Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mokre tereny

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share provegeta

provegeta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 19:33

Mokre tereny Witam, mam sprawę ponieważ mamy strasznie mokre pole i nie idzie wjechać ursusem c-360 więc mam pytanie: czy lepiej dorobić do niego przedni napęd czy może tylne bliźniaki zdały by egzamin? bo dziadek kazał mi zdobyć kontakt do kogoś kto zajmuje się robieniem napędów do tego traktora ale ja zastanawiam się nad bliźniakami, więc które rozwiązanie jest lepsze?
i byłby wdzięczny jeżeli ktoś ma kontakt z osobami które się zajmują dorabianiem napędów w województwie Opolskim
Nizina Opolska - pobawmy się w rolnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mokre tereny Dzisiaj, 23:57
  •  

#2 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 19:38

Mokre tereny To tak dołożenie napędu da dużo ale jest to koszt około 8-10tysi. A bliźniaki to już nie taki duży koszt. Do c-360 napęd na przód możesz poczytać na forum to ci nie będę tego wypisywał ale na allegro koleś sprzedaje napędy od robura do c-360 to możesz poszukać. A o bliźniakach możesz sobie popatrzeć w galerii. Ale myślę że napęd będzie lepszy do błota.:P

#3 Share provegeta

provegeta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 19:42

Mokre tereny mała poprawka to ma być np do siania nawozów sztucznych na mokrym terenie i takie podobne bo do uprawy orania itd mam inny traktor ( zetor 5340) ale w nim jest dziwny wałek nie pasuje do maszyn, cena w sumie nie gra roli

a ten koleś co sprzedaje te napędy to on je te montuje?
Nizina Opolska - pobawmy się w rolnika

#4 Share bobek1

bobek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 19:55

Mokre tereny Jeśli się nie mylę musisz sam montować napęd.W TR był o tym artykuł.Jeżeli cena nie gra roli to się nie zastanawiaj tylko jeśli masz możliwość montuj ten napęd nie wiadomo kiedy może się przydać w końcu nie zając nie ucieknie :P Pzdr

#5 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 09 kwiecień 2010 - 20:29

Mokre tereny A może zrobić drenaż na polu,i zawsze szybko wejdziesz,bo gdy jest bardzo mokre pole to przedni napęd nie pomoże.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#6 Share pawel101210

pawel101210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport,Muzyka

Napisany 09 kwiecień 2010 - 20:39

Mokre tereny trzeba zrobić meriolacje .... bo inaczej nie wjedziesz w pole ,, u mnie jest tak mokro w ogródku jak wlazłem to mi prawie całego gumowca zassało :P
28.07.2009 - 28.07.2012r. Już trzy lata na AF :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 23:00

Mokre tereny No tak, melioracja - OK. Wykopie 2 metrowe rowy wokół pola, do tego sączki i co z tego, jak woda dalej będzie stała, bo nie ma gdzie odpłynąć. Do tego dochodzi sens ekonomiczny.

Przedni napęd pomoże, ale czy opłaca się go zakładać do 60?? Może taniej znajdziesz jakiś zachodni, z oryginalnym napędem, a do niego bliźniaki?? Bo przeróbki oryginału, na dłuższą metę przeważnie nie wytrzymują, chyba że są zrobione naprawdę profesjonalnie - koszty.
Wyłożysz 10 tyś. i tych pieniędzy już nie odzyskasz, bo nikt ci 26 tyś za c-360 raczej nie da. A za te pieniążki już coś innego znajdziesz.
Bliźniaki w twoim przypadku wyjdą najtaniej, ale zwolnice mogą na dłuższą metę nie wytrzymywać i przednie koła będą stawiały spore opory w błocie.

Musisz tak wcześnie wbijać się na pole?? Może lepiej zainwestować w wydajniejsze maszyny, aby można było zrobić daną prace w krótszym czasie, ale w dogodniejszych warunkach??

#8 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 10 kwiecień 2010 - 07:38

Mokre tereny Zobacz na fotki z galerii (wypadki)jak wydajniejszy sprzęt został pochłonięty przez błoto.Jest jeszcze wyjście,to pole obsadzić wierzbą energetyczną.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#9 Share farmkam

farmkam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:04

Mokre tereny Moim zdaniem najlepiej byłoby bliźniaki, a gdyby ci przód bardzo tonął to pomyśl o balonówkach.

#10 Share elessar1410

elessar1410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 02 luty 2012 - 20:38

Mokre tereny a może po prostu melioracja plus niewielki staw? Zresztą - znając życie nie tylko Ty masz tam problemy z terenem podmokłym, zgadać się w kilku, zrobić meliorację i staw. Wszystko jasne jak dla mnie. Pieniądze i tak musisz wyłożyć, więc sądzę, że lepiej ten teren po prostu osuszyć, bo to dodatkowo zwiększy plony z pól.

#11 Share thnt

thnt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 22:40

Mokre tereny Kolego, po się będziesz bawił i wydawał niepotrzebnie pieniądze na przedni napęd. Masz zetora 5340 - trochę mocniejszy od c360, przedni napęd ma - dopasuj jedynie wałek ( koszt zakupu 200PLN) i problem masz z głowy... bliźniaki, przedni napęd dorabiać do C360 - moim zdaniem to niepotrzebna strata czasu i pieniędzy.
Napisałeś, że tylko w mokrych warunkach Ci on potrzebny - zastanów się ile razy to będzie w roku? Zapewne raz przy pierwszej dawce nawozu ( i to nie każdego roku) więc naprawdę przemyśl, czy jest sens ładować pieniądze w takie przeróbki, mając na podwórku gotowy do tego ciągnik... ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 11:01

Mokre tereny No jak zrobisz przedni napęd to jak było tak będzie że nie pojedziesz. To potrzebne jest spore koło i jeszcze jego większe dociążenie. Lepsze było by wiosło :D Co do bliźniaków to dobry pomysł.