Skocz do zawartości

Zdjęcie

Katastrofa Narodowa

1133 odpowiedzi na ten temat

#221 Share t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 01:39

Katastrofa Narodowa Co powiedział austriacki pilot mało mnie obchodzi, kiedyś jakaś szycha powiedziała, że "Polski pilot to i na drzwiach od stodoły poleci". Kiedyś oglądałem program o starych pilotach Aerofłotu- jak sami mówili szkolono ich tak by potrafili wylądować na przyrządy na lotniskowcu podczas burzy śnieżnej. Samolot był jaki był- miał 20 lat, w grudniu wrócił z generalnego remontu połączonego z przebudową, wyposażony był w odpowiednią awionikę i spełniał obowiązujące przepisy i miał prawo latać. Lotnisko faktycznie nie posiadało systemu ILS co znaczy, że nawet najnowocześniejsze maszyny miały by takie same szanse jak nasz Tupolew. Co do banów za wypowiedzi- faktycznie jest wolność słowa, ale istnieje jeszcze coś takiego jak kindersztuba, ogólnie przyjętym jest, że nie kopie się leżącego i, że nie mówi się źle o zmarłych, nie obraża się ich bo nie mogą odpowiedzieć. Sam miałem zastrzeżenia do osoby Lecha Kaczyńskiego, nie głosowałem na Niego w wyborach, ale w tych demokratycznych wyborach wybrał Go naród, wybrała Go POLSKA i dlatego należy Mu się szacunek. Zginęło wiele osób służących Polsce w parlamencie, kancelarii prezydenta, w armii i służbach specjalnych, zginęli duchowni, szef banku narodowego czy szef komitetu olimpijskiego, zginęli członkowie rodzin Katyńskich, dawni opozycjoniści, zginęły młodziutkie stewardesy, lekarz, zginęli POLACY, nie żyje NASZ PREZYDENT. Nie żyje MÓJ PREZYDENT.
Niech dobry PAN da Im wieczny odpoczynek. Pokój Ich duszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Katastrofa Narodowa Dzisiaj, 18:28
  •  

#222 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 01:57

Katastrofa Narodowa Nie wytrzymałem, w pewnym momencie się rozpłakałem i próbowałem się pozbierać przez resztę dnia. Taka tragedia nie zdarza się codziennie i nie łatwo nad tym przejść do porządku dziennego. Pierwsze, co się nasunęło mi, to tak jak nie którym, że to Rosjanie przyczynili się do tego, że samolot upadł, ale potem uzmysłowiłem sobie, że nie warto byłoby im tego robić, bo nie przyniosłoby to Im żadnej korzyści. Z resztą teraz cały świat patrzy im na ręce i nie zrobią raczej niczego głupiego w tej sprawie.
Jeśli cokolwiek dobrego w tym kraju jeszcze mamy, to zawdzięczamy to właśnie Lechowi Kaczyńskiemu, a to, że poupadały różne polskie przedsiębiorstwa zawdzięczamy poprzednim władzom, których działania takie następstwa przyniosły. Nigdy nie wybaczę politykom upadku : FSO, FSM, FSR, FSC, STARA, JELCZA, BIZONA. To były nasze powody do dumy. Brak mi ich tak, jak ofiar tej katastrofy.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#223 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 11 kwiecień 2010 - 07:09

Katastrofa Narodowa Odszedł WYBITNY MĄŻ STANU nie wiem dlaczego tak wielu z Was nie dażyło go sympatią,niektórzy wręcz nienawidzili.A to był szlachetny ,uczciwy człowiek ,który bardzo kochał swoją ojczyznę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 07:37

Katastrofa Narodowa Ktoś kiedyś powiedział "historia uczy że historia niczego nie uczy"-czytam w Waszych wielu komentarzach,że Rosjanom nic przecież z tej katastrofy nie przyszłoby więc po co mieliby przykładać rękę itd-co do jednego zgoda,jeżeli chodzi o to "przykładanie ręki" to daleki jestem od tego żeby imputować działanie jakichś "Służb Specjalnych"-ale co do pierwszego stwierdzenia to nie wiem czy śmiać się czy płakać-Panowie czy znacie historię ?-zakładam że niestety nie.Rosjanie zawsze chcieli w nas widzieć co najwyżej jedną z republik,kolonii ewentualnie Priwislanskij Kraj (wiecie-"kurica nie ptica-Polsza nie zagranica")-nic więcej!,nasi zachodni sąsiedzi też lepsi nie byli-zrozumcie polityka to nie piaskownica-im słabszy jest nasz kraj tym bardziej na rękę jest to naszym sąsiadom-to jak matematyka takie 2+2...

#225 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 09:52

Katastrofa Narodowa Niestety dla nas, dla Polski mój przedmówca @jaro ma rację zupełną co do tego że Rosjanie od zawsze chcieli nas mieć pod swoją "pieczą" lecz to co stało się w Katyniu chcieli ukryć a teraz mówi o tym cały świat, im to raczej nie na rękę.
Co do Polski, oby to co się stało spowodowało że zjednoczymy się (a raczej władze) dla dobra Polski.
Ponoć Wildstein napisał wczoraj ciekawy artykuł o tym co teraz dzieje się w Polsce po katastrofie w dodatku popołudniowym do Rzeczypospolitej, niestety nie udało mi się go zdobyć.
Kaczyński był POLAKIEM z którego media szydziły za to że był twardo za Polską, teraz wylewają morze łez.. ciekawe jak długo to potrwa, tydzień może dwa...? Ciekawe dlaczego teraz nie pokazują nigdzie Niesiołowskiego i Palikota... Oby ten wstrząs wyszedł krajowi na dobre.

Wyrazy współczucia dla rodzin.

Cześć pamięci tych co zginęli.
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#226 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 10:06

Katastrofa Narodowa A mnie dziwi dlaczego tyle ważnych osobistości poleciało jednym samolotem? W innych krajach często nawet pierwsza dama leci innym samolotem niż prezydent no, ale u nas jak zwykle koszty ,koszty i jeszcze raz koszty.

#227 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 11 kwiecień 2010 - 10:07

Katastrofa Narodowa Nawet Brazylia ma 3 dni żałoby Dodany obrazek
Były prezydent dobrze spełniał swoją służbę i chciałem aby nim pozostał, ale to już niemożliwe Dodany obrazek A dlaczego tam polecieli? Bo byli patriotami i to właśnie m.in walczyli o to aby prawda mordów w Katyniu wyszła na jaw

#228 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 11 kwiecień 2010 - 10:12

Katastrofa Narodowa Niezależnie od przyczyn sporów i poglądów politycznych - powinniśmy w tych dniach uczcić pamięć ofiar katastrofy pod Smoleńskiem - zadziwiający jest fakt iż ta jakże ważna w historii Polski ziemia znów spłynęła Polską krwią

w katastrofie tej zginęli ludzie wielkiego formatu, Polacy przez duże "P" osoby które trudno będzie zastąpić a ich brak będzie odczuwany w naszym życiu społecznym przez długi długi czas - zginął Pan Prezydent RP człowiek którego nie każdy darzył jakąś przesadną sympatią, zginęła również małżonka pana prezydenta - osoba o wielkim sercu i zdrowym podejściu do życia - zginęli parlamentarzyści, generałowie, duchowni, kombatanci i osoby prywatne od wczoraj Polska żyje w innej rzeczywistości - jak powiedział prezydent Kwaśniewski w jednym z wystąpień w TV "... zadziwiająca jest równość wobec śmierci..." i chyba to zdanie trochę wyrwane z kontekstu jest najbardziej stosowne w obecnej sytuacji

pomijając już fakt pełnienia ważnych funkcji w państwie przez te osoby - zginęli ojcowie, matki, bracia, siostry, dziadkowie i babcie, synowie i córki - w życiu społecznym prędzej czy później ich miejsca zajmą nowi urzędnicy - lecz w życiu prywatnym rodzin pustka pozostanie już do końca świata

to tyle z mojej strony

wracając jednak do codzienności mam prośbę do modów od forum aby każde niestosowne zachowanie w tym temacie na czas żałoby narodowej skutkowało zbanowaniem osób które zachowują się jak hieny cmentarne i nie umieją uszanować (bądź zrozumieć) powagi sytuacji

^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#229 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 10:50

Katastrofa Narodowa W tej chwili gdy Komorowski staję się prezydentem jestem pełen obaw co do przyszłości kraju . Bo monarchia absolutna w wykonaniu PO nabawia mnie strachu o kraj ...

#230 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 10:59

Katastrofa Narodowa z czysto ludzkiego widzenia to wyrazy wspolczucia dla rodzin i bliskich tragicznie zmarlych.doskonale ich rozumiem,niedawno zmarla bliska mi osoba,w nocy z nia rozmawialem a rano jej juz nie ma-jakbys mlotem w glowe dostal,ale trzeba zyc dalej,nie myslec,probowac zapomniec.im bedzie trudniej bo wszedzie jest o tym mowa[az do przesady]....

z politycznego punktu widzenia to strata nie jest zbyt wielka,za pol roku byly by wybory, na 99% wiekszosc z tych ludzi prezydenta by odeszla,poslow zastapia nastepni z listy,do senatu beda wybory uzupelniajace,szefowie bbn,ipn,pkol itp. maja zastepcow,tak samo generalowie.praca takich urzedow opiera sie na szeregowych urzednikach,ktorzy latami pracuja i znaja sie na fachu i nie jednego prezesa przezyli i jeszcze przezyja,skad ich znacie -bo pokazywaly ich bez przerwy media,wiec kiedy mieli czas na prace
urzad prezydenta to w wiekszosci reprezentacyjna fasada wiec niewiele mogl i niewiele robil-szczegolnie przez ostatnie 2 lata,niestety taka mamy konstytucje.
udzial rosji -watpie,prezydent polski mial tyle do rzadow co rosji,wiec nie widze zadnego sensu,za grubymi nicmi by to bylo szyte
wiec politycznie[sprawy ludzkie wyraznie oddzielilem]nie podniecajcie sie tym tak,polska dalej bedzie polska,przyjda nastepni[oby nie gorsi]w naszym panstwie sprawy tocza sie swoja koleja i politycy powinni jak najmniej sie wtracac,za pare lat wszyscy zapomna.
moze ostro pisze ,ale wobec osobistej tragedi inne sprawy bledna i trzeba znalezc odpowiednie proporcje.napewno w polsce jest mnostwo osob,ktore to wydazenie cieszy...

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share marcus

marcus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 11:04

Katastrofa Narodowa Odszedł wybitny człowiek, mąż stanu, patriota, Prezydent...

Boję się pomyśleć co teraz stanie się z Polską jak go nie ma... Wielu się z niego śmiało, szydziło z niego że jest niski, mały itp, ale to chyba tylko dlatego że nie mieli innych argumentów. Ceniłem go za to, że nie dał nas przehandlować i walczył o dobro dla naszego kraju.

#232 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 11:17

Katastrofa Narodowa @jacus -piszesz ,żeby zapomnieć o tej tragedii-ja napiszę inaczej o tym zapomnieć nie wolno wszyscy musimy zapisać tę tragiczną datę w naszej pamięci musimy wyciągnąć z tej tragedii wnioski i zrobić wszystko co w naszej mocy aby Polska w jak najmniejszym stopniu odczuła skutki po stracie tych wspaniałych ludzi.Zapomnieć o Smoleńsku to tak jak bym miał zapomnieć o Katyniu -tego zrobić nie wolno!!!!!

#233 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 11:20

Katastrofa Narodowa Nie rozumiem, dlaczego Nasz prezydent Pan Lech Kaczyński i inni, którzy tam zginęli nie byli szanowani i doceniani za życia tylko teraz, gdy go już ich nie ma wśród nas, zginęli ludzie o wielkim sercu, którzy się wstawiali za tym biedakiem i robotnikiem. Nie zapomnijmy o pilotach i o ludziach, którzy im służyli do końca:

Pierwszym pilotem samolotu był kpt. pil. Arkadiusz Protasiuk - miał 36 lat, absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. Od 1997 roku służył w 36. specjalnym pułku lotnictwa transportowego, od 2009 r. jako dowódca załogi. Odznaczony Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju. Wyłatał 1939 godzin.

Drugim pilotem był mjr Robert Karol Grzywa - miał 36 lat. Od 1997 roku służył w 36. specjalnym pułku lotnictwa transportowego jako dowódca klucza, nawigator, a od 1 lipca 2007 roku jako oficer sekcji. Odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Miał wylatane 3521 godzin.

Porucznik Artur Ziętek - nawigator pokładowy, lat 32. W 2001 roku ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych (inżynier dowódca). Od 2007 roku służył w 36 specjalnym pułku lotnictwa transportowego jako starszy pilot. Wyłatał 1069 godzin.

Na pokładzie był również chorąży Andrzej Michalak, 37 lat -od 1996 r. służył w 36. specjalnym pułku lotnictwa, odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Miał wylatane 329 godzin.

W dzisiejszej katastrofie zginęły także stewardessy, trzy cywilne pracownice 36. specjalnego pułku lotnictwa transportowego.

Natalia Januszko, 23 letnia studentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Justyna Moniuszko 25 letnia studentka Politechniki Warszawskiej Wydziału Mechaniki, Energetyki i Lotnictwa na kierunku lotnictwo.

Barbara Maciejczyk, 29 letnia absolwentka Studium Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Źródło: pasazer.com

Cześć ich pamięci.

Rodziną tragicznie zmarłych składam najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia.
Dominik1634

#234 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 11:20

Katastrofa Narodowa Właśnie z politycznego punktu widzenia to dosyć poważna strata-zdecydowanie na stanowisku Prezydenta wolę mieć człowieka o pro-polskich niż pro-niemieckich poglądach.Nic to-dlaczego @jacus zakładasz że po tych wyborach ci ludzie odeszliby-jesteś tak pewien wyników ?Nie mogę ścierpieć gdy ciągle w mediach kreuje (kreowało) się Kaczyńskiego jako polityczną ofermę-mogę się zgodzić że parę potknięć było-ale kto ich nie miał-szanowałem jednak Prezydenta za postępowanie zgodne z polską racją stanu.Powiadasz że Polska dalej będzie Polską (tak,tak-piszemy z dużej litery co i Tobie polecam)-obyś miał rację-bo ja gdy widzę zachowanie naszego rządu to takiej pewności kompletnie nie mam.

#235 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 11 kwiecień 2010 - 11:21

Katastrofa Narodowa Po tej katastrofie zaczynam się bać o przyszłość naszego kraju... Dlaczego??
Zginęło kilkadziesiąt najważniejszych osób w państwie i założę się, że po minięciu żałoby narodowej zacznie się walka o władzę. Jeśli do władzy dojdzie PO to mamy przechlapane. Takie jest moje zdanie oparte na skutkach rządów PO ...
Wcześniej mnie to jakoś średnio obchodziło ale teraz nie możemy MY być obojętni tylko dobrze wybrać w nadchodzących wyborach.

#236 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 11:39

Katastrofa Narodowa zgadzam się z przedmówcą ... strach o losy Polski

a zakładanie że ludzie Ci i tak by odeszli z polityki to niesamowite brednie, moze nie wygrałby Ś.P. Kaczynski wyborów, ale na 100% i on i cała reszta walczyłaby o dobro dla naszego kraju, dla naszej Polski !!!

siła teraz w nas!!

nie pozwólmy aby zniszczono kraj w obliczu takiej tragedii!!
W rolnictwie siła!!! :)

#237 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 11 kwiecień 2010 - 11:47

Katastrofa Narodowa panowie bez paniki - marszałek objął obowiązki prezydenta ale tylko na czas przejsciowy do nowych wyborów któe musi ogłosic w ciagu dwóch tygodni i które odbedą sie najprawdopodobniej w czerwcu - i mysle sobie ze politycy PO nie zniża sie do tego poziomu zeby wykozystac tragedie do własnych celów politycznych
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#238 Share bartek26

bartek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    sporty walki MMA

Napisany 11 kwiecień 2010 - 11:47

Katastrofa Narodowa [*]
sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

#239 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 11:55

Katastrofa Narodowa boje sie, ze wlaśnie sie zniżą do takiego poziomu i wrócą do władzy ze swoimi Mirami, Grzechami i innymi ....

wierzę, ze tak sie nie stanie :P

strasznie mi smutno nadal po tej tragedii :)
W rolnictwie siła!!! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 11 kwiecień 2010 - 12:01

Katastrofa Narodowa

panowie bez paniki - marszałek objął obowiązki prezydenta ale tylko na czas przejsciowy do nowych wyborów któe musi ogłosic w ciagu dwóch tygodni i które odbedą sie najprawdopodobniej w czerwcu - i mysle sobie ze politycy PO nie zniża sie do tego poziomu zeby wykozystac tragedie do własnych celów politycznych

Też mam taką nadzieję że wreszcie się opamiętają i będzie lepiej.