Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyświetlacz elektroniczny

44 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 18:39

Wyświetlacz elektroniczny Witam!

Kupiłem ciągnik Fendt 311 i mam pewien problem.
Problem ten dotyczy wyświetlacza. Czasami pokazuje same ósemki, czasami niepełne cyfry, a czasami nic nie pokazuje. Po zapaleniu ciągnika na wyświetlaczu pozostaje to co było i nic się nie zmienia, nawet po dodaniu gazu i w czasie jazdy.
Czy ktoś z Was mógły pomóc rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Fendt 930 profi EVOLUCION 67km/h (nie john case

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Fendt
  • 289000.00 PLN
  • 19 paź 2017
FENDT Favorit 509 pneumatyka, klima, tuz jak 510 nie 309 310

• 92000.00 PLN
  • 29 wrz 2017
Fendt 512C, TUZ, WOM ! nie 514, 515

• 88900.00 PLN
  • 29 wrz 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyświetlacz elektroniczny Dzisiaj, 12:58
  •  

#2 Share kostekk1990

kostekk1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 18:50

Wyświetlacz elektroniczny Wyjmij go i zobacz moze sie rozpołowił czy cos? Kiedys miałem tak w radiu w toyocie rav 4

#3 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 18:54

Wyświetlacz elektroniczny Zapomniałem powiedzieć że sprawdzałem wyświetlacz od drugiego Fendta i to samo

#4 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 18:57

Wyświetlacz elektroniczny "może się rozpołowił" ???? Co to za dziwne stwierdzenie!!

A co do pytaniato jesli z drugim wyswietlaczem jest podobnie to przyczyna moze byc jakies zwarcie w przewodach. Trzab szukac, zrobic pomiary, itd. wtedy napewno dojdziesz do tego w czym tkwi problem.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#5 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 19:11

Wyświetlacz elektroniczny Nie mam czym zrobić pomiarów i słabo się na tym znam. Można jakoś inaczej sprawdzić czego to wina?

#6 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 11:03

Wyświetlacz elektroniczny Tak mozna to w twoim przypadku sprawdzic inaczej....pojedz po prostu do warsztatu. Ale do takiego w ktorym maja dokumentacje do tego ciagnika....gdyz wiem ze wiele warsztatow nie posiada zupelnie nic a pozniej tylko udaja ze cos tam robia. I nie dosc ze policza ci pare godzin za zdiagnozowanie usterki to jeszcze naopowiadają ci takich glupot co jest uszkodzone ze plakac sie chce. :P
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#7 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 19:30

Wyświetlacz elektroniczny dobry elektronik powinien ci pomóc :P
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#8 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 20:14

Wyświetlacz elektroniczny prawdopodobnie problem nie lezy w wyswietlaczu tylko w jakims podzespole ktorego wskazania pokazuja sie na wyswietlaczu. Wiec jesli tak jest wtedy to sprawa dla dobrego elektromechanika.

#9 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 20:17

Wyświetlacz elektroniczny Znalazłem takie aluminiowe pudełko pod kierownicą. Jest ono przykręcone do osłonki, a ta osłonka jest kwadratowa i przykręcona na 4 śrubki do obudowy.
Rozebrałem to pudełko i okazało się że w środku na obudowie jest taka czarna plamka, jakby coś się tam spaliło.
Jak myślicie, czy jakiś mechanik sprzętu rtv dałby radę to naprawić?

#10 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 09:19

Wyświetlacz elektroniczny Idz do mechanika i zapytaj, to bedziesz wiedzial. Poza tym nie bardzo wiem o jakie aluminiowe pudelko pod kierownica ci chodzi? Piszesz bardzo nieprecyzyjnie i nawet nie wiadomo jaki ciagnik dokladnie posiadasz. Piszesz ze z 97 roku a wtedy praktycznie wiekszosc miala juz wyswietlacze z typu: Patrz zalacznik 1. Ale podejrzewam ze ty masz jeszcze stary typ zegara czyli ten okragly: Patrz zalacznik 2. Jesli tak to ta aluminiowa skrzynka to pewnie sterownik E-Box.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 18:15

Wyświetlacz elektroniczny W opisie napisałem że ten ciągnik jest z 87 roku. Wyświetlacz mam taki jak na drugim z Twoich załączników. Poniżej dołączam zdjęcie tego "pudełka" z zewnątrz i od środka.

Załączony plik  1.jpg   175,37KB   297 pobrań
Załączony plik  2.jpg   201,71KB   305 pobrań

#12 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 19:05

Wyświetlacz elektroniczny to jest wlasnie ten E-Box. Poszukaj jakis serwis RTV powinni ci to naprawic....oczywiscie pod warunkiem ze problem lezy w boxie.

#13 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 19:22

Wyświetlacz elektroniczny @kosti dzięki za pomoc!
Poszukam jakiegoś mechanika RTV i dam znać czy to naprawił i jaki będzie tego efekt.
Pozdro!

#14 Share slawuch

slawuch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 21:00

Wyświetlacz elektroniczny witam mam pytanie jakie zadanie ma pełnic ten E-Box czy to jakis rodzaj sterownika czy cos? :) bo u mnie nie wskazuje predkosci jazdy :) pozdr

#15 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 09:17

Wyświetlacz elektroniczny tak to mozna powiedziec sterownik funkcji elektronicznych gdzie schodza sie wszystkie sygnaly z czujnikow w ciagniku, ale brak wskazan predkosci moze miec i inne przyczyny. W razie niewlasciwyych wskazan wyswietlacza mozna wykonac rowniez tzw."test wyswieltlacza"...wszystko jest dokladnie opisane w materialach do napraw.

#16 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 15 kwiecień 2010 - 21:31

Wyświetlacz elektroniczny witam! kilka tygodni temu nabyłem Fendta 614 (jeszcze nie do konca go rozgryzłem więc będe dręczył:))
też mam problem z tym wyświetlaczem zapala się tylko przy przekrecaniu kluczyka i odrazu gaśnie mam kolege elektronika więc myśle że powinien to ogarnąć ale bez schematu ani rusz można go gdzieś znaleźć ??
a może jakieś inne sugestie? pozdrawiam

#17 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 22:04

Wyświetlacz elektroniczny Ile dajesz za takie pudełko-mam rozlany wyświetlacz, więc jest mi nie potrzebne,a licznik kosztuje ok.2tys!

#18 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 15 kwiecień 2010 - 22:22

Wyświetlacz elektroniczny :rolleyes:kto powiedział że chce kupić... najpierw spróbuje naprawić stare

#19 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 562 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 07:41

Wyświetlacz elektroniczny Dostepne sa jedynie materialy do napraw z ogolnymi schematami elektroniki pojazdu, konkretny schemat do sterownika i wyswietlacza nie jest dostepny gdyz Fendt traktuje te czesci wylacznie do wymiany. Przy wymianie sterownika E-Box trzeba pamietac o jego wlasciwym kodowaniu, pod naklejka znajduje sie 8 przelacznikow ktore trzeba ustawic w odpowiednim miejscu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Juzek

Juzek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 18:19

Wyświetlacz elektroniczny Witam wszystkich.
Byłby ktoś w stanie odpowiedzieć, czy duża jest różnica Elektryki (chodzi mi ogólnie) w Fendzie 310 90 rok a 310 95 rok?