Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krzyżowanie bydła mięsnego

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dziubek127

dziubek127

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 21:02

Krzyżowanie bydła mięsnego Mam jałówkę po buhaju rasy BBB. Chciałbym się dowiedzieć czy mógłbym ją pokryć teraz nasieniem buhaja tej samej rasy? Jeśli ktoś się na tym zna proszę o odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krzyżowanie bydła mięsnego Dzisiaj, 02:10
  •  

#2 Share zbitom793

zbitom793

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 21:27

Krzyżowanie bydła mięsnego Lepiej nie ryzykuj. Mój brat miał parę lat temu taką krzyżówkę i pokrył ją simentalem to przy wycieleniu zaraz po bardzo dużym cielaku (przy asyście 5 osób i weterynarza), wypadła macica. Jałówka poszła na rzeź, a cielak martwy. To wyobraż sobie co by było gdyby była zapłodniona bbb. Na pierwszy raz zapłodnij ją najlepiej nasieniem Limousine. Tutaj kolega ma przykład czegoś takiego: http://www.agrofoto....mage&img=200623

#3 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 21:37

Krzyżowanie bydła mięsnego Skoro to jest jałówka i zacielasz ją 1 raz to nie ryzykuj zaciel ją na początek mniejszym i musi wycielić się kilka razy aby dała radę później się wycielić najlepiej jakieś "stare" krowy zacielać tym nasieniem
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share rumin

rumin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 06 maj 2010 - 17:32

Krzyżowanie bydła mięsnego Kolega wyżej ma racje, najlepiej stare krowy zacielać że tak powiem " doświadczone "
"Kto gówno sieje, ten gówno zbiera..."

#5 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 07 maj 2010 - 08:30

Krzyżowanie bydła mięsnego Czysty BBB krzyżowany z jałówką 50% BBB, eksperyment skończy się cesarskim cięciem. Poczytaj na temat tej rasy to dowiesz się że jedynie krzyżowanie towarowe czystorasowe np. HF/BBB nie skutkuje komplikacjami. Jałówki i krowy z krzyżowania towarowego nie powinny być zacielane nasieniem BBB, użyj Limusine, Angusa.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share milewskir7

milewskir7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Weterynaria, zwierzęta, motoryzacja

Napisany 31 lipiec 2010 - 15:54

Krzyżowanie bydła mięsnego Bez przesady 75% BBB zacielone BBB może się skończyć cesarką ale nie zawsze a 50% BBB zacielone tą samą rasę niema żadnych komplikacji sam mam taką krowę to 3 razy wycieliła się sama a raz lekko wyciągnąłem powrozkiem.