczekiwanie na pomoc.
Co nie zmienia faktu że zdarza się to wyjątkowo rzadko i równie dobrze może nikt nie przeżyć.
http://www.time4men....-rugbistow.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 15 kwiecień 2010 - 18:11

Katastrofa Narodowa w kazdym badz razie szanse są takie same jakby rozpedzony do tej predkosci motocykl (scigacz) uderzył w betonową ściane - czyli lekko mówiac dośc marne
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#372 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 kwiecień 2010 - 18:16

Katastrofa Narodowa Troszkę inny jest kąt natarcia,i rozbijający się samolot wytraca prędkość stopniowo w przeciwieństwie do motocykla który staje w miejscu.Dlatego wypadki motocyklistów na torach pozbawionych przeszkółd kończą się szczęśliwie.

#373 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4473 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 18:30

Katastrofa Narodowa moim zdaniem to albo rosjanie zestrzelili samolot i poszli podobijac tych ktorzy przezyli, dawniej zrobili rzeź w Katyniu niewinnym Polakom do czego bali sie przyznac-nie wierze ze nasi polityce zgineli w zwykłej tragedii-wczesniej lądowali tam dziennikarze.
Zresztą przeciez samolot nie spadał na ziemie pod kątem prostym tylko spadając "suną" sie po ziemi przez co z kazdym metrem tracił prędkośc, szanse na przezycie były spore...

#374 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 kwiecień 2010 - 18:36

Katastrofa Narodowa Taka wersja jest praktycznie niemożliwa.Samolot był nisko nad ziemią,co sugeruje próbę lądowania i wyrażnie nie celował w pas startowy co widać po szczątkach na zdjęciu satelitarnym.Prawidłowo lądujący samolot powinien mieć rozrzucone szczątki w linii pasa startowego,gdyż fizyka nie pozwala na nic innego.

#375 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 18:40

Katastrofa Narodowa samolot zaczepił o drzewo, stracił zupełnie sterowność, więc wytracanie prędkości było bardzo raptowne, gdyby piloci posadzili go w tym lasku normalnie, to pomimo wybuchającego paliwa, były by szanse na przeżycie. Prędkość lądującego TU 154M to około 250km/m, minimalna lotu 235km/h, poniżej spada.
@ tommy66692 wejdź na jakieś forum lotnicze i poczytaj co piszą Ci co mają troszkę pojęcia o lataniu, albo na forum teorii spiskowych i tam się po udzielaj...

#376 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 kwiecień 2010 - 18:48

Katastrofa Narodowa Być może zaczepienie o drzewo,spowodowało naglą zmianę kierunku i dlatego szczątki samolotu nie są równoległe do pasa startowego.Nie zmienia to jednak faktu ze w pas nie trafiano i pewnie dlatego informacje iż na kilka sek. przed katastrofą piloci zdali sobie z tego sprawę.A może coś było nie tak z urządzeniami pokładowymi,gdyż aż nie chce się wierzyć by pilot Prezydenta popełnił taki błąd.Choć historia CASY mówi że to może być możliwe, podobnie jak odmrażanie śmigłowca Milera.
Paranoją jest że nie ma tu winnych.Jeśli takie porządki panują dalej w tej ekipie to wszystko jest możliwe. http://www.wprost.pl...a-uniewinniony/

#377 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 18:55

Katastrofa Narodowa tutaj to można wytłumaczyć tym że zaczepił o drzewo, ale w przypadku CASY, manewr zwroty na takiej wysokości to już błąd uczniowski. Może piloci Prezydenta zobaczyli ze nie trafiają na lotnisko, chcieli skorygować lot i wtedy zaczepili (teoria z portalu lotniczego). Mgła podobno też miejscami była większa, mówi się o 200-400m

#378 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 18:56

Katastrofa Narodowa Mój odnośnik
gdzie wieża o którą zahaczyli a gdzie droga samolotu :)

#379 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 kwiecień 2010 - 19:05

Katastrofa Narodowa Jeśli termometr w śmigłowcu którym leciał premier Miler miał błąd wskazań rzędu +/- 3 stopnie C i wiedząc o tym ze dokładny termometr kosztuje ok 30 zł, to czyjaś głowa powinna za to polecieć.Uniewinnienie pilota i brak zarzutów dla wszystkich osób związanych z wypadkiem Milera,to być moze jedna z przyczyn takiego rozwoju zdarzeń.
P.S W samochodzie VW,przy obniżeniu temp do 4 stC słyszalny jest alarm,koszt takiego urządzenia jest symboliczny i jest to dla mnie paranoja że rządowy śmigłowiec takiej funkcji nie posiada.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4473 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 19:05

Katastrofa Narodowa

boję się o losy Polski w tylko rekach PO ale wierzę, że Polacy to madry narów i przy wyborach pokażą to...

dobrze ze sie boisz, w wyborach i tak wygra PO...