Skocz do zawartości

Zdjęcie

Katastrofa Narodowa

1133 odpowiedzi na ten temat

#241 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 12:15

Katastrofa Narodowa Lech Kaczyński gdyby dożył do końca kadencji przeszedłby do historii jako najgorszy prezydent III RP ale w wyniku tej katasrofy zostanie zgloryfikowany w myśl zasady że o zmarłym mówi się tylko dobrze lub milczy. Nie byłem jego sympatykiem ale był również moim prezydentem nie tylko jako najwyzszy urząd w państwie ale dlatego że na niego głosowałem bo wolałem konserwatystę Lecha Kaczyńskiego niż liberała Tuska.
Nie zdziwie się jeżeli przyczyną katastrofy okaże się presja wywarta na pilotach przez ich zwierzchników aby lądować za wszelką cene aby nie spóźnić się na uroczystości katyńskie.
Wielkie wyrazy współczucia dla wszystkich rodzin i bliskich ofiar katastrofy jest to straszne wydażenie bezprecedensu w historii świata. Lecz przesadą jest stawianie porównań tej sytułacji do morderstwa polskich oficerów w katyniu czy śmierci Papieża. Mówienie też że zginoł kwiat polskiej inteligencji też wydaje mi się dużym nadużyciem to tak jakby ktoś powiedział że w kraju zostało 38 milionów mniej inteligentnych ludzi.
Jest to ogromny cios dla ich bliskich i dla kraju cześć ich pamięci [']

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Katastrofa Narodowa Dzisiaj, 03:35
  •  

#242 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 11 kwiecień 2010 - 13:13

Katastrofa Narodowa Ludzie OPAMIĘTAJCIE SIE nie patrzcie na to kto był z jakiej opcji politycznej czy jaki miał światopogląd - ci ludzi byli dla kogoś braćmi i siostrami, matkami i ojcami, dziadkami i babciami, synami i córkami - zgineły wążne osobistosci ale także np stewardessy - dziewczyny które miały po dwadziesciakilka lat młode osoby które miały przed sobą całe życie, tak samo piloci - oni mieli po trzydziescipare lat każdy z nich pozostawił po sobie ból i smutek rodzin i bliskich

dość roztrząsania polityki w tym temacie - nam żyjącym przyjdzie się jeszcze rozliczyć z tzw rzeczywistoscią a ICH należy godnie pożegnać i pomóc ich rodzinom wrócić do "normalnego" funkcjonowania (napisałem w nawiasie bo normalne to ono nie bedzie już nigdy)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#243 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 14:10

Katastrofa Narodowa

Ludzie OPAMIĘTAJCIE SIE nie patrzcie na to kto był z jakiej opcji politycznej czy jaki miał światopogląd - ci ludzi byli dla kogoś braćmi i siostrami, matkami i ojcami, dziadkami i babciami, synami i córkami - zgineły wążne osobistosci ale także np stewardessy - dziewczyny które miały po dwadziesciakilka lat młode osoby które miały przed sobą całe życie, tak samo piloci - oni mieli po trzydziescipare lat każdy z nich pozostawił po sobie ból i smutek rodzin i bliskich

dość roztrząsania polityki w tym temacie - nam żyjącym przyjdzie się jeszcze rozliczyć z tzw rzeczywistoscią a ICH należy godnie pożegnać i pomóc ich rodzinom wrócić do "normalnego" funkcjonowania (napisałem w nawiasie bo normalne to ono nie bedzie już nigdy)

Jak można nie mówić o polityce kiedy giną najważniejsi politycy ... I nie można tego oddzielić . Bo rodziny, przyjaciele, znajomi płaczą za nimi jak za zwykłymi kochanymi i bliskimi ludźmi ale mi oni byli głównie prezydentem, politykami i współczuje rodzinom ofiar ,ale na moje życie będzie to miło wpływ z natury politycznej i obawiam się że na gorsze...

#244 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 11 kwiecień 2010 - 14:36

Katastrofa Narodowa no wiadomo ze nie da sie oddzielic polityki od tej tragicznej sprawy - chodziło mi o to aby choc na chwile zobaczyc w każdej z ofiar zwykłego człowieka
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#245 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 15:08

Katastrofa Narodowa Cały czas potępiacie L.Kaczyńskiego, a powiedźcie czy był w historii taki prezydent na którego żaden z polaków nie czepiał się czy dobrze pełni swoja funkcje? Nie! Więc nie potępiajcie człowieka- niema ideału który by spełnił oczekiwania narodu!

#246 Share mlodyrolnik7

mlodyrolnik7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:WETA<br />BYDłO<br />

Napisany 11 kwiecień 2010 - 15:20

Katastrofa Narodowa [*]
Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

#247 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 16:36

Katastrofa Narodowa Poseł Z. Girzyński napisał takie zdanie o naszym Prezydencie .Przeczytajcie i pomyślcie chwilę...."Bóg zabrał Go bo tam trzeba ludzi dobrych. Zabrał Go, aby ci, którzy nie rozumieli i niszczyli Go przestali to czynić. Tu szydzono z wszystkiego co było dla Niego ważne i święte. Drwiono z patriotyzmu, miłości do Matki, żony i brata. Nie szanowano Go nie tylko z tytułu urzędu jaki sprawował, ale nawet z faktu tego, że był człowiekiem. Główny cel Jego prezydentury – przywracanie pamięci – przedstawiono jako przejaw małostkowości i zaściankowości. Odliczano minuty do chwili kiedy, jak przypuszczano, zakończy swoją misję. Bóg to wszystko obrócił w niwecz. Dał mu taką śmierć, tak przepełnioną symboliką, która sprawia, że dzieło Jego życia zwieńczył męczeństwem na Ołtarzu Ojczyzny. Zwieńczył Jego skronie koroną męczeństwa, abyśmy zrozumieli sens Jego życia!"

#248 Share ragavan

ragavan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 16:48

Katastrofa Narodowa Nie zwlajcie wszystkiego też na pilota...Spójrzcie na to ile sprzeczności w tym wszystkim jakim cudem rosyjscy strażacy przejechali 2km w ciągu 2 minut?Itroszke za bardzo sie starają pomóc..po 2 świadkowie slyszeli wybuch.Samolot byl na wysokości 10m jak spadl i jakim cudem tak go rozerwalo? Coś z tym jest nie tak mówią ze pogoda była ladna bo godzine wcześnij na tym lotnisku lądowali dziennikarze...Ale pewne jest to ze straciliśmy wartościowych ludzi...Ja dopiero teraz docenilem NIE Kaczyńskiego odnośnie Rosjan...

#249 Share raffx89

raffx89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 16:49

Katastrofa Narodowa Lech Kaczynski byl jednym z niewielu ktory walczyl o dobro Polski,dzieki tej tragedi swiat dowiedzial sie o Katymiu,swoja droga to wszystko wydaje mi sie dzwiwne,w samlocie wiekszosc ludzi byla z opozycji ktorzy nie byli na reke lewicy,podejrzewalbym nawet zamach przeciez ten samolot mial generalke u ruskich wiec nie wiadomo czy nnie bylo tam cos przygotowane i w odp czasie uzyte, dziwne ze tusk nie chcial leciec z Kaczynskim i polecial do katynia 2 dni wczesniej,po ruskich mozna sie wszystkiego spodziewac przeciez ten zamach w tym teatrze,albo w moskiewskiej szkole to bylo wszystko przygotowane przez rosjan, tak sobie glosno mysle byc moze prawde poznamy dopiero za kilkadziesiat lat lub wcale,tyle ode mnie

#250 Share qqrydz

qqrydz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 16:49

Katastrofa Narodowa [*]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 16:50

Katastrofa Narodowa [*]
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#252 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 16:50

Katastrofa Narodowa @Szymon1804 Pięknie napisane choć nie dokońca się z tym zgadzam, miejmy nadzieję że ta tragedia przyniesie wiele dobrego w życiu naszego społeczeństwa i w stosunkach międzynarodowych. Aby ta ofiara z krwi w tak symbolicznym dla Polski miejscu nie stała się tylko kolejną tragiczną datą w naszej historii ale przełomem w myśleniu o służbie publicznej i poświęceniu dla ojczyzny.
Już jest jedna pozytywna sprawa w tej tragedi cały świat dowiedział się co oznacza w naszej histori Katyń, jakie potworne zbrodnie zostały dokonane tam 70 lat temu.
Jeszcze raz szczere kondolencje dla wszystkich których ta tragedia poruszyła, a z ludźmi ograniczonymi umysłowo nie warto wchodzić w polemikę

#253 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 12 kwiecień 2010 - 22:12

Katastrofa Narodowa Temat zgodnie z zapowiedzią wrócił, może troszkę po czasie, ale liczy się fakt. Proszę o wyważone wypowiedzi, i uszanowanie całej sytuacji

Moderator działu Hyde Park
@krolikNH

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#254 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 22:17

Katastrofa Narodowa Temat wpuszczamy z powrotem, co prawda z małym poślizgiem, ale wszelkie niepotrzebne komentarze, posty, uwagi zostały wywalone, bo nie czas teraz na głupie docinki- należy uszanowac zmarłych i każdy, powtarzam każdy, który powróci do wczorajszej zadymy związanej z tym tematem, bądź nie będzie potrafił uszanowac tragicznie zmarłych, ich rodzin otrzyma bana. Mam nadzieję, że nikogo nie będzie trzeba uspokajac. Jeśli macie jakieś zażalenia odnośnie moderatorów to prosze o tym pisac, ale w temacie do tego przeznaczonym, tutaj rozmawiamy o katastrofie narodowej.

widzę, że krolik mnie uprzedził :P

wracając do tematu, troche wg. mnie ciekawej lektury:
http://zezorro.blogspot.com/
http://nowyporzadeks...zecinskiej-zut/
i filmików
http://www.lifenews.ru/news/20287
http://reporter.rian.../220654397.html

Edytowany przez Matey, 12 kwiecień 2010 - 22:20.

KS Falubaz

#255 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 23:00

Katastrofa Narodowa jak zwykle przy tego typu tragediach będzie się mnożyć tysiące spiskowych teori. Jedno według mnie należało by obligatoryjnie wprowadzić na wszytkich lotniskach: pas ochronny w promieniu 1-2km nie powinno być drzew i wysokich budynków oczywiście poza wieżą kontroli i budynkiem portu. Casa w Mirosławcu też zahaczyła o drzewa w czasie podchodzenia do lądowania. Jakby wokół pasa startowego zasiane było żyto to samolot nawet awaryjnie usiadłby na brzuchu, rolnik dostałby odszkodowanie i unikniętoby takich tragedi.
Swoją drogą nadal trudno się z tym oswoić

#256 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 23:06

Katastrofa Narodowa wyciecie lasu nic nie da. jak samolot spada na ziemie, to poprostu spada, rozbija sie i jest wypadek.

Wiem jedno: tam nie bylo nawigacyjnego systemu naprowadzania sanolotow podczas ciezkich warunkow pogodowych 'ILS'. Tak jak ktos z politykow powiedzial: to lotnisko to tylko 2 kilometry plyt betonowych, pare barakow - bo terminalem tego nazwac nie mozna, i pare samochodow. nic wiecej. Cala zaloga byla pod presja czasu. Ladowali niecale 30minut od rozpoczecia uroczystosci w lesie katynskim.
Piloci zaryzykowali, mimo uprzedzen ze strony wiezy kontrolnej....
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#257 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 23:18

Katastrofa Narodowa http://www.milanos.p...-polskiego.html nie wiem czy to widzieliście czy nie.
Stała się tragedia. Musimy żyć dalej. Mam tylko nadzieje ze politycy nie wykorzysta tego wypadku do swoich prywatnych celów.
[*]

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#258 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 12 kwiecień 2010 - 23:24

Katastrofa Narodowa On tak poprostu nie spadał ( to nie była awaria), podchodził do lądowania a piloci źle ocenili odległość i położenie pasa gdyby nie zahaczyli o drzewa mieliby pewnie szanse poderwać maszynę i wykonać nastepne podejście w odpowiednim miejscu. Dlatego dałem też przykład Casy z Mirosławca tam też nie było awarii lecz przy wykonywaniu manewru zwrotu samolot skrzydłem zahaczył o drzewa i runoł na ziemie. W obydwu przypadkach i w Mirosławcu i teraz w Smoleńsku przyczyną katastrofy była ograniczona widoczność i brak nowoczesnego systemu naprowadzania, oraz poniekąd błąd pilota

#259 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 07:32

Katastrofa Narodowa Nie wiem czy już ktoś o tym wspominał nie śledziłem tematu od początku ale chcę wspomnieć bodajże wylot do Gruzji i lądowanie...była burza i pilot nie chciał lądować a pan Prezydent ewidentnie kazał mu wylądować ten go nie posłuchał i co? po powrocie do kraju został przez niego zwolniony.Prezydent był znany z podejmowania kontrowersyjnych decyzji, nie dał bym 5zł że Kaczyński kazał mu wylądować pomimo prośby o nie lądowanie z wieży bo byli już spóźnieni szkoda że nie pomyślał że sam nie leci,ale tego nie ujawnią nawet jak tak bylo zobaczymy co skrzynki powiedzą,kto słuchał wczoraj wypowiedzi Buzka który prawie wprost mówił o nakazanych lądowaniach przez prezydenta podzieli zdanie ze mną,bo coś w tym jest, co do warunków na tym lotnisku niecałą godzinę wcześniej wylądował samolot z dziennikarzami i ok było.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 13 kwiecień 2010 - 07:58

Katastrofa Narodowa Dzięki za przywrócenie Mojego tematu
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem