Skocz do zawartości

Zdjęcie

fendt sprzęgło

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kazlab1

kazlab1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 20:57

fendt sprzęgło witam, mam problem z sprzęgłem otóz po wciśnięciu sprzęgła to jeczsze trzyma skrzynia. jak ruszam puszczając sprzęgło coś hałasuje. pomocy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fendt sprzęgło Dzisiaj, 21:13
  •  

#2 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 21:23

fendt sprzęgło Dobrze by było znać model i rocznik twojej maszynki.

#3 Share kazlab1

kazlab1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 22:50

fendt sprzęgło FENDT 612 LSA ROK1986

#4 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 06:45

fendt sprzęgło myślę że rozleciało ci się lożysko wyciskowe
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#5 Share kazlab1

kazlab1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 21:28

fendt sprzęgło a koszt tego łożyska? czy trzeba ściągać kabinę czy tylko rozpoławiać?

#6 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 10:59

fendt sprzęgło nie bylbym taki pewnien czy to jest lozysko, w koncu zgrzyt dochodzi po puszczeniu sprzęgła, a wiec łożysko jest w bezruchu. Moze byc samo sprzęgło lub jeszcze gorzej cos z przekładnią lub sprzęgłem turbo.. Ale zeby cos wiecej powiedzieć to trzeba by znac wiecej szczegółów. Bo stawianie diagnozy z takiego "cienkiego" opisu to jak wróżenie z fusów.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#7 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 18:47

fendt sprzęgło odpowietrz dobrze wysprzęglik i wyreguluj docisk wiem z doświadczenia że czasami takie głupoty mogą uchronić przed zbędnymi kosztami i długotrwałym remontem

#8 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 19:34

fendt sprzęgło mam podobny ciagnik 611lsa z 84 i mialem tez problem z wysprzeglaniem ale problem okazał sie mały tz. siłownik sprzegła przeciekał i oleju brakło. wysztarczyło kupić komplet uszczelek do cylinderka (ok 150 zl) wlac olej i oczywiście odpowietrzyc

#9 Share kazlab1

kazlab1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 maj 2010 - 12:19

fendt sprzęgło

mam podobny ciagnik 611lsa z 84 i mialem tez problem z wysprzeglaniem ale problem okazał sie mały tz. siłownik sprzegła przeciekał i oleju brakło. wysztarczyło kupić komplet uszczelek do cylinderka (ok 150 zl) wlac olej i oczywiście odpowietrzyc

a jaki koszt calego cylinderka

#10 Share gregory8101

gregory8101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 12:02

fendt sprzęgło witam
mam taki problem w moim fendzie 600ls
otóż nie wysprzęgla mi dobrze po wyciśnięciu sprzęgła ciągnik jeszcze powoli jedzie a na postoju cięzko wbić biegi bo zgrzytają
wymieniłem zestawy naprawcze w pompce sprzęgłowej a także wysprzęgliku odpowietrzylem bardzo dobrze ale nic nie pomoglo
w dalszym ciągu nie wysprzęgla tak jak ma być. czy jest jakieś ustawianie sprzęgla tzn docisku. Wczesniej wymienilem jeszcze tarcze sprzeglową ale po wymianie wszystko chodziło bardzo dobrze dopiero po okolo 2 miesiącach zacząl sie powoli ten problem z wysprzęglaniem. Jak juz włącze bieg to ciągnik bardzo dobrze jedzie nie czuc aby sprzeglo sie slizgalo lub cos w tym rodzaju . Bardzo proszę o pomoc bo nie chce sie pchać w niepotrzebne koszty moze ktoś juz mial taki problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 18:24

fendt sprzęgło Ja bym w takim razie radził zmniejszyć luz na pedale sprzęgła, wykręć ten króciec pod pulpitem tak aby pedał bardziej wyciskał pompkę a co za tym idzie siłownik mocniej wy sprzęgli sprzęgło.

#12 Share grzegorz1998

grzegorz1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 11:59

fendt sprzęgło Ale żeby zmniejszyć luz na pedale sprzęgła, ciężko tam się dostać próbowałem sam bo mam trochę luzu na pedale i nie wiem jak to zrobić .

#13 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 21:33

fendt sprzęgło Trzeba odkręcić deskę rozdzielczą, i tą cała obudowę do której przykręcasz panel z zegarami i pedał sprzęgła i hamulców.

#14 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 22:32

fendt sprzęgło panowie mam fenda 611 lsa i mam pytanie nad akumulatorem jest taki zawór z wajchą czy przełącznik od czego on jest od hydrauliki i jakie ma zadanie ?"?? i mam jeszcze jedno pytanie mam 2 pary wyjść hydraulicznych jak w agregacie uprawowo siewnym robię to mam jedna parę do podnoszenia chydropaku a druga podłączyłem pod znaczniki hydrauliczne i one nie działają tak jakby wcale olej nie dochodził jak to zrobić żeby obydwie funkcje działały proszę o pomoc

#15 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 08:05

fendt sprzęgło Przełoncza się nim żółw/zając w przepływie do TUZa. Co do wyjść to musisz dać dobrze + i - jeżeli tłok jest dwustronnego działania i musi działać, ale znaczniki są raczej na jednostronnym i poprostu podlonczasz pod +(jeden przewód bedzie wtedy).

#16 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 09:21

fendt sprzęgło czyli to jest od przedniego tuza tylko ze w nim nie ma przedniego tuza :( rozumiem jak podłączyć ale jak zrobić żeby jednocześnie podnieść hydr opak i spuścić znacznik?? bo fendzie jest wajcha góra dół i nie mogę tego pojąc jak zrobić 2 rzeczy czy będzie się znacznik zmieniał jednocześnie przy podnoszeniu hydro paku ???

#17 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 15:44

fendt sprzęgło Nie da sie tak, a w ogóle po co? Dżwignie krzyżowe są bardzo wygodne to też podepnij hydropak pod jeden +, znaczniki pod drugi + i bedzie dobrze. Hydropakiem bedziesz sterował np. przód-tył, a znacznikami na boki.

#18 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 19:41

fendt sprzęgło a jeśli nie używam ehr tylko ręcznie steruje podnośnikiem ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 20:19

fendt sprzęgło Też nie bedzie za bardzo chodziło(ciśnienie pójdzie tam gdzie lżej)...pierszeństwo ogólnie ma hydraulika(dajmy na to, że masz właczony EHR) to jeżeli dasz EHR na podnoszenie a w tym czasie zaczniesz podnosić hydropak, to podnośnik przestanie podnosić a cisnienie pójdzie na hydropak. Zresztą nie polecam używać manuala przy takiej cięzkiej maszynie, bo w ogóle brak wyczucia jest przy temu i podnośnik szarpie więc szybko możesz zalatwic pare rzeczy np. uszczelniacze w siłownikach..