Gość marekfarmer

Cielak niechce pić POMOCY !!!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Kupiłem wczoraj cielaki czarno białego i biało czerwonego(mieszanka czerwonego angusa) i Angus nie chce pić wczoraj wieczorem pil z wiaderka ze smoczkiem 1.5l. dzisiaj rano też wypił 2.0l po południu wypił nie wszystko a wieczorem wypił morze 0.5 litra

 

Co robić pomóżcie pilne. Wezwać weterynarza czy to coś da proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal84    0

Jeżeli nie ma innych objawów oprócz tego, że nie wypił wszystkiego to wydaje mi się że nie miał ochoty! A jeżeli są inne objawy to wezwij weterynarza! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fernando    0

Spokojnie jeżeli rano wypił 2 litry po południu wypił tez dwa to może za wcześnie na 3 porcje, lub dajesz za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

A stare krowy u ciebie piją rano po południu i wieczorem tyle samo wody??? Jak tak to z cielakiem masz problem a jak tyle samo nie piją to wyobraź że może jemu się nie chce bo ile można pić :P. Poczekaj do jutra i zobaczysz ile rano wypije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Innych objawów niema. On jest w kojcu z innym HO i HO pije jak należy. Wydaje mi się że Angus ma ciemny stolec raczej na pewno. Nie wiem może po sianie.

 

Takim 1-2 tygodniowym cielakom podawać siano czy nie jak radzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wstaje do żarcia, stolec jest w miarę jednolity i widać w nim chęć życia to będzie dobrze. Według mnie jest nasycony.

A troszkę sianka nie zaszkodzi.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Cielak wypił wszystko 2,0l. Trochę trza było go zachęcić ale jest chyba ok.

 

Dzięki wszystkim za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Stara zasada przy kupnie cieląt brzmi że przez pierwsze dni po kupnie cielę należy przegłodzić.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jakby pojawiła się biegunka to bardzo dobry patent to Linex forte, to co przepisuje lekarz osłonowo dla ludzi gdy bierze się antybiotyki, po 2 kapsułkach cielak który się słaniał i miał tydzień biegunkę jak nowo narodzony i pije wszystko i ma apetyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Dziękuje wszystkim. Cielak pije już chociaż trzeba mu pomagać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Preparat mlekozastępczy firmy de hause

Edytowano przez marekfarmer
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Ja podaję też preparaty mleko zastępcze ale firmy Sano i problemów nigdy nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Takim 1-2 tygodniowym cielakom podawać siano czy nie jak radzicie

 

Nie radzę. Biegunki murowane.

 

W czasie zakupu zapytaj ile L wypijał cielak. Wygładzać to nie należy, dać mniej owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pazdzioch    1

kupuje cielaka 1.pierwszy dzien nic jesc niech sie przeglodzi 2.caly czas wode do picia zeby bylo lepsze przejscie na zarlaka 3.cielaki odpajam josera z siemieniem trzy miesiace cztery pierwsze dni po1l zeby sie zoladek przezwyczail do ZMIANY pokarmu i pozniej po 1,5l 2l daje ostatnie dwa tygodnie garstka paszy zeby zawsze do konca bylo koryto wylizane i caly czas sianko . Tak ze kolego nie przeginaj z tym POJENIEM niech ten cielak po meczy ale wiesz ze chce bo jest zdrowy a jak go przepoisz zwiesi glowe na dul i klapa . I dodam ci jeszcze ze ja poje tylko dwa razy dziennie. ALE TEZ NA TAKICH BLEDACH SIE UCZYLEM POZDRAWIAM.
i naprawde jak mozesz to przejc na josera fe trank zolte foliowe worki ja dawalem de haus i sano zrezygnowalem z sano polecam megi a z de hausa koncentraty do cielat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj