Skocz do zawartości

Zdjęcie

Katastrofa Narodowa

1133 odpowiedzi na ten temat

#261 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 08:38

Katastrofa Narodowa najlepszy jest tekst dr. Drozdowicza z nieistniejącej uczelni, zajmującego się badaniem wytrzymałości stropów, lotnika amatora uważającego się za specjalistę z dziedziny lotnictwa... żenada

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Katastrofa Narodowa Dzisiaj, 13:37
  •  

#262 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 13 kwiecień 2010 - 08:51

Katastrofa Narodowa [*] [*] ....
-----

#263 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 13:18

Katastrofa Narodowa

wyciecie lasu nic nie da. jak samolot spada na ziemie, to poprostu spada, rozbija sie i jest wypadek.

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale była podobna sytuacja, chyba z samolotem w Holandi, pilot posadzil maszyne na polu (obok lotniska)- zgineło 9 osób na 135

KS Falubaz

#264 Share Laszka20

Laszka20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:SHC

Napisany 13 kwiecień 2010 - 14:11

Katastrofa Narodowa [*][*][*] niech spoczywają w pokoju ...

#265 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 14:16

Katastrofa Narodowa Katastrofa nie pierwsza i nie ostatnia zapewne gdyby tam nie bylo prezydenta juz by o niej zapomiano a tak jest wielki szum wokol tego moim zdaniem przesadzaja dzienikarze z tym co robia wspolczuje rodzina bliskim osob katastrofy ale nie rozumiem osob zupelnie obcych tym ktorzy tam zgineli a przezywaja gorzej niz smierc kogos bliskiego z rodziny. Wiadomo tragedia narodowa ale nie ktorzy chyba za bardzo sie wczuwaja

#266 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 14:17

Katastrofa Narodowa

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale była podobna sytuacja, chyba z samolotem w Holandi, pilot posadzil maszyne na polu (obok lotniska)- zgineło 9 osób na 135

tu problemem był przechył samolotu, gdyby samolot był bez przechyłu, wtedy jakieś szanse nawet wśród drzew by były.

#267 Share kiko2

kiko2

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 15:43

Katastrofa Narodowa przykra sprawa :)

#268 Share Piotrax12

Piotrax12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sport,rolnictwo

Napisany 13 kwiecień 2010 - 15:55

Katastrofa Narodowa

Katastrofa nie pierwsza i nie ostatnia zapewne gdyby tam nie bylo prezydenta juz by o niej zapomiano a tak jest wielki szum wokol tego moim zdaniem przesadzaja dzienikarze z tym co robia wspolczuje rodzina bliskim osob katastrofy ale nie rozumiem osob zupelnie obcych tym ktorzy tam zgineli a przezywaja gorzej niz smierc kogos bliskiego z rodziny. Wiadomo tragedia narodowa ale nie ktorzy chyba za bardzo sie wczuwaja

W 100% się z tobą zgadzam
U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

#269 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 16:56

Katastrofa Narodowa

"współczuję rodzina bliskim osob katastrofy ale nie rozumiem osob zupelnie obcych tym ktorzy tam zgineli a przezywaja gorzej niz smierc kogos bliskiego z rodziny. Wiadomo tragedia narodowa ale nie ktorzy chyba za bardzo sie wczuwają"

Niektórzy są po prosu bardzo wrażliwi i wystarczą już zdjęcia i materiały archiwalne wraz z odpowiednio dobraną muzyką w telewizji nt. ofiar tej katastrofy no i powstaje płacz. Ja jak zwykle w takich momentach nie wytrzymałem no i też się rozkleiłem. Słyszałem, że trzymanie smutku w sobie, takie tłamszenie uczuć jest niezdrowe. M.in z tego powodu kobiety żyją dłużej od mężczyzn, że okazują swe uczucia, a nie tłumią ich w sobie, bo to zatruwa organizm rożnymi toksynami. Jest to gdzieś udowodnione naukowo.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#270 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 20:42

Katastrofa Narodowa admin:

+1 ostrzeżen.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 20:46

Katastrofa Narodowa nowy filmik, jeszcze przed przybyciem strażakow

czyli co, wychodzi na to ze samolot koziolkowal?

KS Falubaz

#272 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 21:56

Katastrofa Narodowa Kasprowicz Jan

Rzadko na moich wargach

Rzadko na moich wargach -
Niech dziś to warga ma wyzna -
Jawi się krwią przepojony,
Najdroższy wyraz: Ojczyzna.

Widziałem, jak się na rynkach
Gromadzą kupczykowie,
Licytujący się wzajem,
Kto Ją najgłośniej wypowie.

Widziałem, jak między ludźmi
Ten się urządza najtaniej,
Jak poklask zdobywa i rentę,
Kto krzyczy, iż żyje dla Niej.

Widziałem, jak do Jej kolan -
Wstręt dotąd serce me czuje -
Z pokłonem się cisną i radą
Najpospolitsi szuje.

Widziałem rozliczne tłumy
Z pustą, leniwą duszą,
Jak dźwiękiem orkiestry świątecznej
Resztki sumienia głuszą.

Sztandary i proporczyki,
Przemowy i procesyje,
Oto jest treść Majestatu,
Który w niewielu żyje.

Więc się nie dziwcie - ktoś może
Choć milczkiem słuszność mi przyzna -
Ze na mych wargach tak rzadko
Jawi się wyraz: Ojczyzna.

Lecz brat mój najbliższy i siostra,
W tak czarnych żałobach ninie,
Ci widzą, że chowam tę świętość
W najgłębszej serca głębinie.

Ta siostra najbliższa i brat ten,
Wybrani spomiędzy rzeszy,
Ci znają drogi, którymi
Moja Wybrana spieszy.

Krwawnikiem zarosłe ich brzegi,
Łopianem i podbiałami:
Śpieszę z Nią razem, topole
Ślą swe westchnienia za nami.

Przystajem na cichych mogiłach,
Słuchamy, azali z ich wnętrza
Taki się głos nie odezwie,
Jakaś nadzieja najświętsza.

Zboża się złocą dojrzało,
A tam już widzimy żniwiarzy,
Ta dłoń swą na czoło mi kładzie
I razem o sprzętach marzy.

A potom, podniósłszy głowę
Do dalszej wstając podróży,
Woła: "Miej radość w duszy,
Bo tylko radość nie nuży.

Podporą ci będzie i brzaskiem
Ta ziemia tak bujna, tak żyzna,
Nią ci Ja jestem na zawsze
Twa ukochana Ojczyzna".

Jakiś złośliwy złoczyńca
Pszeniczne podpala stogi,
U bram się wije niebieskich
W rozpaczy człowiek ubogi.

Jakaś mordercza zaraza
Z głodem zawiera przymierze,
Na przepełnionych cmentarzach
Krzyże się wznoszą świeże.

Jakoweś głuche tętenty
Wskroś przeszywają powietrze,
Kłębią się gęste chmurzyska,
Czyjaż to ręka je zetrze?

Jakaś olbrzymia rzeka
Wezbrała krwią i rozlewa
W krąg purpurowe swe nurty,
Zabiera domy i drzewa.

Jakoweś idą pomruki -
Drży niepoznana puszcza,
Dęby się groźne ozwały,
Cóż to za moc je poduszcza?

A nad tą dolą - niedolą
Poranna nieci się zorza,
Na pieśń mą, Ojczyzny pełną
Spływa promienność jej Boża.

W mej pieśni, bogatej czy biednej -
Przyzna mi ktoś lub nie przyzna -
Żyje, tak rzadka na wargach,
Moja najdroższa Ojczyzna.

ten wiersz byl kiedys w spisie lektur obowiazkowych[20 lat temu]
pare zwrotek aktualnych jak nigdy,kazdy sam uzna ktore.
prawdziwym polakom do sztambucha.
pogrzeb pary prezydenckiej odbedzie na wawelu w krypcie zasluzonych[dziwie sie rodzinie],to chichot histori,miesiac temu byla awantura o przyznanie honorowego obywatelstwa krakowa a za pare dni prezydent zostanie tu na zawsze.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#273 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 22:04

Katastrofa Narodowa piękny wiersz daje do myślenia [*]

#274 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 22:17

Katastrofa Narodowa Co myślicie o pochowaniu Prezydenta na Wawelu czy to nie jest aby zbytnie przegięcie dla całego szacunku dla zmarłego. Myśle że Powązki by wystarczyły? Albo odszkodowania po 40tys. dla rodzin ofiar, ciekawe czy górnicy po ostatniej katastrofie na kopalni dostali też takie same odszkodowania. Myśle że w tym wszystkim zatracono umiar

#275 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 13 kwiecień 2010 - 22:27

Katastrofa Narodowa Mam wrażenie że niektórzy parlamentarzyści(a raczej pseudo) nie umieją nawet żałoby uszanować. Są jak hieny a tylko do kamery mówią jak jest im źle i smutno. Moja soreczka od historii opowiadała że jej znajoma stała w kolejce by wpisać się do księgi kondolencyjnej. Usłyszała rozmowę dwóch pseudopolityków którzy już kombinowali kogo posadzić na poszczególne stanowiska...

EDIT: Co do pochówku prezydenta to też myślę że odpowiednim miejscem były by powązki lub Kościół hmm tak gdzie są inni prezydenci m.in Ignacy Mościcki, Bodajże jest to kościół pod wezwaniem św. Stanisława ale pewien nie jestem.

Odszkodowania są wprost proporcjonalne do zarobków poszczególnych osób. Górnicy mniej zarabiali więc ich rodziny nie miały takich rekompensat. Wiem że to nie sprawiedliwe ale kto powiedział że życie jest sprawiedliwe...

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#276 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 13 kwiecień 2010 - 22:44

Katastrofa Narodowa

Co myślicie o pochowaniu Prezydenta na Wawelu czy to nie jest aby zbytnie przegięcie dla całego szacunku dla zmarłego. Myśle że Powązki by wystarczyły? Albo odszkodowania po 40tys. dla rodzin ofiar, ciekawe czy górnicy po ostatniej katastrofie na kopalni dostali też takie same odszkodowania. Myśle że w tym wszystkim zatracono umiar

Wcześnie on był taki owaki i raczej źle o nim mówiono, a teraz ludzie po śmierci go uważają za wielkiego człowieka i chcą go pochować na Wawelu. Wiem ,że o osobie która nie żyje nie powinno się źle mówić, ale tak naprawdę co on takiego wielkiego zrobił. Przez swoją kadencję większość ustaw wetował i tylko jeździł na spotkania. Nie dokonał żadnego ważnego czynu. Zacytuję słowa mojego wychowawcy; "Polska to kraj idiotów" :)
Wieczny kawaler ;)

#277 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 05:50

Katastrofa Narodowa A moze wetujac te ustawy ratował Twoja Poslkę ? Czy potrafisz uzasadnić co oznacza że tylko wetowal i co by było gdyby tego nie robił? he?

jak nic nie zrobił ważnego dla Polski? Godnie ja reprezentował, sprawił, ze Polska zaczęła istnieć na arenie miedzynarodowej, przez swoją śmierć podczas służby POLSCE, sprawił, że świat zaczął mowić o ofiarach Katynia. Zasług Pana Kaczynskiego jest wiele, tylko propaganda ludzi którzy piorą mózgi to tuszuje.

Tylko jeździł na spotkania? Skad Ty sie urwaleś? A jaka jest funkcja Prezydenta? Mi sie wydaje że min reprezentowanie kraju chociażby poprzez jeżdżenie na SPOTKANIA?
Już koniec załoby i zaczynamy pluć jadem na Prezydenta? Tylko robmy to konstruktywnie...

masz rację, po czytaniu takich wypocin jak Twoje (czy cytowania twojego wychowawcy) też mogę napisać to zdanie o Polsce, co je napisaleś Ty ...

Ale usprawiedliwiam takie myslenie, bo jestes jeszcze młody i podatny na niektóre media ...

Co do samego pochówku na Wawelu - to uważam, że skoro pewni ludzie to zaproponowali (Dziwsz, Tusk, Komorowski i inni wyrazili na to zgodę) to znaczy, że chyba dla nich to cos znaczy i nie jest to wymysł z kosmosu rodziny zmarłych.
Wg mnie to bardzo dobry pomysł - wśrod bohaterów Polski będzie mozna wspominać poprzez ofiarę Kaczyńskich wszystkich pomordowanych wielkich BOHATERÓW Z KATYNIA.

Uczyliscie się historii? jak tak to zapewne wielu z Was pamięta jakie nastroje panowały jak chciano chować tam Piłsudskiego ?
też były spory i dyskusje ze nie powinno sie - teraz po latach nie mowi sie o tych złych rzeczach tylko wspomina 11.11.1918.

A Ci pożal się Boże protestujący pod wawelem czy na onetowych forach - to ludzie własnie ktorzy kiepsko reprezentują Polskę.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)
W rolnictwie siła!!! :)

#278 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 14 kwiecień 2010 - 07:33

Katastrofa Narodowa @samczyk 1991 twój wychowawca należy do tego grona bo w każdym społeczeństwie jakiś procent to idioci.Bardzo Ci współczuję ,że masz takiego wychowawcę.

#279 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 08:14

Katastrofa Narodowa pooch z Piłsudskim był taki problem, że on był średniej miary katolikiem, ale on przynajmniej miał prawdziwe zasługi dla Państwa Polskiego, gdyby Lech Kaczyński miał tych zasług choć 10% to by mu się należał pochówek na Wawelu.
Dla mnie Lech Kaczyński był prawdziwym patriotą, dbającym o historię, mającym na celu utrwalanie w narodzie prawdziwych wartości, ale zapominającym o Polsce współczesnej, był człowiekiem nie potrafiącym znaleźć kompromisu, przez co dla większości społeczeństwa, nawet po śmierci będzie budził kontrowersje.
Co do zarzucania innym podatności na media, to może zacznij od siebie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 14 kwiecień 2010 - 08:19

Katastrofa Narodowa Ja jednak myśle ze z tym wawelem to jednak przesada, na moje niech robia co chca, ale dla mnie Kaczynski był takim samym prezydentem jak wałesa czy kwasniewski, bo zróbił dla Polski zarówno rzeczy dobre jak i gorsze. A to że zginął w katastrofie no to wielka tragedia, i niecz mu ziemia lekką bedzie. Niektórzy to przesadzają z tą żałobą ( chodzi mi o tych którzy narzekalai na prezydenta za zycia, a teraz latają i lamentują mój prezydent mój prezydent, a juz zapomnieli jak mu zyczyli zle, ile my mamy fałszywych ludzi w Polsce ehh